Pat a Mat: Dlaždice

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1992, 8 min

Lubomír Beneš

Ivan Vít

Tak tomuhle říkám vynalézavost, však k čemu ty kachle nosit, když můžou jet po ultra-industriálně nadupaném pásu, který by Patovi a Matovi záviděla i Škoda Mladá Boleslav? A kdyby si Evropské Unie dovolia mít něco proti "trochu" větší ztrátovosti, Pat a Mat jim s radostí vybudují zbrusu nové kanceláře, nebo třeba hrad. 8/10(26.7.2008)

Toto nebude ani tak komentár, ako skôr upozornenie na fatálne neprestnosti v reakcii "vladi87". Časť o ktorej sa zmieňuje, sa volá "Sušenky". Tam došlo k udalostiam s nepodareným pečením, ktoré nakonec skončilo ako dlažba na chodníku. Táto časť s názvom "Dlaždice" je však o niečom úplne inom. Nebudem tu uvádzať spoiler :-)), takže len prezradím, že nakonec sa divák dočká nenápadnej propagácie Európskej Únie. ***(6.7.2008)

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: ))(19.11.2005)

http://www.youtube.com/watch?v=s07fT7X6noc 55% - 3*(9.8.2011)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(11.1.2009)

Tihle dva pajduláci vstoupili do legend. A právem - nemají chybu.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

Není prostě jednoduššího (a originálnějšího) způsobu jak dostat na dvůr náklaďák dlaždic, než je jednu po druhé naložit na žebřiňák, zakápnout olejem (pro větší požitek z jízdy), vytáhnout do výše a pak poslat po skluzavce..... na jejímž konci se rozbijí. A pás na ruční pohon pro poslední cihlu mne dostal... 100%(23.11.2011)

...za ten totálne prekvapujúci "nadčasový" záver s tou zástavou EU dávam plný počet:)(2.6.2007)

Jak krásně komplikované.(30.3.2011)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(17.12.2008)

Proč něco dělat jednoduchým způsobem, když to stejně dobře jde složitě. Jestli ono nebylo lepší s tím nákladním autem zajet až na místo vykládky. Samozřejmě, že určitě bylo, ale to by se ti dva koumesové nemohli předvést v celé své kráse. Jejich improvizace je totiž nepřekonatelná, ale všeho s mírou. S tou vlaječkou EU si to mohli odpustit.(22.3.2012)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

Při dláždění chodníku se mohou dít i neuvěřitelné věci, jako je rozbití všech dlaždic, mazání dlaždic olejem, stavba domácího pásového posunovače, kladky a opětného ničení dlaždic. Neuvěřitelně roztomilá hovadinka.(14.3.2008)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

skvělej přístroj..vynalézaví kluci :))(13.4.2013)

Jak tam daj ten motor ze sekačky a vono jim to m.dá o tu zeď :D(25.3.2009)

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím(30.10.2009)

Pat a Mat si vědí rady za každé situace a dokazují to i tentokrát, ale dlaždice není zrovna věc, se kterou by se užilo extra srandy a podle toho to vypadá.(3.5.2012)

• duddek

Ten hrad je sice hezkej, ale já bych politiku do bezstarostného dětského světa netahal...(14.10.2009)

<< předchozí 1 2