The Far Horizons

Two captains west

(neoficiální název)

Western

USA, 1955, 108 min

Atraktívne prostredie a doba, keď boli ešte americké hory a rieky na západ od východného pobrežia neprebádané. Tiež začiatky budovania veľkých Spojených štátov. Takže žiadny western, ale plnokrvný dobrodružný film so všetkým, čo k tomu patrí. Množstvo exteriérových scén v lone krásnych scenérií, ktoré tomu dodávajú tú správnu a veľkovýpravnú atmosféru. Stred dvoch odlišných kultúr je tie pútavý. Z hercov jasne vytŕča mladý Heston v roli jednej z dvoch velitelských postáv americkej armády. Záver síce málo záživný, ale aj tak vo mne zanechal film silný zážitok.(8.12.2017)

Povedený dobrodružně-romantický příběh z dob, kdy se první američané vydali zmapovat neprobádaný západ. Spousta obrázků překrásných krajin. Sympatické postavy v hezky uděláných kostýmech (od indiánských barevných hábitů až po trampské košile z kůže s třásněmi). Dva schopní velitelé, jimž směr na cestě plné indiánů ukazuje krásná squaw. Snímek s dojemným koncem postrádající trochu toho napětí, avšak nenudící.(14.12.2013)

IF YOU'LL EXCUSE ME, I'LL GET ON WITH THE BURYING! Fantastická expedice pana Lewise a Clarka k Pacifiku. Přenádherná příroda i napínavá akce. Přepadení kánoí na řece, kde body count začal dorovnávat Ramba byl fakt masakr. Do toho všeho ještě roztomilá romantická linka s "kapitánem" Clarkem a šošonskou squaw Sacajawea. Konec útočí na city diváka neskutečným způsobem. Zamačkával jsem slzu. Vřele doporučuji.(21.8.2018)