poster

Hangár 18

 • USA

  Hangar 18

Sci-Fi / Thriller

USA, 1980, 97 min

 • Campbell
  ***

  Zajímavý nápad. Ale bohužel přes množství ničím nezajímavým dokumentů se tento film staví do průměrnosti. Nicméně film má hlavně zajímavý nápad. A dobře napsané dialogy. Ale bohužel Conway asi neměl peníze či neměl prostě asi ve scénáři napsáno aby udělal nijakou akci. Film se dá doporučit maximálně fanouškům UFO filmů, sice se nic nového nedozvíme ani žádného ufouna neuvidíme, ale film prostě dokáže občas zabavit.(23.12.2008)

 • MonarC
  **

  Když pominu úděsnou obrazovou kvalitu, která vypadá na film z roku 1965 a rozhodně ne jako z 1980 a nekvalitní DVD od Řitka Video (v polovině filmu se DVD začalo sekat takovým způsobem, že jsem film dokoukal na youtube), tak to byl celkem příjemný thriller s "blbým" koncem. UFO tam šlo paradoxně do popředí a vše se motalo kolem politiky, intrik a o tom, jak vše "ututlat". Atmosféra byla místy celkem dobrá, ale o hororu (jak hlásá přebal) zde nemůže být řeč.(11.8.2015)

 • SOLOM.
  ***

  To je již letos popáté co si z nás Filmag a Řitka vystřelili. Nevím proč dávají podobné scifi filmy pod hlavičkou hororu, když tyhle filmy jím rozhodně nejsou (jde o klamání zákazníků) a začínají mě tímhle štvát. Film jinak docela ujde, ale žádné terno to rozhodně není. Musel jsem se dost přemáhat abych u něj neusnul. Atmosféra dostane zajímavý náboj až zhruba za polovinou filmu a herecké výkony jsou také dosti bídné. 5/10(19.9.2010)

 • corpsy
  ***

  Slušný dobrodružný sci-fi o páde UFO na našu planétu, o jeho skúmaní a o astronautoch-hrdinoch, ktorý sa snažia dokázať jeho prítomnosť. To všetko okorenené mytológiou o vzniku ľudstva a zopár na svoje pomery vydarenými akčnými a trikovými scénami. Snáď by ale mohli tie vesmírne kraksne padať už aj mimo USA.(14.2.2013)

 • oveckaoa
  *

  Původní hodnocení odpad změněno na 1 hvězdu. Rozhodně se nejedná o horor spíše tak o dobrodružný film ( a to i kdejaká blbost je dobrodružnější než toto). Navíc celý film se táhne a když už čekáte že se to nějak vypracuje k aspoň dobrému konci tak příjde tupý konec (aby režisér nemusel nic vysvětlovat tak to utne). Celý rozpočet asi padl na konečný výbuch a jde to i dost vidět. V rámci tvorby Řitky průměr vydávají daleko hporší a tupější filmy.(20.9.2010)

 • - Snímek sloužil také jako inspirace pro píseň "Hangar 18" od skupiny Megadeth. (Corpsegrinder)

 • - Snímek je produkován společností Sunn Classic Pictures, která se zabývá zejména dokumentárními filmy. Přestože je Hangár 18 sci-fi, produkční společnost jeho TV-spot uvedla právě jako další z řady dokumentů, které odhalují pravdu o UFO. (StrYke)