Slimák

Slither

Slimák

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

Šílená zvrácenost v podobě nestvůry přicestovala na svém vesmírném...meteoritu? na naši Zemičku a chce si ji celou podmanit. Podrobí si pár lidí a buď je sežere nebo se z nich stanou takoví divní, kyselinu plivající cosi, podobní zombie (škoda už seš druhej slimáku:)) a ti běhají takovým divným krokem a spolu se samotnými slimáky ohrožujou naši partičku, která jde po vůdcovi. Mix takové šílené bejkoviny spolu s ironicky černou komedií, která neurazí ani nepotěší, ale příjemně zabaví. Co mě hodně překvapilo byly efekty, které na relativně nízkorozpočtový snímek byly opravdu slušné. Scény z filmu nemá smysl prozrazovat maximálně můžu říct, že jsou dost flustrující a hnusné a věřím, že se o nich bude povídat ještě dlouho. --- Vypadá jako něco co odpadlo od mého ptáka už během vojny.(5.1.2007)

Slither je ze všeho nejvíc zábavným filmem, který si nehraje na kdovíjaké umění a přesto vážně pobaví. Triky jsou docela fajn, malí slimáci krásně nechutní a příběh docela hezky drží pohromadě. Já jsem se vážně bavila.(5.4.2009)

Vtipný a slušně natočený mix hororů se všemi myslitelnými potvorami a výborně typově obsazenými herci. Gore efekty jsou na úrovni, krve jak z vola - zkrátka vydatná bašta od hororových fanoušků pro horové fanoušky. A scéna s přejedenou mamčou by zasloužila vytesat do kamene.(27.5.2006)

1979: Halloween, 1980: Friday the 13th, 1984: Nightmare on Elm Street, ... , 2002: Ring : - tie všetky boli pre slečinky. Teraz prichádza Slither. Slither je tu a veru takým kultom akým sa stali už zmienené filmy sa určite nastane. Film sa smelo hlási k B-čkam a dejom mi pripomenul napríklad takú Larvu (2005). No našťastie to nedopadlo tak katastrofálne. Iba napriek hláškam vcelku sympatických postáv je to zábava. Trailer síce sľuboval väčší masaker, ale to už raz tak býva.(23.5.2006)

Ačkoliv se Slither odkazuje na zetkového Toxic Avengera tak čekejte mnohem větší kvalitu - čerstvá krev přinesla solidní zombie/sliz řež -hlavně v druhé půli- navíc krytou s romancí, což je přeci jen nezvyklé a cení se. 70%(1.3.2007)

• - Dr. Karl byla i vedlejší role ve filmu Rabid (1977). (Stocki)

• - Starla telefonuje Dr. Karlovi aby se dozvěděla něco o Grantově stavu, hlas doktorovi propůjčil režisér Rob Zombie. (Stocki)

• - Více než 100 herců z Los Angels a Vancouveru se ucházelo o roli Jacka MacReadyho, kterou nakonec získal Gregg Henry. (Stocki)