Domov pro smyšlené kamarády

• USA Foster's Home for Imaginary Friends

Série(6) / Epizody(76)

Místo, kde bydlí nejlepší přátelé, jaké si dokážete představit. Cenami ověnčený americký animovaný seriál z produkce Cartoon Networku. (Česká televize)

Recenze uživatele JFL k tomuto seriálu (1)

Domov pro smyšlené kamarády (2004)

"Domov pro smyšlené kamarády" vymyslel a realizoval proslulý animátor Craig McCracken, který se před tím podílel na výrobě populárního seriálu "Dexterova laboratoř" a následně proslul svým autorským počinem "The Powerpuff Girls". Zatímco předchozí projekty částečně vycházely z klasických motivů populární kultury, které získávaly ozvláštnění osobitou stylizací a přesazením na postavy dětských hrdinů (konkrétně geniální i tak trochu šílení vědci a superhrdinové), tentokrát McCracken za přispění animátorky Lauren Faustové, která později stála za mezinárodním fenoménem "Můj malý Pony: Přátelství je magické", vytvořil zcela originální koncept. Kolem psychologického fenoménu imaginárních kamarádů vystavěl svět, kde se po vymyšlení tito společníci stávají reálnými. To zavdalo k vytvoření nesčetné plejády roztodivných, barvitých a mnohdy až surreálních figur smyšlených kamarádů, z nichž každý má zcela osobitý vzhled i charakter, byť desítky z nich se v seriálu jen mihnou. Hlavní tahák pak představují osobnosti postav, které se objevují v každé epizodě a svou interakcí proměňují i každodenní úkony v burleskní eskapády. V hloubi seriálu při tom tepe melancholické srdce v podobě motivu přátelství, které nemůže vydržet navěky, ale vzpomínky na něj rozhodně ano. ()