Rozchod!

• Nový Zéland

• Austrálie

Romantický / Drama / Komedie

USA, 2006, 102 min

Partnerský život z pohledu : kdo z koho. Očekávala jsem aspoň chvílemi něco vtipného, ale nedočkala jsem se. Řekla bych to asi takhle : partneři, kteří mají podobnou povahu a rádi se hádají, by neměli navštěvovat žádnou společnost, protože svými provokačními hádkami otravují jiné lidi. Přesto se ti dva jasně milovali, jenže žáden nechtěl ustoupit své ješitnosti a tvrdohlavosti. Sranda to nebyla, ale chvílemi se člověk musel i zamyslet.... a kolik párů se takto chová ?(27.12.2010)

Nějak mi k tomuhle filmu nepasuje ten žánr komedie. Romantický film to je bez pochyby. Samozřejmně nějaké ty vtipné scény se zde najdou ale je jich minimálně a nejsou takové, že bych se vyloženě smál až nahlas. Krásná Jennifer Aniston a sympaťák Vince Vaughn, který mně potěšil, protože ve filmu hraje GTASA, vytovořili dvojku, která se k sobě skvěle hodí. Pro mně osobně je tento film něčím zajímavým, jen nevím čím. Něco takového jsem ještě neviděl. Docela se mi líbilo, že se na konci nekonal žádný happy-end. Taky nemůžu říct, že bych se celých 105 minut nudil. To rozhodně ne!! Zhruba těch 105 minut jsem ztrávil v celku příjemně!(21.9.2007)

Tak tohle bylo vynikající. Nádherná Jennifer Aniston a velmi vtipný Vince Vaughn. Je to sice vykrádačka války Roseových, ale čert to vem, tyhle partnerské trable mě nikdy ve filmu neomrzí a zde jsem se nespočetně krát přistihl válet se smíchy na zemi. Jisté situace jsou vygradovány a vymyšleny perfektně a chybí kousek, abych hodnotil zlatem. 80%(7.3.2018)

• Aleee89

Už podle námětu jsem čekala, že to zkrátka nebude nic extra. Já komedie, a už vůbec ne ty americké a romantické, teda moc nevyhledávám, ale tohle jsem chtěla vidět, protože jsem si říkala, že by to mohlo být něco jiného a netypického a taky, že Vince i Jenn jsou sympaťáci. Bohužel jsem se opět přesvědčila, že Jennifer Aniston filmové plátno nesedí (aspoň co jsem zatím já viděla) a lépe vynikala v Přátelích, kde ji stejně zná celý svět. Z filmu se nakonec opravdu nevyklubal žádný zázrak. Z tohoto tématu se dalo vytěžit mnohem víc. Takhle je to průměrný a lehce zapomenutelný film, navíc mi vůbec nepřipadaly eskapády vtipné. Zkrátka romantika a vtip? Ne, spíš trapnost...(18.6.2013)

Jo, tleskejme čtyřicátníkovi ve stoje za to, že dokázal jednou udělat to, co každej jinej normální samostatnej člověk zkrátka furt dokola musí, i když ho to taky nebaví. Tleskejme sebestřednýmu parchantovi a každýmu titěrnýmu náznaku jeho dočasný snahy zapojit se do každodenního kolotoče péče o chod domácnosti a plnění pracovních povinností. Nepřikládám extra význam nablýskanýmu obydlí (místo odpočinku s rodinou se strhat, abych pak v tom načinčaným hnízdečku mohla padnout?), na citrony sere pes, kulábr bych místo jídelního stolu klidně snesla, páč jím v posteli a na holku jsem celkem dobytek, ale i kráva někdy musí dojit a vůl táhnout, protože je to prostě potřeba. A když bejk s sebou flákne do chlíva a nechá za sebe věčně makat krávu, je to vůl a musí táhnout. To jsem ze svýho tentokráte těžce subjektivního pohledu mírně přehnala, páč Vince nebyl bastard (jen nevinně bezohlednej a navíc: viňme skutečný pachatele - matky!) a s Jennifer si na svých bedrech každej nesli část viny. Jen on značně větší, protože kdyby se o ni měl s křehoučkou Aniston dělit fifty fifty, asi by se pod tou tíhou její bedra prolomila. Zatímco chlapi, zvláště někteří, to často unesou. Tahat nemohou, na to jsou křehcí, ale pro vlastní pohodlíčko se s nějakou vinou (pche) a sobeckostí vypořádají. V pohodě.(6.2.2013)

• - Vince Vaughn musel kvůli roli zhubnout 13 kilogramů. (imro)

• - Původní závěr se nelíbil divákům na testovací projekci, a tak herci museli zpět před kameru. Podle zákulisních informací snímek nakonec nekončí příliš odlišně, jen se přepsalo několik scén. (imro)

• - Přestože Jennifer Aniston a Vince Vaughn hráli rozhádaný pár, během natáčení se naopak dali dohromady. Románek jim ale dlouho nevydržel. (xjane)