Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Civilizace a její nespokojenost. Jedenáctého září 2002. Rok poté. New York a pět různých příběhů, které se musejí odehrát na jeho ulicích a v jeho domech. Jeden náleží postarší ženě, jež žije v mlčenlivém manželství po boku muže, kterého nezajímá nic než televizní obrazovka. Může na jejím životě něco změnit setkání s mužem, kterého kdysi znala na střední škole? A co křehký a jemný pekař, který se specializuje na tvorbu exkluzivních koláčů? Jak se přenese přes konkurenci, která na něj tlačí nemilosrdně a systematicky? Pak tu máme dva indické pracovníky bezpečnostní agentury. Jeden z nich žije v permanentním flirtu a druhý je nebezpečně vznětlivý rváč. Mohou tito dva společně existovat na jedné planetě? A mohou si svěřovat nebezpečná tajemství? A lze důvěřovat svéráznému psychologovi s tváří detektiva Monka, který za každým problémem vidí latentní homosexualitu? A jak se mají chovat rodiče ke svému obéznímu synovi, který dělá jen samé problémy? A poslední otázka: mohou mít tyto různé příběhy vůbec něco společného? Nechte se překvapit. Snad stačí (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

JannieMc 

všechny recenze uživatele

Hola Guys! =´) ..i přesto, že něco zmizelo, život jde dál - ale jak! Doopravdy záleží zase jenom na Vás, jak se necháte příčinami a následky ovlivnit a jak daleko zapůsobí na vaše vnímání světa, nebo alespoň toho malého kousku, který jste si vyhranili pro sebe - který je z jakéhosi důvodu TAK důležitý. Stejně záleží jenom na tom, aby člověk dýchal...těžce, lehce, rychle a v interakci s prostorem a lidmi v něm. - doopravdy nenápadný snímek, který mě ale od začátku držel na špičkách, jak jsem se snažila udržet rovnováhu - zatínat pěsti a záhy se smát...a to temné, co dýchá pod povrchem. "Jste v pořádku?" "Ztratil jsem se..." ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Utahaná nuda o příbězích, co se udály po 11. září v Americe, konkrétně v New Yorku. Pro Američana možná citlivá hodinka a půl, pro mě unavená nuda, dost možná proto, že jsem to zas tolik neprožíval jako oni. ()

GTS_PUNK 

všechny recenze uživatele

Film režiséra Dannyho Leinera, odohrávajúci sa v New York rok po udalostiach z 11. septembra 2001, sleduje osudy viacerých ľudí, ktorých, hoci sa osobne nepoznajú, spájajú nespokojnosť s vlastným životom, skľúčenosť, samota, vnútorná nevyrovnanosť či ďalšie často zvierajúce pocity. Niekoľkomiliónová metropola ako živý organizmus, ktorý sa vyrovnáva s traumou, ponúka prostredníctvom Leinerových postáv sondu do najhlbšieho vnútra jednotlivca v rámci pulzujúceho anonymného davu. Snímka s veľmi nezávislým nádychom diváka takmer okamžite prekvapí najmä hereckým obsadením. To totiž možno označiť za priam hviezdne, pričom paradoxom je, že vyslovene hlavnú úlohu tu nestvárňuje nikto. Malé-veľké roly sú medzi hercami rovnomerne rozdelené a každý svojou troškou dopĺňa väčší celok, ktorý je postavený nielen na vyrovnávaní sa s 11. septembrom, ale aj na individuálnych problémoch postáv príbehu. Tie sú reflektované v jednotlivých mikropríbehoch, žijúcich si, tak povediac, vlastným životom. Divák čoby pozorovateľ tak môže sledovať často intímny prienik do vzťahov medzi jednotlivými protagonistami týchto príbehov, respektíve do vnútra postáv ako jednotlivcov. Film si, viac než na čomkoľvek inom, zakladá práve na zobrazení človeka vo svojej prirodzenej podstate (jedinečný charakter) a jeho prežívaní. Často bez zbytočných slov necháva rozprávanie na pohľadoch či pohyboch. Tie v tomto prípade totiž neraz prezrádzajú oveľa viac. The Great New Wonderful je mimoriadne nenápadným filmom. Vo svojej nenápadnosti, ba až akomsi učupení, však skrýva zaujímavý príbeh z New Yorku nultých rokov 21. storočia, v ktorom ľudí uvítali šok, zdesenie a strach. Tie v Leinerovej snímke však nepramenia iba z 11. septembra 2001, ale aj zo životov tu prítomných postáv ako takých. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Korálky, které ztratily svou nit, přesto tvoří kompozici ... jejich letu cik cak prostorem. Kdyby tu lidičky, o jaké zakopáváte, se svými bolístkami nebyli už tolikrát a plnokrevnější, ocenila bych štědřeji. Na druhé straně se nedá říct, že by film o povědomém, co tiše oddechuje pod slupkou, stál za starou bačkoru. Dopadne to ale asi tak, že některé okamžiky pravdy sice nezapadnou, vzpomenout si, kde že se to urodily, bude ale za čas problém - 3,5 *. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama