O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi

Animovaný / Rodinný
Československo, 1978

V lese stála hájovna, kde žil hajný Robátko. chodil si v zelené kamizolce a v kloboučku s tetřevím pérem. časně ráno vycházel z hájovny, aby se podíval, jestli je v lese všechno v pořádku. potkával se tam s jelenem větrníkem, který mu pomáhal starat se o les.

Názvy jednotlivých epizod:
9. Jak dali vodníkovi Barborovi jméno Bonifác
10. Jak pekli buchty a nevěděli, že jsou svatební
11. Jak udělali hanbu lišce Metýnce
12. Jak se pan Kotrč vrátil od třetího moře
13. Jak se pan Kotrč odkutálel (oficiální text distributora)

Zagros

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi je další z večerníčků dle předlohy Václava Čtvrtka. Jako dítěti se mi tak líbila známá animace, příběhy z lesa a především jízda na jelenovi. Tu jsem chtěl moc zažít. Bohužel se to nepovedlo, ale vzpomínky zůstaly pěkné. Hajný Robátko se sice svoji popularitou Rumcajsovi nevyrovná, pro mě ovšem není o moc horší. ()

Mandalorian

Hajnej kterej nikdy nic neodprásknul ? A pak brutalita v pohádkách jako Sedmero krkavců a Princezna jasněnka ? To už radši žaludy v bambitce Rumcajze... ()

xxlch

Krááásnááá věcička pro mrňata.Když Kotrče vzala velká voda,moje mrňata si oddechla a na každého tlustého pána koukali jako na Kotrče.Byla to vcelku švanda i pro dospěláka,hlavně když padl dotaz,jestli se ten tlustý pán co jde před námi,taky odkutálí? ()

pekas

Klasický večerníček, na který se děti dívají rády. Určitě to lepší z naší animované produkce pro nejmenší. 80% ()

ostravak30

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi je další z klasických Večerníčků podle Václava Čtvrtka. Já se ale přiznám, že mnohem víc mě bavili Křemílek a Vochomůrka nebo vodník Česílko. A samozřejmě Rumcajs a jeho rodina. Hajný Robátko a jeho věrný jelen není špatný pohádkový seriál, ale nějak mě ty postavy za srdce nechytily. Přeci jen ty jednotlivé příběhy jsou takové moc jednoduché. Pan Kotrč je ve skutečnosti jediné zlo, ale hajnému nikdy pořádně nezatopí a Robátko si taky sám ve skutečnosti s ničím neporadí. Animace jsou opět krásné, ale já měl oblíbenější postavy. ()

Danulinda

Pohádkový seriál ve stylu Rumcajse. Pro děti moc příjemné pokoukání za doprovodu jemné hudby. Hlavně, že nechybí ani ten správný záporný hrdina, tentokrát Trautenberkovský pan Kotrč. ()

Petr59

Průměrný večerníček. Existují lepší, ale i horší. Příběhy jsou celkem zajímavé, postavičky jsou také celkem dobré. ()

Kontryhelka

Další skvostný dětský večerníček. Chrabrý robátko,chytrý našeptávač jelen, Josefka a blboun Kotrč ti všichni poskytnou skvělou dětskou podívanou. ()