Znovu na cestě

Joel Schiller

Kostýmy:

Jo Ynocencio
  • Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "On the Road Again"(15.4.2004)

Není to dokonalý, má to chybky, je to omletý téma, jak tu někdo napsal: pokušení a pád. Ale: Je to Willie Nelson, je to stará dobrá country. A taky je to Emmylou Harris, i když jen na chvilku. Ze začátku mě to docela nudilo, ale nakonec tam ty čtyři vlepím. Nicméně nemyslím, že to v nejbližších několika letech budu mít potřebu vidět znova.(6.1.2017)

Příběh jako takový je na dvojzubec, ale já mám ráda country muziku a ta zní v podstatě celým filmem, takže jsem dala nášup a tečka.(5.2.2020)

Nie nezaujímavý pohľad do zákulisia country speváka jazdiaceho väčšinu roka na cestách. Síce mi to nie je blízke, ale to country prostredie amerického Juhozápadu má svoju romantiku - nikto sa nikde neponáhla, niet žiadneho šéfa, vysoká obľúbenosť, radodajné fanúšičky a hudba, ktorá vás nielen živý, ale aj baví. Postava naozaj peknej herečky Amy Irving pekne roztriasla kolená hlavného hrdinu, ale čo by som filmu vytkol je, že je to jedna dlhotrvajúca idylka, v ktorej sa nejaké dramatické prvky takmer nevyskytujú. Podobne ako napovedá názov (filmu i ústrednej melódie), je to len jedna nekončiaca jazda. A na môj vkus až príliš veľa piesní, hoci niektoré nie sú zlé, ale je ich proste strašne veľa. Ale oci, už je mi 22, som dospelá a všade ochlpená.(11.7.2020)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,815,212Tržby Celosvetovo $-(12.7.2009)

• - Amy Irving získala v roce 1918 za svůj výkon historicky první Zlatou malinu v kategorii nejhorší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

• - Matku Lily Ramsey (Amy Irving) hraje skutečná matka Amy Irving, Priscilla Pointer. (D3VIL)