Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série)

Celá tvá minulost (S01E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Entire History of You

V příběhu Celá tvá minulost se přeneseme se do blízké budoucnosti, ve které jsou veškeré naše vzpomínky uloženy na hard discích implantovaných přímo v lebce. Své vzpomínky si tak můžeme donekonečna přehrávat, zpomalit a dokonce podle libosti přibližovat do nejmenších detailů na domácích projektorech. Liam, nervózní mladý právník, podezřívá svou ženu Fionu, že je mu nevěrná s podlézavým sukničkářem Jonasem. Poté co důkladně prostuduje své klipy, Liam v opilosti napadne Jonase a Fionu a donutí je ukázat záběry z jejich vlastní paměti, aby dokázal, že ho spolu podvedli. Sice má pravdu, ale stojí mu to za to, když ztratí ženu kterou miluje? (HBO Europe)

APLSMLS

Vynikající námět a dobré zpracování, tomu nejde moc vytknout. Osobně mi chorobná žárlivost hlavního maníka znepříjemňovala celou stopáž, i když samozřejmě přímo souvisí a pointou i apelem celého dílu, tudíž to bez toho asi nešlo. Inu, technologickej rozvoj zvýrazní a znásobí to dobrý, i to zlý v nás - do míry, která neni ani trochu hezká. Takže těžký koukání, ale opodstatněný. ()

lineker

Paradoxně pro mne asi nejslabší z první série. Celkem klasický případ partnerského dramatu, okořeněný o zákeřný implantát, který ale vůbec ničemu nepomáhá. Zlaté mobily. ()

hypnos11

Zajímvýž námět, skvělé provedení. První čtvrthodina ještě docela nudná, ve druhé je cítit napětí, ve třetí přijde vcelku nečekaná, ale o to úžasnější katarze. Ten konec byl opravdu vynikající, pátá hvězda jde za ním. ()

Forrestovi

Zrnko bych nechtěla ani za zlatý vidle! Život se má opravdu prožít a ne donekonečna "žít" ve vzpomínkách svých nebo nedejbože ve vzpomínkách někoho jiného. Lidský mozek a paměť jako taková to zařídila skvěle. Zapomínání je pro zdravou psychiku člověka nutností. Uvědomuji si, že mé vzpomínky na cokoli jsou často zkreslené, resp. jiné než vzpomínky druhého, který se mnou situaci sdílel. Je to logické, každý jsme jiný, každý máme za sebou jiné životní zkušenosti a tak leckdy nemůžeme na konkrétní situaci nahlížet stejně. A tak to má být. Zrnko by zničilo většině lidem psychiku. To mi v tomto dílu jako jediné chybělo. Jinak dechberoucí a určitě hodné k zamyšlení. ()