Evil Breed: The Legend of Samhain

Alex Khaskin

Masky:

Adrien Morot

• LIVINGDEAD

Učitelka s mládeží vyrazí na usedlost, která se nachází na samotě v pustém lese.....Prvních 5 minut vypadalo slibně, ale pak nastalo vakuum typické pro béčkové filmy - 50 minut se nic nedělo. Navíc film měl tyto nedostatky :1) Amatérské herecké výkony 2) Jednoho studenta hrál starý chlap. Možná, že byl režisér slepý, nebo to byla nějaká tlačenka, nebo byl herec podvodník a sdělil, že je mu 17 let...? 3) Děsný zvuk. Lekačky byly ozvučeny hlasitějším zvukem. A tak to v domácím kině dělalo neplechu. Cituji křik mé matky: "Ty debile, to musí všichni sousedi vědět, že se díváš na hovadinu?. Ztlum ten zvuk!" Film měl i pár vtipných momentů, jako například kdy kanibalský mutant chlápkovi vrazil do řiti ruku (přes rifle) a přes díru mu vytrhal střeva. Také maska kanibala byla na dobré úrovni. Dávám 40%.(23.3.2011)

Jeeej, toto je lahôdka. Učiteľka so skupinkou teenagerov sa vyberie na výlet do lesov skúmať miesta, kde žili starí Druidi. Netušia však, že na nich zaútočia hladní, zmutovaní kanibali. Takže sa začne "vzrúšo". Čím viac sa horor blížil k svojmu koncu, tým to bolo brutálnejšie. Masky mutantov výborné, zaujalo aj pekné prostredie a starý hrad v lesoch. Najviac ma pobavila scénka, keď mutant vytiahne chlapíkovi črevá cez riť, to bolo dobré. Prípadne sa dočkáme aj rozpitvania ženského tela až na kosť, to myslím doslova. A nakrútené to bolo celkom slušne, žiadna amatérčina. Takže ja ako milovník béčkových krvákov a nenáročný divák doprajem plných 5! Kto má rád mutantské hororíky, ako napr. Wrong Turn, Albino Farm alebo Hatchet, tak si určite príde na svoje.(1.3.2011)

• misterz

Dá sa povedať, že ide hlavne len o gore festival a vyvražďovaciu zábavu. Prostredie bolo na parádu - temné lesy, mokrade, ponurý kamenný hrad v lesoch.... To všetko zabalené do tajomnej legendy okolo starého keltského sviatku a uletenej kanibalskej rodinky. Škoda len, že nič z toho nebolo využité na hororovú atmosféru snímku, ktorá bola aj napriek potenciálu naozaj úbohá. K tomu sa pridali ešte aj strašné, ale naozaj strašné herecké výkony, ktoré nevytrhli z biedy ani tých pár úsmevných momentov. A to radšej ani nespomínam dialógy, ktoré trhli uši, čo veta to trápnosť. Celkovo, snímok dýcha hroznou amatérčinou, pričom hodnotenie drží ako-tak nad vodou iba slušný masaker, nič pre slabé povahy, hneď úvod zaradí slušné obrátky (trocha ma vystrašil El Grieco, ale našťastie skončil hneď na ražni :D). 40/100(2.2.2015)

Fajn kanibalská komedie (což je uvedeno i na IMDb, leč zde nikoliv), kde autoři vrší klišé na klišé a obeznámený divák se jen pochechtává, jak jim to pěkně vychází. Temné intro s kopicí vnitřností dává tušit, že to bude místy masakr. A vskutku - hlavy lítají, vnitřnosti lítají, nože se míhají...počáteční lekačky ustoupí a následně se rozjede zábava. Pánvičková scéna je na záchvat smíchu jako stvořená. Jsem rád, že i poslední klišé vzali autoři s nadhledem. Milovníci masakrů, hor s očima, pachů krve a dalších podobných slasherů si film jistě užijí. Plný počet si zaslouží nádherný lužní les tvořící romantickou kulisu pro jednoduchý děj. Cíl je jasný - udělat z Amíků sekanou, což se postupně daří. Nic víc zde nehledejte.... Mutanti jsou roztomilí a turisti k sežrání.(23.7.2014)

• JASON_X

Otřepaný začátek - šukající kempaři (ona musí mít samozřejmě silikonové cecky), jejich vražda, střih, partička pitomců na výletě atd. Na horror minimálně horrorové, na komedii nebo parodii minimálně vtipné. Co k tomu víc napsat... snad že se to má odehrávat v Irsku, ale auto má volant vlevo, že herci podávají tak toporné výkony, že mi to chvílemi evokovalo dadaisticko-recesistické Birdemicy, a že z filmu smrdí amatérština na sto honů... Plusy: Pěkná Bobbie Phillips (učitelka Karen) a povedená scéna filmu ve filmu (fiktivní horror v TV na bázi série Halloween). A pobavilo mě jednak vytahování střev prdelí, druhak když kanibalský mutant vytáhne z rozkuchané blondýny místo tepajícího srdce pytlík se silikonem. / Z IMDB zjišťuju, že většina ženského osazenstva jsou pornoherečky, tím se ledacos vysvětluje. // Jo a díky uživateli Flaxik za titulky! /// A že prý to měla být opravdu komedie a parodie... hmmm... viděl jsem mnohem lepší.(25.10.2014)

