Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

Spike86

Na Jet Liho bojové umění a kreace se kouká velmi dobře jako vždycky. Příběhová linie popisuje postupný přerod náhledu na smysl bojového umění Wushu a na smysl života jako takový. Hlavní postava postupně procitne a pochopí to, co se jí snaží nejbližší vysvětlit celou dobu a stane se pravým hrdinou. Nic extra objevného, ale je to zručně natočené a poutavé. ()

shinlove

Po dlouhé době jsem včera shlédl klasický bojový film a musím s potěšením přiznat, že jsem se zrovna trefil do jednoho z nejlepších, který jsem kdy viděl. Když pominu nějaké "ulítlosti" s Van Dammem a film Tygr a Drak, byl to asi nejlepší "kung-fu" film. Prostě paráda, skvělý odpočinek a i když jsem od začátku věděl, že Jet Li musí dojít pokání, přesto jsem byl skutečně ohromen, jak skvělé je bojové umění a jak ještě krásněji dokáží natočit v americko-čínské režii umírání hlavního hrdiny. Je to vždy otázka cti a morální síly. 4* ()

Fabled

Od bojových filmů čekám pořádný rubačky a svižnou akci (pokud je to film s Jackie Chanem tak i nějakej ten humor), proto jsem byl ohromně překvapen, naštěstí příjemně. Jet Li nejen že umí Wu Shu, ale dokonce umí i hrát...z namyšlenýho fracka na moudrýho mistra, kterej se stane v podstatě hrdinou národa. Silnej příběh mě vtáhnul do sebe až do úplnýho konce, prostě paráda. ()

sospik

Tahle luxusní kungfu podívaná je o mistrovi wuši, který se poučil ze svých chyb :) Opravdu mistrovské provedení některých scén. Po vyvraždění jeho rodiny ztrácí chuť žít a toulá se, dokud nezakotví na venkově, kde pěstuje rýži. Práce šlechtí a on postupně přichází na to, že musí dokončit svůj dávný problém. Tento nikdy neporažený bojovník si to rozdá se 4 mistry kolonizačních zemí a pokud by ho neotrávili, doslova by jim všem nakopal :D ()

chosan

Mám rád kung fu filmy a tento je jeden z nejlepších a po Polibku draka druhý nejlepší z Jet Lim dávám 90%. ()

Tomulka

Tvůrci mohli vyprávět příběh od začátku až po konec a možná by to bylo lepší než udělat začátek konce a pak se vracet na úplný začátek. Také by ( ďle mého názoru) snímku prospělo, kdyby věnovali více času dětsví Huo Yuanaa Jia (dále jen HYJ), kdy se tvořila chlapcova zpupnost a pomstychtivost ke kterým se přidala arogance a neslušné chování až se nakonec stal mistrem. Také období v rýžových políčkách v horách by mohlo mít delšího trvání a zase býti lépe vykresleno, jak HYJ získává lepší priority, probudí v něm tamní obyvatelé moudrost, laskavost úctu k přátelství rodině atd. Jinak to byl celkem typicky natočený akční snímek z východní produkce s dramatickými prvky. Perfektní výkon, který předvedl Jet Li je bez chybičky. Schopnosti herce vždy prověří příběh, během kterého se hrdina mění. Z prvu arogantní pak zlomený následně zmoudří a je laskavý to vše skloubeno s disciplínou a úctou k protivníkům přátelům atd. Hlavně vyjadřovaní emocí a momentálního duševního stavu HYJ se Jet Li povedlo. Rozhodně doporučuji vidět lidem, kteří mají rádi emotivní příběhy s prvky bojových umění točených s nádechem legend. ()

lajkus

Proč doprdele všude musí být zlý Evropani, proč musej furt do každý bojovky srát to čínské vlastenčení typu tedka všecko patří cizincům, musíme pracovat pro cizince, cizinci nám všecko berou atd. když nejvíc toho Čínanům a Čínské kultuře sebral komunismus...... ()

cajda77

Dá se říci klasický čínský film o bojových umění, nepostrádá schématičnost ani dostatek měsíční akce. Příběh taky nepřekvapí, v některých směrech tyto filmy připomínají třicet staré americké akční filmy, poněkud vtipně je zde vykreslena nenávist k již zašlým západním mocnostem, či určité pohrdání Japonci. Líbí se mi, že filmy s sebou nesou určitou duchovní osvětu, snad se i snaží diváka vést k zdravým a ušlechtilým morálním hodnotám, které ale už v našem západním světe asi bohužel před lety vymřely ...nebo snad ne? ()

magic0

Po dlouhé době Kung-fu film s opravdu reálným základem, souboje nejsou vyumělkované jako v například Tygr a drak (sice i tady jsou lanka, ale v rozumné míře).Kamera je příjemná a celkový pocit z filmu je takový, že se skoro zdá založena na reálnu. I když do tak není. Tento film je velkým vrcholem Jet Li. ()

