Pohádku o hrnčíři z Kvítečkova napsal a původními písňovými texty doplnil Zdeněk Kozák – dramatik a rozhlasový režisér. Příběh vychází z tradice českých pohádek, které znají hastrmana i jako tvora k nerozeznání podobného lidem. Ten jim může pomáhat a navazovat s nimi hlubší vztahy. Také bojácnému Floriánkovi (R. Vojtek) pomůže ke štěstí polidštěný vodník. Jenže jak se ukáže, bez vlastní odvahy by Floriánek svou milou (J. Tabrea) nezískal… Pohádku natočil režisér František Filip, který si ke spolupráci vybral výtvarnici Vlastu Švejdovou, oblíbenou kreslířku dětských knížek. Ta stvořila pohádkový Kvítečkov ve stylu kresleného leporela. Písně, které provázející celý tento pohádkový příběh, vzešly z dílny skladatele Otakara Olšaníka. (Česká televize)

zzuba

Je to děs. Ale dvě hvězdičky za větu: Já ti vykroužím pucláčka na culifindu. (než jsem si to přebral, představil jsem si intenzivní masáž klitorisu) V tom okamžiku pohádka v mých očích stoupla. ()

IvonaK

Krásné ilustrované prostředí a obsahově milá pohádka. :-) Já si myslím že si zaslouží mnohem lepší hodnocení než třeba skleněná panna. ()

milwaukee

Opravdu hezká pohádka, když na konci zaznělo, že poctivost se vyplácí. Trochu jsem se musel pousmát, když jsem před nedávnem shlédl sérii Dirty money. ()

Dinsberg

Roman Vojtek mě nepřesvědčil ani v divadle ve hře West Side Story, natož tady. Jediný důvod nezlomit nad touto pohádkou hůl je, jako vždy, skvělý Václav Svoboda. A dlužno vypíchnout i Jiřího Pechu. ()

Pitryx

Sakulajda puškvorec, to byla nádherně praštěná pohádka. Ale za těch pár šupů pobavil trik simulující vodní svět. Pro děti velmi poučné. Aby věděly že když se něco nedaří, mají spáchat sebevraždu skokem do vody. No blbina prostě. Ale já jsem se bavil. ) ()

ostravak30

Je to sice pohádka natočená kompletně v kulisách s důrazem na fakt, že je tvořena pro ty úplně nejmenší. K tomu odkazují nejen pohádkově malované kulisy a písničky. Ale též konec, kdy duchové varují před lakotou a lží. Pozorní diváci si možná všimnou, že na sudu v hospodě se míhá stín někoho ze štábu zatímco hospodský mluví s dcerou. ()

infernet

Jedna hvězdička za tu hezkou mladou brunetku,která by stála za ...(však víte za co), ale jinak to byla teda píč..ina jako hrom! Ale co se dá dělat, složenky se platit musej. Na druhou stranu, kdyby v ČEZu, RWE a Veolii věděli, z čeho budou tihle "herci" tu elektřinu, plyn a vodu platit, tak jim radši počkaj. ()

Nonna

Někdy bychom třeba my dospělí měli nechat hodnocení pohádek cílové skupině diváků - tedy dětem a to bychom se možná divili, jak rozdílné by bylo bodování. Pro moji dceru má Floriánek nejméně 6 hvězdiček a texty si odříkává zpaměti společně s herci. Díky tomu mám pohádku chronicky naposlouchanou také a nepřijde mi vůbec špatná. Ladovské kulisy, příjemný výběr herců - zejména Stanislav Zindulka si svého hastrmánka zahrál s radostí a pro radost (a to nejen ve hrané podobě, ale i v audio provedení.) Obsazení Josefa Karlíka vždy potěší a ani ostatní neurazí. Co jediné mi, po několikerém poslechu opravdu leze na nervy, je hudba. Dost primitivní a nepříjemně vtíravá. Příběh o vyjukaném polohastrmanovi, který po letech najde svého otce, je navíc docela zajímavé a neobvyklé téma pro dětskou pohádku. ()

blekekeke

To byla slabota. Od vodníka až po starostu. A co na to dnešní děti? Tak to nevím, ale jako dítě bych tohle nepochopil. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

dogrose

Není to můj šálek čaje, ale do pohádkového pekla to zas úplně nepatří. Myslím, že menším dětem se může pohádka líbit. Mně studiová pohádka nevadí, byla jsem na ní vychována, líbí se mi výtvarno Vlasty Švejdové. Zindulka a Hofmanová mne vyloženě potěšili (je škoda, že Drahomíra nehraje v pohádkách více a ten její hlas, ty jo!) a samozřejmě Václav Svoboda, to je radost se dívat. Je to zdlouhavé, chybí tomu lehkost, některá nářeční slova působí až komicky (viz zde komentář uživatele zzuba), zvlášť závěrečná davová scéna s duchy byla nekonečná. Skoro se mi chtělo říct, ať se na ní Vojtek vykašle, když mu holka nevěří, a vezme si jinou! Docela nemilé překvapení od renomovaného režiséra. ()

hanikrivi

Morální úroveň pohádky je silně diskutabilní. I ta zbývající. Jen proto, že mám ráda Drahomíru Hofmanovou jedna *. ()