Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Mazey Dayová (S06E04)

(epizoda)
  • Velká Británie Mazey Day

Zoufalá hollywoodská hvězdička se snaží vyrovnat s následky nehody a dělá, co může, aby unikla smečkám dotěrných paparazzi. (Netflix)

jedna_vrana

Nevadí, že sa tvorcovia tentokrát chceli priblížiť skôr k hororovému zážitku. Lenže vzniklo niečo nudné, prehnané až chaotické, napätie rozložené do posledných desiatich minút a vôbec - pre mňa trápny námet... vôbec ma nedokázali presvedčiť. Pobavili ma zábery z Česka, to fakt? Mohli natočiť rovno na arizonskej púšti. Ale nad tým si okrem Čechov a Slovákov asi nikto neláme hlavu. ()

Arsenal83

46%? Ani nápad. Nie skvostná, ale stále veľmi dobrá časť, pri ktorej samozrejme tie farebné netflixovské variácie už musíme akceptovať ako súčasť ich zvrátenej agendy, ale hlavná myšlienka mi veľmi sadla. Paparazzi ako najväčšie hovado, ktorého nikto nemá rád. Ľudia na nich pľujú viac než na exekútorov a finančníkov. Išlo to do krásneho extrému a človek si len pomyslel - veď to už nielen paparazzi, ale aj bežní "novinári" sú takí, že sa z nich obsah žalúdka prudkým spôsobom ťahá nahor. Stačí si napríklad zapnúť TA3 v nedeľu o 11.00. ()

papaguy

Vypadá to, že ráj houbařů, Česká republika, má mezi filmaři znamenitou pověst. Jen není jasné, jak se Mazey Day mohla zhoubovat po jedné houbičce. Nižší hodnocení hodnocení plyne spíš z žánrového očekávání fanoušků, za mě to je kvalitní díl. Tvůrci se v této netypické epizodě věnují dalšímu fenoménu současné mediální doby. A tak trochu vydrbávají s paparazzi i s diváky. ()

jigsaw44

Čast deja sa akoby odohráva v čechách. Asi v 10 minute je tam česká polícia pred malým tunelom a pred tým tunelom je tiež vzdialenostná tabulka mesta s názvom "VSSI BLOD", to si tvorcovia mohli pozrieť aspon spravny názov, (zrejme sa má jednat o Vyšší brod). Spojler: Mazey Day je vlkodlak. Najslabší diel 6. série. ()

• Při scéně v České republice můžeme vidět policejní auto ještě se starým zeleným pruhem. Auto má však červený i modrý maják, v té době ale všechny složky IZS používaly pouze majáky modré. (Scelleton)
  • Krajina, jež představuje v seriálu Českou republiku, se ve skutečnosti nachází v Německu poblíž zámku Hohenschwangau pod názvem Alpsee Lake. (Worlik23)
  • V první části epizody herečka Mazey Day (Clara Rugaard) natáčí film v České republice. Když ji řidič odváží pryč, přijedou k uzavřenému tunelu, kde stojí česká policie s Octavií. Policista řidiči česky řekne, že to musí objet. Na ukazateli je napsáno: „VSSI BLOD,“ což má značit Vyšší Brod. (bejbous)