Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vesmírná mise probíhala poklidně a přesně podle plánu až do doby, kdy byl vypuštěn komunikační satelit. Ten se záhy střetává s neidentifikovaným létajícím předmětem. Po kolizi, která poprvé v historii lidstva dokazuje existenci mimozemské civilizace, se UFO zřítí kdesi v arizonské poušti. Avšak místo, aby vláda světu tak významnou událost odhalila, s vidinou blížících se voleb a jejich poklidného průběhu se rozhodne vše ututlat. Hrůzný nález tak prozatím končí v tajném Hangáru číslo 18... (StrYke)

(více)

Recenze (11)

MonarC 

všechny recenze uživatele

Když pominu úděsnou obrazovou kvalitu, která vypadá na film z roku 1965 a rozhodně ne jako z 1980 a nekvalitní DVD od Řitka Video (v polovině filmu se DVD začalo sekat takovým způsobem, že jsem film dokoukal na youtube), tak to byl celkem příjemný thriller s "blbým" koncem. UFO tam šlo paradoxně do popředí a vše se motalo kolem politiky, intrik a o tom, jak vše "ututlat". Atmosféra byla místy celkem dobrá, ale o hororu (jak hlásá přebal) zde nemůže být řeč. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

To je již letos popáté co si z nás Filmag a Řitka vystřelili. Nevím proč dávají podobné scifi filmy pod hlavičkou hororu, když tyhle filmy jím rozhodně nejsou (jde o klamání zákazníků) a začínají mě tímhle štvát. Film jinak docela ujde, ale žádné terno to rozhodně není. Musel jsem se dost přemáhat abych u něj neusnul. Atmosféra dostane zajímavý náboj až zhruba za polovinou filmu a herecké výkony jsou také dosti bídné. 5/10 ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Slušný dobrodružný sci-fi o páde UFO na našu planétu, o jeho skúmaní a o astronautoch-hrdinoch, ktorý sa snažia dokázať jeho prítomnosť. To všetko okorenené mytológiou o vzniku ľudstva a zopár na svoje pomery vydarenými akčnými a trikovými scénami. Snáď by ale mohli tie vesmírne kraksne padať už aj mimo USA. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad. Ale bohužel přes množství ničím nezajímavým dokumentů se tento film staví do průměrnosti. Nicméně film má hlavně zajímavý nápad. A dobře napsané dialogy. Ale bohužel Conway asi neměl peníze či neměl prostě asi ve scénáři napsáno aby udělal nijakou akci. Film se dá doporučit maximálně fanouškům UFO filmů, sice se nic nového nedozvíme ani žádného ufouna neuvidíme, ale film prostě dokáže občas zabavit. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Bál jsem se, že to celé bude jenom o tom, jak se dva piloti snaží dokázat že viděli UFO (o čemž tenhle film je a být má), ale naštěstí kromě toho zachází dál. Ať už k politice nebo k odhalování tajemství mimozemšťanů - po téhle stránce se sice neřekne vše potřebné, ale stejně je zde řečeno mnohem víc, než jsem očekával. To pro mě tahá Hangár 18 z průměru do nadprůměru (+ ještě dost zajímavý závěr), protože nějakou atmosféru a napětí to začne mít až v druhé polovině a natočené a zahrané je to docela průměrně. Ale určitě jsem to rád viděl, ztracený čas to nebyl. Silné 3* ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Snímek sloužil také jako inspirace pro píseň "Hangar 18" od skupiny Megadeth. (Corpsegrinder)
  • Snímek je produkován společností Sunn Classic Pictures, která se zabývá zejména dokumentárními filmy. Přestože je Hangár 18 sci-fi, produkční společnost jeho TV-spot uvedla právě jako další z řady dokumentů, které odhalují pravdu o UFO. (StrYke)

Reklama

Reklama