Kontrakt

Kontrakt

Vražedná divočina

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2006, 92 min

(Pod)průměrný thriller v sympatickém prostředí lesů, s nenápaditou zápletkou, zchromlou logikou, s chováním postav zajímavým pro psychiatry a s dialogy, že i metař s inteligencí zmačkané PET lahve by po patnáctém pivu napsal lepší. Na hereckých postech by divák hledal jména jako Lorenzo Tlamas, Kašpar van Dien nebo Antonio Zabalto Jr., a tak je účast hereckých špiček kalibru Morgan Freeman a John Cusack více než překvapivá. Nicméně i oni to se svým umem vytáhli pouze do šedivého průměru - no, zkuste zahrát kvalitně s tak idiotskými replikami! 50%(14.1.2011)

• Lichty

Hrát zde místo Cusacka Dolph Lundgren a Freemanovu roli by nahradil třeba Vinnie Jones, uvažoval bych o třech hvězdičkách a užíval si charismatu obou hlavních hrdinů. Tedy abyste mě špatně nepochopili, Freeman s Cusackem mají herectví na mnohem vyšší úrovni, ale do hlavních rolí tohoto "überbéčka", kde se nešetří salvami ze samopalů, dementními rozhovory a naprosto nereálnými scénami, by se prostě hodil někdo, kdo by jej posunul na hranici zábavnosti. Tato vážná struna ovšem posílá film do hlubokého odpadu!(17.8.2007)

• MATADOR

Kontrakt, který uzavřel Morgan Freeman se svými kumpány se mu drobátko zvrtnul, když potkal správňáckého taťku John Cusack, který pro spravedlnost nejde daleko. A tak začíná naháňka kumpánů za svým šéfem. Takový tuctový námět by měl určitě daleko lepší spád, kdyby to nebylo tak televizní, ale protože tam jsou dvě známé tváře, nemůže být o televizním filmu ani řeč. A tak se divák může alespoň kochat krásnou přírodou, to je totiž jediné, co pořádně stojí za řeč. Něco podobného bych měl taky v lese s kamarády natočit, akorát asi neseženeme helikotéru a samopal :-( Hezké prostředí lesů a netypický Morgan Freeman.(3.10.2009)

Ničím vyjímečný film,který snad stojí za to vidět jen protože v něm hraje skvělý Morgan Freeman.Jinak se jedná o stokrát ohrané téma já jsem chytil padoucha a potřebuju ho někam doručit a banda dalších psychopatů mě přitom honí po lese.Konec tušený asi od 7 minuty,ale zase tak hrozné to není.Pokud nemáte na práci nic jiného tak se to dá.50%(21.4.2007)

Mírně nadprůměrné kriminální drama o štvanici mezi horami v krásné přírodě, u kterého se člověk nenudí. Příběh sice neoplývá zvláštní bohatostí ani originalitou, některé pasáže jsou přímo nepravděpodobné, nicméně u podobného druhu filmů se to dá prominout. A skoro mám takový dojem, že něco hodně podobného už tady několikrát bylo. Na druhou stranu je to slušně zahrané, má to spád, dobrou hudbu. Morgan Freeman jako padouch vůbec nevypadá, nejnesympatičtější postavou tak je pěkná ženská tvářička minibar-hotel-kokokodák.(17.6.2007)

• - Ve scéně, kdy Major Frank Carden (Morgan Freeman) vyleze promáčený z řeky, je celý mokrý. Hned v dalším záběru je ale jeho sako zcela suché. (Pepinec)