Pět lupičů a stará dáma

The Ladykillers

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1955, 97 min

Bombové obsazení, ale film se dost vleče. A to mám obecně tyhle staré filmy hodně rád. Škoda.(3.11.2010)

• Hejtmy

{290/1001} Špatná a nudná komedie(?), která může být zajímavá snad jen výkony mladého Petera Sellerse a jako vždy výborného Aleca Guinesse. Na ně se ale člověk může podívat v daleko lepších filmech než je toto nerovné soupeření pěti dementních lupičů s otravnou starou dámou. 20 %(3.11.2010)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(24.1.2009)

Od krimi komedie, ve které se sešli pánové Guinness, Sellers a Lom jsem čekal mnohem více zábavy. Několik komických situací se zde našlo, ale ke konci to už bylo moc předvídatelné a navíc to ztratilo skoro veškerou počáteční šťávu.(20.11.2010)

Coenovský remake Lupiči paní domácí považuju za uměleckou prohru a jediný coenovský film, který se mi vyloženě nelíbil. Po zhlédnutí původní klasiky musím konstatovat, že anglická verze je opravdu lepší, pochopitelně s výjimkou hvězdného obsazení, protože herce věhlasu Toma Hankse stará verze pochopitelně nemá. Mnozí ze zúčastněných se sice hvězdami stali, ale tehdy šlo ještě o jejich počátky a byly to relativně neznámé tváře. Odstup 55 let je pochopitelně znát a takový pocit komplexního žánrového dílka, jako jsou Zlaté věže, jsem u Lupičů přece jen neměl, navíc je to film, kde divák na některých místech cítí, jak jsou gagy nedotažené, a napadá ho, jak by to šlo udělat líp. Přesto Lupiči hravě překonávají většinu dnešní komediální produkce. Oproti původnímu scénáristovu záměru, který bezpochyby předpokládal, že sympatie budou na straně stařenky, jsem fandil kterémukoli z těch pěti nebohých lotrů vystavených její užvaněnosti a dotěrnosti. Celkový dojem: 75 %.(26.11.2010)

• - V roce 2004 natočili bratři Coenovi remake tohoto filmu. Avšak sám Ethan Coen přiznává: "Vzali jsme z něj pátěř příběhu a vše ostatní zcela přepracovali. Charakterové rysy postav i prostředí se od originálu docela liší." (venus)

• - Jedná se o poslední slavnou komedii studia Ealing. (Pavlínka9)

• - Jedná se o první filmovou spolupráci Petera Sellerse a Aleca Guinesse, kterého Peter nesmírně obdivoval. (Pavlínka9)