Jidášův polibek

Judas Kiss

Krimi / Drama

USA, 1998, 98 min (Alternativní: 94 min)

Komediálna gangsterka, ktorá robí dobre, že ide svojou vlastnou cestou. Neobsahuje obzvlášť vtipné hlášky, ale pôsobí príjemne odľahčene a nesnaží sa robiť vtípky vďaka nekorektnému násiliu a tým pádom sa ani nevezie na vlne Pulp fiction a ritchioviek. I keď občas to niekto schytá. Je to film najmä Carly Gugino, oným dôležitým korením je ale policajná dvojka Alana Rickmana a Emmy Thompson.(18.9.2017)

• Eleanor05

Alan Rickman a Emma Thompson jako parťáci jsou k nezaplacení, nemá to špatný příběh, ale v devadesátkách vznikaly daleko originálnější a zásadnější filmy (Léon, Nelítostný souboj), kterým jsem dala "jenom" 3*, takže tento snímek nemůžu ohodnotit lépe. Každopádně je ale Jidášův polibek výraznější film, než jak se jeví po pohledu na zdejší chabý rating.(18.9.2017)

Když nic nečekáte, může se vám stát, že budete mile překvapeni. Černá krimikomedie možná nepůsobí nejoriginálněji (taky už je 20 let stará a kolik podobných únosů a podrazů jsme už viděli?), ale má švih, vtipné dialogy a je obsazená skvělými britskými herci. Za to, že jsem se výborně bavila, a za kouzelnou Carlu Gugino, klidně hvězdu přidám.(19.9.2017)

Nebýt skvělé Emmy, která sršela ve filmu vtipem, tak by ode mě film dostal pouze 2 hvězdičky. Vážně jsem čekala něco daleko víc s takovým skvělým obsazením, ale rozhodně to není chyba herců, protože všichni byli úžasní, největší chybou je tu určitě děj filmu a scénář. Je to takové rychlé a zamotané.(16.3.2014)

Zaujímavo spracovaný ale už tisíckrát obohratý námet vylepšený skvelým hereckým obsadením, avšak ani to nič nemení na tom, že je to priemerný film, na ktorý sa dobre pozerá ale rýchlo sa zabúda. Každopádne však čas strávený pri tomto filme nenudí a je príjemným oddychom, pretože napriek dramatickému priebehu nestráca na typickom britskom humore, ktorý to celé drží počas celej doby trvania výrazne nad vodou.(9.2.2014)