Rozchod!

Break-Up, The

Rozchod!

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2006, 102 min

Když se dostane k sobě mužský a ženský svět vzniká dimenze co nemá na této planetě obdoby. Ta dimenze totiž obsahuje snad všechny doposud objevené emoce. Proto taky miluji tak moc ten ženský svět. Bez něj bych totiž nikdy nezažil tak silnou a tak obrovskou paletu emocí. Bez těchto dvou světů by nikdy nemohli vznikat romantické komedie, které se někdy povedou a někdy ne. V tomhle případě se romantická komedie spíše povedla. Díky nádherné Jennifer Aniston jsem viděl i pořádnou porci ženské krásy. Závěrečný rozchod s tímto filmem však proběhne bez větších emocí a to je škoda.(14.4.2007)

• kareen

Tento film má ve svém popisu romantický,drama,komedie....no,nevěřte tomu.Romantika se žádná nekoná,že by jste se zasmáli taky nehrozí a tak zůstává to drama.Jenže to je tak mdlé,že to ani nestojí za řeč a určitě jste viděli mraky lepších.Je to škoda,protože na dvojici Aniston-Vaughn jsem se opravdu těšila.(23.1.2013)

No já věděl proč na to nejít do kina, ale pak jsem si film pořídil a litoval jsem ještě více. Stále nemůžu přijít na chuť Vaughnovi, Jennifer moje exzlatíčko ( jistě jste si všimli, že trošku zhubla ), také nepředvedla nic extrémně úžasného. Alespoň příběh, který trošku naráží na pravdu v tom, že i když to ve vztahu 100% neklape, nemáme se pokoušet chtít po druhém něco, co stejně nejde už jen tak změnit, a pokavad si ho chceme udržet, tak máme raději snášet útrapy, které nám vztah s ním nebo s ní přinášejí, jestliže si myslíme, že útrapy bez něj budou ještě mnohem větší. .... no nějak jsem se do toho zamotal, každopádně oceňuji konec, který není jak ve většině jiných filmech.(15.2.2007)

Nějak mi k tomuhle filmu nepasuje ten žánr komedie. Romantický film to je bez pochyby. Samozřejmně nějaké ty vtipné scény se zde najdou ale je jich minimálně a nejsou takové, že bych se vyloženě smál až nahlas. Krásná Jennifer Aniston a sympaťák Vince Vaughn, který mně potěšil, protože ve filmu hraje GTASA, vytovořili dvojku, která se k sobě skvěle hodí. Pro mně osobně je tento film něčím zajímavým, jen nevím čím. Něco takového jsem ještě neviděl. Docela se mi líbilo, že se na konci nekonal žádný happy-end. Taky nemůžu říct, že bych se celých 105 minut nudil. To rozhodně ne!! Zhruba těch 105 minut jsem ztrávil v celku příjemně!(21.9.2007)

Skôr nadprieme, keď uvážim, že po prime je to asi to najlepšie čo sa v tomto žánri a v tejto krajine v poslednej dobe zrodilo. Divák je vhodený do neobvyklej situácie rozchádzania sa a nie naopak aj keď zase až tak origionálne to nebolo. Dvaja ľudia, ktorý si naivne mysliac, že všetky problémy sa postupne utrasú, si po turbulentnom období musia nájsť cestu spať, ba aj za hranice návratu a teda smerom k zlepšeniu výkonu dlhodobo zadrhávajúceho motoru vzťahu. Jenifer je síce krásna ale ako herečka u mňa nefiguruje na popredných pozíciach a nič na tom nezmenil ani tento snímok. Vince Vaugh je šarmantne ukecaný, až neikedy človek za ním nestíhal, ale to nevadilo lebo práve on vypĺňal stopáž humornými scénami. Celkovo ale tej srandy zase toľko nie je ba ani romantika aj keď neobvyklo americká zase až tak nechytí za srdce. Keď k tomu ešte pridám pomerne sklučujúci pocit neustále hádajúcich sa partnerov a premárnených príležitostí na uzmierenie bude to za 3*(21.11.2006)

• - Původní závěr se nelíbil divákům na testovací projekci, a tak herci museli zpět před kameru. Podle zákulisních informací snímek nakonec nekončí příliš odlišně, jen se přepsalo několik scén. (imro)

• - Jedná se o čtvrtou hereckou spolupráci Vince Vaughna a jeho kamaráda, režiséra Jona Favreaua. (Edgerton)

• - Přestože Jennifer Aniston a Vince Vaughn hráli rozhádaný pár, během natáčení se naopak dali dohromady. Románek jim ale dlouho nevydržel. (xjane)