Vesmírný lovec: Dobrodružství v Zakázané zóně

• USA Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone (více)

VOD (1)

Odstartujte napínvé kosmické dobrodružství s Peterem Straussem jako galaktickým námezdným lovcem, kterého ohrožuje mechanický šílenec. Píše se rok 2136 a Wolff (Strauss), který zachytí nouzový signál souhlasí s tím, že zachrání tři překrásné mladé ženy z planety zachvácené morem. Když jsou ale ženy uneseny “pochopy“ zvrhlého Overdoga (Michael Ironside), napůl člověka a napůl stroje, který ovládá celou planetu, Wolff startuje a vydává se na divokou, urputnou honbu plnou nebezpečí a fantazie. Postaví se nejrůznějším monstrům a mutantů, a okolnosti ho nakonec svedou dohromady s Niki (Molly Ringwald), odvážnou tulačkou, která souhlasí s tím, že ho doprovodí do Overdogova království železného šrotu. Wolffovy hrdinské činy v Zakázané zóně jsou nabité nadpřirozenou napínavostí a takovými zvláštními efekty, které každého zaručeně oslní. (Bonton Home Video)

Anderton

Brutálny brak v tom dobrom zmysle slova, ale niečo mu chýba. A to je podľa mňa absencia skutočne vtipných hlášok, ktoré by presne do takéhoto filmu a do Wolffových úst sadli. Film je zložený z menších akčných scén, kedy sa tu objavujú stále nové skupiny postáv, aby ich neskôr vystriedali zase ďalšie a my sa tak takýmto naťahovaním dostali konečne do finále, kde si to Spacehunter rozdá so záporákom číslo 1. Potešila záverečná variácia na gladiátorské zápasy ako v železiarstve po výbuchu, samozrejme sa rozum pozastavuje nad tým, kto by v tomto svete vyrábal tak komplikované zariadenia. Dnes už veľmi ťažko rozdýchateľná záležitosť a brutál béčko iste už aj v rokoch osemdesiatych. ()

ledzepfan

Krásné kulisy, parádní masky, fajnové triky. Příběh je takové ukázkové sci-fi dobrodrůžo často nápaně připomínající některé známnější kousky. Trošku se to táhne, nejde o nic významného či naprůměrného, ale já mám prostě vždycky radši hezky vypiplaný poloumělecký trash než ploché áčko hrající na jistotu..no a tak tomuhle sympatickému kousku velkoryse vpálím čtyřku. ()

choze

LOVEC diváka vlastně jen neustále teasuje. Nejdřív mu nabídne několik sexy bab (astronautky, hrdinova robotka), ale záhy je uklidí do úzadí. Pak mu nabídne spoustu pěkných maket vesmírných lodí a futuristických "maxovských" vozítek, ale žádnou pořádnou akci s nimi. A hrdinu s jeho otravně uječenou parťačkou sice při putování pustou krajinou co chvíli někdo přepadne (zloduchovi poskoci na rogalech, gumoví sumo-mutanti, amazonky-rusalky, zmutované děti se zápalnými láhvemi), ale jsou to jen rychle odehrané, nijak zvlášť zajímavé epizodky. Suma sumárum - koukatelné, ale neodpustitelně promarněné postapo. A taky jeden z filmů 3D minivlny v první polovině 80. let (PÁTEK TŘINÁCTÉHO III, AMITYVILLE III, ČELISTI III). ()

Cruchot

Tohle se mi kdysi hrozně líbilo. Po letech jsem to vyhrabal někde na videu a trochu jsem nechápal, cože jsem to na tom vlastně měl. Máme tu neohroženého hrdinu v sympatickém podání Petera Strausse, který se dostane na planetu jako vystřiženou z Mad Maxe. Atmosféra je výborná a modely nejrůznějších futuristických vozítek jakbysmet. Děj má slušně našlápnuto, ale už velmi brzy začne váznout. Nejsilnějšími momenty scénáře se nakonec ukáží vždy vděčné pošťuchování hlavních postav (které se naoko nemají rády, ale samozřejmě jeden by pro druhého vypustil duši) a potom závěrečné procházení smrtící dráhy za rozkošnického přihlížení hlavního padoucha v podání Michaela ironsida. Jinak nuda. Triky jsou často ubohé a potvory, které by měly nahánět strach, vyvolávají spíše úsměv (padající gumoví tlusťoši, papundeklový ještěr). Film má určitě své kouzlo, ale dneska už asi moc neosloví. ()

Razzor_82

"Tuhle planetu zbožňuju." Klasická postapokalyptická sci-fi z osmdesátek. Slabší scénář se snaží utáhnout diváka na atmosféře. Kosmická planeta plná mutantů, divných lidí a špinavého šrotu. Triky a efekty po letech působí dost rozpačitě. Líbil se mě ale vykonstruovaný tyranský cyber vládce Overdog. Peter Strauss v hlavní roli je sympatický. Fanoušek tohoto žánru by neměl vynechat. 6/10 ()