Diane Arbus: Příběh jedné obsese

• Česko Kožich: Imaginární portrét Diane Arbusové (více)

Nicole Kidman a Robert Downey, Jr. předvádějí „pozoruhodné“ (Kenneth Turan, Los Angeles Times) herecké výkony v tomto smyšleném portrétu slavné fotografky Diany Arbus. Z okna svého bytu zahlédne osamělá žena v domácnosti Diane Arbus (Kidman) maskovanou postavu záhadného nového souseda (Downey, Jr.). Přitahována neodolatelnou zvědavostí se rozhodne získat jeho fotografii za každou cenu. Vstoupí do jeho bytu a tím se nevědomky vydá na cestu k umění, která jí byla souzena. (oficiální text distributora)

Weissik

Zvláštní. První půle je typicky "divnej" film. Spousta dlouhých významných pohledů, hrdinka, která neví, co se svým životem. Druhá půle je naopak panooptikem lidí se zvláštnostmi, kterým vévodí Robert Downey Jr. jako vlčí muž, a skterým hlavní hrdinka prožije milostné vzplanutí. ()

MIchael90

Krásný příběh, krásná Nicole Kidman, místy opravdu mistrovsky tajemná až divná atmosféra, která Vás nepustí a nedovolí odtrhnout oči! Herecké výkony Nicole Kidman a Roberta Downeyho jsou ozdobou tohoto filmu. Několik opravdu brilantních filmařských scén, jak z hlediska interiéru ve filmu, tak z hlediska dialogu a napětí. Příběh a snímek, který jak již tady bylo psáno není pro masy lidí, ale spíše pro ty, kteří mají rádi filmy na zamyšlení a také film, který táhnou hlavně dvě herecké hvězdy. Pro mě jediné mínus filmu, kvůli kterého nedám 5 hvězdiček - příběh a film by mohl být klidně i delší a poslední dny ve filmu i více rozvedenější. Měl jsem prostě neodvratný pocit, že konec přišel až moc brzy.. Jinak brilantní snímek! ()

Titleist

Vlastně jsem celou dobu čekal, až se Downey konečně oholí a všichni budou "áchat", což bylo to jediný co mě drželo, abych to nevzdal v půlce! ()

KillMe

"Love story??!!"Vystihující titulek myslím si. Tento film každopádně není pro velké divácké masy. Celý snímek je tak odlišný, divný...místy možná absurdní, a to zbožňuji. Velmi dobře poukazuje na psychiku, a samotné nitro Diane Arbus a změnu jejího života v den, kdy se objeví charismatický, avšak společností zavrhovaný Lionel. Přirozená, působivá Nicole Kidman v hlavní roli (docela se divím, že souhlasila s rolí v takto nekomerčním snímku). Celkově zcela komorní záležitost a velmi dobře odvyprávěný životopis. ()

Andul-lhak

Rozhodovala jsem se mezi tremi a ctyrmi hvezdickami. Skvely vykon v podani Nicole Kidman, myslim, ze role ji opravdu sedla. Zarostly "Sherlock Holmes" taky skvely, stejne jako manzel Allan. Nakonec me ale presvedcila skvela kamera, neobvykle uhly, neobvykle clony a vubec skvele napady, coz se k svetozname fotografce hodi. Jinak nevim, nejakym zpusobem mi to celou dobu pripominalo Krasku a zvire. Zajimava alegorie... ()

collinduff

Tak toto neni moja šálka kávy. Pre niekoho možno psychologicky a obrazovo zaujímavé, ale podľa mňa nuda. 3 hviezdičky za Nicol, za jej hranie a príťažlivosť. ()

jessic

FIktivní biografie americké fotografky Diane Arbus, snaha o jinakost a bizardnost mě připadala místy křečovitá, Nicole Kidman jako tichá odevzdaná manželka objevujicí kouzlo jinakosti byla fantastická a závěrečné milostné scény (s holením a nafukovací matrací) byly jedny z nejemotivnějších, co jsem viděla. Ovšem bez Nicole by to byla průměrná bizarnost. ()

Kxxx

Čekala jsem trochu více tematiky fotografování, ale vizuální stránka filmu mi vše nahradila. Zajímavá imaginace jedné vášně, ke které možná mohlo dojít... ()

