Jidášův polibek

Judas Kiss

Krimi / Drama

USA, 1998, 98 min (Alternativní: 94 min)

Ak žena dostane od Judáša pusu, zradcov osud nebude len vecou vkusu. Veľa môže napovedať kniha kníh, z nej je zrejmé, že Judáš nekončí ako kajúci sa mních. Neskončí však ani ako na strome viselec, ako dopadne, to už scénaristova je vec. Viac neprezradím, bo hrozí tým pointy prezradenie, a komentárom nechcem pripraviť divákov o prekvapenie. Hoci aj keby som, vzhľadom na trochu tuctovosť by to nebola hádam ani škoda veľká, no zase na druhej strane v sobotu večer pomerne dobrú zábavu priniesla mi telka.(28.8.2016)

Někdo by tam měl připsat, že je to komedie, protože Jidášův polibek se svými hláškami a stylem zpracování takový rozhodně byl. Ze zbytku jsem byla mírně rozpačitá, ale jako relax to zafungovalo a já byla celkem spokojená, klidně to jako pohodovku doporučím dál. Taky beru v úvahu, že to byla Sebastianova prvotina i když se nedá přehlédnout, že se těch modrých čtverečků drží stále docela fest. Nebýt Alana, Emmy a Carly, tak by tenhle snímek asi zapadnul úplně. Tak ti nevím, v čem je Sebastiane ten zakopanej pes ? Ještě máš spoustu času, aby jsi brousil a brousil...(4.3.2015)

Komediálna gangsterka, ktorá robí dobre, že ide svojou vlastnou cestou. Neobsahuje obzvlášť vtipné hlášky, ale pôsobí príjemne odľahčene a nesnaží sa robiť vtípky vďaka nekorektnému násiliu a tým pádom sa ani nevezie na vlne Pulp fiction a ritchioviek. I keď občas to niekto schytá. Je to film najmä Carly Gugino, oným dôležitým korením je ale policajná dvojka Alana Rickmana a Emmy Thompson.(18.9.2017)

• Eleanor05

Alan Rickman a Emma Thompson jako parťáci jsou k nezaplacení, nemá to špatný příběh, ale v devadesátkách vznikaly daleko originálnější a zásadnější filmy (Léon, Nelítostný souboj), kterým jsem dala "jenom" 3*, takže tento snímek nemůžu ohodnotit lépe. Každopádně je ale Jidášův polibek výraznější film, než jak se jeví po pohledu na zdejší chabý rating.(18.9.2017)

Chief, the butler did it. I'm sorry it took me so long when the clue was so obvious... "V týhle branži žádné náhody nejsou" Příběh začíná jednoduše ale nějak se to postupně zašmodrchává až do parádního finále. Btw je to snad poprvé co se autor nebál trochu si vystřelit ze svých kladných hrdinů a rozbil Emme Thompson frňák a Rickmanovi zlomil kotník (btw. rozhovory těchto dvou vtipně sarkastické, hláška v každé větě - pokud máte rádi tento druh humoru doporučuju). Mladá Carla Gugino hrající naivní ale ne hloupou pipku velmi přesvědčivá.(25.10.2012)