Město ztracených dětí

• Francie La Cité des enfants perdus (více)

Odvážná dívka Miette a silák One (Ron Perlman) spojí své síly, aby zachránili sny malého chlapce i jeho samotného před plány zlotřilého Kranka, muže, který nedokáže snít. Fantastická pohádková podívaná plná bizarních postaviček nabízí výpravu do jedinečného světa režisérského dua Jeunet & Caro, který vás okouzlí! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

AnimalMother

Proč už Jeunet netočí takto?? Vizuálně úchvatná industriální, cyberpunková, místy velice vtipná pohádka, která není pro děti. Přesně tak to mám rád. Dvojčata a jejich choreografie pohybů, mozek v akváriu a aspirin na bolest a další skvělé nápady a vychytávky. Ale chápu že to není pro všechny, je to dost zvláštní a jiný film. ()

Ignitus.C

Tak takhle úžasnej film se nevídá moc často. Právě jsem ho viděl po pátý, a pořád je ještě super! A ta hudba mě normálně nakazila! Vážně super! I obsazení bylo úžasný! ()

fricek12

Wow. Hodně rozporuplné fantasy s prvky dada/surrealismu v duchu ještě staré doby, kdy tvůrcům nechyběl dnes již často opomíjený smysl pro detail. Velmi propracované představy a jejich ztvárnění. Podobné prvky jen velmi těžko hledat, vřele doporučuji. Nebojím se tvrdit, že některé nápady později vykradli a rozvinuli ve filmech Matrix (1999) nebo Inception (2010). ()

katakomb

Po shlédnutí Delikates a Galimatyáše jsem byl trochu zklamanej. Ponurost by ani tak nevadila, pěkně dokreslovala depresi a beznaděj - tenhle film rozhodně není pohádka pro děti (ani pro ty zlobivé). Ale nijak se mi nevedlo udržet konstantní pozornost a užívat si film tak jako dva výše jmenované. je to asi škoda, protože film je to nápaditý s vcelku zajímavou zápletkou a rozhodně kvalitními hereckými výkony. Ale nějak to nestačilo. To bych si snad raděj znovu pustil Delikatesy, anebo i Arašidové máslo nebo Lemony Snicket. ()

Damnsinead

Pod krásným, detailně propracovaným steampunkovým vizuálem se skrývá dystopický svět  Tady žije pošahaný Krank a jeho banda, která čítá trpaslici, mozek v akváriu a pitvořící se partu klaunů, pardon, klonů. Krank unáší děti, kterým krade sny a představivost. Mezi unesenými dětmi je i malý chlapeček Denree, nebo po našem výstižně zvaný Baštík. Toho se vydává zachránit silák One s dívkou Miette.  A to je zhruba všechno, co se ve filmu děje. Na 112 minut je toho opravdu málo, ale nudit se nebudete.  Prostředí a bizarní postavičky vám to bohatě vynahradí. ()

Mezioborovec

Jedno z vrcholných děl francouzského režiséra Jean-Pierre Jeuneta (samozřejmě až po Amélii z Montmartru). Propracovaná estetika bizarní sbírky originálních nápadů čerpající mj. z cirkusové kultury, borgů, dětských vzpomínek, postmoderny aj. Mix žánrů od surrealisticky ohnuté nostalgie po hororově laděné sektářství. Ponurý fantaskní svět, kde nelze předvídat, jaká šílenost se skrývá za rohem. Každá postava, většinou kreatura, má své výstřednosti, které interagují s výstřednostmi jiných postav za vzniku totálně bláznivého děje, který však nabízí víc možností, než je využito. Nejnormálnější a nejdospělejší postavou filmu je paradoxně malá holka, která se potýká s absurditami onoho podivného světa, ve kterém žije. Pokud si ji mladý divák oblíbí, tak mu nabídne cestu k dospělosti. ()

sioned

Slovo bizardní vystihuje tohle dílo víc než cokoliv jiného. Přestože tohle fantasy ala pohádka není ušité zrovna mě na míru, nelze neobdivovat neoprýskanost krerou přinesl do filmového světa. Svět jakoby ztvořený z podivných snů umělecky založeného šílence je ponurý, děsivý, fascinující a krásný zároveň. ()

Crucifere

Ten film je bizarní a napadá mě jen jedno slovo, které s tím nemá ani nic moc společného - pixelhunting..proč? Protože svět, ve kterém se celý příběh odehrává je úplně mimo realitu, vymyšlený, s vlastními pravidly avšak do sebe zapadající, jak tomu režisérova fantazie chtěla. A tu buď divák pochopí a bude akceptovat, nebo jej to přestane bavit už v úvodních minutách, což přirovnávám k už zmínenému pixelhutningu, protože buď se vám bude chtít hledat nějaké logičtnosti v příběhu s již zmiňovaným subjektivním světě, anebo jej necháte být.. ()

SJS

Přidávám se dle rozdělení od POMO taktéž ke druhé skupině. Film jsem stáhl dnes jako osvětu filmografie Rona Perlmana, mého celkem oblíbeného herce, nicméně teda OMG! Dále se přidávám ke tvrzení uživatele Fr, že zřejmě nedokážu film ohodnotit, nicméně na víc než na 2 hvězdy to nevidím a i tak nechápu, že jsem to dokázal přetrpět. Čímž se omlouvám všem, kteří mají z filmu nějaký umělecký žážitek. ()

sobol1

naprostý úlet s takovou blbostí to je děs. je to škoda vůbec takové filmy točit!! jedna hvězda za Ron Perlman ze do toho měl odvahu vůbec jít a zahrát si v té blbosti. ()

Jaros.mil

Pravdou je, ze se na to cele musim podivat znovu.. libilo se mi to ale tak nejak polovinu nevim :-( (pochopite po shlednuti filmu, detailu je tam jeste vice nez je u Jeuneta zvykem) ()

1sergej1

Baštík, Drobek, Dominique Pinon, už tak dost ošklivý a to na sedmou (včetně originálu samozřejmě) :-D Ron Perlman, pro změnu hraje roztomilého "mentála", no a pokud máte rádi surrealistické filmíky typu Brazil, tak se vám to bude líbit velmi moc! :-) ()

TylerD.

Víc než deset minut jsem nedal. Cyberpunková, ponurá, bizarní pohádka o tom, že jeden zloun nemůže snít, tak krade dětem fantasii. Pro mě zcela nezajímavý námět a ta ponurá atmosféra špinavého prostředí to ještě sráží. ()

Piraka

Slime-punk trip po francouzsku, geniálně bizarní. Forma jako kdyby si David Lynch zašel na francouzskou steampunkovou konvenci na LSD a pak natočil "pohádku". ()