Devilskitten

Nádherné a zároveň velmi smutné. Žena (Nicol Kidman) žijící ve vztahu v němž je uvězněna v roli hospodyňky, pozná pozoruhodného a netypického muže (Robert Downey jr.), který ji fascinuje. Díky tomuto muži znovu nachází svou cestu o které snila a postupem času se do něj zamiluje, bohužel ne vždy jsou šťastné konce. Jak jsem již napsala, nádherné a zároveň velmi smutné. Ne každého může film oslovit, ale mne si získal. ()

em.redrum

Tak zarůstám vousem a Nicole už jde sem, už slyším jí jít blíž a blíž...Taková variace na Pannu a Netvora. Začátek filmu navnadí neotřelými filmovými postupy a udržuje v napětí. Bavilo mě to, než se to rozplizlo ve sladkobolnou hollywoodskou romanci, která mi nesmí přes práh. Já se pak už nudil a napadaly mě další úryvky písní - jako: Pramínek vlasů, Rozhoď vlasy na polštář, Tvé vlasy mi z dálky mávnou a v očích mi roztál sníh a hlavně Gillette - pro muže to nejlepší..a to už je po filmu...S Arbuskou to nemá pranic společného...je to jak Hamlet bez Hamleta..Celkem škoda... ()

veverysiak

Toto bolo asi pre náročnejšieho diviaka, my, obyčajní ľudkovia, môžeme len nechápavo pokrútiť hlavou a zabudnúť, určite behá po svete viacero jedincov, ktorí sa necítia dobre vo svojej koži, a tak hľadajú zmysel bytia v bizardnostiach, akurát že sú v malinkej menšine, my tolerantní ich necháme hľadať svoje šťastie, pokiaľ nás nezačnú dotieravo obmedzovať, prípadne vnucovať nám ich štýl životného naplnenia a takto to aj ukončím - videl som, nič mi to nedalo, takže 20%. ()

McIvet

Přesně ten typ filmu, který vě mě zanechá určité hodnocení, v tomhle případě za 4*, ale nedokážu pořádně říci za co. Zamlouvala se mi "ujetost" obou hlavních postav, s tím, že proč by se tohle nemohlo klidně stát? Jako velké fanynce Roberta Downeyho Jr. mi ani nevadilo, že většinu filmu je chlupatější. Pro Nicole Kidman zajímavá role. Mě se zdá, že přesně takové charaktery postav k ní sedí. Celkově velmi zajímavý film, místy tajemný, a vhodný k diskuzím. ()

Lea.inJuly

Netradiční pohled na život a rozdíl mezi lidmi "normálními" a těmi, co se maličko odlišují. Velký dojem na mě udělala postava Roberta Downeyho jr. coby přes svůj "handicap" společenského a srdečného člověka, který pomáhá Nicole Kidman odpoutat se od všednosti jejího života. Scéna, kdy Nicole na žádost oholí celé Robertovo tělo, se mi líbila už proto, že ve většině filmů jdou klasicky v podstatě hned na věc a tady pár předvádí nevyzývavou a zajímavou erotickou hru. Plus v závěru filmu chlupaťoučký plášť a kar, jak má být = silný zážitek při sledování smyšlené biografie slavné fotografky Diane Arbus. ()

Agent008

Nicole opět ukázala, že patří mezi nejlepší herečky současnosti a umí zahrát i podivínku, navenek ukázková žena. kterou přitahuje odlišnost. Na Roberta Downey Jr. si asi budu muset zvyknout ;-) Mystery drama, které mě zaujalo svojí jinakostí, i zvláštním pojetím filmu. ()

rakosabasta

Film by si zasloužil hvězdiček víc, kdyby neměl tak úžasný trailer, který v člověku vzbudil mnohem větší očekávání, než on pak splnil. Pro znalce díla Diane Arbus pak určitě ještě jedna hvězdička navíc... Herci, kamera, scénář bezchybné... jen jak říkám, trailer je o řád ještě lepší... bohužel. ()

boulala

Totální psycho s vášnivě ulítlou dějovou linkou, kdy nevíte, jestli máte hlavní postavy nesnášet nebo milovat. Já osobně jsem na výsledné filosofické hodnotě, kdy matka dá přednost vášnivému milostnému poměru a umění přednost před rodinou, moc hezkého neviděl. Naopak mi to bylo značně nesympatické. Zvláště pak, když jejím nově vyvoleným je tak trochu zrůdička se sexuálně ujetým pohledem na život. Ale za tu nezvyklou ujetost si to asi 4 hvězdy zaslouží. ()

Chlo0opek

Taková Kráska a zvíře po americku. Bohužel ne tak kvalitní, jako třeba naše zpracování;) Herci ani příběh, kde se celkem nic neděje během celého filmu, mně tedy moc nezaujali, po druhé bych to asi ani vidět nechtěl. ()

johabe odpad!

Nemám ráda filmy, které se snaží působit umělecky, ale přitom je to plytká, vyumělkovaná, křečovitá a nepřesvědčivá slátanina. Pro "spravení" chuti doporučuji Hanekeho Pianistku. Tak mají podle mě vypadat filmy o zvrhlých ženách :-) ()