Katastrofy (TV film)

The Time Shifters

Tiene smrti

Sci-Fi / Thriller

USA, 1999, 88 min

Dost zajímavý námět, který jako vždycky byl zkažen televizí. Film je inspirovaný povídkou "Treatment" od John C. Wright. Jeho kniha Zlatý věk je prakticky dokonalý kus fantasy sci-fi žánrů. Příběh o cestovatelích do minulosti, kteří se dívají na největší katastrofy, má velký avšak nevyužitý potenciál pravděpodobně hlavně díky slaboučkému rozpočtu, který si nemohl dovolit žádné pořádné a monumentální scény, které by jinak film vyžadoval. Mohl z toho být pravdu moc dobrý film. Takto bohužel jen průměr, který však ve filmografii Casper Van Diena znamená něco jako zázrak.(19.2.2005)

• Wysch

Ježiš, Katastrofy. Když nepočítám Prince Slunce, byly Katastrofy moje nejhranější VHSko. A byl mi šumák, že příběh je stupidní, triky jsou k uzoufání, že Casper spíš pobíhá než hraje... protože Catherine Bell byla v mý raný pubertě něco jako bohyně. A dneska, po deseti letech, si pořád můžu říct, že to byla a pořád je nehorázně pěkná kun... baba.(13.1.2012)

• tron

Dve dávno odpísané kvázi hviezdičky jediného projektu, Casper Van Dien (Vesmírna pechota) a Catherine Bellová (JAG) sa predstavujú vo filme, ktorý mohol byť geniálnym: keď straumatizovaný novinár píše článok „Najväčšie katastrofy 20. storočia“, na dobových fotkách je vždy zachytený jeden a ten istý muž. Paráda, čo? A výsledok? Veľmi, veľmi, VEĽMI béčkarský mix Terminátorov, Matrixov, Nezvratných osudov, Minority Report a 12. Opíc. A rola Martina Sheena je fakt maličká.(18.12.2004)

Film je hroznej, zpracování, obsazení, prostě všechno ukazuje na typické béčko a z tohoto směru nevybočuje ani trochu. Ale námět je pro mě velmi zajímavej a hrozně se mi líbil. Kdyby nějaký režisér dnes plánoval udělat pořádnej celovečerák v tomhle duchu, sedím na půlnoční premiéře v první řadě. Na katastrofách není rozhodně nic hezkého, ale jsou součástí historie. Tak to prostě být musí. 60%(1.4.2013)

Na béčkový televizní film až překvapivě dobrý. sice Caspr už není takovej drsňák jako ve hvězdné pěchotě ale jeho výkon je celkem uspokojivý. Kozy paní Belloví podávají nadprůměrný výkon minimálně polovinu filmu a ksicht pana Richingse mě už bude strašit asi nadosmrti. Nicméně je to jeden z lepších filmů o cestování v čase a je tu zase neprávem podhodnocený. Věřím že kdyby někdo uvedl že to točilo Nolanovic vemeno, tak se zdejší inteleguáni uhvězdičkují k smrti. PS. Na doporučení spravedlivého klimakterickýho transplantáta milanazprdele(ocele) dorovnávám hodnocení na úroveň IMDB (Imbecilních Debilních Buzerantů) 5tima hvězdama.(24.8.2014)

• - Momenty, kdy policisté Baker (Lawrence Dane) a Stanton (James Allodi) přicházejí na stadion, se od sebe liší. V 67. minutě filmu se představuje pouze policista Baker, avšak když se scéna v 77. minutě opakuje, policista Baker představuje i svého kolegu. (Rebbit)