Letní road-movie o nekonvenčním dívčím přátelství je nejen studií současných dospívajících dívek, jejich iluzí a představ, ale i cestou za poznáním a sebevědomím... Iška, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako kompaktní trojice: podobná slova, stejný humor a společná minulost. Problém nastává už před cestou: Iška musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času ale dívky zjišťují, že někdy to, za co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. A Vojta? Nechá se vtáhnout do hry plné potlačovaných emocí, nevyřčených slov, výbuchů smíchu a pořád ještě silných citů, které nemají nic společného se selankou holčičího přátelství. (Česká televize)

sheldonka.

Myslela jsem si, že to bude laciné, ale bylo to fajn. Akorát se mně zdálo, že ukončení přišlo strašně rychle. Takže s koncem bych ji ještě trochu pohrála, jinak průměrný film (s dobrou kamerou) na nudou vyhlížející večer. ()

cross

Iška, Karolína a Vendula – tři kamarádky po škole, které se vydaly postavit se na vlastní nohy do Holandska na farmu...a na vlastní pěst... Ale tahle cesta bude zatraceně delší, než asi kterákoliv z nich čekala. Spíš než k hranicím ČR se totiž v průběhu putování přiblíží k hranicím svého přátelství, života a sebepoznání. Všechny je totiž sžírá jejich nedospělost – Iška má silné sebevražedné sklony podpořené objevováním její vlastní sexuální orientace a neopětované lásky, Vendulu zase svírá její robustnější postava, touha po lásce a přílišná hrdost a sebestřednost a Karolínu rozpolcuje její sexuální apetit a touha za každou cenu provokovat a velet téhle výpravě (třebaže jako jediná z holek alespoň trochu ví o čem tohle všechno vlastně je...). Přestože jejich cesta končí v podstatě tam kde začala, v jejím průběhu se dostaly sakramentsky daleko... Už když jsem viděl trailer, tušil jsem že Pusinky budou mít určitě co nabídnout...a Karin Babinská nezklamala..Natočila existencionální výpověď mladých holek, které třebaže tuší ještě zdaleka neví a musí bolestivě poznávat realitu života a přátelství. Pusinky jsou neuvěřitelně sirové a mrazivé, skvěle funkční s dokonalou výpovědní hodnotou.. Nelze samozřejmě čekat komedii (..bohužel trochu zavádějící název...), tohle je drama jako Holandsko samo! ...a z takového pohledu nemohu přestat šetřit superlativy – skvěle napsané (jak příběhově tak dialogově), precizně zrežírované (skutečně nevěřím že by byl schopen nějaký muž tenhle film podobně natočit...) a hlavně – herecky dokonale ztvárněné (...a tím nemyslím pouze ústřední čtveřici hrdinů). I přes několik drobných škobrtnutí neváhám označit Pusinky za český film roku 2007 a je mi dost líto že se o něm víc nemluvilo a spíše zapadl – protože si jsem jist, že by slušel třeba i zahraničním filmovým plátnům... ****1/2 ()

JKL

Beru zpět, co jsem si myslel, než jsem tento film doopravdy viděl; beru zpět svoje předsudky. Tenhle film mě mile překvapil. Je to zajímavý pohled na tři holky, jejich sny, zklamání, hádky - vše působí zcela autenticky (až na malinké výjimky) a někdy až moc drsně. Ale život už je asi takový... Vidět tak trochu znásilňovat mírně nakynulou Petru Nesvačilovou prototypem klaďase a princátka Filipem Blažkem je skutečně zážitek. ()

KASUGI odpad!

"Babičko, proč to byla taková nuda?" "To proto Karkulko, že máme dvacátéprvní století a český film prochází krizí." "A babičko proč tam bylo tolik zbytečných samoúčelných svlékacích scén(Nováková megadegradace) jež nikam neposunují děj?" "To proto Karkulko, že to je film pro teenagery jako jsi ty." "No a babičko proč aspoň v některých scénách nehrály dublerky, nebo je kamera nezabírala zezadu?" "To proto Karkulko, že ty vypatlané herečky si myslí, že je nahota posune na filmový Olymp." "A babičko, proč když kamera zabírá zraněnou holku na silnici kde ji kamarádi ošetřují koleno se na vteřinu objeví záběr na rákosí ve větru?" "Nu to proto Karkulko, že někteří tvůrci si myslí, že takhle se dělá umění." "A babičko proč hlavní hrdinky musí být nesympatické uječené trávosmažky?" "To proto Karkulko, že trávu dneska hulí každý chuj." "A babičko, proč v českém filmu hraje jedna anglická písnička za druhou?" "To proto Karkulko, abychom v zahraničí prolomili ledy." "A babičko proč už je tedy nezpívají angličani, ale češi tou svou čechoangličtinou?" "Sakra Karkulo, jak to mám vědět, proč čumíš na takové kraviny?!!!" ()

svobik

Všechno je zmatený, zřejmě i paní Babinská. Režijně takřka nezvládnuté, scenáristicky z prstu vycucané (to mi chcete říct, že když nějaké osmnáctce zastaví dva evidentně nadržení kluci a řeknou ji, že jedou do Chorvatska, tak si k nim s radostí nasedne? eh...), ze všeho tak vyčnívá pouze Muchowova hudba a místy velmi obstojní herci. Že prej ze života... probuďte se, lidi. ()

homerr

"Já když se rozjedu, tak o sobě nevím" "A kdy se teda rozjedeš?" Já jsem to dneska asi trochu přehnal" "Se mnou?" "Ne v posilovně" :-) Podle mě dost podhodnocený film, když neberu v potaz hlavní postavy, tak mi zaujala jako vždy krásná Lenka Vlasáková a krásně slizcí Blažek s Ruppetem...75% ()

