Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

Trailer

Faye

Pokud mám být upřímná, tak z celého „Break Up“ mě nejvíc potěšil nezaměnitelný hlas Joey Lauren Adams, tenhle křaplák zbožňuji od „Hledám Amy“. A jestli role Vince Vaughna měla být protivný Gary, zaslouží pochvalu, protože dlouho mě někdo tak neštval. Brooke tu jsem zase naprosto chápala v citrónovém konfliktu. Ono se to pánové těžko vysvětluje, ale pokud máte jediný úkol a to koupit 12 citronů a přinesete pouze 3 s tím, že si myslíte, že to bude stačit, tak .... v takových a podobných situacích i já zapomínám na své dobré vychování :- ). Ale jako celek nic moc. Kdepak neopakovatelné a nezapomenutelné naschvály jsou jen ve Válce Roseových. ()

Reiniš

Tak tohle se mi vážně moc líbilo. Čekal jsem jen další průměrnou šablonovitou pohádku jakých se k nám z Ameriky valí každoročně tucet. Ale přišel vlastně docela smutný snímek, u kterého se sice párkrát zasmějete mnohem víc vás však donutí přemýšlet. Nakonec musím pochválit i perfektní výkony Jennifer Aniston a Vince Vaughna, kterým jejich postavy a city lehce uvěříte. Pokud tedy chcete vidět trochu jinou romantickou komedii neváhejte ani minutu. ()

genetique

Rozchod ako taký, sa dá vziať z viacerých pohľadov a pokiaľ nechcete depresívny film, plný právnikov a sporov o majetok, určite je toto kvalitná voľba. A možno si to tvorcovia ani neuvedomovali, no aj keď boli vyhrotené situácie pomerne zábavné, neraz lizli aj kúsok drámy. Dokonca to podľa mňa aj pomohlo. Odkláňa sa tým úplne ohratému klišé, rovnako ako koniec. No a samozrejme tejto ultraľahkej pohodovke pomohli aj herci. 80%. ()

Handle

Čekal jsem úplně něco jiného a musím říct, že jako celek se mi to prostě nelíbilo a minimálně tam chybělo alespoň něco, aby byl důvod se na to podívat znova nebo alespoň nějaké scény k zapamatování. Pravdou však je, že film v mnoha místech opravdu působí reálně "ze života"... To ale (i přes docela dobré herecké duo) stačí pouze na průměrný film, na který rychle zapomenete... Škoda, čekal jsem alespoň o trochu víc... ()

JJ.Gibson

Moje milá Jenny! Jojo stále je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček :) Takže zase přináším, né úplně objektivní komentář. Break-Up byla dobrá romantická komedie, několikrát jsem se pobavil u supr keců Vince Vaughna a asi nejvíc mě rosekala postava Jona Favreaua, dokonalej maník! Hlavně scéna kdy se baví s Vincem o odstranění jednoho chlápka, dokonalost sama! Já jsem z tohodle filmu happy :) ()

• Rozchodová komedie stála Universal 52 milionů, a už během prvních třech dnů promítání (2. – 4. 7. 2006) vydělala na první příčce neočekávaných 39,1 mil. dolarů. Celkový obrat se v USA vyšplhal na 118,7 milionu. (imro)
  • Vince Vaughn musel kvůli roli zhubnout 13 kilogramů. (imro)
  • Gary (Vince Vaughn) si ve filmu hraje s PlayStation 2 a jeho oblíbené kousky jsou následující: Grand Theft Auto: San Andreas, Fight Night: Round 3 a Madden NFL 2006. (imro)