Přišel zpoza těch nejvzdálenějších hvězd, aby vás zavedl do světa těch nejúžasnějších snů... Král popu Michael Jackson (1958–2009) v roce 1988 zmapoval svou bezmála pětadvacetiletou hudební kariéru v částečně klipové retrospektivní koláži filmu Moonwalker, fantaskním muzikálu plném speciálních efektů a animace, v němž on osobně, obdařený magickými schopnostmi, musí zachránit malou Katie před drogovým bossem Mr. Bigem v podání Joea Pesciho. Tomuto ději však předchází samotná přehlídka klipů, která začíná záznamem živého vystoupení písně "Man In The Mirror" z jeho nejnovějšího alba "Bad". Vzápětí se poté vrací ke svým počátkům, kdy od svých pěti let vystupoval se skupinou Jackson 5, připomíná také své hity z nejprodávanějšího alba historie "Thriller" z roku 1982 a končí klipy z alba "Bad", které následně provázejí i zbytek filmu. V něm bezesporu nejvíc dominuje propracované tanečně–hudební číslo "Smooth Criminal". (Česká televize)

inmax

Zvláštní dílo.. začíná to jak dokument, pak trocha koncertu, sestřih videoklipů. pak začně něco jako děj s dětma, pak naprosto úchvatnej Smooth Criminal a dál divnej "děj". Končíme opět na koncertě, osobně bych si tam představoval lepší song. Sečteno, podtrženo.. je to divný.. ale jsou tam ty nesmrtelny písničky, tak pod 4 jít nemůžu :) ()

teba

První půlka výborná, ostatně jako celá Michaelova tvorba... teda, ta hudební. Co se filmu týče, rozhodně se mu mělo zakázat psát scénáře, a pokud už nějaký napsal, neměl se realizovat. Jenže, kdo by řekl ne králi, že... Aspoň že ten Joe Pesci si roli vyloženě užíval a učinil tak toto dílo celkově snesitelnějším :o) ()

ostravak30

Dlouho jsem přemýšlel, co so mám vlastně o filmu myslet. Ten nemá ucelený děj, alespoň zpočátku ne a spíše trochu působí, jako by se Michael společně s tvůrci jen bavil. Hlavně výtvarná a kostýmní stránka o tom hovoří. Pak ale reflektuje svou dosavadní kariéru a několik střípků z ní. Třeba jeho lásku k dětem, Liz Taylor aj. Vidíme záběry z koncertů, zazní řada hitů. Jestli jsem to pochopil správně, tak příběh druhé poloviny si Jackson napsal zcela sám a vyjádřil tak svůj odpor k drogám, což při jeho popularitě a vlivu lze jen chválit. Milovníci tohoto zpěváka budou z filmu nadšenější než já. Mě přijde akorát líto, že nevznikl alespoň o 10 let později, protože se ve snímku mohly objevit zmínky o jeho dalších pozdějších megahitech. ()

subic

Takže údajná česká premiéra po 35 letech na ČT Art v srpnu 2023. Jak už bylo řečeno v M.I.B. Michael Jackson prostě je mimozemšťan, o tom žádná. Takže se v klidu usaď a jede jeden osmdesátkový klip za druhým proložený animovanými paparazzi a něco ještě navíc, říká si Frankie Lideo, drogy a pavouci. Jen si říkám, kdyby ten dokument vznikl později, vznikl by vůbec? A jaký by byl... Takže naštěstí je to tak, jak to je. ()

Lewaso

Když pominu velmi tenkou a tak trochu střapatou linku příběhu, slyšet (i vidět) „božského“ Majka po tak dlouhých letech není vůbec k zahození... ()

moviereaper

Film je stejně podivínský, jako byl Michael Jackson sám. Jackson není bůh ví jaký herec a co se týče příběhu, tak je Moonwalker absolutně nezajímavý a spíše než film připomíná slepenec Jacksonových videoklipů (nebo jím spíš je). Ale upřímně, kolik lidí tohle sledovalo kvůli příběhu? Tady jde v první řadě o Jacksonovi songy a taneční kreace, které ani po letech nestárnou a mají pořád správný šmrnc a drive. Moonwalker určitě stojí za shlédnutí, i přes všechny chyby, které film má, je totiž fajn si připomenout, jaký byl Michael umělec a že se jednalo o pravého krále popu... ()

papuchalk

Hodinu a půl dlouhý videoklip/reklama, na kterém je překvapivé pouze ohromné množství násilí. Což je opravdu zvláštní, vzhledem k pacifisticko infantilnímu zaměření Jacksona (kterej ten příběh sám "vymyslel"). Naprosto nevhodné pro děti, a naprosto nevhodné pro dospělé. Zbývá jediná sorta lidí kterým se to může líbit. Fans. Děj nebo příběh nemá zde význam. Je stejně povrchní jako je děj reklamy houbičky na nádobí. ()

