Slimák

Slither

Slimák

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

Skutečně se už asi můžete stát terčem útoku jakéhokoliv myslitelného tvora. Přerostlou anakondou počínaje a právě teď stádem hnusných a slizkých slimáčků konče. Není to však klasický béčkový horror se zvířecím monstrem v hlavní roli. Slither v sobě spojuje brutalitu krvavých scén a trefný černý humor. Příběh s infiltrací mimozemského organismu do lidské společnosti není nijak nový, ale vývojový cyklus, jakým tvor prochází, je originální. Čím se Slither skutečně vyznamenal, jsou digitální triky a masky, protože takové parádičky se v hororech za 15 miliónů dolarů skutečně moc často nevidí. A když si s tím dali maskéři takovou práci, snaží se nám to patřičně předvést, což vyúsťuje v řadu dost drsných, snad až nechutných scén a lidských úmrtí. Vlastně ne tak docela úmrtí, jelikož infikovaní lidé se mění...no...ve slimo-zombie:). Filmu dodává říz a právě určitou odlišnost od jiných survival hororů mnoho drobných vtipných momentů či frází(střihačka kámen-nůžky-papír o to, kdo otevře dveře do obklíčené stodoly je rulézní)...Příběh se nevyznačuje košatostí ani žádnými důmyslnými kličkami či zvraty, ale jednoduše provází naservírovaným problémem...Michael Rooker zahrál svojí roli dost dobře na to, abyste mu uvěřili každý pohyb a každé slovo...Myslíte si, že to skončilo dobře?? Aha, tak to jste asi zapomněli na poslední scénu po závěrečných titulcích...15 miliónů(rozpočet)/12,5 miliónů(celosvětový výdělek)(6.11.2006)

Podobný typ zábavy mi v tomto roku prinieslo len málo filmov, na porovnanie by som uviedol podobne absurdnú horrorovú zábavičku 'Black Sheep', ktorá však často strácala za týmto experimentom práve v úrovni excelentných morbídnych hlášok, či v brutalite. Tou tvorcovia naozaj naše žalúdky nešetrili a keď sa neraz hneď v zápätí zachvie pod paľbou naozaj dobre trafených vtipov aj vaša bránica, pocity sú v útrobách tela sú naozaj zaujímavé. Každopádne som sa skvele non-brainovsky zabavil, hlavne po úvodnej polhodinke sa to konečne poriadne rozbehne a sliznaté potvory nedajú pokoj až do konca. 75%.(2.1.2009)

Ďalší z lepších hororových béčiek. Je to sakra cool vydarené béčko, pri ktorom sa nedá nudiť, len pri začiatku, ktorý ani mne veľmi nesedel. Od takej polovice to bolo sakra dobré a navyše slušné efekty aj keď niektoré zábery boli pekne shitné. Podobná vec ako Critters, len tak ďalej. Viac podobných filmov by to chcelo, jak je to stupidné tak to je dobré. Pre mňa veľmi príťažlivý horor s komediálnymi prvkami. Zopár hlášok bolo fakt vydarených. Dal by som aj 4*, no ostávam pri 3*. 65%(1.7.2008)

Mám tak nějak rád slizké horrory...Vetřelčím monstrem počínaje, přes Blob až třeba k...slimáčkům. Zmutovaný chlapík připomíná chvílemi doktora z Gordonova Ze záhrobí, pak zase lidskou srostlici ze Society B.Yuzny a k tomu se ještě vybaví StarTrek:Next Generation, kde nejen Borgové mají kolektivní vědomí... Vtipné, rychlé, občas trochu nechutné. Psí mrtvolky i chlapík, z kterého po roztržení vypadne prádelní koš vnitřností, dodávají filmu tu pravou šťávu. I na podruhé neobyčejně milý film na dobrou noc....a ať vás slimáci prohání celou noc!(27.11.2010)

Bohovská pocta 80s splatter body-hororovým komédiám s množstvom skvelých gagov, riadnou kadenciou hlášok a skvelými postavami (okrem tradične bohovského Nathana Filliona som si strašne obľúbil fuckujúceho starostu), z ktorej úplne srší fanúšikovské nadšenie tvorcov. "Oh, ho, ho, ho. Ha, ha, fucking ha!"(25.6.2015)

• - Režisér James Gunn pojmenoval dvojčata Jenny a Emily Stutemyerovi po své dnes už bývalé ženě (Jenna) a její mladší sestře (Emily). (Stocki)

• - Knihy, které čtou dvojčata Jenna a Emily jsou dvě populární knihy od Goosebumps. První s názvem“ "You Can't Scare Me" (vydáno leden 1994) a druhá "The Girl Who Cried Monster" (vydáno květen 1993). Goosebumps je dětská literatura fiktivních románů s hororovou tématikou vytvořená a napsaná kanadsko-americkým spisovatelem Robertem Lawrencem Stinem. (Stocki)

• - V úvodnej scéne je možné zahliadnuť márnicu s nápisom RJ McCready's Funeral Home. Je to odkaz na postavu RJ McCreadyho (Kurt Russell) z filmu Vec (1982). (beso74)