Pani Wilberforceová je výstredná stará dáma, u ktorej si prenajme priestor pätica hudobníkov, aby mala potrebný pokoj na skúšanie. Netuší, že domnelí členovia sláčikového kvinteta sú v skutočnosti zločinci, ktorí plánujú ďalšiu lúpež... (STV)

ddf76

Pani Wilberforcova stejne vsechny dostane :). Skvela cerna komedie s Alecem Guinessem jako vudcem gangu, ktery prepadne bakovni vuz. ()

troxor

Ladykillers jsou krásná stylová komedie s 5 mafiány a jednou bezbrannou stařenkou. Asi takhle si představuji britský humor. Každý gag je patřičně absurdní a staví na nějaké společenské situaci. Herecké výkony jsou výborné, zvlášť ta stařenka... Doporučuji na dlouhé zimní večery, je to skvělá legrace. ()

MickeyStuma

Kdepak, na paní Wilberforceovou nikdo nemá. Ani parta lupičů, která si přijde do jejího domu spřádat plány, kde má pronajmutý pokoj jeden z přívrženců. A protože se u paní domu představil jako profesor hudby, musí ve vlastním zájmu všichni dělat, že přišli zkoušet. Přesto je jim to houby platný. Výborně zahraný dobře napsaný scénář, který je také výborně zrežírovaný. Zábavná klasika nám krapet zestárla, ale pořád baví. Komediální styl 50. let má své charizma a svoji nezaměnitelnou dokonalost. Britský humor je stále přitažlivý, zvlášť když je dobře podán těmi správnými herci. A tak snímek patří tak trochu mezi klenoty. ()

PavelZava

Hudba: Tristram Cary / Scénář: William Rose *** Čistá trojka to rozhodně není, spíše 3 a ¾ . Nejvíce mě zaujala celková atmosféra té doby, zajímavé byly třeba zrovna automobily. Profesor měl tvář, jak nějakého upíra a “muzikanti“ vyluzovali opravdu náramnou hudbu. Madam Wilberforceová byla kouzelná svojí přímočarou prostotou a jistě by byla postavičkou, která by byla vhodným doplňkem koloritu každého města. Hezké, roztomilé ()

PEZ

Sucha britska komedia, ktora pobavi vtipne vymyslenym scenarom (cena BAFTA a nominacia na Oscara) a vykonom Katie Johnson (ta dostala dva roky pred svojou smrtou cenu BAFTA ze tuto ulohu). Film sa na nic nehra, od isteho casu je jasne kam sa pribeh posunie, no dobre vymyslene scenky a neprestrelena stopaz robia film vtipnym aj dnes. The Ladykillers sa dockali americkeho remaku v roku 2004 (svoju verziu natocili bratia Coenovci). ()

Biopler

Fajn komédia, ktorá by potrebovala silnejší drive a popravde oslavovaného čierneho humoru tam nebolo toľko, aby som zacítil spokojnosť. Mimiku Guinnessa ma bavilo sledovať, Nicholson sa mal veru od koho učiť :) ()

_aandyy_

Tato verze, dnes už v podstatě klasického příběhu a klasické zápletky, mě docela zklamala. Jistě, film je z roku 55 a je třeba k tomu mít i trochu úcty, ale když mě prostě něco nebaví, nemůžu to nazvat průměrným, nebo dokonce nadprůměrným. Tady se nabízí srovnání s remakem z roku 2004. Jsou znatelné britské zpátečnické a americké moderní přístupy ke klasickému tématu. Abych pravdu řekla, ta špinavá stará Anglie a Londýn mě nebaví tak jako špinavá Amerika. Vlastně mě tady zaujala jen ta krásná hudba. Takže dvěma slovy: Nic moc... ()

rottik-cb

Pěkně zpracovaný film, na kterém se ale bohužel víc než by bylo zdrávo podepsal zub času. Občas to bylo moc dlouhé, komické situace nefungovaly tak, jak by měly a příběh byl trochu nudný, ale kamera byla vynikající a herci podávali nadprůměrné výkony. Zejména Katie Johnson v roli babi Wilberforceové byla nezapomenutelná :). 99. ze 1001 ()

J.McClane

V dnešní době to již bohužel postrádá spád, ale některé momenty stále zavdávají k upřímnému ironickému úsměvu:) PS: Herbert Lom opět rulez:) ()

Nut

Tohle je už vážně klasika, po nedávném shlédnutí ráda prohlásím, že ze svého vtipu a dokonalého scénáře nic neztratila. A z herců bych vyzdvihla Guinnesse, ten byl tak nádherně šíleně ujetej, že tomu dodal ještě větší grády. ()

Amaranta

Mnohem lepší než remake. Možná ne lepší, ale celkově jaksi autentičtější - tato stará verze ještě nebyla ovlivněna filmovou historií snažící se zdokonalovat způsob točení "jak to opravdu je" a byla odvážná, fantastická, nedělala si starosti s efekty a maskami (nedá se říct, že by nebyly, ale byly minimalizovány, a tím vypadaly mnohem přirozeněji). Zkrátka nová verze (jako všeobecně nové filmy ) se snaží vrátit se k něčemu, co měly snímy staršího data tak nějak ve vínku... ()

Peršanka

...s přihlédnutím k věkovitosti díla... za paní domácí přidám a za rozvleklost zas uberu- furt za tři ( pane profesore, máte u mne černý puntík) ()

gizi

Škoda, že ta správná legrace se rozjíždí až od druhé poloviny flmu a první část je dost nudná. V druhé části jsem se několikrát opravdu dobře zasmál. Díval jsem se na film především kvůli Sellersovi, ovšem on zde byl víc než nenápadný, skoro ze všech postav nejméně výrazný. Ostatní ovšem byli výborní v čele se skvěle obsazenou starou dámou - paní Hrbáčkovou. Nebýt nudného začátku, snad 4*, takto jen 3* a 70%. 6.11.10. ()

gggggg

Staré anglické prostredie, starí anglickí lupiči a jedna dôchodkyňa. Alec Guinness potvrdil, že patril medzi najlepších hercov svojej doby, schopný stvárniť brilantne všetky herecké role. Zdatne mu sekundovali všetci herci. Dej je skvelý, film si spravodlivo rozdelil čas medzi oboma žánrami. Tvorcovia dokázali vytvoriť skvelú atmosféru či už kriminálnu, tak i komediálnu a skvelé prechody medzi nimi. Vo filme neboli nudné pasáže, stopáž bola tiež ideálna. Všetko to skvelo dopĺňa nenápadné Boccheriniho minuetto. ()

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky