Země krvavého slunce

všechny plakáty

Když je zavražděn tokijský guvernér Takayama, je povolán bývalý agent CIA Travis Hunter, aby jako znalec místních poměrů našel vrahy. Jako partner je mu přidělen mladý, ambiciózní agent FBI Sean Mac. Zatímco Hunter byl vychován v Japonsku a má pochopení pro tajemný, výstřední svět Yakuzy i její drsné zvyky, Mac se sice vyzná v předpisech, o japonských zvycích a pravidlech chování je však informován povrchně a často špatně. Přesto se jim podaří odhalit plán vůdce nové zločinecké organizace Kurody, který tvrdě a nelítostně stoupá v hierarchii organizovaného zločinu a chystá se vybudovat obrovskou síť obchodu s drogami ve spolupráci s Chenem a jeho čínskou organizací Tong. Kuroda bez milosti zabije každého, kdo se mu připlete do cesty, a zdá se, že to byl právě on, kdo zabil Takayamu. Aby si byl jistý, obrátí se na Kojimu, druhého nejdůležitějšího muže odnože Yakuzy, kterou řídí postarší Oyabun Ishikawa. Když mu prozradí, že nová Yakuza spojila síly s Tongy, shodnou se, že Kurodu je nutno zastavit. Když se mu však Hunter dostane nadosah, ocitne se v ohrožení každý, kdo je s ním nějak spojen. Poté co se obětí vrahů stane krásná Nayako, stává se Hunterův boj osobní záležitostí. (TV Nova)

TylerGage

Dobře natočené bojové scény,dobrý příběh a hlavně spousta akce. Což se s minulím filmem Clementine nedalo srovnat. Herecká role Stevena Seagala mě nezklamala.odehrál si svoje. ()

Pingu odpad!

Pokud bych přimhouřil obě oči, mohl bych dát filmu za scénář a herecké výkony i jednu hvězdičku !!! Ale řemeslná stránka tohoto filmu je tak špatná, že už jsem snad viděl i pár lepších "domácích videí" z dovolený !!! ODPAD !!! ()

ludva10

Ač mám filmy se Seagalem rád, podle mne to je jeden z jeho nejslabších filmů. Scény zbytečně brutální a krvavé, děj skoro o ničem a herecké výkony slabé ( včetně Stevena ). Takže pro mě zklamání. ()

AxelWers

Film tak za 2*, jedna * navyše za to, že som prvý krát videl Seagala ako ho niekto zrazil k zemi tak, že pod sebou rozmlátil celý stôl. ()

Candyman

Ty vole, Seagal se tam tváří, jako by sežral Šalamounovo hovno a přitom je to taková trochu trapárna. No nic, snad to příště vyjde Stývne. ()

hlína

Kdy už někdo tomu dementovi Segalovi vysvětlí, že když se zamračí, tak že prostě nebude vypadat drsně ale směšně a že by si tedy svůj herecký repertoár grimas měl rozšířit alespoň ještě o jeden efekt. Se statickým ksichtem, statickým scénářem všech jeho filmů, stejnými dialogy, závěry na nikoho dojem neudělá... ()

Shaleman odpad!

podivná rádoby drsná sračka plná pitomých keců, zbytečných scén a ještě zbytečnějších postav určených pouze pro množení mrtvol. s patriotem dle mého seagalův totální úpadek do řečiště sraček a můj poslední film, který jsem s ním viděl, protože po tomhle už na víc nemám žaludek. první film, který mě dokázal nasrat ()

10Domik10

Už zo začiatku obrovská nuda, totálne neprehladné bojové scény, hlavne tá na poschodí nad herňou bola priam utrpenie, pretože namiesto ukázania Seagalovej techniky ho ukážu z čelného pohladu šermujúc rukami. Hrôza, ten záver dáva filmu aký taký zmysel, ale ak porovnáme tieto filmy s Jetom Li alebo Tonym Jaa tak by 80 až 90% Seagalových filmov malo odpad. No keď tak rozmýšlam asi aj majú :) ()

Acrobat odpad!

