Reklama

Reklama

Kontrakt

  • USA The Contract (více)
Trailer

Ray Keene (John Cusack), otec na výletu s dospívajícím synem, se snaží předat nájemného zabijáka Franka Cordella (Morgan Freeman) spravedlnosti. Bohužel však musí spojit síly, aby unikli vrahům, kteří je honí v divočině. Podaří se jim uniknout nebo jejich mrtvá těla bude okusovat divoká zvěř? Režisér Bruce Beresford a herec Morgan Freeman spolupracují již podruhé, po oscarovém Řidiči slečny Daisy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (135)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Dříve s Beresfordem vozil slečnu Daisy, teď se diví, do čeho ho ten samý režisér navezl.. Podivně do modra zbarvený survival, ve kterém tělocvikář Cusack doučí partu nájemných zabijáků. Snaží se to udržet pozornost hláškami a hereckým projevem nepromokavého Freemana, ale jde to velmi ztuha, obzvláště když lokace státu Washington nápadně připomínají Bulharsko.. ()

monolog odpad!

všechny recenze uživatele

Tak takový je film za pětadvacet milionů dollarů (a sám sebe se ptám, odkdy je 25 mio nízký rozpočet?). Zbytečný. Nejen že je to kopie všech starších podobných lesních honiček se zločinci místo psychopatů nebo tajemného zla, ono ani hvězdný obsazení nedokáže existenci tohoto filmu obhájit. Vlastně je to jen trochu líp natočená německá televizní břečka (to i ta Kobra 11 je často lepší). Herci ve svých rolích doslova excelují, větší hlupáky ze sebe udělat vážně nemohli. Jen idiot by přijal roli v tomhle filmu a to i kdyby mu nabízeli nevímjakou sumu (no, možná ne, přeci jen si rozdělili 25 melounů). Tenhle typ blbostí totiž reputaci dokáže pošramotit pořádně, vzpomeňme třeba na Lovce dinosaurů. Tady to není ani tak logicky mimo, jako spíš průměrný. V každým směru naprosto šedivý a nudný, předvídatelný a televizně levný (kromě opravdu krásné přírody). A konec dobrý, všechno dobré a srdceryvnost Freemanovy hrozby a zlepšení vztahu syna a otce a že si našli novou maminu, to vše tomu konci jen dodává na světabolu. Režisér ušel od Řidiče slečny Daisy dlouhou cestu, ale slovy jedné z postav tohoto filmu, bylo na ní příliš mnoho odboček a on se naneštěstí vždycky vydal tou špatnou. A divák se s výběrem tohoto filmu vydá po špatné cestě taky, nebo přinejmenším dost nudné. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25miliónovTržby USA $-Tržby Celosvetovo $5,536,730Tržby za predaj DVD v USA $13,565,381 //počet predaných kusov 878,753║ dobrý nápad ako zbytočne utratiť 25milionov _Dohromady nám nič film nové neponúka, strašne sa to opakuje s podobnými námetmi, kde sa dostáva väzeň na útek a pripletú sa do toho nejaký civilisti, s ktorých sa vykľujú nejaký bývalí policajti atď. Nuž čo pri danej nudnej téme zamrazí asi najviac? Obsadenie, presnejšie mať v hlavných úlohách hercov ako John Cusack a Morgan Freeman a nevyužiť to pre lepšie nasadenie v príbehu! Aj keď na prvý pohľad moc povrchne ladenie príbehu to ani nepovoľuje ale určite režisér si to mal uvedomiť a mal im dať viac voľnosti a možno by do príbehu vniesli aj niečo viac než klasický umelý balast. /40%/ ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Dva mí oblíbení herci spolu naváží kont(r)akt a vznikne z toho docela povedený thriller, který se však nijak nevyjímá ze žánru. Podstatná část filmu, možná i hlavní, stojí na charismatickém tažení obou hlavních představitelů, bez nich by dost možná snímek zcela upadl. Slabší místa ve scénáři jsou vyvážena chytlavými a poutavými hláškami, které však v několika pasážích vyzní spíše účelně. Dalším kladným aspektem je také hezká příroda, ve které se většina děje odehrává. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Celkom dobry film. Morgan Freeman na strane zaporaka ale zaroven aj rukojemnika Johna Cusacka. Väcsina filmu sa odohrava v lese na macku a na mys. Avsak viem si predstavit, ze mi film zostane na najblizsie roky len matne v pamäti, kedze tychto typov filmov je viac nez dost a tento nepriniesol nic prevratne, ale pochvalit musim vynikajucu sirokouhlu kameru. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy Major Frank Carden (Morgan Freeman) vyleze promáčený z řeky, je celý mokrý. Hned v dalším záběru je ale jeho sako zcela suché. (Pepinec)

Reklama

Reklama