poster

Polibky z Hongkongu

 • Francie

  Bons baisers de Hong Kong

 • angličtina

  From Hong Kong with Love

 • Slovensko

  Bozky z Hongkongu

Komedie

Francie, 1975, 93 min

 • SOLOM.
  **

  Zdá se, že staré dobré časy Les Charlots jsou nenávratně pryč. Kapela v rozpadu, kvalita jejich filmů šla rovněž od tohoto kousku rapidně dolů a zatímco po Bažantech si mohli chlapci říkat „Bylo nás pět“ poté co s nimi přestal točit a následně i odešel Luis Rego, tak po tomto filmu se s nimi rozloučil i Jean-Guy Fechner, který zůstal loajální svému bratrovi (producentovi), jenž se s ostatními členy nerozešel vůbec v dobrém a tak „Byli jsme čtyři“ už také dále neplatilo. Tahle parodie na bondovky dost propadla a řadí se mezi nejhorší filmy (hlavně co se oblíbenosti u diváků týče). Dá se zde sice narazit na několik zajímavých akčních scén i soubojů, ale opravdu humorných momentů tu bylo dost málo. Chlapci se snažili, občas jsem se i zasmál, ale už to prostě kvalitou mělo dost daleko od jejich předchozích počinů. Není to vyložená katastrofa, to v žádném případě, ale s porovnáním s ostatními filmy to o pověstný vlásek minulo i šedý průměr. Navíc ti Američané mi přišli absolutně zbyteční! 40%(2.3.2018)

 • argenson
  **

  Anglická královna by si nikdy nevrazila na hlavu růžovej dort s plyšovou polevou a bambulkama. Býčí zápasy, kung-fu namíchaný s westernem, špiónů nepřehledně, docela dost akce, méně už humoru. Nenáročná zábava, značně ovšem pokulhávající za staršími kousky Les Charlots. O to víc pobavila jedna věta, která zazněla hned v začátku: "Musím se smát při představě, že to někdo zaplatí."(7.2.2012)

 • Wacoslav1
  **

  Ten začátek z parodováním Bondovek a honičkou na Seině byl ještě docela povedenej. Bohužel tím jako by se všechny nápady vyčerpali a zbytek filmu se omezuje jenom na styl opakování je matka moudrosti a tak když potřetí nebo počtvrté sledujete, že někam vletí auto, vlak či letadlo a všechno tam zdemoluje, tak už to moc vtipný není. Neříkám, že je tenhle film vyloženej průser, pár solidních gagů se tu najde, ale vzhledem k těm možnostem které skýtal samotný námět je to sakra nevyužitej potenciál.40%(3.1.2015)

 • DonPedro
  odpad!

  S Les Charlots jsem v mládí strávil nejednu skvělou chvilku a jejich lepší kousky dodnes sleduji s příjemnou směsí nostalgie a pobavení - tohle je ale hrozný film. Frustrující nedostatek gagů marně nahrazovaný exotikou prostředí. Střih tak odbytý, až má divák pocit, že některá místa musela být odstraněna kvůli „snížené kvalitě obrazu“. Bezradnost autorů v tom, co vlastně chtějí parodovat – nápady z bondovek dojdou během titulků, nápady z kung-fu filmů ani nepřijdou. A odkaz na Mechanický pomeranč jen připomene jaký je rozdíl mezi dobrým filmem a touhle trapárnou(19.6.2003)

 • Pitryx
  odpad!

  Moji oblíbenci tentokrát dokonale zklamali. Jestli jsem se zasmál tři krát, tak je to hodně. Ke konci je to stále nudnější a nudnější. Zbytečná hromada postav, děj se trhá, hází sebou sem a tam jako leklá ryba dost stagnuje. Nešlo o klasickou „bažantovku“, ale spíše o parodii na bondovky. A ani ta parodie se vůbec nepovedla. Poprvé dávám Les Charlots takovéto hodnocení, ale fakt bych na to nerad koukal omylem podruhé.(20.5.2015)

 • - Producent Christian Fechner se při práci na filmu zásadním způsobem neshodl s Les Charlots a tím skončila jejich dosud úspěšná spolupráce. Proto byl toto také poslední film Les Charlots, kde hrál Christianův mladší bratr Jean-Guy Fechner. (argenson)

 • - Ojedinělý případ ve francouzské kinematografii, kdy se k režii dostal bývalý kaskadér. Yvan Chiffre měl za řadu let zkušenosti s podobnými typy filmů, již dříve spolupracoval i s Les Charlots, kteří přesvědčili producenta Christiana Fechnera, aby mu svěřil režii. (argenson)

 • - Zbytek natáčení proběhl v září 1975 v Hongkongu. Film byl dokončen rychle a již 17. prosince 1975 se konala francouzská premiéra. (argenson)