poster

Výkřik ve tmě

 • Česko

  Pláč ve tmě

 • Austrálie

  Evil Angels

 • USA

  A Cry in the Dark

 • Slovensko

  Výkrik do tmy

 • Velká Británie

  A Cry in the Dark

 • Nový Zéland

  Evil Angels

Drama

Austrálie / USA, 1988, 120 min (Director's cut: 122 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lovely.Bones
  ****

  Bohužel se tu setkáváme s velice opomíjeným kouskem z filmotéky Meryl Streep. Ještě si pamatuji, jak nám asi ve čtvrté třídě na základce naše třídní učitelka vyprávěla příběh, který se právě stal předlohou tohoto filmu. K filmu jsem se ale nakonec dostal velikou náhodou. Nebojte se toho, a puste si to. Meryl tady ukazuje úžasný výkon a nominaci na Oscara se ani nedivím. Ostatní herci jsou také velice příjemní. Je tu dokonce i velice hezká kamera Iana Bakera, který většinou točí jenom sh*ty. Chtěl bych, aby tento film vidělo více lidí, než kolik vidělo třeba Jack a Jill. Smutný osud tohoto filmu :-((21.6.2015)

 • jhrasko
  ****

  Smutný a cielene chladný film o strate toho najcennejšieho v živote. Meryl pri svojej návšteve v Prahe spomenula práve A CRY IN THE DARK (a IRONWEED) ako tie, o ktorých sa málo vie, ale ona je na ne obzvlášť hrdá. Filmársky nijak objavné, herecky veľmi veľmi dobré. VERDIKT: Vinní nech sú tí, ktorí málo plačú.(29.5.2009)

 • jezurka42
  ****

  O případu Chamberlainových jsem v životě neslyšela, proto nevím, jak hodně byl film podobný realitě. Myslím si, že Výkřik ve tmě je velmi nedoceněný film, jelikož ho vidělo jen málo lidí, což si myslím, že je obrovská škoda. Meryl zde podala jeden z nejlepších výkonů a jak už zde někdo napsal, jestli se Lindy chovala aspoň tak divně, jak ji Meryl zahrála, tak se ani nedivím, že se z toho stala jeden z nejdiskutovanějších případů všech dob. Nejen že zářila jako vždy výborná Meryl, ale ani pro mě dosti neznámý Sam Neill nezklamal. Oba předvedli famózní výkony. Pro mě další skvělý film, který si zase ráda pustím. PS: Nevím proč, ale mám hroznou radost z toho, že si tohoto filmu Meryl velmi váží...(9.5.2012)

 • Happens
  ****

  Skoro bych brečel, když se člověk ponoří do děje, představí si, jaké by to bylo na jejím místě, přichází hrozná tíha zoufalosti. Nádherné je, jak se tu společnost mění, od ochoty pomoc, přes rozdělení na dva tábory, až po skoro jednohlasné ukamenovat. Božská Streep, ale to je spíš samozřejmost - možná jen ty účesy, co jí vyrobily na hlavě, jsou fakt asi až moc naturalistické. Každopádně doporučuji, ale zajímalo by mě, jak ten příběh pokračuje ve skutečnosti...(8.6.2010)

 • Ten Druhy
  ****

  Celým filmom sa tiahne skľučujúca otázka: Ako mohol pes dingo uniesť a zožrať dvojmesačné dieťa a nenechať ani kosť, len vyzlečené (ale neroztrhané!) dupačky a kabátik? Manželka kazateľa cirkvi Siedmeho dňa vyzerá chvíľami ako poriadna mrcha a potom zas ako úbohá matka, ktorá prišla o dieťa. Meryl Streep šikovne zvláda celú škálu rôznorodých prejavov. Film takisto veľmi dobre zobrazuje verejnú mienku, ktorá sa nakláňa zo strany na stranu. Pochybnosti a podozrenie striedajú súcit a spoluúčasť na tragédii. Lenže, kde je pravda v tejto true story nie je jasné ani na konci. Veď, ako mohol dingo...(13.7.2011)

 • - V červnu roku 2008 snímek Americký filmový institut umístil na 9. místo v 10 nejlepších filmech v žánru drama ze soudní síně. (jezurka42)

 • - Meryl Streep nikdy veřejně neřekla svůj názor na to, zda je či není Lindy Chamberlain vinna. (jezurka42)

 • - Meryl Streep se pro svou rolu učila typický australský přízvuk. (jezurka42)