Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (329)

Matty 

všechny recenze uživatele

Městečko Wheelsy je taková pěkná, malá… díra. Zdejší každodenní problémy jsou (pokud jsou) malicherné. Až do jednoho obyčejného dne, kdy z kosmu přiletí něco velice, velice neobyčejného. Něco žravého a hladového. A pak už jenom osamělá dvojice v lese… a znáte to, nákaza se šíří. Námět Slimáka je tak trapně neoriginální, že mi občas bylo tvůrců líto, protože oni to jistě nemysleli špatně, jenom nejspíš zaspali pár desítek let, netuše, že požadavky na starou dobrou blbou hororovou komedii trošičku stouply. Na film, který se vyplazil kdoví odkud, má Slimák parádní triky (přiznávám, nejsem na ně odborník). Oslizlé potvory a rozervané vačice u mne dokonce vyvolávaly větší zhnusení, než jsem u komedie zvyknutý akceptovat. Ačkoliv mám vřelý vztah k morbidnímu humoru, spousta scén mi nepřipadala ani děsivá, ani vtipná, pouze nechutná. Nepochybně jsou i lidé, kteří to dokáži ocenit a pohled na (slovy jedné postavy) „něco, co mi za války upadlo z ptáka“ si s gurmánským nadhledem vychutnají. James Gunn umí „vycítit“, co podobně postižené rozesměje, takže si dovolil přitlačit na pilu a vzdálit se mainstreamu. Výsledkem bylo finanční fiasko a nadšené ohlasy kritiků– například neskutečných 84% na RottenTomatoes, které mě nutí myslet si, že mi něco podstatného uniklo. Možná, ale i tak jsem se bavil dost, přiměřeně dlouho a zcela upřímně. -Je to zatracenej Marťan. -Marťani jsou z Marsu, Jacku. -Marťan je obecnej pojem pro sráče z vemíru. 65% Zajímavé komentáře: RAiken, kitano, Sobis87 ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pro jedny to bude možná hitovka plná krve, odporných potvor a troškou humoru. Bohužel pro mě jsem čekal trochu vážněji pojatý horror, v kterém místo aby se stále jen bál jsem se bál pár vteřin než se objevila nějaká postava a hodila nějakou fakt chytrou hlášku. Proč se dneska nemohou točit pořádné horrory a musí to být jen kombinace horroru a komedie? Vždyť není těžké vymyslet absurdní přílet/invazi mimozemšťanů a dát do každé druhé scény nějakou tu vtipnou hlášku, ale popravdě tohle mě fakt nebaví. Ještě, že Slither se dokáže chvílemi udržet na té správné koleji, jen bohužel do stanice se 4* nedojede... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Šílená zvrácenost v podobě nestvůry přicestovala na svém vesmírném...meteoritu? na naši Zemičku a chce si ji celou podmanit. Podrobí si pár lidí a buď je sežere nebo se z nich stanou takoví divní, kyselinu plivající cosi, podobní zombie (škoda už seš druhej slimáku:)) a ti běhají takovým divným krokem a spolu se samotnými slimáky ohrožujou naši partičku, která jde po vůdcovi. Mix takové šílené bejkoviny spolu s ironicky černou komedií, která neurazí ani nepotěší, ale příjemně zabaví. Co mě hodně překvapilo byly efekty, které na relativně nízkorozpočtový snímek byly opravdu slušné. Scény z filmu nemá smysl prozrazovat maximálně můžu říct, že jsou dost flustrující a hnusné a věřím, že se o nich bude povídat ještě dlouho. --- Vypadá jako něco co odpadlo od mého ptáka už během vojny. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Čajíček. Tá povesť "najhnusnejšieho filmu týchto čias" je náramne prehnaná. Je to nahláškované, solídne zrežírované, herci sa bavia, ale chcelo by to fakt nejaké poriadne "maso". A to sa bohužiaľ nedostaví. Konzumentom Vreskotov zrejme bude naozaj zle, ale nás starých "braindeaďákov" tie dve-tri vybuchnuté hlavy v závere nechajú neuspokojených. Šťavnatejší bol dokonca aj pôvodný film Night of the Creeps, ktorého je Slimajz nepriznaným, ale očividným remakom. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Má to božského Michaela Rookera jako tragického drsňáka, má to fenomenálního fuckujícího starostu Gregga Henryho, má to působivé odkazy na jiné filmy (Toxic Avenger v televizi), jenže to rozhodně nemá ten drajv, na který by si s klidem mohl odchovanec tromácké stáje James Gunn troufnout. Celých jednadevadesát minut jsem pouze sledoval náznaky toho, kam by se celá tahle šaráda mohla posunout, kdyby režisér opravdu mohutně přitlačil na pilu. Chci pokračování, kde nezůstane jenom u napadení malých holčiček, nadávek do posraných republikánů a slizkých šliců na každém kroku. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (20)

  • Film obshuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Sad World“ od Simona Steadmana. Ve 13. minutě hraje „Every Woman In The World“ od Air Supply. Na konci filmu pak hraje „Baby I Love You“ od The Yahoos. (Duoscop)

Související novinky

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)

Reklama

Reklama