Daleké obzory

Two captains west

(neoficiální název)

Dobrodružný / Western / Historický

USA, 1955, 108 min

Viac romantický film ako western. Takže sa kolty netasia, len občas pušky, nože a indiánske luky. Hlavný je ale príbeh lásky k dvom ženám so srdcervúcim záverom, ktorý si vychutnajú asi hlavne ženy. Zaujímavé sú okrem výhľadov na hory aj kostýmy, ktoré sú prepracované na strane bielych aj Indiánov, až je očividné, že to také luxusne farebné ani nemohlo byť.(30.3.2019)

Povedený dobrodružně-romantický příběh z dob, kdy se první američané vydali zmapovat neprobádaný západ. Spousta obrázků překrásných krajin. Sympatické postavy v hezky uděláných kostýmech (od indiánských barevných hábitů až po trampské košile z kůže s třásněmi). Dva schopní velitelé, jimž směr na cestě plné indiánů ukazuje krásná squaw. Snímek s dojemným koncem postrádající trochu toho napětí, avšak nenudící.(14.12.2013)

• KoubikTK

Nevalný dobrodružný film s horší zápletkou kdy přemýšlím zda hlavní o co ve filmu jde je nezajímavě dobrodružná expedice, či nijak nefungující romantika. Na jednu stranu tu jsou některé vcelku obstojné scény a celkově snímek má nádhernou atmosféru starších filmů, ale celkem často jsem se nudil. Nakonec bych řekl že The Far Horizons možná zabaví fanoušky staré kinematografie, však očekávejte že snímek nijak nenadchne. 4/10.(30.3.2019)

IF YOU'LL EXCUSE ME, I'LL GET ON WITH THE BURYING! Fantastická expedice pana Lewise a Clarka k Pacifiku. Přenádherná příroda i napínavá akce. Přepadení kánoí na řece, kde body count začal dorovnávat Ramba byl fakt masakr. Do toho všeho ještě roztomilá romantická linka s "kapitánem" Clarkem a šošonskou squaw Sacajawea. Konec útočí na city diváka neskutečným způsobem. Zamačkával jsem slzu. Vřele doporučuji.(21.8.2018)

Film Daleké obzory není western. Jde o romantizující historický film, který se ale bohužel od skutečných událostí tak odchýlil, že jej časopis Time zařadil mezi deset nejvíce zavádějících amerických filmů. Film měl také nízký rozpočet, takže například skutečně krásných přírodních scenérií uvidíte mnohem méně, než byste čekali, občas se opakují a o trase expedice moc nevypovídají. Jinak film neurazí a dívat se na něj dá, pokud přetrpíte neindiánsky vypadající a příšerně nalíčenou Donnu Reed v roli Sacagaweai.(2.11.2019)