poster

Jidášův polibek

 • USA

  Judas Kiss

Krimi / Drama

USA, 1998, 98 min (Alternativní: 94 min)

 • playboxguest
  ***

  Scénáristicky i režijne debutující Gutierrez, který ještě nějaký ten rok i film potřeboval, aby si vypiloval styl na současnou pozici, kdy natočil parádní dvojfilm Women in Trouble/Elektra Luxx. V Judas kiss je jeho současný styl a atmosféra zmiňovaných kousků (+ Girl walks into a bar) cítit zejména ve scéně, kdy Coco vypráví historku o seznámení s Juniorem, jinak se jedná spíš o hodně průměrnou a klišovitou kriminálku alá únosci, oběť, výkupné a zvědavej detektiv (tentokrát v milém duu Thompson/Rickman), která mi hodně připomíná Gutierezzem napsaný Big Bounce a to chvilkama, bohužel, i kvalitou. Jedno se ale Sebastianovi upřít nedá a to fakt, že už tehdá, ve svých raných začátcích, dokázal dát dohromady takovou hereckou sestavu. 50%(15.12.2011)

 • Eleanor05
  **

  Alan Rickman a Emma Thompson jako parťáci jsou k nezaplacení, nemá to špatný příběh, ale v devadesátkách vznikaly daleko originálnější a zásadnější filmy (Léon, Nelítostný souboj), kterým jsem dala "jenom" 3*, takže tento snímek nemůžu ohodnotit lépe. Každopádně je ale Jidášův polibek výraznější film, než jak se jeví po pohledu na zdejší chabý rating.(18.9.2017)

 • Padme_Anakin
  ****

  Zajímavá černohumorná krimi s několika parádními kotrmelci, ve svižném tempu odsýpající, no já nemám námitek. Vynucený pracovní vztah Emma Thompson a Alan Rickman skvělý, luxusní dialogy, nádherně zahraný, k tomu krásná sexy Carla a co chlap, to sympaťák (senátora nepočítám, ten mezi chlapy nepatří), vychází mi to na čtyři hvězdičky bez váhání, neb já se velice dobře bavila, navíc mám slabost pro devadesátky...(20.8.2019)

 • Radko
  ***

  Ak žena dostane od Judáša pusu, zradcov osud nebude len vecou vkusu. Veľa môže napovedať kniha kníh, z nej je zrejmé, že Judáš nekončí ako kajúci sa mních. Neskončí však ani ako na strome viselec, ako dopadne, to už scénaristova je vec. Viac neprezradím, bo hrozí tým pointy prezradenie, a komentárom nechcem pripraviť divákov o prekvapenie. Hoci aj keby som, vzhľadom na trochu tuctovosť by to nebola hádam ani škoda veľká, no zase na druhej strane v sobotu večer pomerne dobrú zábavu priniesla mi telka.(28.8.2016)

 • hanagi
  ****

  Když nic nečekáte, může se vám stát, že budete mile překvapeni. Černá krimikomedie možná nepůsobí nejoriginálněji (taky už je 20 let stará a kolik podobných únosů a podrazů jsme už viděli?), ale má švih, vtipné dialogy a je obsazená skvělými britskými herci. Za to, že jsem se výborně bavila, a za kouzelnou Carlu Gugino, klidně hvězdu přidám.(19.9.2017)