Vesmírný lovec

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA / Kanada, 1983, 90 min

• aLPaC

Totální píčovina s dost trapnejma maskama (všichni ti obyvatelé planety, bože kdo dělal masky), otravným hlavním hrdinou, který se snaží napodobovat Indyho, záporákem, u něhož nechápete, že ho už někdo jiný dávno nesvrhl a nic moc sexy Molly Ringwald (její čas teprve přijde). Suma sumárum klasické béčko, které bych možná měl i trochu rád, kdybych ho viděl v dětství. Jenže neviděl, takže víc než dvě hvězdy si to rozhodně nezaslouží. A zdejší hodnocení 63%? WTF? Když to srovnám s jinými filmy, které mají podobné hodnocení, tak musím žasnout. Pro mě tak 35%.(30.9.2017)

LOVEC diváka vlastně jen neustále teasuje. Nejdřív mu nabídne několik sexy bab (astronautky, hrdinova robotka), ale záhy je uklidí do úzadí. Pak mu nabídne spoustu pěkných maket vesmírných lodí a futuristických "maxovských" vozítek, ale žádnou pořádnou akci s nimi. A hrdinu s jeho otravně uječenou parťačkou sice při putování pustou krajinou co chvíli někdo přepadne (zloduchovi poskoci na rogalech, gumoví sumo-mutanti, amazonky-rusalky, zmutované děti se zápalnými láhvemi), ale jsou to jen rychle odehrané, nijak zvlášť zajímavé epizodky. Suma sumárum - koukatelné, ale neodpustitelně promarněné postapo. A taky jeden z filmů 3D minivlny v první polovině 80. let (PÁTEK TŘINÁCTÉHO III, AMITYVILLE III, ČELISTI III).(24.1.2006)

Klasické béčko z 80. let, které však kombinuje moje oblíbené sci-fi subžánry - vesmírné a postapokalyptické sci-fi. Začínáme ve vesmíru, odkud se drsný hlavní hrdina přesune brzo na zničenou planetu, plnou mutantů, příšer, ovládanou kybernetickým Overdogem a jeho poskokem Chemikem. V kanálech tu žijí amazonky, uctívající obřího hada, co vypadá jako Goauld, je tu sympatický černoch s buldozerem a mladá otravná parťačka a ve finále je perfektní překážková dráha.. Celkem dohromady pěkný guláš, ale dobře se to sleduje, má to takový klasický fantasy rámec putování do pevnosti zlého čaroděje a jeho zničení. Víc jak na tři to ale není, je to sice lepší béčko, ale jenom béčko.(22.3.2009)

• nash.

Zábavně výstižný průlet béčkovými scifárnami osmdesátých let, jehož trasu tvoří madmaxovsko-starwarsovský mix plný bizarních rekvizit, spoře oděných krasavic, skal a gumových masek. Nostalgie s přímým vstřikováním šlapala na plné obrátky, aby mě udržela ve vzpomínkovém rauši, ale když jsem ji občas vypnul, abych se podíval na co se vlastně dívám, kouzlo vyprchalo a zůstala jen ušmudlaná hloupost, která má hodnotu především jako úsměvná vzpomínka či žánrový muzeální exponát.(19.3.2012)

Scénář je sice o ničem, ale taky o všem! Je tu úplně všechno, co musí mít béčkový osmdesátkový akční žánrový film (tady v perfektním mixu space opery a postapo): mutanti, krásky v nesnázích, zlý kyborg, amazonky, gladiátorské zápasy, divná vozítka, starý mudrc, co umře hned na začátku, vesmírný kovboj, jeho kámoš/konkurent,...prostě všechno. Chybí snad jen dinosauři (ale ty nahrazují možná ty rogalo-pterodaktylové na tryskový pohon) Přijde mi, že většina scén je ve filmu jen proto, aby se tvůrci mohli blýsknout nějakou novou kulisou, lokací nebo udělátkem. U mě dobrý.(27.6.2015)