Medvídek Waldo (S02E03) (epizoda)

The Waldo Moment

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 44 min

Podle mě naopak nejsilnější epizoda druhé série, která působí tak, jak by měla. Tedy, Waldova kampaň působila přepískle a nerealisticky - kdo by taky povolil veřejné užívání sprostých slov, či gest. Ale jinak opět správně poukazující na reakci společnosti, která zkrátka na zesměšňování a primitivní vystupování dá víc, než na věcná fakta a snahu něčím přispět k dobru. 80%(27.3.2018)

Těžko říct, koho si tahle epizoda bere na mušku víc, jestli většinu politiků, kteří snahou vyhrát a měnit principy a názory za pochodu voliče znechutili, nebo znechucené voliče, kteří volby neberou zodpovědně a tím přispívají k moci těch, kteří mění názory a principy za pochodu. Dětinský humor a urážky animované postavičky zkrátka v lidech dokázaly vyvolat představu, že nabízejí nějakou alternativu. Co se příliš nepovedlo, tak to je samotný konec. Tvůrci Černého zrcadla samozřejmě rozvádějí negativa moderní společnosti do absurdních rozměrů, ale kéž by u takhle důležitého tématu zafinišovali přece jenom uvěřitelněji.(26.1.2017)

POZOR SPOILERY! Rozporuplný díl. Na jednu stranu dobrý v tom, že varuje před huxleyovskou dystopií, která je stále reálněji nastolitelná. Obzvláště v závěrečných titulcích, kdy extrapoluje, kam až může dojít politika líbivých avatarů, kteří dokáží efektivně maskovat zrůdnost politiky, která za nimi stojí. Na stranu druhou začátek je přepálený. V takových sračkách ještě severoatlanstká společnost není, aby dokázala zvolit za svého zástupce vulgárního až nechutného medvěda. Macron a další paňáci bohatě stačí a provázky k jejich končetinám přece jen nejsou tak okaté a playback z jejich úst se přece jen dá tupým masám podat jako něco podobného pravdě. Na co si tedy vlastně stěžuji? Ani nevím. Waldo Moment byl podnětný, ale přišel pozdě na to aby něco podstatného změnil a tématicky mne neoslovil tolik jako jiné díly BM. A bylo v něm několik WTF věcí - mimo jiné i rádodajnost aspirantky na poslankyni a výběrové řízení. To asi měla být satirická nadsázka, ale prostě to na mě nezafungovalo.(6.2.2018)

Trochu som sa bal tejto casti, lebo hodnotenie to ma poslabsie, no nakoniec ma to velmi bavilo. Mam rad taketo politicke natahovacky a tu to bolo okorenene samotnym Waldom, ktory toho fakt vela neponuka, no zaujme. Necudujem sa naslednemu vysledku, ktory nasledoval. Keby je v sucasnosti nieco taketo mozne, tak verim tomu, ze to dopadne podobne. Jedine negativum, ak sa to tak da nazvat, je podla mna len jedna vec a to ta, ze neviem koho si tvorcovia brali na musku tento krat - politikov a ich pochybne potreby, alebo volicov a ich ignoranstvo?(17.4.2018)

Politická agitka. Jasné v zásade je to veľmi trefné. Všetci tí kvázi politici sú už zbytočný ale stále vyhrávajú. Pritom ale stále dokáže politika prekvapiť. Či už u nás Jakubcom, alebo v USA Trumpom. Byť trefnejšieho konca, ktorý by prešiel z osobnej roviny to tej objektívnejšej - globálnej, bolo by to za plný počet.(10.12.2017)