Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

jojinecko

3,5*/5...Slimák mi veľmi pripomenul staré dobré béčko Sliz, pre mňa jeden z najkultovejších old-school hororov:)... Aj keď tentokrát prileteli z vesmíru dosť nepríjemné slíže a pustili sa do obyvateľov jedného zaspatého mestečka...V celku "príjemná" gore srandička, ktorá si zo žánrových klišé robí prdel a na druhej strane funguje naozaj aj ako horor... Ničím prevratná zvrhlo-vtipná úchylárna, ktorá poteší:))) ()

heyda

Hledáte hororové béčko se vším co k tomu patří? Tak Slimák je pravá volba. :-) Vtipné momenty střídají momenty nechutné a sem tam narazíte i na nějakou tu lekačku nebo jiný dobrý hororvý prvek. Velmi potěší hudba. Každopádně nesmí se to brát vážně. Tenhle film totiž nemá za cíl vyděsit nebo vám ukázat nějaký teror, ale spíš pobavit + trochu znechutit a to se mu celkem daří. Dát víc jak 3 hvězdičky by bylo nefér vůči jiným dobrým hororům. Jít však pod 3 hvězdičky taky nechci, takže je to jasné. Jo a po titulkách váš čeká malinké překvápko :-D ()

Faustka

Je to doslova nechutně slizká, kluzká, hodně krvavá slimáčí podívaná. Tomu všemu vévodí zmutovaná chapadlovitá zrůda a hlavně je tu největší spotřeba masa na jednoho obyvatele. Proto to nedoporučuji žádným vegetariánům, fakt je to dost síla! -:) Ale stejně, není nad jen tak lehce propečený steak. Mňam, mňam. ()

sniper18

Je to vydarená hororová komédia. Má dosť dobrý príbeh o mužovi, ktorý sa dostane do styku s mimozemským organizmom, čo má za následok jeho postupnú premenu na ľudského slimáka s neutíchajúcou túžbou po čerstvom mäse a navyše jeho potomstvo začne ohrozovať celé mesto. Ale jeho manželka a hrdinský šerif chcú celú situáciu zachrániť. Spracovanie sa mi páči, dej sa zbytočne niečím nezdržuje, už po chvíli sa začne diať to hlavné a tak si slušnú úroveň zábavnosti nastaví už od úvodu, útekom slimáka do lesov sa začne po všetkých stránkach vrcholná časť filmu, či už po stránke humoru, akcie, ale aj deja, v ktorom sa práve skombinuje niekoľko typov hororových subžánrov a síce finálna fáza už nastavenú úroveň neudrží, ale aj tak je na tom stále viac než dobre. Hororových scén je tu plno a sú rozhodne vydarené, kvôli kombinácii hororu a komédie tu samzrejme nemôže fungovať atmoféra a ani napätie, takže o to tu vôbec nejde, ale je tu plno obsahovo zaujímavých scén, kvalitných krvavých momentov, ktoré sú navyše aj dobre načasované a výborné masky. A po stránke humoru som veľmi spokojný, je tu množstvo skvelých hlášok a zábavných scén. Herecké obsadenie sa mi páči a navyše predstavujú v rámci žánru výborné postavy, skvelý šerif Nathan Fillion, príjemná Elizabeth Banks, charizmatický Michael Rooker, zábavná postava starosty, ale aj zvyšné postavy. Réžia je výborná, z filmu celý čas cítiť radosť z práce a až na jeden horší trik som nadmieru spokojný aj s technickou stránkou. Slimák je rozhodne jedna z najlepších hororových komédií, čo som vôbec videl, výborne podaný príbeh, skvelé postavy, vtipný humor a kvalitné krvavé scény. Som veľmi spokojný. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 77%. ()

mm13

Keď sa stretne banda 15-tich ČSFD-árskych fanatikov so štipkou talentu, splodia presne takýto nadšenecký miš-maš so sviežimi dielčimi nápadmi, avšak s nejasným zámerom, bez výraznejšej jednotiacej linky, vlastne bez réžie. Najviac sa pri tom budú baviť oni sami, potom ich priaznivci z tejto stránky a radový divák zhovievavo kývne rukou. Večne nespokojný -mm13- v taký moment udelí ***, možno v dobrej chvílke **** (ČSFD forever), ale toto chcel byť plnohodnotný film, takže sorry!!! ()

• V jedné ze scén na stanici můžeme v miniroli „smutného opilce“ spatřit Lloyda Kaufmana – prezidenta a spoluzakladatele společnosti Troma, ve které James Gunn režíroval svůj první film Tromeo a Juliet (1996). Lloyd Kaufman je také režisérem filmu The Toxic Avenger (1984), ze kterého můžeme spatřit ve filmu ukázku. (Lorge)
  • Natáčení filmu trvalo 47 dní. (Stocki)
  • Ve filmu si můžeme všimnout obchodu se zbraněmi a municemi, který nese jméno Max Renn´s. Max Renn byla hlavní role ve filmu Videodrome (1983). (Stocki)

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)