Invaze

Scénografie:

Michael Novotny

Kostýmy:

Mayes C. Rubeo

Celkom obstojný námet, podporený slušnými a nápaditými vizuálnymi efektami, samozrejme v rámci druhotriedneho spracovania, lebo do prvej ligy sa to nemohlo dostať jednak kvôli viacerým nelogickým a nedotiahnutým veciam, jednak kvôli nie príliš vydarenému a presvedčivému hereckému obsadeniu, škoda, mohol z toho vyjsť veľmi zaujímavý originálny scifák, takže 60%.(29.9.2009)

David Twohy patrí rozhodne medzi tých zaujímavejších režisérov. Alebo aspoň nápady ma dobré. Za menšie prachy natočil celkom slušný námet. Zaujímalo by ma ako by dopadla drahšia verzia tohto filmu, pretože miestami mal Twohy spútane ruky, kedže viac s efektov nemohol vymačknuť. Ale inak dobrá sci-fi jednohúbka, slušný nápad, dobrý Sheen, len by to chcelo trošku hutnejšiu atmosféru. 65% - 3*(2.4.2016)

Když máte k dispozici malej rozpočet a máte natočit (akční) scífko, nezbyde vám nic jinýho, než vsadit na dobrej scénář a sehnat aspoň jednu hereckou hvězdu. To se docela povedlo, protože Charlie Sheen hraje natolik dobře, že člověk přehlídne i ty (pod)průměrný herce, co se kolem něho ve vedlejších rolích motaj. Příběh stojí na dost znepokojující myšlence, která určitě nedá milovníkům konspiračních teorií spát a místama se dařilo vytvořit zajímavou konspiračně-paranoidní atmosféru. Akce moc nenajdete a triky nepatřej mezi nejpovedenější. Pokud nebudete od Invaze moc očekávat, máte šanci, že se jednorázově slušně pobavíte.(21.5.2012)

CITÁT - Jsme ve Vesmíru sami?.......... Charlie Sheen (Zane Zaminsky) má ve svém domě kovovou destičku s nápisem "Člověk má jít za obzor svých možností, od toho má nebesa" - tuto větu vyslovil básník Robert Brouwning (1812 - 1889) Phil Gordian (Ron Silver) jezdí v Mexiku bílo zeleným Volkswagenem Beetl z roku 1961. Scéna okolo 41 minuty je perfektní. Skoro dokonalý zločin a celkem ůsměvný pokusu o vraždu. Následná scéna už nikoho nenechá na pochybách, zda jsme ve Vesmíru sami a proč se to jmenuje Invaze. CITÁT - Kdepak ten satelit schováváte?......... Příběh je to povedený, děj se neustále posouvá kupředu, hudba ujde, Charlie Sheen se na tuto roli velmi hodí a je věrohodný. Mimozemšťani jsou také dobří a ve své "domovské" kůži nahánějí strach. CITÁT - Nechcete vidět památky?........ Nemá to sice moc triků, ale to málo, co jich je, je trikově zdařilé. Závěrečná scéna mohla být víc dramatičtější. CITÁT - Když si nevážíte své planety, nemáte právo na ni žít.........(31.8.2014)

Typické scifi béčko s netypickým hrdinou v hlavní roli. Za normálních okolností bych dal dvě až tři hvězdy. ALE! Ono je to zábavné a pro mě osobně velmi kultovní (osobní a samozřejmě subjektivní důvody). Navíc Charlie Sheen pasuje do té role skvěle. Paradoxně je to film, na který nikdy nemohu zapomenout (včetně doby, kdy jsem ho viděl poprvé). Ať žijou zalomené nohy :-)(5.2.2011)

• - Blu-ray verze filmu byl uvedena v dubnu 2009. Neobsahuje dokument o natáčení ani alternativní konec, který vyšel na DVD. (Terva)

• - DOD 1 (Leon Rippy) nosí hodinky značky Timex Zulu. (dyfur)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii a Mexiku ve městech Guerrero, Hidalgo a Mexico city. (Terva)