Vesmírný lovec

• Česko Vesmírný lovec: Dobrodružství v Zakázané zóně (více)

Na jisté vzdálené a zapomenuté planetě jsou nuceny nouzově přistát tři krásné pozemšťanky, které jsou vzápětí zajaty místním tyranem Overdogem (Michael Ironside). Na jejich záchranu se vydává pod vidinou tučné odměny vesmírný dobrodruh Wolff (Peter Strauss) setkávající se na své strastiplné cestě s osiřelou Niki (Molly Ringwald) a také s dalším lovcem odměn Washingtonem (Ernie Hudson). S jejich pomocí se nakonec dostane až do sídla mocného a obávaného diktátora, z jehož mechanických spárů se pokusí pozemšťanky vyrvat. (Cruchot)

choze

LOVEC diváka vlastně jen neustále teasuje. Nejdřív mu nabídne několik sexy bab (astronautky, hrdinova robotka), ale záhy je uklidí do úzadí. Pak mu nabídne spoustu pěkných maket vesmírných lodí a futuristických "maxovských" vozítek, ale žádnou pořádnou akci s nimi. A hrdinu s jeho otravně uječenou parťačkou sice při putování pustou krajinou co chvíli někdo přepadne (zloduchovi poskoci na rogalech, gumoví sumo-mutanti, amazonky-rusalky, zmutované děti se zápalnými láhvemi), ale jsou to jen rychle odehrané, nijak zvlášť zajímavé epizodky. Suma sumárum - koukatelné, ale neodpustitelně promarněné postapo. A taky jeden z filmů 3D minivlny v první polovině 80. let (PÁTEK TŘINÁCTÉHO III, AMITYVILLE III, ČELISTI III). ()

dr.horrible

Keby sa ma niekto spýtal, prečo mám rád béčka, asi by som mu odporučil tento film. Tento film je totiž priam výstavné béčko. Lacné, zle urobené, kopírujúce všetko okolo (už úvodná melódia vykráda Hviezdne vojny), tupé, vtipné, zábavné, úžasné. Už iba to, že Michael Ironside a Molly Ringwald hrajú spolu v jednom filme o niečom vypovedá. Celý čas čakáte, že tá absolútne konvenčná romantická zápletka vyústi do niečoho a ono nič. Celý čas čakáte na záverečný súboj a on nielen, že netrvá ani dve minúty, ale v podstate je úplne o ničom. Celý čas čakáte na aspoň jedinú vážnu scénu a nakoniec je to celé iba také malé papundeklové rodinné sci-fičko o týpkovi, ktorý rád mučí pozemšťanky. Z môjho pohľadu jediná výčitka patrí ratingu. To eRko sa samé ponúkalo. Guilty pleasure. Doomsday osemdesiatych rokov, akurát neporovnateľne zábavnejší, s nepopísateľnou výpravou. Hrozne hustá haluz. ()

Anderton

Brutálny brak v tom dobrom zmysle slova, ale niečo mu chýba. A to je podľa mňa absencia skutočne vtipných hlášok, ktoré by presne do takéhoto filmu a do Wolffových úst sadli. Film je zložený z menších akčných scén, kedy sa tu objavujú stále nové skupiny postáv, aby ich neskôr vystriedali zase ďalšie a my sa tak takýmto naťahovaním dostali konečne do finále, kde si to Spacehunter rozdá so záporákom číslo 1. Potešila záverečná variácia na gladiátorské zápasy ako v železiarstve po výbuchu, samozrejme sa rozum pozastavuje nad tým, kto by v tomto svete vyrábal tak komplikované zariadenia. Dnes už veľmi ťažko rozdýchateľná záležitosť a brutál béčko iste už aj v rokoch osemdesiatych. ()

JFL

Přiznaně brakový pokus o syntézu Star Wars a Mad Maxe do velkolepé dobrodružky mohl vyústit v super biják, kdyby měl krapet lepší scénář a režii. Na druhou stranu nedošlo ale ani na nějaký zoufalý provar z ranku italských či filipínských kopírek oněch popkulturních milníků, nýbrž prostě na solidní žánrovku, která je asi právem většinou polozapomenutá, nicméně o to náruživěji vyzdvihovaná svými fanoušky. Ivan Reitman, který je neadekvátně asociovaný pouze se svými mainstreamovými komediemi, navazuje v hrané podobě na svůj předchozí producentský počin v oblasti labužnické adorace pokleslých heroických příběhů. Stejně jako v "Heavy Metalu" zaštítil vědomě šestákovou sci-fi dobrodružku, která nikterak nezapírá své inspirace a má vynikající výpravu i dostatek vlastních nápadů, aby rozplesala srdéčko nejednoho fandy posapokalyptických bijáků. Sice film nezapře, že na jeho výpravě, kostýmech a scénografii se příslušní profíci vyblbli o poznání více, než dokázal zúročit scénář i režie v jednotlivých scénách, ale tím spíš konkrétní dostaveníčka na téhle postapo planetě nadchnou svou opulentní i přímočarou brakovostí, ale také dojmem propracovaného světa, který by mohl skýtat nespočet dalších eskapád. ()

nash.

Zábavně výstižný průlet béčkovými scifárnami osmdesátých let, jehož trasu tvoří madmaxovsko-starwarsovský mix plný bizarních rekvizit, spoře oděných krasavic, skal a gumových masek. Nostalgie s přímým vstřikováním šlapala na plné obrátky, aby mě udržela ve vzpomínkovém rauši, ale když jsem ji občas vypnul, abych se podíval na co se vlastně dívám, kouzlo vyprchalo a zůstala jen ušmudlaná hloupost, která má hodnotu především jako úsměvná vzpomínka či žánrový muzeální exponát. ()