gezko

Vynikajúci film s geniálnym Jet Li-om. Jet dokazuje, že aj v skutočnosti je majstrom wu shu bojového umenia. Vidieť to na bojových sekvenciách, ktoré takmer všetky zvládol bez dablérov. Film samotný má silný príbeh, ktorý postupne graduje až do záverečnej bitky a smrti hlavného hrdinu. Z tohto hľadiska je dôležité spomenúť, ako skvelo sa režisér pohral s témou. Zobrazenie života národného hrdinu je vždy ťažký oriešok. V tomto prípade to vyšlo. Pre mňa osobne je to taký návrat k starým šaolinským filmom, ktoré som veľmi rád pozerával. Som rád, že úlohu nedali Jackieku Chanovi, lebo potom by z toho bola komédia a nie životopisná dráma. Škoda len, že som videl len skratenú verziu, inak by bolo hodnotenie určite za 5*. ()

sona.1990

NEUVĚŘITELNÝ FILM! Nemám filmy s asijským bojovým uměním moc v oblibě, ale tohle je opravdu mistrovské dílo! Sice nejsmutnější film ze všech smutných, ale co?!! Klidně bych našla i šestou hvězdu kdyby byla!! ()

Bohdy67

Nejsem fanoušek bojových umění a jejich zobrazení ve filmu. O to víc musím ocenit,když se najde něco co mě zaujmě. Velmi zajímavý příběh jako z čínské bajky o tom jak malý namyšlený fracek získal to co chtěl a pak přišel o to co bylo opravdu důležité aby mohl najít nový smysl života. Určitě to lepší od J.Liho...83% ()

flouny8

Z namyšleného nejlepšího bojovníka se cestou přes utrpení a sázení rýže stane pokorný nejlepší bojovník. Jet Li opět dokazuje, že umí, ale celkově nic moc. ()

dave91

Pro mne to je velké zklamání.Silně,ale opravdu silně nereálné.Až přespříliš asijského bojového umění.Chybí tomu solidní příběh,solidní zápletka.Zlatý Rocky. ()

Skunkiee

Viděl jsem Director's Cut...Kvalitní film se silným poselstvím. O boj tu až tolik nejde, na začátku si ho sice užijeme do sytosti, ale pak již sledujeme zápas člověka s jím samotným. A ten je podán snad ještě zajímavěji, i když i akční scény místy berou dech. Kamera je střídmá, přesto však poetická. Jet Li tu exceluje, protože kvalitní scénář ho nechává na rozdíl od amerických akčních výplachů řádně vyniknout. Některé scény jsou obzvlášť silné. Zkrátka film o něčem. Plný počet nedávám snad jen z důvodu nepříliš zapamatovatelné hudby a také pro to, že IP Man je přeci jen ještě o level výš. ()

zeleznak

Zhola zbytecna cinska agitka, ktera ma uroven a kvalitu scenare pro ctenare 2. st. ZS. Jak namysleny cinsky Honza ke skromnosti prisel. Chabost scenare nemuze vynahradit ani sebelepsi wushu scena. Bida. ()

Mistr119

Tak to je film, jak má být!! :) V půli se mi sice chtělo skoro zvracet, že mám sledovat takto zvráceného hlavního hrdinu, ale tu smrt ega, kterou si prošel a ta moudrost, která do něj vstoupila skrze přírodu venkova a také nemalé zásluhy slepé dívky, která ovšem dokázala vidět Srdcem... :) Krásně to gradovalo až do úplného konce. :) Jestli je tenhle film ještě navíc podle skutečné události, jak se zdá, tak obdiv tvůrcům, včetně samotného Huo Yuan Jia, ještě větší... :) ()

Breaker

Jet Li opět ve skvěle herecké formě a i kvalita snímku je velice slušná. Výtku bych vedl snad jen k tragickému konci ... bylo to fér? :)) ()

grissword

Jet-Li v roli slavného čínského mistra Chuo Yuan Jia, se již od dětství snaží napodobit svého otce v bojovém umění wu-shu, jež mu jeho otec zakazuje kvůli problémům s astmatem. Postupem času se stává zdánlivě nepřekonatelným bojovníkem, bohužel zdánlivě proto, že, jak sám později říká, našim největším nepřítelem jsme my sami. A tak zpočátku sledujeme, jak se Chuo Yuan Ji postupně vypracovává na pohybově nedostižitelného protivníka, ovšem jeho cílem je jen tělesná dokonalost za kterou se žene s takovou pýchou, že svým soupeřům začíná lámat kosti v těle a dokonce dojde i na smrt. Ve chvíli, kdy mu zavraždí rodinu odchází na 6 let mimo svůj domov, aby našel sebe samého a zjistil o čem vlastně skutečně wu-shu je. U Fearless jsem si vlastně uvědomil, že většina západních nábožensky založených zemí, věří v jakéhosi boha, ovšem dálný východ a všechny jeho druhy náboženství (myslím, že všechny) rozvijí právě víru v sama sebe a to platí rovněž o bojovém umění. Fearless není jen perfektní choreografická podívaná, stejným dílem je to i film o člověku, který se našel. ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje