Slimák

Slimák

Slither

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

Tak to sem nečekal. Vskutku svižná věc se spoustou mě známých herců a hereček se přijela pobavit na venkov a spíchla věc věru nečekanou. Skvěle jsem se bavil, o strachu či dokonce hrůze nemůže být ani řeč, ale zábava královská :-) Kdo si rád zhlídne filmy jako Black sheep či Braindead, ba dokonce sérii Re-Animator, tento film vřele přijme. Nejvíc mě dostalo vyzbrojování kolem 35.minuty a do toho vykradená, trochu upravená hudba z Predatora :-) Vůbec jsem to nebral jako vážný prvek filmu. Naopak, je tam spousta parodických scén, které dokáží značně zacukat koutkem úst, protože tohle je hlavně sci-fi / komedie / "horor" :-) A to je více než dobře.(27.10.2010)

Tento film mám doma už hodně dlouho, ale pořád jsem jej odkládal (vlastně ani nevím proč). Jelikož jsem si o něm moc informací dopředu nepřečetl, očekával jsem další „slimáčí attack“. Proto jsem nestačil zírat, jak jsem se šeredně pletl. Slither je svým způsobem dobrý scifi horror říznutý černou komedií, ale našel jsem tu i několik rušivých elementů, které mi na něm trochu vadili. Začátek se nese v trošku nudnějším tempu a popravdě mi tu moc postav sympatických nebylo (starosta byl samozřejmě nejlepší), ale postupem času a především s příchodem „nechutných“ efektů se to začalo zlepšovat. Atmosféra gradovala, mord scény se nesly v humorném duchu a „invaze malých slizkých tvorů“ konečně nastartovala i napětí. Asi nejvíc mě uchvátilo ono „buranské“ podání v jakém se nám presentovala valná většina děje i samotné hlášky „Chtěli mi vlézt do huby…“ - Gregg Henry exceloval na plné čáře a doslova jsem si jeho postavu zamiloval. Jen jsem po celou dobu očekával, že to pořádně rozjede i Elizabeth Banks, leč marně. Ta se po úvodu stáhla lehce do pozadí, což byla škoda. Tvůrcům však přičítám k dobru onen pokus o vysvětlení (proč se tohle všechno vlastně začalo dít) – flashback byl dobrý a ona spižírna ve sklepě mi taky tak trochu zahoupala žaludkem.(27.6.2014)

Cronenberg, Romero a Jackson sa rozhodli, ze zfilmuju nejaky riadny beckovy scenar a zaspominaju si na stare casy. Ale vazne. Zabavny a miestami naozaj stavnaty hororik, ktory vsak koli onomu mixu (mutacie, zombie, slimaky, a nadsadeny humor k tomu) akosi nema vlastnu formu, koli ktorej by som mohol neskor povedat "...aaa...tento film mi pripomina Slither...". Nic take, prave naopak. To Slither mi pripomina kadeco co som uz videl pred tym. Na druhu stranu treba pochvalit, ze niekto, s ocividnou chutou a nadsenim taketo cistokrvne hororove becko natocil. Bavil som sa slusne a okrem spominaneho mi vobec nic nevadilo (hadam este akasi prilisna umelost vsetkych masiek efektov a trikov). Avsak ak si raz s kamosmi naplanujeme pozriet nejaky ten stavnaty horor, siahnem radsej po jednej s osvedcenych klasik. (6.5/10)(30.11.2007)

Dost jsem se pobavil, a to jsem podle obalu DVD rozhodně nečekal :-) Všude plno slizu, gore efektů, mrtvol, dobrých hlášek a černého humoru: ten je v některých scénách – například v té s přežranou paničkou – opravdu hodný medaile. Triky nejsou top, ale co chtít za 15 milionů dolarů? Na tenhle rozpočet jsou skvělé... Z filmu je cítit, že jeho tvůrci jistě vzhlížejí ke staré hororové, protože ačkoliv jsou tam všechny slizoidně-krvavé ingredience, snímek nestaví výhradně na nich. A proto nenudí. Trochu mi vadil jen lehce odbytý konec a občas trochu hloupé repliky („Jsi v pořádku?“, zeptá se blondýna šerifa, který si právě odkudsi ze žaludku vytáhl ostnaté chapadlo).(8.12.2006)

Podobný typ zábavy mi v tomto roku prinieslo len málo filmov, na porovnanie by som uviedol podobne absurdnú horrorovú zábavičku 'Black Sheep', ktorá však často strácala za týmto experimentom práve v úrovni excelentných morbídnych hlášok, či v brutalite. Tou tvorcovia naozaj naše žalúdky nešetrili a keď sa neraz hneď v zápätí zachvie pod paľbou naozaj dobre trafených vtipov aj vaša bránica, pocity sú v útrobách tela sú naozaj zaujímavé. Každopádne som sa skvele non-brainovsky zabavil, hlavne po úvodnej polhodinke sa to konečne poriadne rozbehne a sliznaté potvory nedajú pokoj až do konca. 75%.(2.1.2009)

• - Když přichází Grant navštívit Brendu Jamesovou do jejího domu, Brenda sleduje v televizi film Toxický mstitel. (Stocki)

• - Po tom, ako Granta na začiatku atakuje mimozemský organizmus, tečie mu krv z nosa a uší. Keď sa však Grant postaví na nohy, má krv už len pod nosom, hoci si ju neutieral. (Sociopath)

• - Natáčení filmu trvalo 47 dní. (Stocki)