Přišel zpoza těch nejvzdálenějších hvězd, aby vás zavedl do světa těch nejúžasnějších snů... Král popu Michael Jackson (1958–2009) v roce 1988 zmapoval svou bezmála pětadvacetiletou hudební kariéru v částečně klipové retrospektivní koláži filmu Moonwalker, fantaskním muzikálu plném speciálních efektů a animace, v němž on osobně, obdařený magickými schopnostmi, musí zachránit malou Katie před drogovým bossem Mr. Bigem v podání Joea Pesciho. Tomuto ději však předchází samotná přehlídka klipů, která začíná záznamem živého vystoupení písně "Man In The Mirror" z jeho nejnovějšího alba "Bad". Vzápětí se poté vrací ke svým počátkům, kdy od svých pěti let vystupoval se skupinou Jackson 5, připomíná také své hity z nejprodávanějšího alba historie "Thriller" z roku 1982 a končí klipy z alba "Bad", které následně provázejí i zbytek filmu. V něm bezesporu nejvíc dominuje propracované tanečně–hudební číslo "Smooth Criminal". (Česká televize)

bohemia_regent

Něco jako snahu napodobit Beatles a jejich Perný den tu sice cítím, ale té jednoty ve ztřeštěné rozmanitosti se dosáhnout nepodařilo, Moonwalker je takový nesourodý splácanec. Plusem je aspoň většinou velmi dobrá hudba. Jo, a povedlo se zachytit pár typických znaků americké popkultury, např. okouzlení střelnými zbraněmi a zneužívání roztomilých dětiček k citovému vydírání - ale nevím, nevím, jestli i tohle je plus... ()

arcticsky

Jako vždy v souvislosti s hlavním protagonistou jsou zde choreograficky dokonalé taneční scény. Scénář filmu je ovšem na hranici kreténismu. ()

Daweflip

Neskutečná slátanina, kterou nezachrání ani hudební vložky. Kdo má rád Michaela, ať si raději pustí pár písniček. ()

Eterninox

Prvotřídní hudebně-taneční složku bohužel tvrdě přebíjí trapné a ukrutně špatně zahrané "příběhové" pojivo, kterému nasazuje korunu mega-WTF "transformeří" finále. Waj Majkl waj... 35% ()

DiegoC.

Tak príšerný film s tak úžasným Michealom... Mínus 4 hviezdičky za príbeh a herecké výkony, plus 8 hviezdičiek za Micheala a jeho choreografiu, t.j 4* ()

SkyCaptain

Je to slepenec skvělých klipů a vystoupení, z filmu vyčnívá dětská parodie na klip Bad a plná verze klipu "Smooth Criminal", ten považuji za vůbec nejlepší Michaelův klip. ()

Miki68

Skvělá muzika. Na svou dobu úžasná. Třeba předělávka beatlesáckého hitu Come Together se dost povedla. Klipy kupodivu přežily a dodnes působí dosti nápaditě. Nebýt toho, že se mi někde vzadu v hlavě pořád objevovalo slovo pedofil, mohlo to být i o hvězdičku víc. Ale kdoví, jak to všechno vlastně je... ()

Gabretta

Kvalitní hudba, to je bez debat. Ale k čemu ty kosmicky vzhlížející střílející monstra, Michael Jackson s nadpřirozenými schopnostmi a rádoby vtipné postavičky králíka, otravných turistů..atd.? ()

SMJSmoK

Po příběhový stránci sice strašná slátanina, ale to tu asi tak úplně nejde...jinak hudba, výběr klipů, taneční kreace atd atd...super :) . Pro posluchače MJ naprostá nutnost ()

sehe

Michael Jackson bol kráľ a kráľom aj ostane.Dnes 26 rokov od natocenia sú jeho songy rovnako geniálne a pocuvatelne,ako vtedy.Tak dokonale vidioklipy nevidime ani dnes.Hudba,tanec,spev,kostymi,tanečníci,deti tanciace,ako bohovia a genialny Michael,ktory si to odspieval,odtancoval a zložil. ()

rivah

Něco jako drahá reklama tanečníka spojená s jeho záběry od dětství do současnosti  a doplněná jakýms takýms dějem, kdy ho honí fanoušci.(max.50%) ()

Bezda22

Pro mě jako pro fanouška Michaela Jacksona je tohle prostě perfektní věc. Miluju tu hudbu, ty klipy který nesou malej filmovej příběh sou dokonalý. Tam jako neni co vytknout že jo. Mám tu hudbu rád a neni tady nic co bych měnil. ()

teuwik

Michael byl a bude nejlepší zpěvák, kterého znám. Tenhle film byl spíše slepením pár jeho klipů dohromady, takže takový bezdějný. Ale ta úžasná hudba jsi ty čtyři hvězdičky zaslouží! ()

papadoce

Ono je to treba brať z toho umeleckého pohľadu, ako podporné (dlhé) video natočené výlučne pre podporu predaja albumu, čo ako ukázal čas vyšlo dokonale. Inak sa v podstate jedná o fantazmagóriu, ktorá vlastne nedáva bohvieaký zmysel. Každopádne, keď sa zameriame vyslovene na Michaela Jacksona, tak je neprehliadnuteľný po všetkých stránkach, hudobnej, pohybovo tanečnej, umeleckej a v podstate aj životnej. A to som aj hodnotil. Hodnotiť to ako film by bola chyba a skončilo by to niekde na 20%. ()

ŠpetaMarek odpad!

Jsem to chytl na Artu nekdy v pulce a cumel na to s otevrenou hubou. Za prve jsem netusil, ze to existuje, za druhe je to strasna sracka, za treti je to takova sracka az je to dobre, za ctvrte to nezestarlo dobre (Michael a deti) a o to je to vetsi cringe, za pate Michael-Transformer!!! ()

jns

Pro fanouška Michaela Jacksona paráda. Pro normálního optimisticky naladěného diváka: zábavná slátanina. Pro normální pesimisticky laděného diváka: prostě slátanina ()