Tma

• Česko Bloudění v temnotách (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Německo / Velká Británie, 2005, 90 min

Maria Bello přijíždí na waleské pobřeží za svým manželem. Už první noc má hrůzné sny o smrti své dvanáctileté dcery. Když opravdu záhadně zmizí, všichni se domnívají, že spadla z útesu a utopila se. Jenže večer je slyšet její volání o pomoc a navíc druhý den se objeví neznámá malá dívka. Nikdo netuší, že je poslem zla... James a Adele jsou plni zármutku nad ztrátou své dcery, jež nedávno utonula. V tomto rozpoložení je zastihne mladá Ebrill, která tvrdí, že zemřela před šedesáti lety, je však až neuvěřitelně podobná jejich milované Sarah... (oficiální text distributora)

walecz

Nemám rád filmy s dětmi, je to prostě nějaká moje apriorní averze (asi za to můžou Holky z městečka...). Tedy nemám ty filmy rád poku¨d se tam neděje dětem něco, no minimálně nepříjemného. A tady dětičky hrají, dvě milé holčičky. A přesto se mi The Dark zažralo pod kůži. Nečekejte žádnou revoluční hororovou scénaristickou nálož, ale pokud jste sami doma - nebo jen se svojí dcerkou - tak se dočkáte pěkného mrazení. Hodnocení prvních 15 minut filmu vystřelilo na pět(í), ale pak se dvě ztratily v přílišné doslovnosti finále. ()

angel.CZ

Při sledovaní tohodle filmu sem nevěděl kdy příjde konec a zdálo se mi to jako by měl přes 3 hodiny.Několikrát vysvětlená pointa a hned na to zase 2x zamotaná a stále dokola.Hlava mi makala na maximum a konec byl trošku překvapivý to vše v nádherném prostředí 90% ()

Solverino odpad!

Nudné a předvídatelné, velmi nesympatický kňouravý blonďatý parchant ("holčička") a její rachitická stejně nesympatická matka, pokus o využítí velšské mytologie střižené slaboučkým odvarem ze Sillent Hill a současných nesmyslů :) těžká nuda a totální odpad, minimum napětí, nakonec se to nedalo vydržet ani do konce a následovalo odhození DVD do koše! odpad! ()

Pitryx

Neotřelé téma je snad jediným kladem tohoto „hororu“. Pak snad ještě scény „ve smrti“, ale jinak jde spíše o bezefektní, nudný a nezáživný film. Několik hluchých míst a nemastné – neslané projevy herců řadí snímek k velmi slabému průměru. Rozhodně šlo téma vyjádřit lépe. Slabý průměr na slabou hvězdu. Nova 141208 8504/8922 ()

me_george

Dobří herci a atmosféra, ale něco mi na tom pořád vadilo. Hlavní hrdinka je na mě moc hysterická a děj je tak nějak roztříštěný. ()

jprmusic

Nemastná a neslaná duchařina, kde si scénárista s režisérem pravděpodobně mysleli, že když je to mysteriózní, můžou si dovolit jakýkoli nesmysl a divák to skousne. No já to neskousnul, navíc jsem se nebál a navíc jsem se nudil. ()

Furry_Sheep

Lákavý námět, celkem dobré obsazení, prostředí ideální pro horor...a nulový výsledek. Žádný mráz po zádech, naprostá absence strachu či napětí, naprosto promarněná šance. Kde se stala chyba? ()

MORION

Velka skoda toho hlucheho miesta.. inak by slo o velmi vydareny horor pri ktoreho sledovani som konecne pocitoval aj trochu neprijemny pocit (vo forme strachu). Inak sa jedna o vcelku minimalisticky ponaty pribeh "se vsim vsudy" - dom na pobrezi (na utesoch) a dej odohravajuci sa nanajvys par metrov od neho + obsadenych par hercov - no atmosfericky hodnotim velmi dobre, co uz v dnesnej dobe nieje prave najbeznejsie.. preto som sa nakoniec rozhodol dat hviezdicky 4, aj napriek (uz skor spominanemu) hluchemu miestu. ()

JasonV

Zlátanina v ktorej sa ani divá sviňa nevyzná, je to však dobre natočené a má to slušnú temnú atmosféru. ()

kolacky

Horror. Prima horror. Atmosféra, divné holčičky... Ale tady byl na rozdíl od Silent Hill na konci aspoň někdo nezištně šťastný... ()

bobin

Film má sice náležitě temnou atmosféru, těžící z chmurného domu , ale k působivému hororu má daleko. Je to spíš poněkud duchařské rodinné drama o ztraceném dítěti . Při tom ovšem vadí spousta málo logických retrospektiv a vidin . ()

CorvusBlek

Působivá atmosferická podívaná i přesto, že příběh není až tak originální. Záběry a lokace Waleského(Velšského) pobřeží vyloženě nahrává temnějším hlubinám, ať už v moři, nebo na zemi. Slušné výkony hlavních představitelů. Podtrženo, sečteno 80% ()

J.Mayen

Neuveritelne moc me stvala postava otce, tak nesympatickyho, hysterickyho tvora jsem delsi dobu v zadnem filmu nevidel, mozna by se film i bez tyhle postavy lehce obesel. Tyhle mysteriozni filmy mam celkem rad, navic s pribehem zasazenym do krasneho prostredi velsske pobrezni prirody, ktery mi velmi pripomnala moje oblibene Irsko. Lehci nadprumer. ()

fxado

Jedno z najpríjemnejších prekvapení roka :) Dosť mi to pripomenulo japonské horrory z poslednej doby. Ten, kto má rád mysteriózne horrory, nebude sklamaný ... ()

paniColombova

Nic extra, na mě příliš hysterický děj. Utonutá dcera bylo šíleně nesympatické dítě. Fakt byl, že to děsivé bylo, ale já jsem se příliš nebála. Závěr není špatně promyšlen, má nápad. Připomíná mi Šestý smysl, ale na Šestý smysl to zdaleka nemá. Ale přesto to byl film, kde mi nějak chyběli city. Projevování citů. Čekala jsem víc. Shlédla jsem předtim Předtuchu se Sandrou Bullock a to se mi líbilo víc. ()

Mkoren

Kvalitně zpracované, dobré téma a dobrý soundtrack. Jsem opravdu spokojený. Tento film měl dobrou atmosféru po celou dobu (hlavně při pohybu hlavních hrdinů v okolí skalního útesu mi šel mráz po zádech) a dokonce jsem se i párkrát lekl :) Taky pěkně udělaný "druhý svět", jen doufám, že to tam jednou nebude až tak depresivní. Tento film mohu všem jen doporučit. ()