poster

Rozchod!

 • USA

  The Break-Up

 • Slovensko

  Rozchod!

 • Kanada

  The Break-Up

 • Nový Zéland

  The Break-Up

 • Austrálie

  The Break-Up

 • Velká Británie

  The Break-Up

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2006, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  ****

  Co se dá čekat od romantické komedie, jenž svůj děj jednoduše vlepí do svého názvu a ve které hraje Cole Hauser(tenhle týpek se začíná stávat symbolem slabého průměru)?? Máme co dělat s další klasickou, klišovitou a melancholickou pohádkou s emočním finále a závěrečným happy-endem?? Přiznám se, že jsem nečekal nic jiného a to i přesto, že herec s iniciály VV je šoumen každým coulem a většina jeho filmových postav nenudí. I Jenniffer Aniston je zárukou celkem nenáročné a pohodové zábavy a navíc si podobnou roli vyzkoušela s Jimem Carreym....Nicméně mýliti se je lidské a dopředu říkám, že ačkoliv jsem se hrozil příliš dlouhé(alespoň na žánr romantická komedie) stopáže, film plynul svižně bez jediného výraznějšího zaváhání, nenudil a co víc, působil mnohem reálněji než cokoliv jiného. Po úvodních titulcích následuje dlouhá scéna, kterou možná mnozí muži velmi dobře znají, je suprově zahraná a jediným problémem je to, že titulky nestíhají kulometnou mluvu Vince Vaughna. Laťku, kterou tahle scéna nastavila, ve filmu už nic nepřekoná, a přestože v několika místech má snímek tendenci ke klišovitosti spadat, pořád je to jiné kafe. A je to především tím, jaký vztah si mezi sebou Vince a Jennifer ve filmu vytvořili....Možná Gary Grobowskimu v duchu nadáváte, jaký že to je zabedněnec, ale přemýšlejte - není to alespoň trochu reálné?? Svoji roli zahrál Vince Vaughn velice přesvědčivě, stejně tak Jennifer Aniston. A ačkoliv se to jmenuje Rozchod!, čekáte happy-end?? K určitým nápravám chování dojde, ale není přeci jenom pozdě?? Právě finální pasáž dodává filmu šmrnc a nazvěte mě třeba melancholickým strejdou od vedle, ale stejně vybírám políčko se čtyřmi hvězdami...52 miliónů dolarů(rozpočet)/203 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(31.10.2006)

 • LaciLC
  ***

  Vo filme nebolo veľmi veľa okamihov pri ktorých by som sa smial na plné hrdlo, ale dobre sa to pozerá a nie je to nudné. Obsadenie je tiež príjemné(Jennifer Aniston sa pre mňa už asi nikdy nevymaní z kostýmu Rachel s Priateľov, avšak je to veľká sympaťáčka, ďalej komik z Frat Packu Vince Vaughn je taktiež v pohode, a potom je tam veľa rôznych postavičiek napr. buzík v podaní Justina Longa atď.)***a 1/2 s odretými ušami.(7.7.2007)

 • numi
  ***

  Vince Vaughn a Jennifer Aniston to na place pěkně rozbalili a jejich společné hádky mě chytli za játra. A to myslím upřímně. Vince háže naprosto geniální hlášky, u kterých jsem se hodně dobře zasmál, a Jennifer mu solidně sekunduje. A přidá jeden dokonalý vyčítavý pohled při závěru pokerové noci - vážně mě úplně zamrazilo. I teď, když o tom píšu. První část je dynamická, vtipná, rázná a jde se vším přímo na stůl. Nebere si servítky a háže jeden suchý gag za druhým. Problém nastává až s příchodem romantické linie. Tam už je vše oproštěno humoru a jde se problému na kost (ono se takové procitnutí do kruté reality jen těžko podává vtipnou cestou). Filmu nakonec srazí vaz až samotný závěr, který postrádá jakékoli emoce. Z první půlky, která emocemi překypovala, tak film neustále ubírá na intenzitě a potažmo i zajímavosti. Škoda. Rozjezd a námět byl hodně povedený. PS: Film je paradoxně spíše určen pro mužské obecenstvo, protože jeho poselstvím víceméně je, že ženské jsou povrchní, sobecké, pomstychtivé ničitelky vztahů, bez nichž se muž v klidu obejde. Čímž si snímek vlastně poštve proti sobě svou hlavní konzumentskou skupinu. Ale co. Hlavně, že je sranda. Tři a půl. [říjen 2006](2.10.2006)

 • MoiJe
  ***

  Ako konverzacna komedia pekne. "Why would i would to do dishes?" je asi jedna z menej krkolomnych viet. Rozhodne nedoporucujem ludom co plne potrebuju titulky a pomalsie citaju:-)) Nechala som sa unasat, nepremyslala som (maximalne tak o analogii s mojim zovotom) a skvele som sa bavila. Velke minus za koniec.(2.9.2006)

 • becki_tu
  ****

  Rozchod je přesně tím filmem, který by podle mě klidně mohl být vzorem pro romantické komedie. Žádné diblíkovské herecké výkony, žádné začínající herecké hvězdičky, žádný nucený humor, žádná střední škola a žádné fotbalové mužstvo. Tenhle film se pohybuje totiž přesně na hranici mezi komedií a vážným dramatem, přesněji bych Rozchod popsal spíš jako inteligentně a vkusně odlehčené romantické drama. A pokud v něm nenajdete spoustu životních pravd a vztahových pravidel, zkuste to příště radši někde jinde.(4.8.2008)

 • - Přestože Jennifer Aniston a Vince Vaughn hráli rozhádaný pár, během natáčení se naopak dali dohromady. Románek jim ale dlouho nevydržel. (xjane)

 • - Původní závěr se nelíbil divákům na testovací projekci, a tak herci museli zpět před kameru. Podle zákulisních informací snímek nakonec nekončí příliš odlišně, jen se přepsalo několik scén. (imro)

 • - Vince Vaughn musel kvůli roli zhubnout 13 kilogramů. (imro)