Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Waldo je modrý medvěd z dětské vzdělávací televizní show, která děti učí poznávat svět prostřednictvím rozhovorů s politiky a důležitými lidmi. Doopravdy je však Waldo anarchistická animovaná postava v satirické noční komediální show, která - když se jí podaří nalákat někoho do studia - chrlí ze sebe sérii vtipných narážek, sarkasmu a dětinské jedovatosti. V zákulisí za Waldem stojí a jeho ústy mluví neúspěšný komik Jamie Salter. Waldův úspěch kontrastuje s Jamieho nepříliš šťastným osobním životem. Když se televizní stanice rozhodne dát Waldovi vlastní pořad, produkční společnost přijde s nápadem, že by Waldo mohl kandidovat proti jedné ze svých obětí, konzervativci Liamu Monroeovi, jenž byl vybrán, aby vyhrál v doplňovacích volbách. Jamie má ze světa politiky obavy, ale nakonec se nechá od Jacka Napiera, šéfa produkční společnosti přesvědčit. Během předvolební kampaně se Jamie seznámí a zamiluje do kandidátky liberálů Gwendolyn Harrisové, jež je ve své straně vycházející hvězdou. Když Gwendolyn vycouvá, poté co ji před Jamiem varuje manažer její kampaně, má Jamie problém ovládnout své pohrdání kariérními politiky. Waldo, nezávislý na nedůvěřivé veřejnosti, si přestává brát servítky. Může tenhle modrý medvěd skutečně vyhrát volby? Nebo se hraje o něco většího? (HBO Europe)

(více)

Recenze (83)

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to teda pardon, z The Entire History of You uchcáváte blahem jak je to strašně geniální a dokonalé, ale když vám někdo naservíruje něco sofistikovanějšího, ale s minimem zvratů a prvoplánových překvapení, tak to odsoudíte a shodíte na 63%? Dotáhnout by se to dalo určitě, ale jinak je to překvapivě povedené. Jamie dabuje postavu animovaného modrého medvěda Walda, který je vlastně jen satirickou postavičkou, ovšem čím více úspěšnější Waldo je, tím více se to zneužívá. A když se Waldo seriózně dostane do politiky, kdy má dokonce šanci na výhru, Jamiemu se to hnusí. Jenže projevit lidskost v tuhle chvíli si koleduje o velký problém... Asi nejvýstižnější scénou téhle epizody a jeho poselství je ta debata, při které se ukazuje, že Waldo má pravdu, že všichni ti politici sice slibují, neustále se tváří, jak jim na lidech záleží, ale v realitě je to celé jinak. Jenže Waldo je jen komická postavička (poměrně chabého humoru, který ale dokáže zapůsobit na masy) a v politice stejně jen bude plkat, na vše nadávat, ale konkrétní řešení nabídnout ani nemůže. Liam Monroe to Waldovi/Jamiemu v tom studiu dobře řekl a on si pak sám (Jamie) začal něco uvědomovat. Vlastně to je celé o tom, že si člověk má dávat pozor na ty, kteří sice ostatní strany jen kritizují, ale samy žádné řešení situace nenabídnou - což mi přijde jako dost chytrá myšlenka a tady byla i dobře podaná. V politice se něco takového dá vidět totiž naprosto běžně, nejen u nás. Dál to rozvádět nebudu, aby si tu pak všichni nedomýšleli, jakou stranu bych případně volil, každopádně tahle epizoda Black Mirror se mi líbila a ačkoli to pořád není žádná extra třída, zatím to je podle mě asi nejlepší epizoda z celého seriálu. I přes to zdejší hodnocení. A rozhodně bych byl spokojenější, kdyby celá tahle epizoda skončila scénou na lůžku a ten epilog se vyškrtl, protože ten z toho trochu udělal přehnanou frašku. 4* ()

maoc 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

POZOR SPOILERY! Rozporuplný díl. Na jednu stranu dobrý v tom, že varuje před huxleyovskou dystopií, která je stále reálněji nastolitelná. Obzvláště v závěrečných titulcích, kdy extrapoluje, kam až může dojít politika líbivých avatarů, kteří dokáží efektivně maskovat zrůdnost politiky, která za nimi stojí. Na stranu druhou začátek je přepálený. V takových sračkách ještě severoatlanstká společnost není, aby dokázala zvolit za svého zástupce vulgárního až nechutného medvěda. Macron a další paňáci bohatě stačí a provázky k jejich končetinám přece jen nejsou tak okaté a playback z jejich úst se přece jen dá tupým masám podat jako něco podobného pravdě. Na co si tedy vlastně stěžuji? Ani nevím. Waldo Moment byl podnětný, ale přišel pozdě na to aby něco podstatného změnil a tématicky mne neoslovil tolik jako jiné díly BM. A bylo v něm několik WTF věcí - mimo jiné i rádodajnost aspirantky na poslankyni a výběrové řízení. To asi měla být satirická nadsázka, ale prostě to na mě nezafungovalo. ()

Reklama

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podle mě naopak nejsilnější epizoda druhé série, která působí tak, jak by měla. Tedy, Waldova kampaň působila přepískle a nerealisticky - kdo by taky povolil veřejné užívání sprostých slov, či gest. Ale jinak opět správně poukazující na reakci společnosti, která zkrátka na zesměšňování a primitivní vystupování dá víc, než na věcná fakta a snahu něčím přispět k dobru. 80% ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozhodně to není plných pět hvězdiček, ale v žádném případě to není tak strašné, jak většina uživatelů hodnotila. Paradoxně The Waldo Moment je pro mě jedna z nejlepších epizod, námět je skvělý a ve finále bych byla schopná uvěřit tomu, že i něco takového by se mohlo v dnešní době stát. Jen ten závěr mi teda přišel trochu odfláklý, a hlavně ta závěrečná scéna mě přišla už trochu přes čáru, vynucené dramatické konce mě nikdy nebraly ... Čtyři a půl hvězdičky. ()

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle epizoda dost o ničem. Jediný co se tam děje je, že si modrej medvěd, kterej mi navíc dost připomíná Alzáka (hlavně otravností), dělá prdel z politiků, rozhodne se kandidovat a stane se celosvětově známej. No nápad docela na hovno a koukat na tohle 44 minut mě fakt nebavilo. Navíc mi to celý přišlo strašně umělý a nereálný, stát se může cokoliv, ale že by až taková pičovina? Hodnocení: 5/10 ()

Galerie (13)

Zajímavosti (6)

  • Z hľadiska robotiky je waldo zariadenie, ktoré umožňuje ovládať stroj alebo počítačový obraz pomocou ručne ovládaného zariadenia, ako je napríklad to, ktoré sa používa na ovládanie medveďa Walda. Tento výraz pochádza z rovnomennej novely od Roberta A. Heinleina, v ktorej hlavná postava pre seba stavia pokročilé robotické ruky. (Arsenal83)

Reklama

Reklama