poster

Kontrakt

 • USA

  The Contract

 • Slovensko

  Kontrakt

 • Slovensko

  Vražedná divočina

Krimi / Thriller / Akční / Drama

USA, 2006, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  (Pod)průměrný thriller v sympatickém prostředí lesů, s nenápaditou zápletkou, zchromlou logikou, s chováním postav zajímavým pro psychiatry a s dialogy, že i metař s inteligencí zmačkané PET lahve by po patnáctém pivu napsal lepší. Na hereckých postech by divák hledal jména jako Lorenzo Tlamas, Kašpar van Dien nebo Antonio Zabalto Jr., a tak je účast hereckých špiček kalibru Morgan Freeman a John Cusack více než překvapivá. Nicméně i oni to se svým umem vytáhli pouze do šedivého průměru - no, zkuste zahrát kvalitně s tak idiotskými replikami! 50%(14.1.2011)

 • blackJag
  **

  Podprůměrný thriller, u kterého je mi nekonečnou záhadou, kvůli čemu mu svou tvář propůjčil zrovna Morgan Freeman. Dejme tomu, že u Cusacka to pochopím (nechápu), ale Freeman? Film má opravdu špatný scénář, nepůvodní námět a a vyloženě jalovou režii. Když je ve filmu potřeba někoho odstřelit (a nechce se obětovat nikdo z hlavních hrdinů, ani děcko) narazí nedobrovolní trempíci na další trempíky a světe div se, klučičí trempík to chytne hned z jara a holčičí trempík poslouží jako živná půda nových začátků pro původního trempíka, kterému před celým tímto fiaskem umřela žena na rakovinu. Ano, je to opravdu tak blbé a dalších podobných situací k pobavenému komentáři je tu pytel. Takže pokud se chcete pobavit nad kouzlem nechtěného nebo vám k dobrému zážitku stačí spolehlivá herecká práce Morgana Freemana a Johna Cusacka (jinak všude kolem pusto-prázdno), jděte směle do toho. II Scénář: Stephen Katz, John Darrouzet. 40%(14.8.2008)

 • Acrobat
  odpad!

  A viete vy vlastne čo?! Žiadne analýzy, tutoriály, scénické výjavy ako ma zasiahla príroda a akcia v nej. O čom to všetko je, hovorí bodka, ktorú vypĺňa: 1. nová mamka, ktorá má rada minibar, 2. Staručký zabijak zaručujúci harmóniu otca a syna pred governmentom 3. neviete vlastne poriadne o čom to bolo 4. každý je na barbecue a dáva si 7Up plný cukru. Najbezvýznamnejší vládny zabijak so sakom a mokasínmi v prírode v siahodlhom scenári, s ktorým si Tommy Lee Jones pripáli doutníček po chytení. Ako správny US Marshall. (videné 05.11.2015, JOJ archív)(5.11.2015)

 • Mat21
  ****

  Frank Carden se živí odstraňováním "překážek pokroku". Vyjádřeno jinými slovy, je nájemným vrahem vysoce postavených osob. Jedna ze zakázek ho zavedla do státu Washington, kde se nachomítne k dopravní nehodě a upadá do bezvědomí. Jeho pravá totožnost je identifikována a coby velmi nebezpečný muž je federály převážen do vězení. Na to již čekají Frankovi komplicové, při nevydařeném pokusu o osvobození však auto končí v řece a Franka pohltí dravý proud řeky. Jeho zachráncem se stane Ray, který se se svým synem Chrisem vypravil do divočiny kempovat a vylepšit rodičovský vztah. Charakter Rayovi však nedovoluje přenechat Franka jeho gangsterům, raději by ho odevzdal spravedlnosti. Útěk napříč divočinou, hustými lesy a hlubokými kaňony s nájemnými žoldáky v patách tak může začít. ● Největší slabinou filmu Kontrakt je právě prostředí, ve kterém se většina filmu odehrává. Honička v lese má určitě svůj náboj, nicméně trvá-li její stopáž hodinu, stereotypnost se začne přejídat. I s touto ocelovou koulí u nohy si však myslím, že tvůrci naložili s filmem bravurně, dokázali využít obrovský herecký potenciál hvězdné dvojice Morgan Freman & John Cusack a ve snaze vyhnout se hluchým místům dosadili dostatek rušivých elementů: pád vrtulníku mezi stromy, půvabnou Sandru či ledovcové koryto. ║21.7.2009║(21.7.2009)

 • MM_Ramone
  *

  Preboha čomu sa to upísal Morgan Freeman? Vo veku 69 rokov behá po hlbokých lesoch, skáče cez rokliny, zlieza strmé skaly a to všetko prosím pekne v drahom obleku, polobotkách a s putami na rukách. Stal sa totiž zajatcom Johna Cusacka, ktorý si tu zahral podstivého občana, odhoblaného fotríka, učiteľa telocviku, z ktorého sa vykľuje poriadný tvrďák. No úplna kravina. Myslel som, že „Kontrakt“ bude zaujímavý politický thriller, ale nie je to nič iné ako len tuctová, akčná blbosť s hrozne hlúpym scénarom. Tento film nie je hodný herca takého formátu ako je Freeman. Neviem čo ho primälo, aby prijal úlohu v tomto béčkovom snímku. *(21.7.2010)

 • - Ve scéně, kdy Major Frank Carden (Morgan Freeman) vyleze promáčený z řeky, je celý mokrý. Hned v dalším záběru je ale jeho sako zcela suché. (Pepinec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace