Slimák

Slither

Slimák

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

3,5*/5...Slimák mi veľmi pripomenul staré dobré béčko Sliz, pre mňa jeden z najkultovejších old-school hororov:)... Aj keď tentokrát prileteli z vesmíru dosť nepríjemné slíže a pustili sa do obyvateľov jedného zaspatého mestečka...V celku "príjemná" gore srandička, ktorá si zo žánrových klišé robí prdel a na druhej strane funguje naozaj aj ako horor... Ničím prevratná zvrhlo-vtipná úchylárna, ktorá poteší:)))(24.2.2007)

• MM_Ramone

V malom, tichom, americkom mestečku Wheesley sa začnú diať hrôzostašné veci potom, čo agresívna, vesmírna forma života napadne jedného z miestných záletníkov a premení ho na slizkého, nenažratého mäkkýša. Ten infikuje ďaľších ľudí, s ktorých urobí tlupu oddaných zombie s kolektívnym vedomím. Trocha prekombinované. Dosť nahlúple. Inšpirácia horrormi z osemdesiatych rokov minulého storočia nepopierateľná. Hodne slabí herci, nízky rozpočet a lacné, digitálne triky. Celkovo nič moc. **(3.6.2011)

Jako horror slaboučké, jako komedie ještě slabší (popravdě jsem se zasmál jen asi u dvou hlášek připosraného starosty), ale pokud tento snímek budu brát jako poctu béčkovým spektáklům 80. let, které byly plné zombíků, červů, sprchových scén, krvavých efektů, mrzkých hereckých výkonů, scénáristické nemohoucnosti skryté za hláškovost, tak mohu s přimhouřením jednoho oka nějaký ten bodík přidat. A co, nakonec je tu přece Michael Rooker, který sice trochu pozapomněl na svou prďáckou formu z dob Henryho, ale na roli slizoidního milovníka má tak akorát slizký ksicht.(15.1.2007)

• Dudek

Dlouho očekávaný a vcelku kladně přijatý Slimák se stal jedním z filmů, na které jsem se hodně těšil, i když jsem mu příliš nevěřil. Díky mé nedůvěře k tomuto projektu jsem se mohl vyvarovat přílišnému zklamání z očekávání, ale i přesto jsem byl překvapen, jak je tenhle snímek nefunkční. Slimák není příliš komplexní film, spíše skupina nekvalitně propojených epizodek, z nichž každá končí a začíná obyčejnou zatmívačkou. Díky tomu může divák ztrácet pozornost a některé detaily mu uniknou. Snímek díky tomu také přichází alespoň o ty náznaky atmosféry a příběhová roztroušenost se pak může projevit v nesoustředěnosti a snímek se stává nudným. Dobře na tom nejsou ani charaktery, po celý snímek jsem nezaznamenal žádný vývoj, který by tam vzhledem k situaci mohl být alespoň nepatrně naznačný. Herci se zdají zmatení a povětšinu času /krom dialogů/ jakoby ani nevěděli co mají hrát. Ve výsledném efektu o ně pak jako divák nejevím žádný zájem a jen pozoruji jejich nešikovné počínání. Naprosto tu souhlasím se začátkem Paldiniho komentáře. Bereme-li Slimáka jako komedii, moc se nezasmějeme, pokud jako horor musíme při hodnocení brát v potaz jeho slabost. (80. léta však rozhodně nebyla érou hloupých filmů, ale snímků nad míru zábavných a to Slimákovi chybí). _ Švankmajerovští slimáčci ovšem potěšili :)(26.1.2007)

Má to božského Michaela Rookera jako tragického drsňáka, má to fenomenálního fuckujícího starostu Gregga Henryho, má to působivé odkazy na jiné filmy (Toxic Avenger v televizi), jenže to rozhodně nemá ten drajv, na který by si s klidem mohl odchovanec tromácké stáje James Gunn troufnout. Celých jednadevadesát minut jsem pouze sledoval náznaky toho, kam by se celá tahle šaráda mohla posunout, kdyby režisér opravdu mohutně přitlačil na pilu. Chci pokračování, kde nezůstane jenom u napadení malých holčiček, nadávek do posraných republikánů a slizkých šliců na každém kroku.(29.4.2007)

• - Ve filmu je zmínka o ranči, kde hospodaří rodina Castevetsova. Minnie a Roman Castevetsovi byli sousedi Rosemary ve filmu Rosemary má děťátko (1968). (Stocki)

• - Jako první byl do filmu obsazen Haig Sutherland (Trevor), jako druhá Elizabeth Banks (Starla) a jako úplně poslední získal roli Nathan Fillion (Bill). (Stocki)

• - Knihy, které čtou dvojčata Jenna a Emily jsou dvě populární knihy od Goosebumps. První s názvem“ "You Can't Scare Me" (vydáno leden 1994) a druhá "The Girl Who Cried Monster" (vydáno květen 1993). Goosebumps je dětská literatura fiktivních románů s hororovou tématikou vytvořená a napsaná kanadsko-americkým spisovatelem Robertem Lawrencem Stinem. (Stocki)