Město ztracených dětí

• Francie La Cité des enfants perdus (více)

Odvážná dívka Miette a silák One (Ron Perlman) spojí své síly, aby zachránili sny malého chlapce i jeho samotného před plány zlotřilého Kranka, muže, který nedokáže snít. Fantastická pohádková podívaná plná bizarních postaviček nabízí výpravu do jedinečného světa režisérského dua Jeunet & Caro, který vás okouzlí! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kacounek

Definitivně se pro mne Jeunetův styl stává zklamáním. Nejsem zrovna fanda Sci.fi, navíc se mi nelíbí Dominique Pinon, který byl přemnožen.... Amélie je skvost, ale Galimatyáš byl guláš a toto už na mne bylo moc. Po dlouhé době jsem film již před půlí vypla. ()

Luksa

Čekat od Frantíků normální fantasy rodinný film je zřejmě pošetilé, zvlášť když za projektem stojí Jean-Pierre Jeunet, tvůrce čtvrtého Vetřelce a Amélie. Je to hodně nezvyklé, temné, depresivní, ovšem plné nápadů a bizarních postaviček. Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se naladil na tu správnou notu a mohl si užívat příběh, výsledek ale určitě stál za to. Můj nejoblíbenější Jeunetův film. ()

Richard_Ba

Detská fantázia na plátne, tak asi takto by som opísal tento jedinečný snímok. Vtip a nápad mu určite nechýbajú. Ron Perlman sa mi čoraz viac vkráda do srdca, a jeho francúzština (i keď som nerozumel ani jednému slovu) sa mi veľmi páčila. Miestami sa nedalo poprieť, že ide o film, zo zeme tých-čo-nemajú-anglický-humor-radi , ale v kombinácii s materiálom sa veľmi hodí. Francúzska bizarnosť sa hodila do formy fantastického fantasy, ale príbeh ako taký ma veľmi nepresvedčil, videl som v tom väčší potenciál, ale každopádne som sa zabavil. ()

KeithMaxwell

Hrozně bych chtěl dát 4* ale to bych lhal sám sobě, atmosferické temné fantasy s užasným prostředím a skvělým vizuálem i hudbou které mě ale vůbec nebavilo. Přesto jde o jeden z nejzvláštějších filmů filmů který v budoucnu možná zkusím znovu. ()

NALBERTik

Tidle dva at natočí cokoliv, dycky je to oku, duši, i tělu ( :-) ) lahodící.... Tendle příběh kdyby točil kdokoliv jiný tak je z toho jakási pakárna, ale toto je fakt nádhera.... A asi sem se zamiloval do Judith Vittet ( MIETTE ), jesi na ni nekdo mate cislo prosim piste páč je fakt strasne sladká.... *INLOVE* :)) ()

Houda666

V oblasti fantasy podľa mňa nezapadá tento snímok ani do vekovej kategórie detského a ani dospelého diváka. Jeho základ totiž tvorí absolútne scestný scenár (Gilles Adrien), ktorý dáva zmysel len v hrubých obrysoch. Jean-Pierre Jeunet sa však tradične zhostil réžie s plným nasadením fantázie a kreativity, a tak sa na Mesto stratených detí dá vcelku pozerať. Nepredpokladám však, že by som si tento snímok ešte niekedy pustil :/. Hodnotenie: 70% ()

Wally

Bizarní a zvláštní jako málokterý film, co jsem viděl....můj šálek čaje to není....přišlo mi to hloupé.... ()

HiddenDragon

Zelena voda, sirotci, mozek v akvarku, mlady Ron Perlman, nadherna Judith Vittet a naklonovany Dominique Pinon. To jsou veci, na ktere si asi vzpomenu kdyz znovu natrefim na tuto podivnost. Prilis francouzskych filmu neznam, protoze kdyz uz na ne mrknu jako v tomhle pripade, mam pocit ze je toci naprosto vysinuta mysl. Prijde mi, ze jejich radoby originalita je vzdycky spis na skodu a vizualni stranka jak po LSD zapitem alkoholem. Objektiv "rybi oko" nemam rad, tady je pouzivany docela casto. K tomu si pridejte liliputanku, siamskou majitelku sirotcince, sileneho vedce a prapodivnou "ropnou plosinu" a vznikne vam koktejl, z ktereho budete mit bud orgasmus nebo se poblijete. U mne prevladala ta druha varianta. Ne ze bych nemel snahu o originalitu v lasce (treba Faunuv labyrint je podobny a mam ho rad), ale tohle se podoba spis filmum Davida Lynche, ktere jsou mi proste neprijemne. A kdyz koukam, ze hudbu skladal Badalamenti (brrr nesnasim flasinet), ktery s Lynchem pracoval, rikam si, jestli to je jen nahoda, nebo reziserskemu duu sam Lynch radil, protoze uchylne zabery a lidske ohyzdnosti jsou jeho parketa. Je to holt sverazna steampunkova pohadka, ktera nekoho uchvati a nekdo po ni ani nevzdechne... ()

LEATHERFAC odpad!

