Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

Trailer 1

Slasher

Příjemná, co se týká efektů povedená hororová komedie, místy dost vtipná aniž by tlačila na pilu v mezích humoru. Zápory? Sice ve mne nic moc nezůstalo, film tak nějak projde myslí bez větších dojmů, ale kdo to od něj očekával.... Také se mi nelíbil hlavní příšerák Grant ještě než se změnil ve slizkou hybridní nestvůru, jeho představitel je dokonale odporný i bez masky. Pravda že Michael Rooker byl stejně slizký i v Mallrats... Tak nějak 7/10, dobrý film. Praise *Jesus*? That's fucking pushing it! This shit's about as far from God as shit can get! Either of you ever seen anything like that? You even heard of anything like that? Huh? Me neither... and I watch Animal Planet all the fucking time! ()

sniper18

Je to vydarená hororová komédia. Má dosť dobrý príbeh o mužovi, ktorý sa dostane do styku s mimozemským organizmom, čo má za následok jeho postupnú premenu na ľudského slimáka s neutíchajúcou túžbou po čerstvom mäse a navyše jeho potomstvo začne ohrozovať celé mesto. Ale jeho manželka a hrdinský šerif chcú celú situáciu zachrániť. Spracovanie sa mi páči, dej sa zbytočne niečím nezdržuje, už po chvíli sa začne diať to hlavné a tak si slušnú úroveň zábavnosti nastaví už od úvodu, útekom slimáka do lesov sa začne po všetkých stránkach vrcholná časť filmu, či už po stránke humoru, akcie, ale aj deja, v ktorom sa práve skombinuje niekoľko typov hororových subžánrov a síce finálna fáza už nastavenú úroveň neudrží, ale aj tak je na tom stále viac než dobre. Hororových scén je tu plno a sú rozhodne vydarené, kvôli kombinácii hororu a komédie tu samzrejme nemôže fungovať atmoféra a ani napätie, takže o to tu vôbec nejde, ale je tu plno obsahovo zaujímavých scén, kvalitných krvavých momentov, ktoré sú navyše aj dobre načasované a výborné masky. A po stránke humoru som veľmi spokojný, je tu množstvo skvelých hlášok a zábavných scén. Herecké obsadenie sa mi páči a navyše predstavujú v rámci žánru výborné postavy, skvelý šerif Nathan Fillion, príjemná Elizabeth Banks, charizmatický Michael Rooker, zábavná postava starosty, ale aj zvyšné postavy. Réžia je výborná, z filmu celý čas cítiť radosť z práce a až na jeden horší trik som nadmieru spokojný aj s technickou stránkou. Slimák je rozhodne jedna z najlepších hororových komédií, čo som vôbec videl, výborne podaný príbeh, skvelé postavy, vtipný humor a kvalitné krvavé scény. Som veľmi spokojný. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 77%. ()

*CARNIFEX*

Uprostred noci dopadá z vesmíru na zem neznámy organizmus, ktorému sa zhodou náhod podarí infiltrovat do tela jedného z obyvateľov malého mestečka Wheelsy. Inak kľudná oblasť uprostred ničoho sa rázom mení v kruté bojisko s neznámym tvorom, ktorý mení okolitý ľud v mäsožravé beštie. Od "Slither-a" som nič mimoriadne neočakával, preto som skutočne milo prekvapený ako príjemné som strávil poslednú hodinku a pol. Aj keď je príbeh pomerne jednoduchý, musím uviesť, že sa nie len vďaka fakt vydareným gore záberom, jedná o veľmi slušne spracovaný scifi horor. Keď k tomu pridáme občasne vydarené sarkastické frky, nemôžem inak, iba zdvihnúť palec nahor - 65% ()

Socrates

Tak to je objev! Zvoleno halabala od oka, jen abych se podíval na něco z počáteční tvorby dnešní blockbusterový špičky Gunna, ale takovej dokonalej béčkovej nářez jsem teda nečekal. Autor má prostě tromáckou krev. Překvapila maskérská profesionalita, nechybí hodně humorů a svět je tu kompletně v pořádku (nejen proto, že Rooker je samozřejmě za fuckera, jen trochu jinak, než jsme zvyklí). ()

Paldini

Jako horror slaboučké, jako komedie ještě slabší (popravdě jsem se zasmál jen asi u dvou hlášek připosraného starosty), ale pokud tento snímek budu brát jako poctu béčkovým spektáklům 80. let, které byly plné zombíků, červů, sprchových scén, krvavých efektů, mrzkých hereckých výkonů, scénáristické nemohoucnosti skryté za hláškovost, tak mohu s přimhouřením jednoho oka nějaký ten bodík přidat. A co, nakonec je tu přece Michael Rooker, který sice trochu pozapomněl na svou prďáckou formu z dob Henryho, ale na roli slizoidního milovníka má tak akorát slizký ksicht. ()

• Knihy, které čtou dvojčata Jenna a Emily jsou dvě populární knihy od Goosebumps. První s názvem“ "You Can't Scare Me" (vydáno leden 1994) a druhá "The Girl Who Cried Monster" (vydáno květen 1993). Goosebumps je dětská literatura fiktivních románů s hororovou tématikou vytvořená a napsaná kanadsko-americkým spisovatelem Robertem Lawrencem Stinem. (Stocki)
  • Natáčení filmu trvalo 47 dní. (Stocki)

Související novinky

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)