Slimák

Slither

Slimák

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

Kurevsky zábavné Béčko, len škoda, že trailer sľuboval predsa len trochu viac. James Gun sa po scenáristickom úspechu na remaku Dawn of the Dead rozhodol zrežírovať aj niečo sám a my môžme byť len radi. Z filmu je cítiť radosť a vidieť, že James vyrastal pri Lloydovi, čo sa na ňom v nemalej miere podpísalo a Slither tým pádom pripomína jemnejšiu verziu Tromy za väčšie peniaze. Výborne obsadené a napísané postavy na čele s Nathanom Fillion v roli hláškujúceho šerifa, very funny starosta a samozrejme Michael "napadnutý" Rooker. Škoda, že sa to až moc chválilo tým aké je to Béčko a pritom Hell v tom nevidel žiaden sex, dokonca ani poriadne nahú babu :o((26.12.2006)

Ohohó, takhle zavádějící a předem odrazující název filmu jsem už dlouho neviděl. O to větší bylo překvapení. Rozhodně nečekejte nějaké geneticky zmutované slimáky od vás ze zahrádky. Tohle je překvapivě hodně povedený mix sci-fi hororu, zombie hororu, kanibalského hororu a komediálního hororu aneb bratranec Predátora a Vetřelce útočí!!!! Poměrně dobrý triky, nějaká ta krev, trošku brutálních nechutností a hromada malých slizkých vlezlých hajzlíků.(20.5.2009)

Slither měl být něco jako dárek pro opravdové fandy hororů, kde se na sebe vrší klišé, všude je spousta krve a každou chvíli tvůrci na diváka pomrkávají, jak se neberou vážně a jaká to je vlastně psina a tak dál. A všechno tam je. Máme tu drsné gore efekty, spoustu hnusu, hláškujícího starostu, vtipné momenty, vybuchující hlavy, zombie jelena a spoustu dalšího, ALE...ale film se drží zbytečně při zemi. Nejspíš to je značně omezeným rozpočtem, díky čemuž kvantitu triků nahradila kvalita. Myslím si ale, že i tak se dalo z původního konceptu vytřískat víc. Občas mě napadlo, proč je teď všechno řešeno digitálně, proč se nepoužívaly starší metody, které působí žívočišněji a nechutněji a hlavně jsou levnější než digitální triky. Proč jsou chapadla digitální, když máme po ruce animatroniku? Jistě je to pohodlnější, ale digitální triky v tomto filmu nejsou na takové úrovni, aby se mohli měřit s hmatatelným a uvěřitelnějším latexem a slizem. Slither není špatný film, je v něm spousta dobrých nápadů a i přes roztahanější úvod dokáže příjemně zabavit. Jen škoda, že tvůrci víc nedupli na pedál.(26.8.2007)

Tak to sem nečekal. Vskutku svižná věc se spoustou mě známých herců a hereček se přijela pobavit na venkov a spíchla věc věru nečekanou. Skvěle jsem se bavil, o strachu či dokonce hrůze nemůže být ani řeč, ale zábava královská :-) Kdo si rád zhlídne filmy jako Black sheep či Braindead, ba dokonce sérii Re-Animator, tento film vřele přijme. Nejvíc mě dostalo vyzbrojování kolem 35.minuty a do toho vykradená, trochu upravená hudba z Predatora :-) Vůbec jsem to nebral jako vážný prvek filmu. Naopak, je tam spousta parodických scén, které dokáží značně zacukat koutkem úst, protože tohle je hlavně sci-fi / komedie / "horor" :-) A to je více než dobře.(27.10.2010)

Poctivý pozdrav spracovaním ako vyšitý z 80. rokov, námetom až z rokov 50tych. Trochu divnú a wtf prvú polovicu vystrieda od scény vo vani absolútne našlapaná polovica druhá a poteší celkom vtipný myšlienkový presah, len keby nám tá myšlienka o neukojenom manželovi nebola vtĺkaná do hlavy každú chvíľu. Očividné citácie Oživlých mŕtvol, Invázie lupičov tiel a tak ďalej, proste ak viete, do čoho idete a ak si to pustíte večer o jedenástej, prípadne aj s viacerými znalcami žánru, musíte byť spokojní. Mne najviac lichotilo, že sa Gunn nebál byť niekedy proste "úplne od veci". 70%(17.6.2017)

• - Starla telefonuje Dr. Karlovi aby se dozvěděla něco o Grantově stavu, hlas doktorovi propůjčil režisér Rob Zombie. (Stocki)

• - Knihy, které čtou dvojčata Jenna a Emily jsou dvě populární knihy od Goosebumps. První s názvem“ "You Can't Scare Me" (vydáno leden 1994) a druhá "The Girl Who Cried Monster" (vydáno květen 1993). Goosebumps je dětská literatura fiktivních románů s hororovou tématikou vytvořená a napsaná kanadsko-americkým spisovatelem Robertem Lawrencem Stinem. (Stocki)

• - Dr. Karl byla i vedlejší role ve filmu Rabid (1977). (Stocki)