V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

Evanlyn

Věděla jsem že jdu do něčeho šíleného, ale opravdu jsem netušila do jak moc šíleného. Za mě osobně se tato epizoda rozhodně povedla, Ale popravdě se mi to sledoval hodně špatně, vlastně to bylo hodně nepříjemné a dost se mi obracel žaludek. I přesto že tento případ je vyhnán do extrému, jako příklad funguje naprosto perfektně. ()

Fever

Tak za odvahu je to pátá hvězda, i když si myslím, že by to sneslo o špetku víc vkusu a humoru, klidně černočernýho. Některý další epizody jsou překvapivě slabé, ale naštěstí je i dost těch, který stojí za to. Zajímavý motivy k přemýšlení. ()

Rumplcimprca

Neuchopitelné. Morální dilema podané v těžce stravitelné formě s řadou WTF (někdy dobrých, jindy dementních - ne opravdu ani v daleké budoucnosti by se to stát nemohlo, na to prostě nepřistoupím a proto je to vlastně jen taková úvaha). Ta jedna hvězda je naprosto neobjektivní, každopádně další díl seriálu jsem si zatím nepustil, nějak se mi nechce. ()

APLSMLS

Uf, absurdnost zápletky vystupňovaná až do zmražených úsměvů všech původně škodolibě natěšených diváků přímého přenosu - moment, který mluvil za vše. Zvráceně koukatelný, ale odejdete s těžkým žaludkem a zhnusením. Dobově trefný samozřejmě. ()

JanKoVarr

Napětí a spád výborné. Ale téměř deset let po prémiéře, musím říct, že v r.2021 je tohle téma pro mě až moc silné kafe. Nechutné a příliš absurdní. Nicméně dle wiki do r.2013 existovaly v Německu nevěstince ze zvířátkama, než je zakázaly a zdá se, že stále lze v některých zemích výrábět zooporno... Nic pro mě. -Tři hvězdičky za to, že tento typ šoku už v životě nepotřebuji, nedělá mi to dobře. A za to, že nerozebírají psychologii magora, co takové výkupné vymyslel. Informace, proč to vlastně udělal mi na konci dílu nejprve unikla.. zůstalo to téměř nedovysvětleno. To mi v tom chybí. - Síla médií je obrovská...východisko díl nenabídnul, ukázal spíš bezmoc, než naději. ()

lineker

Tohle miluji. Ode zdi ke zdi. Bez kompromisů a morálních schémat. Konzervativní Britové se dokázali sami vystavit na pranýř. Bůh žehnej královně.. ., nebo vlastně praseti. ()

Forrestovi

Spojlery. Z nostalgie jsem teď po 15-ti letech znovu koukala všech 5 sérií seriálu Fringe. Kdo zná, ví, že to není leckdy pohádka pro děti a i člověk, zvyklý koukat na predátora svlékajícího z kůže své trofeje, občas při Fringe přivře oči. Ale Black Mirror - The National Anthem je úplně jiná liga. Žádná krev, žádné zvrácené vraždy, přesto napětí vystoupalo na úplné maximum! A pohled na situaci z různých úhlů byl hodně zajímavý. Jednu hvězdu nicméně musím ubrat. The National Anthem ve mě zanechal pocit neúplné logiky: jak může být unosce (navíc umělec) tak geniální, aby byl tak nedostižitelný a zároveň se vše dozvěděl (najmutí pornoherce)? Také mi neseděla linka s jednoduchým nalezení údajného místa, kde je princezna unesena. I ten prst byl laciný, nicméně uznávám, že pro následující vývoj nutný. ()

zamukooo

První díl seriálu vystřelil laťku hodně vysoko. Premiér řeší, jestli se společensky znemožnit, ale zachránit princeznu, nebo si zachovat úctu, odolat vydírání, ovšem s rizikem, že vyděrač splní svoji hrozbu. Tento díl nekritizuje ani tak technologie jako spíš společnost. Čím větší bizár, tím větší sledovanost. Navíc se ukazuje, že společnost si z větší části přeje, aby premiér splnil podivné přání únosce. Některé detaily nebyly úplně promyšlené, ale celkově za mě výborný díl. Všimněte si, že představitelé vlády celou dobu se řeší hlavně to, jaký mediální obraz bude mít premiér, pokud (ne)bude souložit s prasetem. O životě princezny a její záchraně se tu moc nezmiňují. ()