Archa Noemova

Noah's Ark

Drama / Válečný

USA, 1928, 135 min

Znamy pribeh Noemovej Archy od Daryl F. Zanucka. A za uchvatne triky dam 65 %(11.4.2013)

Podobný pohľad na známy biblický príbeh, ako jeho predchodca DESATORO PRIKÁZANÍ z roku 1923. Opäť tu máme film rozdelený do dvoch línií, jedna sa odohráva v súčastnosti ( teda vo vtedajšej ) a tá druhá nám predstavuje samotný titulný príbeh. A opäť s ohromujúcou vizuálnou stránkou, avšak s o niečo menšou intenzitou drámy. Vizuálne efekty si však zaslúžia veľkú poctu.(10.9.2012)

Rozpočet $1,005,000Tržby USA $1,367,000Tržby Celosvetovo $2,305,000(19.4.2009)

• - Vypuštění milionů litrů vody vedlo k utopení tří členů komparzu a 35 zraněním, včetně jedné amputované nohy. Potopa s sebou přinesla zavedení prvních zákonů upravujících bezpečnost na place. [Zdroj: Refresher.cz] (Bioscop)

• - Při natáčení velkolepého eposu o Noemově arše se režisér Michael Curtiz rozhodl, že ke zfilmování příchodu Velké potopy využije 2,3 milionu litrů vody. [Zdroj: Refresher.cz] (Bioscop)