pursuer

Michael Jackson má opět světové prvenství a to nejdelší videoklip k novému albu, který ještě zároveň slouží jako perfektní technologické demo pro rok 1988. Člověk se alespoň baví, skoukne hezky upravené videoklipy k předchozím deskám, uvidí Michaelovu proměnu v turbokáru a robota (škoda, že si ještě nestřihl roličku v Transformers, scifky ho braly) a poučí se, že drogy se prostě neberou. Leave me alone, just stop doggin me around. ()

DJMaroko

Bohužel po několika letech (znovu viděno) musím přidat i moment hudba jasných 10* ale film jako takový úplný odpad. ()

petr.al

Pro skalní fanoušky Michaela Jacksona není ,,Moonwalker" Bad. Stejně tak i nejednomu mrňousovi radostí srdce zaplesá. Pokud však budete očekávat nějakou hlubší sondu pod Michaelovu pokožku, naleznete pouze vyumělkované scény s dětmi, cirkusácké padouchy, papundeklové studiové kulisy a to vše dohromady spíchnuté horkou chirurgickou nití, která drží pevně asi jako nos krále popu. Naštěstí jsou jednotlivé švy zakončovány notoricky známými klipy. 2,4* jen a pouze za muziku. P.S. Malý drsňáci tančící v metru jsou fakt dost dobří. ()

JesterKruger

Opravdu jsem váhal nad hodnocením tohohle filmu, jehož začátek je tvořený z písniček Michaela Jacksona (Vlastně několik písní zazní i potom), ale mě přišlo (ale je to jen můj pocit), že tímto filmem Michael Jackson naznačuje, že je namyšlený, a to je zvláštní, protože takhle Jacksona z dětství neznám. A proč mi to takové přišlo? Je to z toho důvodu, že na začátku filmu slyšíte něco jako: ,, Nejprodávanější album thriller" ,, To co dokázal Michael Jackson je důkazem dvaceti let tvrdé práce" apod. Ale je to jen můj pocit, a myslím si, že nebyl namyšlený. Ale v tomhle filmu to takhle vypadalo. A co děj filmu? Začátek je založen na evoluci Jacksonovi kariéry, a po té je Michael Jackson fanoušky přistižen u studiu, kde ho následně honí, ale mu se podaří před němá utéci. Pak jakýsi Frank Lideo (Který hraje v prvních dílech Sám doma Harryho) ho chce zabít. Nebudu to vyprávět celé, ať máte z toho filmu aspoň něco. Mě to nenudilo, ale to neustále volání ,, Michaeli!!! (Majkle)"mi od té malé holky Katie lezlo opravdu na nervy. Celkově ten film můžete shlédnout pod jednou podmínkou, a ta zní takto: Pokud jste fanouškem Michaela Jacksona a jeho písní, tak si ten film užijete, ale pokud ho neznáte (Což je extrémně malá pravděpodobnost) a nebo nemusíte jeho písně, tak nevím, jestli vás ten film bude zajímat. Michael Jackson byl hudební génius, a celkově dávám filmu 5*. ()

PTuranyi

V podstate nejde ani tak o film ako o koláž videoklipov Michaela Jacksona s vloženými dvoma krátkymi prostými až prostoduchými príbehmi, ktoré by som označil za mokré sny tejto hudobnej ikony. V prvom MJ uteká pred svojimi fanúšikmi, vytvorenými stopmotion animáciou a v druhom uteká pred typickým šialeným zloduchom, aby sa mu v závere postavil ako "transformer". Produkcia evidentne robí všetko preto, aby z tohto úbohého materiálu urobila akú takú šou. Technicky je všetko namieste. Hudba, obraz, strih aj efekty sú veľkolepé. Teda na svoju dobu. Joe Pesci v úlohe zloducha sa zjavne snaží a aj detskí herci sú talentovaní, ale príbeh z toho všetkého robí trápnu karikatúru. Celkovo je tak film antólogiou a obrazom osobnosti Michaela Jacksona a jeho detskej duše. 60% Pre jeho fanúšikov však má určite vyššiu hodnotu. ()

Chaospunx odpad!

Jsem naprosto v šoku, že "tvrdí kritici " na ČSFD dali *** a více hvězdiček této parodii na film. Celé toto dílo je pouze reklamou na "úžasného Michaela", který zachraňuje bezbranné děti................. ()