Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série)

Celá tvá minulost (S01E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Entire History of You

V příběhu Celá tvá minulost se přeneseme se do blízké budoucnosti, ve které jsou veškeré naše vzpomínky uloženy na hard discích implantovaných přímo v lebce. Své vzpomínky si tak můžeme donekonečna přehrávat, zpomalit a dokonce podle libosti přibližovat do nejmenších detailů na domácích projektorech. Liam, nervózní mladý právník, podezřívá svou ženu Fionu, že je mu nevěrná s podlézavým sukničkářem Jonasem. Poté co důkladně prostuduje své klipy, Liam v opilosti napadne Jonase a Fionu a donutí je ukázat záběry z jejich vlastní paměti, aby dokázal, že ho spolu podvedli. Sice má pravdu, ale stojí mu to za to, když ztratí ženu kterou miluje? (HBO Europe)

hrumsrt

Jeden z nejlepších sci-fi konceptů, jaké jsem kdy viděl. Technologie toho implantátu je geniální! Aneb když je manžel podezíraví, tak se málokdy plete. Tvůrci to vytáhli na maximum. Použít to při sexu, k sledování dětí a usvědčení manželky inflagranti. ()

MT_Y

Tak pardon, ale za mě to bylo jen prostě o jakési manželské krizi, kterou prostě nakonec neustálý, chápu to že ty technologie v takovou chvíli byli spíš to zlo řekněme, ale ono nevím ale asi nezáleží na technologiích. Věrný, nevěrný a že u toho člověk byl nachytán jakkoliv je jeho blbost, tak to neměl dělat no... Řekl bych že sledování pádu manželů a ještě nějak jako nezajímavě no.... 10% ()

Baldrick

Historka o mladém, nadějném právníkovi? Inu, v této komornější (vztahové) rovině, bez přehnaných a ostentativních (celo-společenských) ambicí - a možná i v rukou konkrétního šikuly - povedená žánrovka bez hypersupernávodného vyznění. Inu, pravda, s přivřením jednoho očka (čili bez šťourání do nezbytnosti dané technologie pro konkrétní případ, nemluvě o její prezentaci). ()

Saxos

Dost k zamyšlení. Dvousečná zbraň, když po mě může někdo chtít, abych ukázal vzpomínky. Jelikož, ale můžu mazat, tak vše postrádá smysl. Přece nebudu uchovávat to co by se pro mě moc nehodilo. Kdyby nešlo mazat, to by byl mazec. ()

ZeldaZ

Dokoukal jsem 3.díl a opravdu tomu nemůžu dát víc. Všechny dosavadní díly mají sice zajímavou originální myšlenku ovšem zabalenou v tak nudném, všedním a nezajímavém příběhu, že mě to vůbec nebavilo. Nehledě na logický nesmysl ve vyústění tohoto dílu, kdy stačilo použít tlačítko začínající na "D..." namísto nesmyslně dramatického počínání. ()

Lendak

Najviac realistická epizóda, a zároveň vrchol prvej série, ktorá (ako jedna z mála) nerieši témy ohľadom moderných technológii, ale aj na tie základné. A to je nevera, paranoja a vzťah. A to ju vyzdvihuje oproti tým ostatným. Celé to podtrhuje výborná réžia, a jedny z najlepších výkonov v celom seriáli. VERDIKT: 10/10. ()

PeteBuck

O tom, kam môže dôjsť posadnutosť. A hlavne keď Vám k tomu dopomáha technológia, ktorej dôsledky si nevieme predstaviť. Inak povedané, keď vývoj technológií napreduje rýchlejšie než ľudské uvedomenie a schopnosť sa s ňou vysporiadať, aby naše problémy neboli znásobené technickými hračičkami. Toby Kebbell je týpek. Videl som ho v Rock n Rolle a teraz tu. Vždy zaválel. Výborná časť. Pozrel som si ju znovu po nejakých 8 či 9 rokoch a stále to je pecka. ()

pichta

Waw. Poukázanie na dôsledky takejto technológie su velmi ale veľmi dobre zobrazené. Ako po psychologickej stránke, tak i po spoločenskej a technologickej. Tak silno sme už spätý s tou technológiou, že myslím, že toto je len otázka času kedy to bude takto. Zase u mňa 100%. Režisér je fakt manik. ()

collector

Obávam sa, že na rozdiel od predošlej epizódy, ktorá bola dosť nereálna a nepravdepodobná je táto omnoho bližšie ako by sa nám mohlo zdať. Hodnotím jednoznačne ako najlepší diel celej úvodnej série. ()

Gelaos

Klasický námět o nevěře okořeněný velmi problémovou technologií. Nezdravé mísení offline a online života, devalvace sociálních vztahů a schopností, čipování, infiltrace soukromí v zájmu bezpečnosti, neschopnost odtrhnout se od minulosti - všechny tyhle věci probíhají již v současnosti, The Entire History of You to akorát posouvá kousek dopředu. ()

daetoxx

Ještě že nic takového doopravdy nemáme, protože bych se stal zkoumáním svých vzpomínek podobně paranoidní jako tenhle týpek. Tak realistické a pravdivé. PS: Ten sex je top. ()