Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Divoké vlny jsou výjimečný animovaný kousek. není to kvůli obrovské kvalitě ani hereckým osobnostem, který propůjčili svůj hlas, ale kvůli technice. Tento snímek přináší do animovaných filmů revoluční (opravdu revoluční) využití kamery, které je naprosto úchvatné. Celý snímek je laděn jako dokument, což ve filmu pro mladší moc nefunguje, ale tento postup si vyžádal naprosto odlišné pohyby kamery než jsme ze statických pohledů zvyklí. Přichází tedy kamera dynamická, pohybující se všemi směry, třesoucí se a všechno možné i nemožné, co si divák představí. Což dodává snímku jiný rozměr. Vedle jednoduchého příběhu s několika klasickými klišé, průměrnou animací, která vystrkuje růžky jen výjimečně a to u precizního zpracování mořských vln, jde o slušnou podívanou, která není pro ty úplně nejmenší,ale své publikum si rozhodně najde. A ta kamera za to opravdu stojí.(17.4.2008)

Svižný a zábavný příběh zpracovaný z poloviny dokumentární formou je zalit špičkovou animací obřích vln a zásoben nesčetnými vtípky tučňáka Codyho a jeho kamarádů. Škoda, že dějově se film veze ve vyjetých kolejích pixarovských Aut: energický Cody si nejdříve spálí (spíše zchladí) zobák, poté přijme několik nenahraditelných rad mentorovského BigZ, aby v závěru ukázal dobré srdce. Pohyby tučňákovských surfařů jsou neuvěřitelně reálné, jako kdyby na prknech stáli opravdoví surfaři a právě tohle dodává snímku jistou originalitu. Přičtěte spoustu zpomalovaček, výborných připomínek třech maličkých tučňáků, dynamický soundtrack, divokou kameru a skvělý český dabing a výsledkem budiž dobrodružná komedie, která Vás příjemně osvěží v jednom z horkých letních dnů. P.S.: Vlny byly nejen divoké, ale i obrovské a to mi trochu tuhnul úsměv na rtech. Vln já se bojííííííím... 100 miliónů dolarů(rozpočet)/71,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.8.2007)

Tieto filmy som mal okomentovať, keď som ich videl. V roku 2007 som ich ešte v pohode zvládal. Surfs up sú takmer špička žánru, pokiaľ nerátame Pixar. Zaujímavý námet, na animák originálny pseudodokumentárny štýl, pekná animácia a zopár fajn fórikov. Ak ste doprovod pre deti, je to super, samostatne je film určený skôr deťom. Čiže typický moderný prístup, je to pre deti, ale sú tam narážky pre dospelých, aby sa s nimi v kine nenudili.(17.6.2012)

Woooooooow! Tohle opravdu není Pingu se svou družinou. Tohle je animák jenž v dnešní době ukázal, že slova klišé a patos vymysleli jen opravdu velcí magoři. Surf´s up je zkrátka a dobře film, který vás v letních měsících osvěží víc než sklenka ledově vychlazeného Ice Tea. Při prvních záběrech na tu Divokou vlnu mi spadla čelist, protože i když jsem si myslel, že v dnešní době moderních technologií mě nemůže nic překvapit, opak byl pravdou. Voda je vytvořena tak dokonale až...eh máte pocit, že se na vás skutečně nějaká ta vlna řítí. "Shia LaBeouf si musel při dabování Codyho vykřičet hlasivky" to byla také jedna z věcí jenž se mi drala na jazyk a málem jsem toho hoška litoval (humor). Sakra já se z toho ještě nemůžu otřepat... Chci to vydět ještě jednou- he co jednou stokrát.... Bože už píšu blbosti takže co to utnou než vás ještě slovníma bludama uspím? Závěr zní velmi prostě neřkuli infantilně (eh?) : Divoké vlny je film na který se nezapomíná!(13.8.2007)

Blu-ray/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 10/10/// +krásné záběry, krásně se na to kouká, moderně pojat zbůsob vyprávění, český dabing -škoda že jsem si nestihl pustit originální dabing (Shia LaBeouf)/// Zatím nemám možnost pořádně srovnávat s Happy Feet, které se žene na podobné tučňáčí vlně, jen je jinak zpracováno. Uvidím tedy později, ale myslím si, že tento film bude vítězem. Není sice tak vtipný jako Madagaskar nebo pohádkový jako Shrek, ale je reálnější, zaměřuje se na serfování a v tomto směru je to velice zdařilé. Skoro bych to raději srovnával s filmem Legendy z Dogtownu (a teď neřeším pravdivý příběh vs. vymyšlený animák). Co víc řict? Tohle určitě nevynechejte./// Celkem 82%///(27.12.2009)

• - Biz G alias „The Geek“ je odkazem na dnes již legendární postavu Duda z filmu Big Lebowski. (HellFire)

• - První práce na filmu začali již v roce 2002. (HellFire)

• - Každý z hrdinů získal svůj charakteristický surfařský styl od skutečných jezdců, Cody od osminásobného mistra světa Kellyho Slatera a Big Z od průkopníka Grega Nolla. (zigot7)