Medvídek Waldo (S02E03) (epizoda)

The Waldo Moment

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2013, 44 min

Túto časť som si síce patrične vychutnával, obľúbil som si postavy, respektíve niektoré, vrátane Walda, znenávidel. Lenže som neuveril základnej premise. Nechápe ju ani ten najskúsenejší z kandidátov, ako vôbec môže k niečomu podobnému dojsť. No neviem, pripadá mi to tentokrát trochu viac za vlasy pritiahnuté, ako obvykle. Zvyšok je ale dokonalý, všetkému tomu nasadzuje korunu záverečný dovetok. Takže toto je svet po zvolení onoho kandidáta do parlamentu? Že kariéra je dôležitejšia ako láska, nie je otázkou budúcnosti alebo prítomnosti, ale celých dejín ľudstva.(23.10.2016)

Podle mě naopak nejsilnější epizoda druhé série, která působí tak, jak by měla. Tedy, Waldova kampaň působila přepískle a nerealisticky - kdo by taky povolil veřejné užívání sprostých slov, či gest. Ale jinak opět správně poukazující na reakci společnosti, která zkrátka na zesměšňování a primitivní vystupování dá víc, než na věcná fakta a snahu něčím přispět k dobru. 80%(27.3.2018)

Nízké hodnocení? Ano, je to nechutné a přízemní, ale právě toto (dle většinového vkusu) definuje zájem mainstreamu. Prázdný, hrubý a hlučný populismus nemůže nikdy oslovit člověka, který si umí spočítat 5 a 5. Volič je odrazem pomyslného zrcadla společnosti, která je navzdory vzdělání a noblesním hodnotám uvězněna ve svých pudech více než by kdekdo očekával. V modelu přímé demokracie obzvlášť, v nepřímé existuje vždy filtr, který spíše propustí někoho názorově neostrého. A je to právě střední proud, který se často veze na módní vlně a jenž politika dostane do popředí - s ním rozhodně nezchudne. Medvěd Waldo je symbolem protestních hlasů nespokojených voličů - ať už anarchistů, separatistů, komunistů, neonacistů, sociální spodiny, nekompromisních idealistů, zarytých nacionalistů, chtivých podnikatelů, recesistů a jiných. ___ Pokud člověk není natolik eticky zčernalý, tak soustavně trávit společnost, podrývat ideály, desintegrovat morálku, vytrhávat kořeny nevydrží a resignuje. Toto rozhodnutí je pro něj win-win situace, kdežto pro šedé emince, vlastníka licence pohroma. ____ Hodnotit tento díl je jako známkovat politiku. Ten negativní pocit z reality nelze vědomě vytěsnit. Nezbývá než přijmout naočkovanost a nad zdeformovaným hodnocením přimhouřit oko.(26.12.2017)

Spoilery! Rozhodně slabší než předchozí díl, přesto však myšlenkou opět velmi zajímavé. I my máme v politice takového svého medvídka Waldo. Pokud ho definitivně neskolí další z mnoha viróz, tak ještě chvíli mít budeme. Zatímco Milda je ve vztahu s pálenkou, Waldo udělal životní chybu, když se rozhodl strkat svojí ozdobu do rozmnožovacího ústrojí retardované politické konkurentky. Moc nechápu zdejší "nízké" hodnocení. Tento díl mi nepřišel v ničem nějak závratně slabší. Méďa byl celkem vtipný a říznuté politikou to bylo tak akorát. Zatímco ostatní díly nastolují vizi možné zvrácené budoucnosti, tak tento díl přišel v podstatě s již existující situací. Možná to diváctvo vyděsilo. Za mě slabší 4 *.(16.10.2017)

Trochu som sa bal tejto casti, lebo hodnotenie to ma poslabsie, no nakoniec ma to velmi bavilo. Mam rad taketo politicke natahovacky a tu to bolo okorenene samotnym Waldom, ktory toho fakt vela neponuka, no zaujme. Necudujem sa naslednemu vysledku, ktory nasledoval. Keby je v sucasnosti nieco taketo mozne, tak verim tomu, ze to dopadne podobne. Jedine negativum, ak sa to tak da nazvat, je podla mna len jedna vec a to ta, ze neviem koho si tvorcovia brali na musku tento krat - politikov a ich pochybne potreby, alebo volicov a ich ignoranstvo?(17.4.2018)