Krvavé divadlo

• Velká Británie Theatre of Blood (více)

V Londýně řádí sériový vrah, který se zaměřuje na vraždění divadelních kritiků. Jeho vražedné metody jsou inspirovány Shakespearovými hrami. Podezření padá na egoistického herce Edwarda Lionhearta (Vincent Price). (Chatterer)

bierce

Vynikající černá komedie s brilantním hereckým výkonem Vincenta Pricea, který zde hraje zhrzeného shakespearovského herce vraždícího přední britské kritiky za jejich nelichotivé recenze. ()

Han22

Vincent Price v roli zneuznaného herce se mstí devíti kritikům, kteří mu odmítli předat cenu za celoživotní dílo. Vraždí se podle Shakespeara a v lecčem to připomíná Ohavného dr. Phibese. I zde máme neschopnou policii a fantastického Price. Na moje gusto by si však vraždy zasloužili trochu více originality a hlavně nejsem fanda Shakespeara, takže ty nekonečné proslovy mě moc nebavily. A chybělo mě v tom trochu toho napětí. Ale jinak solidně udělaný thriler/horor. ()

Hopper

Rómeo a Júlia, Hamlet, Július Cézar, Titus Andronicus, Kupec benátsky, Kráľ Lear.... je jasné, že všetky tieto názvy majú spoločnéh menovateľa - Shakespeare. Okrem ohrdnutej ženy je už horšia alternatíva len ohrdnutý herec. Vincent Price sa rozhodol, že im to všetkým spočíta a nič nie je ideálnejšie ako využiť námety uvedených a ešte ďalších hier ako inšpiráciu k zúčtovaniu. Stretneme sa tak s prepichnutím oštepom, vyrezaním libry mäsa, upečením vlastných "detí" v koláči, vraždou zo žiarlivosti, ubodaním a podobnými chuťovkami. Zároveň je táto línia prekladaná pomerne vydareným čiernym humorom a nadovšetkým čnie skvelý Edward Lionheart. Stojí za to vidieť. ()

S.Dedalus

vincent price + vraždy + shakespeare = skvělá zábava plná odkazů na nesmrtelného pěvce i na divadlo samotné posedlost kritikou i krtitiky hon za jejich uznáním o které ve skutečnosti nestojíme prostě film s tou správnou dávkou ironie a nadhledu na jehož konci jsem si kladl otázku je vůbec možné nezbožňovat vincenta price? posuďte sami ()

GOREGASM

Měl jsem jedno velké štěstí. Já u Theatre of Blood totiž asi desetkrát usnul a díky tomu jsem pronikl pod kůži tomuto extrémně zábavnému horůrku, který je i na svou zaprášenost tak chytlavý zejména díky vynikajícně přehrávajícímu Vincentu Priceovi a lahodně nadsazenému scénáři o herci, který neunesl svůj neúspěch, jak jsme ještě neviděli. Některé Shakespearovské kreace jsou fakt ďábelsky vtipné (u mně jednoznačně vítězí umňoukaný Kupec Benátský) a celková, pevně věřím, že záměrná teatrálnost si zde podává ruku s velevážným Shakespearem a já ještě jednou děkuji své únavě, že mě nechala Theatre of Blood zkouknout tolikrát, byť jen jednou od začátku do konce. 100% ()

Pulper

Špatný herec, který miluje Shakespeara, ale nikdo to nedokáže dostatečně ocenit. Takže se z břídila stane netvor vraždící přesně v duchu her svého idolu. Priceova životní role, ultradrsný černý humor a brutální krvavé scény. Famózní :-) ()

Kenneth

Začátek spíše připomínal kriminální film. Pak to začínalo nabírat jak na humoru, tak na scénách, které jsou pro silnější povahy, než je ta moje. Po pár vraždách to naštěstí přešlo k těm přijatelnějším způsobům a takový košt vína, na to už se dívalo dobře. Ovšem ten konec, z toho bolí nejen žaludek, ale svým způsobem i oči. Horší hodnocení dávám, protože mi z toho bylo občas špatně a některé scény se mně nelíbily. ()

Muso

Bizarné kostýmy, úchylný scenár, morbidný humor a šialený Vincent Price. Kritici všetkých zemí traste sa:-! ()

William_Kirk

Komedie? No to si snad někdo fakt dělá legraci! :-D Skvělý Vincent Price a naprosto dokonalá hudba slavného Michaela J. Lewise.v drsném britském vražedném shakespearovském thrileru. ()

MTA

EL : ,,Strážníku, jestli se nepletu, tak pan Psaltery právě vraždí svou ženu!" ; strážník: ,,Oh, děkuji pane..." Celé dílo je značně absurdní, což nejen tahle scéna podtrhuje. Nezapomenutelný není jen famózní výkon Price, ale i úžasný soundtrack. Za mě 80%. ()

Pan.Antonin

Zajímavá žánrová směska, detektivní zápletka s hororovými (provedení jednotlivých vražd) a komediálními (černý humor, bizarní postavy či některé dialogy) prvky. Škoda, že neznám všechny Shakespearovy hry, možná bych si to užil ještě více. Ocenil bych herecký výkon Vincenta Price a (dabérský výkon Pavla Soukupa). Příjemné překvapení. - - - P.S. Abych se teď začal bát po každé kritice, kterou napíšu. Mohli by si na mě třeba počkat bratři Trojanové a přejet mně nějakým v garáži dělaným Bourákem. I když teda zrovna u Bouráka je malá pravděpodobnost, že budu jedním z prvních. Seznam kritiků tohoto kousku je docela obsáhlý. :-D - - - ()

grafvonlugos

Jakožto veliký milovník hororů, VIncenta Price a Shakespeara jsem si na tomto filmu velice ulítnul. Vincent je coby zhrzený Shakespearovský herec, který se mstí svým kritikům, prostě dokonalý a potěší i Diana Riggová z Avengerů. ()

Skunkiee

Zvláštní film, který nad vodou drží jen pozoruhodný výkon Vincenta Price. Příliš mě neoslovil. Snímek je totiž prost jakékoliv logiky (vím že u filmů by se nemělo přemýšlet, ale tady je to do nebe volající), jde čistě jen o vyvražďovačku, ohlodanou až na kost. Pro nepřemýšlející milovníky kečupu nicméně kvalitní podívaná. ()

Keiniku

Tohle nemělo chybu, bavila jsem se od začátku do konce! V některých scénách jsem si říkala, zda se opravdu dívám na něco, co má v popisu kromě "komedie" taky "mysteriózní" a "horor". V podstatě všechny vraždy jsou vyspoilerované v momentě, kdy divák uvidí seznam Lionheartových her, ale nevadí to, ani co by se za nehet vešlo, spíš to s napětím očekáváte. A se samotným Edem se místy nedá jinak než soucítit, když on j tak zlatý! No dobře, je to magor, ale stejně je zlatý, je to Vincent Price. Kritici jsou někdy fakt svině. A mimochodem, nikdy jsem neviděla lepší šermířský souboj! ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg