Záhada sfingy

(TV film)
  • Velká Británie Riddles of the Sphinx (více)

Historik Thomas a jeho mladá kolegyně Jessica odhalí klíč k otevření Síně vědění, která se nachází v legendární soše sfingy v Gíze. Podle prastarých legend musí být k otevření komory použit správný klíč, jinak bude do světa lidí vypuštěna nestvůra střežící tajemství Síně vědění a provinilci budou démonickým tvorem pronásledováni tak dlouho, dokud nezemřou. Thomas a Jessica klíč použijí, tajemná brána do nitra monumentu se otvírá a vzápětí je výprava napadena bájnou sfingou. Jessice i s klíčem obsahujícím šifru se s Thomasovou pomocí podaří uniknout, Thomas i ostatní členové výpravy umírají. Jediný, kdo může Jessice pomoci nestvůru zastavit, je Thomasův syn Robert... Robert vyučuje na střední škole historii, je uznávaným odborníkem na starověké jazyky a má bohaté vědomosti. Nikdy se mu však nepodařilo získat si respekt nebo sympatie studentů. Podle šestnáctileté dcery Karen je Robert přehnaně úzkostlivý a měl by se občas trochu odvázat. Robert se v posledních letech s otcem nestýkal, otec totiž vždy upřednostňoval vědu a historii před rodinou. Přesto je otcovou smrtí zaskočen a zároveň se velice zlobí, že Jessica vzala kamenný klíč do jeho domu a vystavila tím jeho i Karen nebezpečí. Robertovy obavy jsou oprávněné, sfinga na sebe nenechá dlouho čekat... Jessice, Robertovi a Karen se podaří utéct a ukryjí se na základně, kterou kdysi založil president Roosevelt. Zde chtěl ochránit umělecká díla, kterých se během války hodlal zmocnit Hitler. Mezi tehdejšími strážci kulturního dědictví byl i Robertův dědeček, po jehož smrti převzal funkci Thomas. Také Robert se měl stát vedoucím projektu, nakonec ale výzkum opustil a rozhodl se pro jiný život. Tajné vládní zařízení dodnes neoficiálně funguje a skrývá tajemství, o kterých nemá veřejnost tušení... (TV Prima)

Víteček odpad!

Indiana Jones natočený s rozpočtem 5,5 Kč nekompetentním režisérem, napsaný neschopnými scénáristy a obsazený nekvalitními herci. Prostě typický film na Prima Cool. ()

The_God

Místy zajímavý, bohužel většinou předvídatelný a nudný film se spoustou nelogičností a podivnými, neřku-li hnusnými triky. Pokud můžete, tomuhle filmu se vyhněte. ()

brasek odpad!

Kanadský pokus o horor, ktorý skončil katastrofou. Ale to pri kanadských pokusoch je skoro vždy isté a tentoraz k tomu pribalili aj kanadskú verziu Indiana Jonesa a Lary Croft. ()

complex odpad!

na toto sa naozaj nedá pozerať... takéto filmy môže nakúpiť len TV markíza a vysielať ich v prime time... odpad neskutočný, neodporúčam pozrieť ani keby človek chcel spáchať takúto samovraždu.... ()

Shallya odpad!

Pokus o napodobení Indiana Jonese ? --- když už něco takového napodobit tak ať to má nějakou úroveň, protože tohle byl fakt PROPADÁK ! ()

VitaG odpad!

Já vám řeknu jak to s tímhle filmem bylo. Pár znuděných 10 letých smradů se rozhodlo. že natočí film. Nabrali pár bezdomovců jako herce, koukli se Indyho a Laru Croft a ejhle měli "scénář" Nakonec museli někde vyhrabat něco hrozného na Dinu Meyer aby tam měli aspoň někoho kdo umí hrát a na videokameru natočili tohleto. Inu asi to s tím svým vtipem přehnali a navěky zprznili svět TV filmů tím že tam strčili nejhorší film, co jsem kdy viděl!!. ()

CheeseFigure

Dan Brown, Indiana Jones, Lara Croft, nejaký horor s náhodnou beštiou. Toto všetko sa dá do mixéru, ten sa zapne a výsledok je Záhada sfingy. To by mi ani tak nevadilo, predsa len sa na tej hovadine nasmejem, čo mi ale vadilo, bol ten detský charakter. Mladé dievča je mixom Sheldona Coopera, Sherlocka Holmesa a ja neviem akých ešte géniov a kľudne 90% problémov vyriešila sama. Len ten posledný musel vyriešiť tatko, aby mal vôbec nejakú úlohu v tom filme. A o tom, že aby sa ušetrilo na efektoch, tak sfinga sa mení na týpka s divnými zubami, ani nehovorím. ()

nudlis odpad!

Jak se někde objeví Lochlyn Munro, je jasný, že lidi můžou začít zvracet ještě před tím, než "film" začne. A když se člověk podívá na Mendelukovu filmografii, je jasný, že pere prachy pro mafii z nějaký postsovětský země. Tolik toho natočil a všechno totální sračky ... ()

martan1 odpad!

Jak může někdo tohle natočit?! Zajímalo by mě, kolikátý ročník základní školy zrovna autoři navštěvují? ()

Bukvicka odpad!

Film jsem nedokoukala a jsem za to ráda. Nedokázala jsem déle pozorovat to laciné zpracování celého filmu a hloupou imitaci Indiana Jonese. Stále nemůžu přijít na to, jak se takovéhle filmy mohou vůbec dostat do televize. ()

Maeve.Orion odpad!

Tak to si zo mňa robíte srandu že 13% :D Toto je ešte väčšia hovadina ako Twilight sága dokopy. dokonca aj herecké výkony sú horšie ako výkon Kristen Steward! A to znamená dámy a páni, že toto je jeden katastrofálny film, na ktorom sa nedá nič iné iba smiať alebo rovno plakať....ak nie od smiechu. Efekty, herci, dej, kulisy...jeden veľký guláš. Režisér hádzal do kotla všetko, čo sa mu dostalo pod ruku. Výkon Munrovej dcéry, ktorá vyzerá na 13, celý film má na tvári uplakaný a umrnčaný výraz mačky, ktorú sa gang Kysuckých Cigánov práve rozhodol zapáliť, Akože sexi drsňačka a kosť je maximálne nesympatická rovnako ako aj jej jeden odev za celý film, ktorý dokonale ukazuje jej neatraktívnu postavu a jej vytetované obočie je doslova na zvracanie. LOCHLYN! A ja som si myslela, že Scary Movie je jeden z tých miliona zlých filmov, kde si hral, najhorší, no oproti tomuto by som SM dala Oscara vo všetkých kategoriách, vrátane za hlavnú ženskú rolu ukričanej Anne Faris s mastným három. 0% ()

darius1706 odpad!

Musel jsem se na to podívat, protože s takovým hodnocením to musel být fakt úchylárna. Dal jsem to a opravdu!!! :-) Váhal jsem mezi odpadem a plným počtem za odvahu to vůbec vydat, ale kvůli té blonďaté kavce, co mě tam neskutečně štvala, dávám odpad. Scénář - no, pokud nějaký byl, tak se klucí hodně dívali na filmy a narvali tam všechno, u čeho slintali, jako malí kluci. Výsledek je tahle katastrofa, kde díry v ději jsou fakt zoufalé. Většinu zápletek odhadnete po 10ti minutách filmu no a co naplat, když třeba vidíte autobus mrtvol, když víte, že to je nějaká nemoc, tak logicky naběhnete dovitř a za zvuku bzučících much saháte mrtvole na krk a hledáte puls u jakési číňanky. Ne, tohle bylo fakt moc i na mě. ()

Vaso

Dokoukal jsem to do konce spíš ze zvědavosti co se s tím dá udělat - jak to kulantně ukončit. No celkově působí film spíš jako nezdařený pokus o parodií než jako pokus o navázání na Indyho. ()

Hansolo35 odpad!

To je tak hrozný, že jsem měl pocit, že to musí být německej škvár. A tu máš čerte kropáč! Tohle veledílo s dechberoucími efekty, bravurními hereckými výkony a rozmanitými lokacemi stvořili kanaďani a britové. Vždycky se divím, že někomu není líto peněz za výrobu takové chujoviny. Autoři zřejmě chtěli skloubit Laru Croft s Indiana Jonesem. Bohužel holčině z Hvězdné pěchoty zapomněli zaplatit kurz střelby. Při střelbě pistolemi s tím mlátí tak hrozně a zavírá u každého výstřelu oči, že by netrefila vrata od stodoly. Ještě horší to bylo při střelbě brokovnicí. Asi proto zůstala ta krvelačná sfinga nedotčená. ()