poster

Slimák

 • USA

  Slither

 • Slovensko

  Slimák

 • Velká Británie

  Slither

Sci-Fi / Horor / Komedie

USA / Kanada, 2006, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  ****

  prižmúrim očko nad slimáčikmi a dám 4* . . . lebo som si tam našiel čo to dobrého aj pre seba: zopár hlášok, niekoľko pekných kočičiek, niekoľko viac naozaj vydarených efektov/nechutností, HOVORIACE ZOMBIE, vaňovú scénu/citáciu cronenbergových Shivers a veeeeľa rozkošných rychlých slimáčikov . . . mňam(13.9.2007)

 • MM_Ramone
  **

  V malom, tichom, americkom mestečku Wheesley sa začnú diať hrôzostašné veci potom, čo agresívna, vesmírna forma života napadne jedného z miestných záletníkov a premení ho na slizkého, nenažratého mäkkýša. Ten infikuje ďaľších ľudí, s ktorých urobí tlupu oddaných zombie s kolektívnym vedomím. Trocha prekombinované. Dosť nahlúple. Inšpirácia horrormi z osemdesiatych rokov minulého storočia nepopierateľná. Hodne slabí herci, nízky rozpočet a lacné, digitálne triky. Celkovo nič moc. **(3.6.2011)

 • Sobis87
  ***

  Slither měl být něco jako dárek pro opravdové fandy hororů, kde se na sebe vrší klišé, všude je spousta krve a každou chvíli tvůrci na diváka pomrkávají, jak se neberou vážně a jaká to je vlastně psina a tak dál. A všechno tam je. Máme tu drsné gore efekty, spoustu hnusu, hláškujícího starostu, vtipné momenty, vybuchující hlavy, zombie jelena a spoustu dalšího, ALE...ale film se drží zbytečně při zemi. Nejspíš to je značně omezeným rozpočtem, díky čemuž kvantitu triků nahradila kvalita. Myslím si ale, že i tak se dalo z původního konceptu vytřískat víc. Občas mě napadlo, proč je teď všechno řešeno digitálně, proč se nepoužívaly starší metody, které působí žívočišněji a nechutněji a hlavně jsou levnější než digitální triky. Proč jsou chapadla digitální, když máme po ruce animatroniku? Jistě je to pohodlnější, ale digitální triky v tomto filmu nejsou na takové úrovni, aby se mohli měřit s hmatatelným a uvěřitelnějším latexem a slizem. Slither není špatný film, je v něm spousta dobrých nápadů a i přes roztahanější úvod dokáže příjemně zabavit. Jen škoda, že tvůrci víc nedupli na pedál.(26.8.2007)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Uprostred noci dopadá z vesmíru na zem neznámy organizmus, ktorému sa zhodou náhod podarí infiltrovat do tela jedného z obyvateľov malého mestečka Wheelsy. Inak kľudná oblasť uprostred ničoho sa rázom mení v kruté bojisko s neznámym tvorom, ktorý mení okolitý ľud v mäsožravé beštie. Od "Slither-a" som nič mimoriadne neočakával, preto som skutočne milo prekvapený ako príjemné som strávil poslednú hodinku a pol. Aj keď je príbeh pomerne jednoduchý, musím uviesť, že sa nie len vďaka fakt vydareným gore záberom, jedná o veľmi slušne spracovaný scifi horor. Keď k tomu pridáme občasne vydarené sarkastické frky, nemôžem inak, iba zdvihnúť palec nahor - 65%(8.9.2015)

 • RAiken
  ***

  Laskavě splácaná žánrová hříčka oplývající originálně plasticky-digitálními efekty a půlky-svírajícími maskami. Přes příjemně zkrácený začátek se jednoduše připojujeme ke vtipné slimákově jízdě o tom, jak úspěšně zpacifikovat maličké městečko a ještě se přitom krásně zasmějeme. Jak jednoduché, přímočaré a účelné. Radost pohledět, navíc s příjemnou partou, se kterou vám čas ubíhá rychleji. Hláškujícím pitoreskním starostou, roztomilou „hot“ blondýnkou, sladkou šestnáctkou a jedním nevinným slimejšem, který potřebuje někde zanechat svou slimejší stopu, a tak se rozhodne navštívit planetu Zemi. Rovněž sympatický chlapák jménem Nathan Fillion dává vzpomenout na svou příjemnou roli kapitána lodi v seriálu Firefly, tentokrát však kormidluje z krize laskavě buranské městečko amerického středozápadu – příznačného to místa pro jakýkoliv americký horror. Omezené prostředí dává jen malý prostor k tomu, co může slimáček s jeho obyvateli urobit, a tak se po krátké chvíli dočkáme kýženého rozuzlení a můžeme se přesunout dál k další filmové lahůdce, zkrátka pohodička každým coulem. I když... možná... proboha... počkejte si na závěrečné titulky... ach ne... to ne...(27.1.2008)

 • - Více než 100 herců z Los Angels a Vancouveru se ucházelo o roli Jacka MacReadyho, kterou nakonec získal Gregg Henry. (Stocki)

 • - Dr. Karl byla i vedlejší role ve filmu Rabid (1977). (Stocki)

 • - Zbraně použité ve filmu byly utočná puška HK G-36, M-16, brokovnice remington 860, pistole Deser Eagle, Berta F 92 a granát M-67. (K98)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace