Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (358)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když se dostane k sobě mužský a ženský svět vzniká dimenze co nemá na této planetě obdoby. Ta dimenze totiž obsahuje snad všechny doposud objevené emoce. Proto taky miluji tak moc ten ženský svět. Bez něj bych totiž nikdy nezažil tak silnou a tak obrovskou paletu emocí. Bez těchto dvou světů by nikdy nemohli vznikat romantické komedie, které se někdy povedou a někdy ne. V tomhle případě se romantická komedie spíše povedla. Díky nádherné Jennifer Aniston jsem viděl i pořádnou porci ženské krásy. Závěrečný rozchod s tímto filmem však proběhne bez větších emocí a to je škoda. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Rozpačitě vtipné (NENÍ to komedie... tak proč jen Vaughn tak usilovně hláškuje?) a v závěru neuspokojivé. Na spoustě míst ale dokonale výstižné v otázce vztahů a partnerského soužití. Paradoxně hlavně myšlenkou v pozadí, nikoliv do puntíku trefným zpracováním. Film, o kterém se mnohem lépe přemýšlí než se na něj kouká. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Rozchod! je z těch filmů, kterému víc než cokoli škodí ona romanticko komediální nálepka, protože to není ani na slzy, ani na uválení v kotrmelcích, ale mě je sympatický právě tím, že ve své podstatě skutečně hodně připomíná partnerský život. Muž si chce zahrát hru, kulečník, zapařit s kámoši, žena chce uklizený byt, pohodu a hlavně přesný počet citronů. Teorie o Venuši a Marsu v praxi. Myslela jsem, že sbírání ponožek a povalujích se hadrů je ženským národním sportem jen u nás a ono ne, to mě potěšilo. A spoustu dalších zjištění jako třeba, že i když má každý rád něco jiného, může to fungovat, když si ti dva dají šanci, takže věta z kámošových úst "přiznej si, ta holka neměla šanci" vystihla mnohé. Kdyby se do scénáře vloudilo trochu Allenovského sarkasmu, byla by to výborná komedie, kdyby se naopak mírně "ochladilo", viděla bych to na Nicholse. Nic z toho se nestalo, ale to stěžejní, čemu rozumím a líbí se mi to, to tam je a plánuju si, že někdy (až posbírám ponožky, umyju nádobí, naaranžuju citrony .... ) si to zase s chutí pustím. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Scénář, ač pln dějových zákrut a bočních linií známých z komedií, obsahuje minimum vtipů. Vše naopak vyznívá hodně do vážna. Rozchod! se nebude líbit těm, kdo si chtějí užít příjemnou romantiku a už vůbec ne těm, kdo nemají rádi, když po sobě hrdinové filmu křičí. Zabodovat by naopak mohl u diváků s jistými (nemilými) životními zkušenostmi, kteří ocení řadu situací odpozorovaných ze života. Bohužel, Jennifer Aniston ani Vince Vaughn se nedokáží do svých postav ponořit a jejich emocionální prožitky vyznívají povrchně. Není divu, s komediálním režisérem za zády. Rozchod! mne několikrát potěšil střípkem pravdy v něm obsažené i neklišovitým přístupem k nemožnosti prolnutí mužského a ženského světa, zároveň mne mrzela jeho jak komediální, tak dramatická nedotaženost. Jako by někdo chtěl hrát plážový volejbal a přitom vrhat oštěpem. Od začátku až do konce, který je možná jenom novým začátkem. Jenže čeho? 70% Zajímavé komentáře: novoten, charlosina, numi, wipeout ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jak jsem se toho obával už kvůli různým recenzím a názorů řady lidí, tak jsem byl velmi příjemně překvapen. Vince Vaughn a Jennifer Aniston jsou perfektní dvojka a já doufal, že jim to nakonec vyjde. I když nejsem daleko od pravdy a oni se do sebe zahleděli více než dost a možná že se budou i brát. Film by se mohl srovnávat s Válkou Roseových, ale to by byla velká škoda, protože tento film je tak trochu něco jiného i když na stejné téma. Celkem dobře se na to koukalo a film příjemně a svižně ubíhal. Jsem rád, že se občas urodí celkem slušná komedie od skupiny Frat Pack a je dobře že si Vince k sobě přibrali. I když na to nevypadá je to komediální typ. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (10)

  • Přestože Jennifer Aniston a Vince Vaughn hráli rozhádaný pár, během natáčení se naopak dali dohromady. Románek jim ale dlouho nevydržel. (xjane)
  • Původní závěr se nelíbil divákům na testovací projekci, a tak herci museli zpět před kameru. Podle zákulisních informací snímek nakonec nekončí příliš odlišně, jen se přepsalo několik scén. (imro)
  • Jedná se o čtvrtou hereckou spolupráci Vince Vaughna a jeho kamaráda, režiséra Jona Favreaua. (Edgerton)

Reklama

Reklama