NoFiction

Český holčičí teen příběh, který mě v podstatě ničím neohromil a na druhou stranu ani neurazil. Je to především určeno nižší věkové kategorii. ()

Autogram

Dievčatá to urobili dobre. Ukázali sa, kým su mladé, aby sa neskôr bolo čím pochváliť. To samotné ale na film nestačí, chcelo by to trochu viac nejakej rozumnej zápletky. A keď je práve toto generačná výpoveď dvadsaťročných (a jedného štrnásťročného), tak som z asi trochu inej generácie. ()

Nepi

Dobré road movie drama, které je však místy moc vleklé a natahované. Holky hrajou výtečně, nejlépe však vyniká skvělá Petra Nesvačilová v roli Venduly. Největší radost a uspokojení jsem měl,když se na scéně objevil Matěj Ruppert, který film svými hláškami a projevem jaksi okořenil. Lepší průměr. ()

prasacimor

What the fuck?!....Asi fakt musím mať niečo iné medzi nohami aby som mohol pochopiť pochody a jednanie hlavných hrdiniek a celkovo tento film. Ale hudba a kamera vynikajúce a minidialóg o "ničem", ktorý spomína kleopatra je asi najlepšia časť filmu. ()

blixadovan

Cesta do hlubin duší osmnáctiletých dívek aneb variace na Janotovo „i cesta může být cíl“. Skvěle odposlouchané dialogy mladých slečen, které se dostaly mnohdy do, pro rodiče stejně starých dívek, těžko uvěřitelných situací, ale celkem pravděpodobných. To je právě to, co dělá Pusinky dobrým filmem – jeho uvěřitelnost. Product placementy se to ve filmu jenom hemží, ale lepší financovat film takovýmto způsobem než vůbec, komu z diváků koneckonců vadí, že holky chtěly jet...ehm…žlutými autobusy. Příjemně jsem byl překvapen hereckými výkony všech tří představitelek titulních rolí, zdá se, že zde dorůstá generace, která by mohla nahradit (a doufám, že nahradí) stále se ve filmech opakující (byť skvělé) duo Geislerová, Vilhelmová. Naopak nepříjemně mě překvapila hudba – nanicovatý popík pseudoindie anglicky zpívajících českých kapel v čele s hroznými Roe Deer-hvězdička dolů. ()

deckardx

Celkem svezi, netradicni a na cesky pomery velmi dobry.. Holky si ty role vystrihly hodne dobre a celkove me to docela potesilo.. ()

rubik1

Dlho som váhal kým som si tento film pozrel. Už len fakt že v posledných rokoch tu kvalitná česká teenage komédia nebola, tak som ani od Pusiniek toho moc nečakal a to je dobre, pretože tento film ma veľmi milo prekvapil. Ťažké rozchádzanie sa kamarátiek po maturite, rozhodnutie ktorou cestou sa vydať a ako ďalej žiť. Naozaj silný a pútavý príbeh, aj keď samozrejme nebol dotiahnutý na sto percent, ale za to množstvo vtipných hlášok a sympatických herečiek. Pre mňa TOP český film za poslednú dekádu. ()

Soweek

Pusinky žřejmě žijou ve světě, kde baterky do PSP a mobilů nepotřebujou dobíjet a 17% alkohol Malibu hoří.....no dobře přehlédněme to. Není to vlastně nic jiného než zdůreznění dívčí pubertácké zdivočilosti, ke které patří, prodejnost, závist, alkohol, sex a hlavně nesmyslné názory či jednání. Holky měli zřejmě dost odvahy tohle točit, protože ani jedna se ve filmu rozhodně nestydí. Přehlédněte pár nesmyslů a hlavně dosti zmatený a nevýrazný začátek a máte z toho kvalitní český film od mladé režisérské krve. ()

kisha

velice příjemným zjištěním bylo, že nejde o "Snowboarďačky" ...dalo se na to koukat, muchow se zase vytáh a mělo to atmosféru...on the other side ty reklamy všude byly hrozný a chyběla mi tam třeba jediná normální průměrná postava, která se nechce upít nebo podřezat, a která by v sobě měla aspoň minimum skutečnýho optimismu ()

LadyVader

Zas tak hrozný to nebylo, těch holek mě bylo místama až líto, jindy bych řekla že to sou strašný krávy. No, asi mám jinou představu o dobrodružství, než je takováhle cesta do Holandska. ()

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

Fresh Film Fest 2007 (22.-26.8.)

15.06.2007

Na nezájem o mladé a začínající filmaře si v poslední době nemůže nikdo stěžovat. Před pár měsíci proběhl na stanici Nova filmový maratón studentských snímků, Noc filmových nadějí, a v pondělí 4.6.… (více)