Rozchod!

• Nový Zéland

• Austrálie

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2006, 102 min

Jo, tleskejme čtyřicátníkovi ve stoje za to, že dokázal jednou udělat to, co každej jinej normální samostatnej člověk zkrátka furt dokola musí, i když ho to taky nebaví. Tleskejme sebestřednýmu parchantovi a každýmu titěrnýmu náznaku jeho dočasný snahy zapojit se do každodenního kolotoče péče o chod domácnosti a plnění pracovních povinností. Nepřikládám extra význam nablýskanýmu obydlí (místo odpočinku s rodinou se strhat, abych pak v tom načinčaným hnízdečku mohla padnout?), na citrony sere pes, kulábr bych místo jídelního stolu klidně snesla, páč jím v posteli a na holku jsem celkem dobytek, ale i kráva někdy musí dojit a vůl táhnout, protože je to prostě potřeba. A když bejk s sebou flákne do chlíva a nechá za sebe věčně makat krávu, je to vůl a musí táhnout. To jsem ze svýho tentokráte těžce subjektivního pohledu mírně přehnala, páč Vince nebyl bastard (jen nevinně bezohlednej a navíc: viňme skutečný pachatele - matky!) a s Jennifer si na svých bedrech každej nesli část viny. Jen on značně větší, protože kdyby se o ni měl s křehoučkou Aniston dělit fifty fifty, asi by se pod tou tíhou její bedra prolomila. Zatímco chlapi, zvláště někteří, to často unesou. Tahat nemohou, na to jsou křehcí, ale pro vlastní pohodlíčko se s nějakou vinou (pche) a sobeckostí vypořádají. V pohodě.(6.2.2013)

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// Aniston září, Justin Long potěší, scénář je odlišný od jiných -moc gagů a hlášek tady nenajdete, slabší hudba, slabší obsazení/// Rozchod je celkem netradiční romantický film. Už jen tím, že je to víc drama než komendie a přestože by tento námět vybízel k tomu, aby si z něj filmaři vystřelili a naservírovali nám tucet gagů...neděje se tak. Film je spíše vážnější, opravdovější a občas si jen řeknete, že to je pěkný úlet jak se ti dva k sobě chovají. Film je celkem zajímavý a rozhodně není špatný. Otázkou je jen, jestli sme nečekali něco víc./// Celkem 63%///(23.7.2009)

Skôr nadprieme, keď uvážim, že po prime je to asi to najlepšie čo sa v tomto žánri a v tejto krajine v poslednej dobe zrodilo. Divák je vhodený do neobvyklej situácie rozchádzania sa a nie naopak aj keď zase až tak origionálne to nebolo. Dvaja ľudia, ktorý si naivne mysliac, že všetky problémy sa postupne utrasú, si po turbulentnom období musia nájsť cestu spať, ba aj za hranice návratu a teda smerom k zlepšeniu výkonu dlhodobo zadrhávajúceho motoru vzťahu. Jenifer je síce krásna ale ako herečka u mňa nefiguruje na popredných pozíciach a nič na tom nezmenil ani tento snímok. Vince Vaugh je šarmantne ukecaný, až neikedy človek za ním nestíhal, ale to nevadilo lebo práve on vypĺňal stopáž humornými scénami. Celkovo ale tej srandy zase toľko nie je ba ani romantika aj keď neobvyklo americká zase až tak nechytí za srdce. Keď k tomu ešte pridám pomerne sklučujúci pocit neustále hádajúcich sa partnerov a premárnených príležitostí na uzmierenie bude to za 3*(21.11.2006)

Dobré vtípky, dobré scénky, celý film je založen na ústřední dvojici perfektních komediálních herců Aniston a Vaughn, ale bohužel ani tito dva nedokážou z tohoto ohraného tématu vykouzlit více než 3*. Nerada tu frázi používám, ale prostě je to ta průměrná odpočinková romantická komedie, a ač se v tom někteří snaží najít víc, myslím, že hvězdičky můžou přidávat maximálně za oblíbenost herce/herečky.(16.7.2012)

• Handle

Čekal jsem úplně něco jiného a musím říct, že jako celek se mi to prostě nelíbilo a minimálně tam chybělo alespoň něco, aby byl důvod se na to podívat znova nebo alespoň nějaké scény k zapamatování. Pravdou však je, že film v mnoha místech opravdu působí reálně "ze života"... To ale (i přes docela dobré herecké duo) stačí pouze na průměrný film, na který rychle zapomenete... Škoda, čekal jsem alespoň o trochu víc...(28.5.2011)

• - Rozchodová komedie stála Universal 52 milionů, a už během prvních třech dnů promítání (2. – 4. 7. 2006) vydělala na první příčce neočekávaných 39,1 mil. dolarů. Celkový obrat se v USA vyšplhal na 118,7 milionu. (imro)

• - Jedná se o čtvrtou hereckou spolupráci Vince Vaughna a jeho kamaráda, režiséra Jona Favreaua. (Edgerton)

• - Jennifer Aniston a Vince Vaughn získali na Teen Choice Awards cenu za Nejlepší chemii mezi herci. (imro)