Plytvat slovami? Stacil by osobny pohovor so mnou, ked niekto zacne hovorit o Seagalovi a z mojho nie prilis dobre vyzerajuceho, ale smiesneho ksichtu by mohol karikaturista robit 365 dni nejake tie shooty. Seagalove filmy - tu uz je frazeologicke ustalene slovne spojenie radene do pejorativneho az vulgarneho slovnika. Je to nadavka, podobne ako Dudikoff, ci Norris. Tu je potrebne si uvedomit nie ze je problem najst nieco kladne, co by stalo za to pozriet si jeho filmy. Hlavnym problemom ostava priestor a starost odkial zacat pisat dovody, preco si to nepozriet a spisat peticiu pre UnHolly wood, aby znicil vsetky kopie a originaly filmov v ktorych hral a nahradil divakovi nemajetkovu ujmu, ktoru utrpel alebo mohol utrpiet sledovanim tychto zlatanin. Reziser jeho filmov neexistuje. V podstate vidiet to vo filme, kde kazdy pobehuje, hovori si co chce, kedy chce, kona nezmyselne, prosto je to vsetko holubnik. Scenar som po urputnom hladani pod kvantovym mikroskopom pozicanym z CERNu nenasiel. Herecke prejavy, dialogy, lokalizacia kvazideja, to sa vsetko mina ucinkom. Ze ide o akciu?? Dovolim sa zasmiat. Aka moze byt akcia proti Števovi? Neutrzi jediny uder, aj ked utrzi to sa nerata, lebo bez problemov funguje aj postreleleny, ci akokolvek zraneny. Ma vyhodu lebo nepotebuje zasobniky s dodatocnym strelivom. On ma specialne zbrane, ktore sa nabijaju same. Nekonecny pocet guliek. Števo otvori kapotu auta a z neho trcia 2 neizolovane kovove drotiky, ktore spoji a auto hned ide. No prenasledujte ho. Nemate sancu. Ujde Vam na akejkolvek rachotine, darmo mate 100krat lepsie auta. Vzdajte to. Števo je dobry bitkar. Je cestny. Ochranuje slabych. Polame Vam rucicky, no, nie on, ale kaskader, po 5 minutach boja len na okamih prestrihnu Števov tucny ksichtik, aby Vam film pripomenul, ze bojuje Števo. Najviac si ale zoberiete z moralnych posolstiev na vytuzenom konci. Ono spisuju sa urcite pamati, memoare, do takych malych knizociek to potom pojde, a Vy to mozete niekomu darovat. Posolstva su krasne, vystizne, vsetko riesiace. Stojace na zamyslenie. Ja len sa zamyslam, kde sa stala chyba, ze sme pripustili aby vo filmovom priemysle, pobehoval takyto pajac. ()

rublik05

Celý film lze vnímat jako takovou menší exkurzi do japonské kultury, která je zabalená do akčního béčkového snímku. Seagalovi Japonsko vyloženě sedí, ukazuje zde tradiční Japonsko s jeho starými zvyky, architekturou a hudbou. Celkově hudební doprovod filmu se nese v duchu starého Japonska plus je doplněný o písničky z první desky samotného Stevena Seagala. Co se týká děje, tak tu máme dva různě mafiánské klany Yakuza a Tong, kteří se snaží rozjet svůj nový business a jde jim po krku agent v podání Seagala a jeho parťák. Šikmoocí záporáci ujdou, nejsou to sice žádní superherci, ale role jim vcelku sedli. Příběh je spíš taková béčková rutina, přestřelky a souboje dobré, kamera taktéž. Bavila mě především atmosféra, která je především díky vybraným lokacím velmi příjemná. Země krvavého slunce řadím jednoznačně mezi ty lepší novodobé snímky se Seagalem, není to sice žádná velká hitparáda, Seagal už to začíná celkem odrbávat, zejména co se těch akčnějších a pohybově rychlejších scén týče, ale pořád se na to ještě dá koukat. 6/10. ()

Likan7 odpad!

Tady se to tak nějak zlomilo. Seagalovy filmy měly ještě nějakou snahu být béčkem, ale scénář, akce a hlavně Steven samotný na to neměl ani zdaleka. Snad si víc užiju jeden z jeho rumunských fláků z poslední doby, který jsou alespoň nechtěně vtipné, než tenhle poslední pokus o trochu vážný film. ()

hiczech

Steven Segal mne opět nezklamal. Trochu nám zestárl, přibylo mu pár vrásek i kilogramů, ale to je tak vše. Béčkový scénář s hodně nelogickými pasážemi kořeněný čistým násilím... Ten stereotyp filmů, ve kterých hraje S.Segal mne už opravdu deprimuje. Pádu do ODPADU zabránilo snímku jen prostředí natáčení, které snímek nabídl. ()