Přišel zpoza těch nejvzdálenějších hvězd, aby vás zavedl do světa těch nejúžasnějších snů... Král popu Michael Jackson (1958–2009) v roce 1988 zmapoval svou bezmála pětadvacetiletou hudební kariéru v částečně klipové retrospektivní koláži filmu Moonwalker, fantaskním muzikálu plném speciálních efektů a animace, v němž on osobně, obdařený magickými schopnostmi, musí zachránit malou Katie před drogovým bossem Mr. Bigem v podání Joea Pesciho. Tomuto ději však předchází samotná přehlídka klipů, která začíná záznamem živého vystoupení písně "Man In The Mirror" z jeho nejnovějšího alba "Bad". Vzápětí se poté vrací ke svým počátkům, kdy od svých pěti let vystupoval se skupinou Jackson 5, připomíná také své hity z nejprodávanějšího alba historie "Thriller" z roku 1982 a končí klipy z alba "Bad", které následně provázejí i zbytek filmu. V něm bezesporu nejvíc dominuje propracované tanečně–hudební číslo "Smooth Criminal". (Česká televize)

dr.fish

Ve své době jistě převratný videoklip, který ale vyčpěl. Zbyla Jacksonova muzika, která se někomu líbí a někomu ne. Pro mne je to vzpomínka na roky střední školy, takže jednou ročně klidně poslechnu...60% ()

Jizni Tlapa

Majkl nikdy nebyl herec...bohužel. Dokazuje to i zde a nebýt jeho hudebního doprovodu, originálně zatančená Bad a mou srdeční záležitostí Smooth Criminal, dopadlo by to z hvězdičkami mnohem hůře. Příběhově, herecky a nápady naprostá slátanina,bohužel... ()

rudeboy

Ako film absolútne zlé, príšerné, otrasné. A keďže som Jacksona nikdy "nežral", nemám dôvod dvíhať počet hviezdičiek. Choreografia je síce super, ale sama o sebe ešte neručí za celkovú kvalitu filmu. Tento film jednoducho nemá hlavu ani pätu. Je to zjavný príklad bezmyšlienkovitého spájania všetkého, čoby totálneho postmoderného eklekticizmu v najhoršom slova zmysle. ()

_DAVE_

Težko dnes objektivně hodnotit... Byly tam osmdesátky, byl tam "Smooth Criminal" - což je jedna z nejlepších tanečních sestav hudební historie.... film stál za prd, ale klipy v něm obsažené OK...! ()

NoFiction

Má opravdu nezapomenutelné songy, které někdy rozbuší srdce. S tímhle snímkem už je to daleko horší. Každopádně choreografie ve filmu je excelentní. Pro milovníky Michaela je tohleto nutnost. ()

mirec88

Super Michael Jackson v super hudobnom filme, kde ukázal, že fakt má úprimnú lásku k deťom. Koniec je fakt nádherný. ()

Autogram

Zbierka klipov s novými scénami, celkovo je to podarené. Neodpadávam síce, ako fanynky na záberoch z koncertu, ale človek nemusí byť skalný fanúšik, aby sa mu to páčilo. Medzi klipmi kraľuje samozrejme THRILLER a BAD v podaní detí. ()

Dromed

Leč pop není pro mne to pravé ořechové, Michael je prostě mistr, co mistr král, a jestli je Madona královna Jackson je minimálně Bůh. Tenhle filmek je super, hudba, tanec, choreografie s nádechem sci-fi (to se mi na jeho klipech vždy líbilo). Pokud si chcete krále-boha popu připomenout, zapomeňte na this is it (Tam uvidíte jen plápolajcí se trosku)! Podívejte se na Moonwalker. ()

SG-1

"Tohle mi dělá můj produkční. Já si mu prostě řeknu o padoucha a on mi přived Michaela Jacksona." -režisér- ()

Revolver

Skvělá hudba s neuvěřitelnými tanečními kreacemi Michaela Jacksona. Hodnocení ovšem sráží naprosto zbytečná příběhová složka. ()

Arach.No

Michael Jackson je z jiné planety, to vím dávno. Jeho hudba mě nikdy nebrala, ale jistá kvalita se jí v rámci žánru (!) upřít nedá. Film v podstatě bez děje drží pohromadě jenom Michael a parta dětí. Přesto se na něj dá dívat aniž by se člověk začal nudit, nebo byl otrávený (to se nedá říct například o hitu High School Musical).Jacksonovy taneční kreace jsou výborné a před 20-ti lety vypadal rozhodně mnohem líp než dnes. Film má jistou hodnotu jednak pro Michaelovy fanoušky (kterých dodnes určitě není málo) a také skvěle zobrazuje ducha osmdesátek. PS: Michael je nevinný, tomu jsem vždycky věřil. Soud ho osvobodil právem. ()

G_I_S_M_O

Na jednu stranu to s filmem nemá skoro nic společného, scénář naprostá zhovadilost, Michael Jackson jako král popu, letadlo, auto, terminátor, tohle všechno film zahrnuje :D A věřte nebo ne, i přes tu absurditu, na které je tento snímek stavěn to docela funguje, mně se to prostě jistým způsobem líbilo :) ()

Marrty3

Michael Jackson je vážně génius. Svoji dobu dostal na kolena a dostává i další a dál dostávat bude. Neuvěřitelný zpěvák a tanečník se zapsal do historie a nikdo ho odtud nedostane. Moonwalker je nejen jeho tanec, ale i tento film. Snímek je sestaven z koncertů, videoklipů a příběhem s dětmi, obdivovateli a nepřítelem ( Joe Pesci, který je tu vážně skvělý ). Moonwalker je důkazem toho jak Michael miloval děti, což je o něm velmi dobře známo, často v nedobré souvislosti. Dále je tu ukázka naprostého fanatizmu mezi fanoušky, kde někteří kolabují na jeho vystoupeních. Jako celek je to stvořeno brilantně. Pouhé 2 věci mi tu vadí. První jsou plastelínové postavičky, které jsou s prominutím na odstřel. A tou druhou je, že mi tu chybí celý Thriller. ()

peetriss

Pásmo klipů poslepované do dobrodružného filmu stavěném na neherectví Michaela Jacksona. Nápady a výstřelky dokáží v klipech pobavit, v Moonwalkeru se ale ukázalo, že celovečerní stopáž je moc dlouhý časový úsek, aby mě dokázaly udržet tak dlouho v pozornosti, natož zábavě. ()