poster

Jeni, Juno

 • Jižní Korea

  제니, 주노

 • anglický

  Jenny, Juno

Komedie

Jižní Korea, 2005, 108 min

Režie:

Ho-joon Kim

Hudba:

Man-sik Choi
 • Pethushka
  ****

  V průběhu sledování jsem se nemohla rozmyslet, jestli se jedná o průměrnou komedii a nebo je v tom něco hlubšího. Každopádně vím, že ty děcka byly rozhodnější než většina dospělých. Bylo hezké dívat se jak za svoji lásku bojují a jsou o ni přesvědčeni. Herci, kteří ztvárnili Jeni a Juno byli jako pro sebe stvořeni. Pobavila mě hlavně scéna v restauraci, kde se sešli s rodičy a poučili je, že ONI si to udělají po svém. Na konci jsem už jim jenom fandila a těšila se na happy end. Pěkné 4*.(23.9.2011)

 • Jirka_Šč
  *****

  Moc se mi líbilo. Příjemné překvapení. Minimum naivity. Odvážné (i u nás by to bylo považováno za kontroverzní počin). Možná jen závěr se dal střihnout lépe a poslední scéna byla maličko umělá (přestože je nápad s odnášením kulis zajímavý - finální odlehčení asi tvůrci do filmu potřebovali vložit), ale jinak je tato patnáctiletá těhotná romance bezchybná. ■ Na rozdíl od mnohých jsem neměl před očma americké Juno, ale japonskou Koizoru - toto je však starší, než oba zmíněné filmy. Pro všechny, kdo hovoří, jaký byl hlavní hrdina mladé ucho - podívejte se na reálný věk obou představitelů (Pak Min Ji zřejmě v době natáčení bylo 15, ale Kim Hye Seong má o rok a půl víc, než ona). ■ P.S. My Little Bride se mi líbilo míň (resp. nezůstalo v paměti - v porovnání s tím - Jenny, Juno by mohlo). ■ Samostatná diskuse by se mohla vést na téma, nakolik dokáží být lidé v patnácti letech takto zodpovědní a nakolik je zdravé ukazovat mládeži něco podobného. Na oba dotazy je možné v zásadě odpovědět "ano". Znám holku, co si svoji první lásku vzala a jsou šťastni dodnes. Vztah může nevyjít i po sedmi letech chození. Já měl jasno o výběru své současné ženy asi měsíc a něco od začátku chození. Ok, nebylo mi 15. Přesto lidé mohou mít štěstí a považuji jen a jen za pozitivní chovat se, pokud už do něčeho spadnou, zodpovědně (navíc - dvojice v tomto filmu se evidentně již déle zná). Akceptuji - realita je, že se mnoho lidí zodpovědně nezachová. Ale proč neukazovat pozitivní případy? ■ Otázka pro muže: Také máte pocit, že se žena v těhotenství svým apetitem vyrovná samičce kudlanky nábožné?(17.6.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrá romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o dvojici pätnásťročných stredoškolákov, ktorí sú do seba zamilovaní a každú možnú chvíľu trávia spolu, až ona otehotnie. To im prinesie množstvo prekážok, ale láska je aj tak najsilnejšia. Spracovanie sa mi páči, celá táto tématika je v rámci žánru pomerne originálna a aj dosť zaujímavá a tak som rád, že sa to aj takto vydarilo. Celý čas je to také milé a príjemné, veľmi dobre sa na to pozerá, prvá polovica sa venuje prakticky len obom hlavným postavám, ako sa s touto neočakávanou situáciou vyrovnávajú a ako to môže ovplyvniť ich vzťah, v druhej už pribudne aj výrazné zaangažovanie rodičov oboch strán, čo to ešte celé osvieži, takže je to skutočne príjemné sledovanie, síce záverečná dvadsaťminútovka je už trochu zbytočná a už to funguje skôr len zo zotrvačnosti, ale aj tam sa nájde pár dobrých scén, takže som spokojný. Plnohodnotne fungujú všetky žánre, najväčšie zastúpenie má samozrejme romantika a aj keď medzi takýmito deťmi nemôže mať taký náboj, ako pri tých najlepších filmových dvojiciach, veril som im to a aj fandil, občas pobaví nejaká príjemná humorná situácia a aj trošku tej drámy, ktorá je ale snáď na tej najnižšej úrovni, ako by nenarúšalo pozitívne vyznenie filmu. Herecké obsadenie je na tom dobre, obaja stredoškoláci sú dobre vybraní, takže sa k nim dá vytvoriť vzťah, bavili ma aj všetci ich rodičia a pár kamarátov a kamarátok, tu nemám problém. Réžia a technická stránka sa vydarili, páči sa mi vizuál a celé to pozitívne pojatie, celkový dojem vylepšuje aj výborný výber hudby, páči sa mi to. Jeni, Juno je taká príjemná oddychovka, ktorá rozhodne vylepší náladu. 75%(11.10.2012)

 • tombac
  ****

  Nejprve se Jeni, Juno jeví jako nereálná idealistická červená knihovna pro spodní skupinu náctiletých, u které jsem si kladl nevěřícně otázku, jak se jí, krucipísek, ten vyjukaný patnáctiletý jeliman mohl dostat do kalhotek?! Mohl nemohl, to není podstatné. Důležitý je fakt, že tohle dílko vzniklo v zemi, která je navenek sešněrovaná zdrženlivými společenskými konvencemi. Při pohledu na rozverné hodiny sexuální výchovy vedené atraktivní kantorkou se nějaké veřejné tabuizaci sexuálního chování mladistvých ani nechce věřit. Vzhledem k tomu bych Jeni, Juno přirovnal k odvážné, trochu naivní a zábavné agitce za sexuální život korejské mládeže, která dostane ten správný říz, poté co se o nastávajícím potomkovi dozví rodiče. Davové scény uniformovaných studentů a přepáleně kýčovitá "svatba" naštěstí kladný dojem ze snímku a roztomilé představitelky Jeni nesnižují. 7/10(23.2.2008)

 • Adrian
  ****

  Jeni (ona) a Juno (on) - dvaja 15 roční, zaľubení školáci, ktorí majú zrazu jeden veľký problém - Jenine tehotenstvo. Samotný film, resp. jeho žánrové zaradenie ma mierne prekvapilo. Zatiaľ čo trailer sľuboval hlavne komédiu, výsledok je komediálna dráma (ale keď príde na humor, tak ten ma vždy spoľahlivo dostal), ktorá si až na samotný záver (na môj vkus mierne skratkovitý) drží svoje vyvážené tempo a rytmus. Najväčším plusom bola pre mňa ústredná - kontroverzná peripetia, ktorou vlastne juhokórejci búrajú ďalšie tabu. Sexualita mladistvých a jej dôsledky ako ústredná myšlienka filmu nie je ani v dnešnej dobe ešte bežnou záležitosťou a práve v tejto línii mi počas filmu prišla viackrát na rozum prepojenosť s Kubrickovou (resp. románovou predlohou od Nabokova) Lolitou.(10.4.2005)

 • - Ačkoli ve filmu nejsou žádné sexuální scény, byl tento snímek v Koreji označen omezením 18+. Toto ohodnocení bylo později sníženo na 15+. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace