Dr. House přijme do ošetřování umělce ve finančních potížích, jenž maluje bizarní portréty. Jeho nediagnostikované onemocnění zkresluje jeho vnímání, ohrožuje jeho kariéru, jeho vztahy a všechno v jeho životě. Lékařský tým brzo zjistí, že v poslední době nic neprodal, a proto se účastní tří rozdílných placených klinických testů, aby byl schopen platit účty. House musí rozluštit hádanku, které z testovaných léků způsobují příslušné symptomy mužova onemocnění. Mezitím si i nadále platí soukromého detektiva Lucase Douglase, aby našel nějakou špínu na jeho tým. (TV Nova)

topi80

Pan malíř trpěl podobným syndromem, jako chasník na tancovačce po několika pivech, i když tam by House odhalil příčinu trochu rychleji. Pobavení přináší soukromý detektiv, který je asi jednou postavou napříč celým seriálem, která se s Housem baví normálně a House se baví normálně s ním. ()

• House (Hugh Laurie) hovorí: "Toto je ako Mod Squad: nič ich nemôže zastaviť," odkazuje na The Mod Squad (od r. 1968), televízny seriál o troch deťoch v problémoch so zákonom, ktoré naverbuje policajný kapitán a učí ich využiť svoje znalosti a vzhľad na to, aby sa dostali do skupín, ktoré bežní dôstojníci nemohli. Omar Epps (Foreman) hral Linca vo filme The Mod Squad (1999) založenom na seriáli. (Pat.Ko)