Rozchod!

Break-Up, The

Rozchod!

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2006, 102 min

Romanticka komedia to skutocne nebola a nechapem, preco to ludia chcu vidiet v tomto zanri. Ak by scenar napisal taky Woody Allen a sadol by si aj na rezisersku stolicku, mali by sme tu skvelu dramu rozpitvavajucu posledne dni dvoch ludi, ktori sa kedysi milovali. Takto ide o priemernu limonadu, ktora vsak obcas skutocne donuti k zamysleniu. Skoda len zbytocnej polarizacie sveta muzov a zien, pretoze to v tomto filme vyzera tak, akoby muzi boli votrelci vo svete zien a naopak-prehnane povedane, samozrejme. A musim povedat, ze herecke obsadenie teda predovsetkym Jennifer Aniston a jej kamaratky J.L.Adams, bolo ...hm...hrozne.(30.5.2007)

Vztahové komedie o rozchodu jsou vždycky zábavnější, než romantické kýče o tom, jak se dva našli, aby se samou láskou ucvrlikali k svatbě a ošatce uchechtaných mimin. Samozřejmě, že toto nelze ani vzdáleně přirovnávat k brilantně mrazivým Roseovým. Už jen proto, že je tam v závěru patrná trochu moc okatá snaha o jakýsi laskavý smír , nicméně potěšilo mě narušení tradičního klišé, kdy se dva partneři trochu pohlásí, pozahýbají, aby si pak v závěrečném plačtivém happyendu zase padli do náruče jako osudová siamčata. Tohoto medu nás naštěstí tvůrci ušetřili, takže až na stagnující poslední třetinu se to rozhodně dá skousnout jako vcelku zdařilá oddechovka. Vaughn udržuje snesitelneou úroveň humoru, Anistonka je tak nějak na dekoraci, ale jako pár jsou celkem uvěřitelní.(9.6.2012)

Tak nebola to nakopniec taká hrôza, ako som čakal. Film som videl náhodou a nemal som čas ho sledovať v kuse, takže hodnotenie je iba orientačné. Vaughnov prepukajúci psychopat mi bol v mnohom sympatickejší, ako jeho rádoby cool vtipné postavy z komerčných komédií. Anistonka sa k nemu skvele hodila a vidieť ju trpieť vo filme je raritou, takže si to mnohí možno vychutnajú. Bohužial s reálnosťou ich chovania a uveriteľnosťou ich dialógov je to trochu horšie. Mňa naopak, na rozdiel od iných divákov, potešil otvorený záver.(12.7.2012)

Vcelku sympatický snímek, který příjemně uteče. Není to ani avizovaná komedie ani nějaké vztahové drama, je to tak něco uprostřed - chvílemi vtipný, chvílemi smutný příběh konce jednoho vztahu. Rozchod není špatná záležitost, ale také ničím nevyniká. A konec? Jakkoli to scénárista asi myslel dobře a chtěl se vyhnout šablonovitosti, na mě to působí tak nějak rozpačitě. Občas by člověk asi přeci jenom radši viděl klasické klišé než neurčité rozuzlení.(2.9.2006)

• rikitiki

Jakoby někdo vzal Válku Roseových, důkladně ji povařil, pak sáček vytáhl, usušil, znovu položil do šálku, zalil vlažnou vodou a tuhle břečku servíroval nejméně oblíbené tetičce na rodinné oslavě. ___ Nemá to ani zdaleka krutou - ba přímo smrtící - ironii rozpadajícího se vztahu jako Roseovi. Jedním z mnoha důvodů, proč to zmiňovanému vzoru s velmi podobnou zápletkou nesahá ani po chodidla, je, že ústřední dvojice tohohle odvaru se chová jako pubertální spratci. Oba jsou frackovitě rozmazlení, takže divák nemá komu fandit._____ Ubohé pokusy o vtip z první poloviny filmu ustoupí v té druhé půlce přiboudlému melodramatu. /8. 6. 12./(8.6.2012)

• - Vince Vaughn musel kvůli roli zhubnout 13 kilogramů. (imro)

• - Přestože Jennifer Aniston a Vince Vaughn hráli rozhádaný pár, během natáčení se naopak dali dohromady. Románek jim ale dlouho nevydržel. (xjane)

• - Ve filmu se objeví rodiče Vince Vaugha, maminka ztvárnila turistku a tatínek otce postavy Jennifer Aniston. (imro)