Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

"Kreslený" americký sen z mravným ponaučením... neviem, ale nikdy som sa nejako nedokázal preniesť cez tie výchovné metódy, ktorých som sa asi nabažil za mlada. Celkovo mi animáky väčšinou nesedia, samozrejme česť výnimkam... tým nechcem povedať že ma surferi nezaujali. Divoké vlny ma ako celok pobavili, taktiež pomerne prekvapili, ale... 6/10(25.3.2009)

Moje vrozená nenávist vůči tučňákům opět dočasně umlčena (naposledy se tak stalo u Madagaskaru). Surfovat ti kluci umí a v Sony navíc všem ukázali, že i po letech renderovaných sázek na jistotu lze najít postranní uličky a trochu zatopit pod kotlem. Shiovi už nestačí člověčí holky a loví tučňačky. Ten kluk je k nezastavení. :) (70%)(11.12.2007)

Skvělý dokument, který má všechno. Smutek i zábavu v kombinaci s animací, která je naprosto odlišná než jné animáky jako je Shrek, Auta nebo Úžasňákovy. 3D spojené s dokumentárním stylem je vizuálně skládán z materiálu různých kamer a formátů. Z toho vzniká "autentický" obraz a skvělá podívaná, která je určená spíš pro dospělé než pro děti. Nejlepší na tom je, že v postavách jsou uloženy střípky z nás a vy chápete co postava cítí. Skvěle vypracované charaktery a závěr příběhu ničím tak nepřekvapí. Závěrem jen dodat, že jsem asi měl možnost vidět nejlepší celovečerní animák tohoto roku.(24.8.2007)

„Ale o čom teda boli všetky tie heslá o ´nikdy sa nevzdávaj?´a „choď si vlastnou cestou´?!“ – „No tak tom sa vzdal. To je moja cesta.“ Má sa za to, že česť výnimkám (SHREK, ZA PLOTOM) dokáže robiť kvalitné animované filmy už iba Pixar. A má sa za to logicky, pretože naozaj len toto štúdio má neprerušenú čiaru výborných rodinných filmov. Napriek tomu sa občas objaví na horizonte výnimka a DIVOKÉ VLNY sú jednou takou. Snímka (inšpirovaná nedocenenou melodrámou LEGENDY Z DOGTOWNU) je vtipná sama osebe už z princípu, pretože formou dokumentárnej snímky líči život pinguina milujúceho vodné športy. Snímka má svižné dialógy, vtipné scény, ktoré sú predstavte si vtipné, podarené podporné postavičky (trio mini pinguinov, extra pošahaný kohút), animácia je výborná a takí Jeff Bridges a Zooey Deschanelová dokazujú, že sú takí kvalitní herci, že sa nestratia ani vo filme, ktorému prepožičajú „len“ svoje hlasy.(17.2.2008)

zajimavy stylem natoceny animak z prostredi tucnaciho surfingu... Taky si rikate, WTF? Ano je to trochu padle na hlavu, ale v animacich se prece neresi takove drobnosti, tam jde jen o fantazii a zabavu. A te je tady az dost.. A nejlepsi na tom je, ze to neni podano takovym detskym typickym zpusobem, ale docela chytre, vyjimecne a zajimave. Udelat animak stylem dokumentu, ci sportovniho prenosu a vubec animak, ktery ukazuje primo do zakulisi surfingu, byl velmi inovativni napad a ackove obsazeni dabingu jen potvrzuje, ze to nezaujalo jen mne.. Ovsem je to jasne i pro deti, takze se nebojte podivat se i s nimi, nektere akcni sceny, zabavne vtipky ci dialogy vas i je poslou do kolen.. V posledni dobe uz druhy dobry tucnanci animak, to beru.. Jen tenhle je narozdil od Happy Feet diky polidsteni tucnaku jeste vice lidem blizky a nesklouzava tak casto do takove klisovistosi a snahy byt skvely za kazdou cenu..(22.4.2010)

• - Celý tým animátorů navštívil několi lekcí surfování na plážích v Kalifornii. (zigot7)

• - Filmaři sháněli kvůli jistému druhu záběru kameru Sony DXC-M3A. Ta se ale přestala vyrábět v roce 1989. Nakonec ji vydražili na eBay. (zigot7)

• - Animátor Peter Nash pracujíci na postavičce Codyho si doma nahrával sám sebe na kameru, když četl scénář, aby vyzkoušel různou mimiku obličeje při jednotlivých replikách. (zigot7)