poster

Sólo pro Sunny

 • Východní Německo

  Solo Sunny

 • slovenský

  Sólo pre Sunny

Drama

Východní Německo, 1980, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Mr.Apache
  ***

  http://www.youtube.com/watch?v=szAX0_upoEg(9.12.2012)

 • bassator

  DER FILM 2009 - Solo Sunny / Sólo pro Sunny(10.10.2009)

 • Flakotaso
  *****

  Solo Sunny je po všech stránkách tak výtečný film, až je to k nevíře, vzhledem k jeho (ne)známosti. Konrada Wolfa mimo Německo asi také moc lidí nezná, ale tohle je tak dobré, že to bez problému dorovnává i ty nejlepší věci od Fassbindera (ne, že by zde bylo kromě jazyka, doby vzniku a soustředění na jedince mnoho společného). Po formální stránce je to neuvěřitelně dynamické a progresivní, kupodivu tady vidím základy stylu režisérů typu Tykwera, zhušťujících děj, sled scén a jednotlivé momenty filmu rychlým střihem, pohybem kamery a variabilní prací se zvukem. Obrovské překvapení, erste klasse.(20.12.2015)

 • anderson

  ČST 2 (slovenský okruh) = 29.9.1985 (18.2.2011)(19.2.2011)

 • neo93
  ****

  Konrad Wolf a jeho film o ženě, která má sen, stát se profesionální populární zpěvačkou. Tento příběh, který mimochodem byl natočen podle skutečné východoněmecké zpěvačky Sunny a jejího rozhovoru s ní, však poodhaluje mnohem více než sen o slavné hudební kariéře. Přináší nám obraz jedné bouřlivé, ale pracující ženy v NDR, která se sice na jednu stranu, příliš s ničím nemazlí, na stranu druhou, ani samotný osud k ní nebyl zrovna shovívavý, a ona zažívá různé životní strasti a problémy. Sunny se chce stát nejen hvězdou hudebního nebe, ale i lepší osobou po duchovní stránce. Vystupuje se skupinou Tornados, a přitom se snaží žít svůj život. Jenže pro okolí, především pro členy kapely, je pouhým prostředkem k dosažení jejich sexuální touhy a vášně. Zdařilý snímek, s povedenou hudbou, tak i hlavní herečkou, která ztvárnila tuto mladou pozoruhodnou ženu.(20.6.2017)

 • raininface
  ***

  V ČST 11.8.1982.(30.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace