Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série)

Medvídek Waldo (S02E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Waldo Moment

Waldo je modrý medvídek z fiktivního dětského pořadu, který učí děti poznávat svět prostřednictvím rozhovorů s politiky a významnými lidmi. Ve skutečnosti však Waldo svými anarchistickými výlevy plnými sarkasmu a infantilních jedovatostí baví diváky noční satirické show. V zákulisí za Waldem stojí a jeho ústy mluví neúspěšný třiatřicetiletý komik Jamie Salter, jehož nepříliš šťastný osobní život kontrastuje s Waldovým úspěchem a oblíbeností. Když se televizní stanice rozhodne věnovat Waldovi vlastní pořad, přijde šéf společnost s nápadem, že by Waldo mohl kandidovat v doplňovacích volbách do parlamentu proti jedné ze svých obětí, konzervativci Liamu Monroeovi. A cynický méďa se stává nečekaným favoritem všech nespokojených a frustrovaných voličů. Dokáže Jamie jednou vypuštěného džina lidového hněvu dostat zpět do lahve? (Česká televize)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Túto časť som si síce patrične vychutnával, obľúbil som si postavy, respektíve niektoré, vrátane Walda, znenávidel. Lenže som neuveril základnej premise. Nechápe ju ani ten najskúsenejší z kandidátov, ako vôbec môže k niečomu podobnému dojsť. No neviem, pripadá mi to tentokrát trochu viac za vlasy pritiahnuté, ako obvykle. Zvyšok je ale dokonalý, všetkému tomu nasadzuje korunu záverečný dovetok. Takže toto je svet po zvolení onoho kandidáta do parlamentu? Že kariéra je dôležitejšia ako láska, nie je otázkou budúcnosti alebo prítomnosti, ale celých dejín ľudstva. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Rozhodně slabší než předchozí díl, přesto však myšlenkou opět velmi zajímavé. I my máme v politice takového svého medvídka Waldo. Pokud ho definitivně neskolí další z mnoha viróz, tak ještě chvíli mít budeme. Zatímco Milda je ve vztahu s pálenkou, Waldo udělal životní chybu, když se rozhodl strkat svojí ozdobu do rozmnožovacího ústrojí retardované politické konkurentky. Moc nechápu zdejší "nízké" hodnocení. Tento díl mi nepřišel v ničem nějak závratně slabší. Méďa byl celkem vtipný a říznuté politikou to bylo tak akorát. Zatímco ostatní díly nastolují vizi možné zvrácené budoucnosti, tak tento díl přišel v podstatě s již existující situací. Možná to diváctvo vyděsilo. Za mě slabší 4 *. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dle mého špatné Lovné zvěři přichází další slabší kus druhé série. Sprostý modrý medvěd Waldo (a jeho stvořitelé) se chytnou příležitosti a vypustí sarkastickou postavičku do blížících se voleb, ve kterých kandiduje proti jedné ze svých předchozích obětí. Jedovatého Walda mluví průměrný komik s mizerným osobním životem. Modré zpestření voleb ovšem překvapí, čísla jdou závratně nahoru, jenže hlas Walda začne pochybovat. Fajn námět, horší zpracování. Náš názor na dění se párkrát přelije, o manipulaci společnosti vznikly mnohem silnější kusy, nakonec to není ani úderné, ani zajímavé. ()

xxmartinxx

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je zajímavé, že jde o jednu z nejhůř hodnocených epizod Black Mirror. Jasně, není to nějak zvlášť komplexní, ale to není Black Mirror nikdy - a tady mi to přijde vlastně o něco propracovanější než jindy. Optika se neustále přelévá a náš názor na situaci a protagonistu mění a rozviklává. Vyvádí to z konformní zóny a zároveň se vyjadřuje k širšímu tématu. 44 minut je tak akorát a jo - dalo by se to promyslet líp, ale v kontextu obvyklé úrovně Black Mirror jde vlastně o dobrý výkon. ()

DaViD´82

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Waldo-rrific! Zpočátku jsem si myslel, že inspirace (krom současné nálady západní společnosti) byla mimo jiné i v příběhu reykjavického starosty. Nakonec to tak nebylo a je to škoda, protože právě (ne)závěr prdícímu "politice natruc, zisku naproti" medvědu poněkud podráží nohy. Není vyloženě špatný, pouze nijaký a měl tedy být zcela jiný. ()