Bílý drak

• Hongkong Xiao bai long qing hai fan bo (více)

Akční film ve stylu Klanu létajících dýk s prvky bojového umění a stylizovaných akčních scén. Mladá aristokratka se zamilovala do prince z císařské rodiny. Úplnou náhodou si osvojí dovednosti bojových umění Bílého draka. S novou nabytou silou pochopí, že konání dobrých skutků pod jménem Malý bílý drak má jisté výhody. Když se dozvídá, že proslulý vrah Chicken Feathers má v plánu zabít jejího milovaného prince, pokusí se tomu zabránit tím, že zabijáka dostane první. Po několika neúspěšných pokusech v ní ale začíná pozvolna růst pochopení a soucit se slepým zabijákem. Právě její rozhodnutí pomáhají odkrýt skutečné spiknutí, které se skrývalo za atentáty na prince. (oficiální text distributora)

goelr

Docela dobrý mix historického akčního filmu a romantické komedie s úžasnou schopností celkem vkusně parodavat. Film si bere na paškál právě takové veličiny jako je Zatoichi, ale objevují se reminiscence i takového Matrixu (zaslání "balíčku" bojových umění pomocí kopírování složky v Win) a jiné vylomeniny. Slabší ****. ()

embee

Kdyby to nebylo pojaté jako parodie, ale jako normální milostný příběh (mimochodem docela dobrý příběh, shazovaný právě těmi vtípky) a kdyby tam bylo víc bojových scén, mohl to být i skvělý film, jako jsou ty, které jsou zde parodovány. 2+ ()

Pavlo

Veľmi nevydarený čínsky film pre mládež. Všetko nasvedčuje, že chceli spraviť niečo v štýle Tiger a drak, ale zabili to tými kvázi humornými scénami, divným dejom a spracovaním, na čínsky film netypicky nudnými akčnými scénami. Počas filmu som sa často nudil a takisto cítil za tvorcov trápne. ()

Raziel811

Lookem mi film přijde nejméně o 10 let starší. Stejně tak i fighty jsou až moc drátové a vůbec nejvíc mě mrzel nevyužitý Andy On. ()

Erestarchos

Tento film je neuvěřitelná slátanina, která je dobrá asi tak pro dvanáctiletý holky. Jednak jsou jim choreografie bojových scén, příběh a další podstatné věci zpravidla putna, jednak jsou holky tohoto věku schopny se identifikovat s hrdinkou a hlavně, je tam ta trocha romantiky :-D . Od jedné hvězdičky to uchránil jen solidní vzhled hlavní hrdinky. ()

Eseter

Totální srdcovka, kterou můžu vidět pořád dokola. Můj smysl pro humor a moje romantika, má to prostě všechno. ()

adooo

Ako oddychovka...dá sa...ako hodnotný film, rozhodne nie...tak treba priznať, že bojové scény boli vysoko kvalitné a prepracované, do toho aj skvelá hudba, tou hrou na flaute si ma podmanila :) ale tak ten príbeh bol veľmi slabučký, ale nie každý čínsky film bude na úrovni tyger a drak alebo klan... :) ()

damned

Trošku lituji ty, kteří čekali akční podívanou s dokonale choreograficky zvládnutými bojovými scénami a dostali Bílého draka. Takový Bílý drak není. Bílý drak je trochu parodie, trochu teenagerská komedie s nápady, které představují smysl pro humor z jiného konce světa. Né že bych byl filmem unešený, ale film mi zvedl náladu a celou dobu se mě držel lehký úsměv na rtech. ()

Matysek1984

Musím uznat, že až tolik sem od toho nečekal, ale velice příjemně mě to překvapilo. Celkem zdařilé parodování asijských bojových filmů s překvapivě vyspělými a povedenými bojovými scénami. A docela bych uvítal SoundTrack, některé kousky tam sou vážně docela dobrý. Prostřední část filmu je taková uondaná, spíš pro ženský, ale dá se to přežít. Takže za mě tak 72% (i díky té hudbě). A malý spoiler na závěr: Dostala mě Žemle z Mekáče ()