SpongeBob je nejoblíbenější mořská houba na světě a to nejen proto, že dělá ty vůbec nejlepší krabí hambáče. Chválil by ho zejména jeho šnečí mazlík Gary, kdyby ho ovšem právě kdosi neušnekl. A protože SpongeBob je doopravdy velký správňák, všeho nechá a vyrazí za Garyho záchranou. (CinemArt)

Mikino00

Bohužel, seriál již dávno ztratil na své vtipnosti a nápaditosti, a tento nejnovější film to jen potvrzuje. Děj filmu překvapivě není moc nosný a působí jako rozšířenější epizoda. Jedinou novinkou je pak modernější animace. Celkově film, který snad již zaujme jen malé děti, nabízí spoustu naprostých bizárů v čele s tančímí zombie a hlavou K. Reevese v křoví. Zatímco, na díly z prvních sérií o této žluté houbě v kalhotách se rád znovu a znovu podívám, tak filmu se obloukem vyhnu. ()

Lachtaan

Původního 2D Spongeboba miluju a navždycky milovat budu, první celovečerák byl taky fajn. V roce 2015 ovšem přišel ten nejhorší zlom v dějinách animovaného filmu a originální, byť jednoduchý kreslený seriál dostal svou moderní trojrozměrnou verzi s tím vůbec nejpitomějším příběhem všech dob. Proto jsem se znechucen tímto bohužel vskutku obecně přijatým pokusem o vtip dost bál jeho připravovaného pokračování. On se ale dostavil další zlom v podobě mnohem snesitelnější animace, o něco lepšího příběhu a minimalizování idiotského nápadu o propojení postav z animáku se skutečnými herci. Ti zdejší alespoň dokázali potěšit a pobavit. [viděno na Netflixu 12.11.2020] ()

Jaro.Krafcik

Netflixovská Kinopremiera, veď sú sály zavreté a služba odkúpila tento film, možno je to len začiatok, snáď ale kiná nezaniknú. Zatiaľ určite najlepší animovaný film roku, fakt sa mi to páčilo, aj keď som videl len pár starších filmov a na seriál si pamätám len veľmi málo. Dabing slovenský a hlavne vydarený aj animácia, objaví sa tam aj Keanu Reeves a Snoop Dogg. Výborny výber skladieb, vďaka nízkemu hodnoteniu na tejto databáze dám plnú paľbu. Ako vidím nebudem jediný. 5* ()

B!shop

Porad je to vtipna, svizna jizda, jako v pripade prvnich dvou dilu, ale bohuzel lehce sestupna tendence pokracuje. Hlavni problem je vicemene stejnej jako v pripade druhyho dilu, obcas zbytecna vata okolo, vyhazet dvacet minut a mame tu zas komedialni pecku. Vse ostatni je vlastne taky pri starym, dementni pribeh, mizerna-stylova animace a samozrejme halda totalne dementnich foru dohnanejch do krajnosti. S hercu se tentokrat predstavi Keanu Reeves a Danny Trejo a nejvtipnejsi na tom je, ze Keanu podava lepsi hereckej vykon, nez ve svejch normalnich filmech=furt mizernej, ale i tak pokrok. Takze celkove za me spokojenost, oddechovka paradni, ale jednicka zustava stale neprekonana. ()

silentname

"The SpongeBob Movie: Sponge on the Run" je asi v jadre celkom okey. Nemám pocit, že by vo filme bolo niečo vysoko urážlivé alebo vrcholovo stupídne, no na druhú stranu si nie som úplne istý, či je to najlepší film pre fanúšikov Spongeboba. Veľa postáv dokopy nemajú moc veľkú rolu a reálne do príbehu vstúpia až niekedy v druhej polovici. Miesto toho vidíme hlavu Keana Reevesa v zoschnutom chuchvalci, ktorý sa stane mentorom Spongeboba a Patricka na ich spoločnej misii zachrániť Garyho, máme tu Danyho Treja ako El Diablo (a very bad man) a potom je tu samozrejme Poseidon, ktorý uniesol Garyho pre svoje vlastné sebecké plány. Je tu niekoľko fórov, kde som sa pobavil, úprimne Keanu Reeves je vtipnejší než som si myslel, že bude. Film je dostatočne farebný a animácie sú veľmi pekné, no príbehovo ma to miestami skôr nudilo. A keď nevidíme naše obľúbené postavy dostatočne často, trošku som sa postupne začínal nudiť. Ale má to dobré srdce, má to niekoľko dobrých nápadov a celkom okey záver. No rozhodne ide o film, ktorý mohol zo svojho konceptu vyťažiť viac. Toto dobrodružstvo akosi nemá tú energiu, ktorú by som od Spongeboba chcel. Hodnotenie: C+ ()

• Originalní scénař filmu byl o invazi vesmírných koček z planety Purra. (petr.koca)
  • Když Spongebob (Tom Kenny) v kuchyni říká panu Krabsovi (Clancy Brown) s francouzkým přizvukem, že všechno bude čisté, má čepici na levé straně, ale v další sceně ji má na pravé straně a pak zase na levé straně. (petr.koca)
  • Netflix film vydal 5. listopadu 2020 po celém světě kromě Ameriky, tam je distributor CBS All Access, který film vydal až v roce 2021. (petr.koca)

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Tuhle kombinaci by nejspíš čekal málokdo. Keanu Reeves (The Matrix Resurrections), herec téměř univerzálně milovaný napříč všemi cílovými skupinami, však už loni přislíbil svou účast na nadcházejícím… (více)