Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

Stejšn

Jo, tohle docela šlo. Takovej návrat do 80ek. Kulová Brenda je ovšem nejvíc aneb "moje ségra byla tlustá kráva". ()

Mamlas

Nevěřil bych, že to nenatočili v osmdesátkách. Jinak celkem koukatelná černá komedie. A slimáčí miminka byla roztomilá :). (47%) ()

Martass21

Ne, tak tohle se moc nepovedlo. Radši úsvit mrtvých pane Gunne. A držte se scénáristiky, protože režie vám moc nejde. Dvě hvězdy za těch pár povedených scén, jinak docela nuda a napětí žádný...Zlatej Úsvit mrtvých... ()

ali-n

Idem tomuto fláku trochu pozdvihnúť hodnotenie. Hlavne preto, že som sa dobre bavil, triky vyzerajú áčkovo a samotný film mi pripomenul Dekkerových "Krepsov" alias Night of the creeps (1986), kde sa hláškami tiež nešetrí. Myslím, že je to milá pocta všetkým komediálnym hororom - a chápem, že už len spojenie týchto dvoch slov môže u niekoho vyvolať vykašliavanie hustého hlienu v podobe slimákov. MOJE NAJ - Scéna v stodole: nový pohľad na votrelčiu matku :-)) ()

Fezzi

Efekty celkem povedené a mé smysly zaznamenaly dokonce i jemné náznaky příběhu. Černého humoru tak akorát, tělesné tekutiny létaly do všech světových stran a hláška s vačicí dokonale sedne. Ve výsledku ale člověk jen sedí a čeká kdy se pousměje nad dalším rozseknutým lomeno explodujícím člověkem a za 15 milionů dolarů bych čekal popravdě o trošku víc než "jen" tohle. Filmu jednoduše chybělo něco co člověka vtáhne do děje. Navíc mrtvá těla psů po celé obrazovce a téměř kopaná s hlavou jedno z nich je podle mého názoru až příliš. Ve výsledku byl tedy film překvapivě koukatelný, avšak zavzpomínám-li na Avangers Grimm, tak víc jak dvě hvězdy prostě nemohu dát. ()

jack_scott

Velmi fajn podívaná plná humoru a hnusu! James Gunn už v počátcích měl smysl pro detail a vedení postav, a zde si to člověk mohl hezky užít.  Spokojenost. 80% a ****. ()

Rychloskot

Tak tohle béčko se povedlo. Mělo to nápad, spád, děj, začátek a konec a docela nečekané vyústění. Měli na to očividně docela dost peněz, humor byl vtipný a tepání do amerických vesničanů v tomhle směru i docela na místě. Na víc hvězdiček to zase nebylo, ale bavilo mě to ()

blackout

Jako fanoušek horrorových filmů se odvážím dát 4* .Film byl točený pro zábavu a s malým rozpočtem se nám dostane hodně muziky. Výborné masky, gore efekty, humor.Bohužel film nadchne spíše fanoušky než průměrného diváka. Ale možná to byl záměr ne? ()

bigboss_

No rozhodne neobvyklé spracovanie hororu a zároveň komédie. Taký priemer... Keď budete pozerať tento film tak jedine zo zavretými ústami (všask zistíte, že prečo) ()

sAreOn

Tak nevím, jestli tvůrci tohle mysleli zcela vážně nebo spíše jako komedii. To už se asi nedovíme... Každopadně tenhle styl filmů mi sedí, ulítla komedie s prvky hororu. Vtipu zde bylo tak akorat, občas se člověk i lekne... absurdity habaděj, tak o co jde? :-) Myslím, že si ale teď na slimáky dám většího majzla... ;-) ()

bulawaio

Já jsem se bavil a docela dost. Hlášek bylo dostatečně, škoda jen první poloviny, která vyhlíží dost nemastně neslaně. Ta byla točená jako špatný horor za 2* a druhá jako uchylně nechutná komedie za 4*. Dohromady to máme za 3* a ještě kousek, protože některé scény stály za to. ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)