Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Pěkný počítačový animák, ale ne ten nejlepší... Nápad s v animovaném filmu experimentální formou reality show je neotřelý a vyšel, prostředí surfařské komunity je také dostatečně nosné, ale trochu tomu chybí lepší příběh, tahle dějová linka je na můj vkus až příliš průhledná... Každopádně jsou Divoké vlny důkazem toho, jak moc povedený dabing lze v tuzemských podmínkách udělat...místy si, myslím, předčil využívaje zvukomalebnosti češtiny původní znění (což byl vlastně ale také dabing :-)) ,,Tank je hnusný kýbl plný kakánků..."(6.1.2009)

Zpropadení tučňáci, ne a ne slézt z plátna. V jednu chvíli se o nich točí reálný dokument, napodruhé si ti jarabáci ve fraku prozpěvují při stepu a napotřetí berou do rukou surfová prkna a linkují sinusoidu kvality, kdy bylo Putování tučňáků fajn, Happy Feet ukázal, jak může z potenciálně zajímavého animáku vzniknout imbecilní fraška a Divoké vlny jsou zábavné a cool. Obrazově dokonalé záběry překonávání vln na dřevěných či ledových prknech berou dech, postavičky působí stylově a ač příval gagů není nijak oslnivý a příběh je jedno velké klišé, pobaví se malý divák i dospělý. Co si přát víc? Víc takových animáků říkám.(4.8.2007)

Tohle je jeden z animáků, na které se dobře dívá. Je to natočeno netypicky z pohledu novinářské reportáže a jsou v něm uvedeny opravdu pěkné a chytlavé songy. A ta jejich vystříhaná černá srst do různých ornamentů nebo to je tetování(?) netuším, ale je to hustýýý. Jo a to kuře teda nevypadá jako kuře ale jako dospělejší jedinec, tudíž jako kohout, který se stal mým oblíbencem díky neustále dobré a vysmáté náladě ;-)(28.10.2013)

Těžko si můžete představit, jakou práci mi dalo rozhoupat se a Divoké vlny zhlédnout. Až po čtvrt roce od premiéry jsem dokázal přemoci totální nenávist k tučňákům, kterou mi až do morku kostí vryly takové skvosty jako Madagaskar nebo Happy Feet. Ale vyplatilo se to. Jsem rád, že to, co naznačily už ukázky, dokázal film dotáhnout do konce. Surfující tučňáci opravdu zapluly do jiných vod, než jejich bratříčkové mafiáni a tanečníci. Těžko vymyslíte jednodušší příběh a zápletku, ale fantazii a originální nápady budete autorům závidět. Divoké vlny se ženou jako o závod, baví, aniž by přespříliš pomrkávaly po nejmenších divácích a pokud se zastaví, aby si trochu oddechly, dokáží i příjemně dojmout. To vše natočeno a zaznamenáno roztřesenou ruční kamerou dokumentárního týmu, jehož vlezlost si nezadá s lidskými kolegy. Znáte ten pocit, když jedete na surfu a vršek vlny přes vás začne přepadávat? Ne? Nevadí, ale věřte, že budete chtít, aby to nikdy neskončilo... 8/10(12.11.2007)

Blu-ray/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 10/10/// +krásné záběry, krásně se na to kouká, moderně pojat zbůsob vyprávění, český dabing -škoda že jsem si nestihl pustit originální dabing (Shia LaBeouf)/// Zatím nemám možnost pořádně srovnávat s Happy Feet, které se žene na podobné tučňáčí vlně, jen je jinak zpracováno. Uvidím tedy později, ale myslím si, že tento film bude vítězem. Není sice tak vtipný jako Madagaskar nebo pohádkový jako Shrek, ale je reálnější, zaměřuje se na serfování a v tomto směru je to velice zdařilé. Skoro bych to raději srovnával s filmem Legendy z Dogtownu (a teď neřeším pravdivý příběh vs. vymyšlený animák). Co víc řict? Tohle určitě nevynechejte./// Celkem 82%///(27.12.2009)

• - Na začátku filmu se tučňáka ptají, jestli umí ještě něco jiného než surfovat; v narážce na Happy Feet odpoví: "Jako třeba zpívat a tančit?" (xjane)

• - Herci byli při dabování podněcováni k improvizaci, pokud tomu příslušná scéna nahrávala. (HellFire)

• - Všichni dabéři namlouvali své repliky dohromady na rozdíl od většiny animovaných filmů, aby dialogy působily co nejpřirozeněji. (zigot7)