Jeunet je sice hračička s fantazií, ale hrozně mizerný vypravěč. Což se ukázalo v Delikatesách i Vetřelci 4. Amélie se mu podařila nějakým podivným zázrakem. ()

Ripley

Film výtvarně připomíná kresby z Verneovek,čímž je velice působivý,ale dějová stránka je slabá.Některé scény jsou výborné,jindy jsem jen kroutil hlavou a říkal jsi "šílenost".Herci:jemně retardovaný Ron Perlman(myslím postavu ve filmu)má zde bohužel málo prostoru.Zato Dominique Pinon nezklamal a ve filmu si ho užijeme hned několikrát.Příjemně překvapila i mladičká Judith Vittet,kterou doufám ještě někde uvidím.Takže takových rozporuplných 60% po prvním shlédnutí. ()

Filip.S

To je ale divný film! Síce išiel príbeh tak nejako mimo mňa, no neuveriteľná vizualita nedovolí dať menej ako tri body. Ale ten zelený dym robil Pitof hádam doma na Amige. ;) ()

Bouřňák

Dávám spíše ***1/2. Přiznám se, že po zhlédnutí jsem do jisté (značné) míry zmaten. Jde o nepochybně náročný snímek. Zejména v úvodu filmu pro mě byl problém přijmout náladu a stilizaci tohoto snímku. Ale celkově jsem nadšen - zejména naprosto nádherným vizualním pojetím a velmi působivou (jako vždy) hudbou Angela Badalamentiho. Dost možná bude moje hodnocení po dalším shlédnutí vyšší. DOPORUČUJI - ale ve vhodný čas!!! ()

Lionheart

Musím opět opěvovat Jeunetovu fantazii, jeho infantilnost, jeho puntičkaření, jeho pošahanou logiku a způsob, jak dokáže pobavit z úplných blbostí. Jen on může natočit místy hororovou pohádku prakticky bez zlých postav. A ústřední dvojice? Úžasná, trochu mi evokovala Jeana Valjeana a Cosettu. ()

Ukko

Vizuálě podařené, velmi dobré dětské herecké výkony a dobrý Ron Perlman. Nicméně nevím čím to bylo ale film mě moc nechytl a zhruba v půlce filmu jsem se začal trochu nudit. Konec se m zdál až moc pomalý a chyběla svižnost a gradace. Ale i přes to přesevšechno doporučiji, minimálně po stránce vizuální vás čeká pěkná podívaná. ()

Daweflip

Nádhera. Překrásná a lehce bizarní fantasy s výbornou hudbou, atmosférou i herci. Jak už zde psali mnozí přede mnou, malá Miette je naprosto kouzelná. Jean-Pierre Jeunet je ve Francii známý dokonalým vizuálním zpracováním svých filmů. Stačí si pustit tenhle nádherný snímek a pochopíte proč. ()

Kroupa

Musím se přidat k těm, kteří pozitivně hodnotí vizuální stránku filmu, protože ta je skutečně neobyčejná. Vlastně se zpočátku podobá stylizací Slonímu muži (scéna na pouti). Nicméně stylizace často utopí příběh, který je místy nejasný, spousta postav a podnětů, které vyjdou naprázdno. ()

Pawlisman

Joo. Tak toto je bomba. Skvělý evropský fantasmagorický snímek s magnificentní kamerou. Především visuální zpracování je skutečně to hlavní co si zaslouží ovace. Ihned v závěsu se scénářem, hereckými výkony a s ulítlými, avšak stále ještě velice dobře akceptovatelnými originálními nápady. Takhle si představuji moderní film jakožto umění. (Zde pro mě možná překvapivě nedoceněno) 9/10 ()

jerenymo

Ani nevím proč dávám ty čtyři..... snad proto že sem celý film tak nějak probděl a jen civěl na to co se tam vše stane a s čím na mě vyrukuje režisér v příští scéně. Blechy, chobotnice, mygrénou posedlí mozek..... ONe......prostě super. ()

camper

Velmi podivný film, o kterém člověk po jeho skončení neví, co si má myslet. Ani já to pořádně nevim. Jsem na rozpacích. Moje hodnocení by bylo tak na pomezí 3 a 4 hvězdiček. Ve výsledku dám ale čtyři, protože film je velmi promyšlený, zvláště po stránce vizuální, která zde funguje dokonale! ()