Malý Manhattan

Malý Manhattan

Little Manhattan

Dobrodružný / Komedie / Romantický

USA, 2005, 84 min

njn, ženské nám zatápali a zatápajú v každom veku :) Milá žánrovka, ktorá sa dá s trochou fantázie brať ako paródia na filmy Woody Allena. Nie síce tak dobré ako žánrovo spriaznené Flipped alebo My girl ale aj tak poteší. Škoda akurát konca, ktorý nedokáže vyždímať adekvátne množstvo sĺz. Ale inak pekné 7/10(26.7.2015)

Usměvavá a romantická komedie, která v sobě nese neuvěřitelnou pravdu o první lásce. Největší sranda na tom je, že spousta věcí z toho se honí lidem v hlavě i ve starším věku. (Jakto, že nemám co říct? A proč se na mě nedívá? Jsem tak ošklivej, nebo smrdím?) K tomu projížďky po New Yorku, malý hrdina který vás dokáže bez nadsázky pobavit i způsobit, aby vám ho bylo líto a celou dobu mu hrozně přejete, aby to vyšlo. Už jsem dva a půl týdne zamilovaný a je to bolest, kterou bych nepřál ani nejhorším nepřátelům.(26.5.2015)

Povinný film pre všetky decká prežívajúce prvú lásku. Keď sa v spomienach vrátim späť do tejto doby, tá moja prvá stroskotala práve vďaka nedostatku sebavedomia alebo ako sa spomína vo filme kvôli nevypovedaným maličkostiam. Prvými dvoma minútami a zvratkovou scénou sa nedajte pomýliť, nie toto nie je pokračovanie filmu Ten chlapec je postrah. Je to realistická sonda do mysle 10 ročného chalana prežívajúceho svoju prvú lásku a prvé sklamanie. Nie, žiadny americký happyend sa tentokrát nekoná (i keď som si ho podvedome prial). A možno je to tak lepšie pretože takýto je skutočný život bez prikrášlení. Po scénaristickej stránke dobre odvedená práca tak trochu pripomínajúca britský film About a boy. 75%(28.9.2008)

Vetsinou podobna dilka prepinam ve chvili, kdy se mi nedopatrenim objevi na obrazovce, ale i pres to, ze se predevsim vyzivam v hororech, splatterech a ruznych jinych "uchylarnach", tak jsem se nechal rad dojmout timto hezkym pribehem se sympatickymi detskymi herci. Jsou to velice slusne 4 hvezdy... EDIT: Po druhem shlednuti pridavam zbyvajici patou hvezdu. Mozna, ze jsem blazen, ale kdybych tento snimek videl ve svem mladsim veku, mozna ze mne nevyrostl takovy cynik, jakym jsem dnes. Je to krasny film.(3.2.2008)

Jako film k ranní snídaně u televize je to opravdu milé, mladí herci sympatičtí a celý film se vede v duchu oddechové podívané. Pokud si však z těchto dětských patálií chcete odnést něco víc, máte smůlu. Nabídka je opravdu skromná, jeden chlapec, jedna dívka a dvě slova "miluji Tě", které by každé dítě ve filmu řeklo každému za trochu čokoládové zmrzliny:). Josh Hutcherson je však docela výrazný a až vyroste, mohl by být zajímavým hercem.(29.12.2009)

• - O roli Rosemary se ucházela AnnaSophia Robb. (Fugas.cz)

• - Mladší Rosemary, která s Gabem (Josh Hutcherson) ušpiní zeď a schová se pod stůl, si zahrála dcera režiséra. (Fugas.cz)

• - Charlie Ray se v životě o žádnou roli ve filmu neucházela. K natáčení se dostala prostřednictvím inzerátu, který s novinách spatřila její teta a na casting ji přivedla. (Fugas.cz)