• corpsy

Tento snímok budem uznávať minimálne z jedného dôvodu. Ešte v žiadnom žánrovom filme som nevidel, žeby niekto niekomu vytrhol zažívací systém ( črevá ) cez riť. Wau! Smejte sa, smejme sa. Prvých 60 minút je trapárňa, pri záverečnom zvyšku som pri sledovaní nechcel veriť, že to točil jeden a ten istý týpek. Drama a humus. Musím sa pustiť do workprintovej verzie.(27.12.2017)

Průměrná mutantská vraždírna, na které je nejzajímavější asi účast pornohvězd se značně jetým dezénem. Co trošku nasere, že když už herci hrají celkem ucházejícně , tak scénář stojí za vyliž a pan scénárista jim cpe do tlam neuvěřitelné bláboly, ale co se dá dělat. Kolem koukolem je to slušný průměr a o prsa vietnamské dívky to chytlo ještě třetí hvězdu. Jinak titulky jsem nikde nenašel, tak jsou domatlány zde: http://www.ulozto.cz/xQK5VSeW/evil-breed-the-legend-of-samhain-2003-srt (snad se to smí :-))(16.9.2013)

• zdenny

Ono, námět nebyl špatný. Zpracování již bylo diskutabilní. A účast těch trotlů, co vypadali jako toxičtí bojovníci z osmdesátých let, byla spíš k pláči než k úděsu. Film má málo procent, ale já jsem byl spíš zvědavý na Jennu Jamesson. No, nic moc, ani prsa. Tak jsem alespoň zjistil, že i Chasey Lane je pornoherečka... veteránka. A co jsem nezjistil, ale naopak již vím dlouho, že levné exploatační horrory a krásné holky jdou tak nějak ruku v ruce. Podobně jako fotbalisté a modelky.(13.7.2016)

• Wade

Od odpadu film zachránilo pěkné prostředí solidní masky a zajímavý nápad,který ale byl špatně zpracován a příšerně herecky zahrán. Nečekal jsem žádný velký hit spíše průměr,ale nedostal jsem ani to velká škoda. 23%(21.5.2014)

Celkem průměrný horor který mě docela zaujal svým scénářem ale zpracování se zas tak nepovedlo Vadili mi dost ti herci, to jejich chování bylo fakt stupidní a celkově herecky odfláknuté výkony, ale ti druidové byli dost pěkní. Nicméně filmu scházelo nějáké to větší napětí a šťáva.(18.10.2012)

Nieco na sposob Hory maju oci, ale skor v horsom prevedeni. Maska zdegenerovaneho kanibala sa mi pacila, aj ked prevedenie jeho vrazd moc neoplyvalo profesionalitou. Obcas to vyzeralo komicky, hlavne ten noz vrazeny do riti. To uz zavanalo komediou:) Celkom v pohodicke slasherovina, ktora ma obstojne pobavila.(18.7.2014)

• foundation

Na to sa vážne nedalo pozerať.(8.3.2011)

Pro mě rozhodně velké překvapení. Tenhle druh filmu miluju, ale tohle jsem teda vážně nečekal. Navíc ve filmu se objeví i pár vtipných scének u kterých jsem se vážně bavil- jeden student najde v chýši mutantů pořádnej nůž a prohlíží si ho v ruce najednou mu mutant zaklepe na rameno a rukou mu naznačí, že nůž patří jemu, student mu ho vrátí a mutant mu s ním skrz pusu probodne hlavu- no prostě mazec, a nebo jiného studenta mutant uškrtí jeho střevama které mu právě vyrval z těla řití. No prostě plno brutálních a zároveň vtipných scén takže o zábavu není nouze. No a v neposlední řadě masky mutantů, ty prostě nemají chybu- prvotřídní práce. Děj není samozřejmě kdovíjak originální, ale to snad ani nikdo nečekal a herecké výkony jsou přesně takové jaké tento film potřeboval, takže tu nemá řešit herecké umění masa na porážku. Celkově velká zábava se kterou jsem byl opravdu spokojenej a v nejbližší době si tuhle mutantní podívanou pustím znovu.(1.3.2011)

• Milano182

Od té doby, co jsem si přečetl legendu o Sawney Beanovi, je to pro mě snad nejlepší čtení, co jsem kdy měl možnost přečíst... Škoda jen, že ve filmu nedostala větší prostor, docela bych uvítal film, který je přímo o Sawneym a jeho rodině kanibalů, navíc bych obsadil víc herců, kteří opravdu umí hrát.. Ale jinak to byla docela zábava, navíc koukat na to v původním znění bez titulků mě nutilo dávat pozor a viset jim na rtech vždy, když něco řeknou.(8.2.2011)

• Figuto

To nejhorší co jsem za poslední dobu mohl vidět.(30.4.2011)

• MaxDamage1

No vcelku horor nic moc. Nejde tam vidět ani snaha, prostě odfláknutej a v některých chvílých absolutně nedávající smysl. Kdo to neuvidí o nic nepříjde.(3.2.2014)

• patho666

Ako horor teda nič moc, zaujímavé je obsadenie viacerých vyslúžilých pornoherečiek, ktoré pri takzvaných hereckých výkonoch mužskej časti osadenstva vyzerajú ako držiteľky oscarov.(5.9.2018)