Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Zpropadení tučňáci, ne a ne slézt z plátna. V jednu chvíli se o nich točí reálný dokument, napodruhé si ti jarabáci ve fraku prozpěvují při stepu a napotřetí berou do rukou surfová prkna a linkují sinusoidu kvality, kdy bylo Putování tučňáků fajn, Happy Feet ukázal, jak může z potenciálně zajímavého animáku vzniknout imbecilní fraška a Divoké vlny jsou zábavné a cool. Obrazově dokonalé záběry překonávání vln na dřevěných či ledových prknech berou dech, postavičky působí stylově a ač příval gagů není nijak oslnivý a příběh je jedno velké klišé, pobaví se malý divák i dospělý. Co si přát víc? Víc takových animáků říkám.(4.8.2007)

Rozhodně zajímavý a originální film. Vtáhlo mě to do děje a rychle mi to uteklo (a to nejen kvůli krátké délce). Surfující kuře bylo výborný, ale co se mi líbilo asi nejvíc byli ty 3 malý tučňáčci. Další plus tohohle filmu byla výborná animace a velmi dobrý soundtrack. I přesto, že to má jednoduchý a předvídatelný příběh, tak tím originálním zpracováním ve formě Reality show-Dokumentu je to pro mě nadprůměrný animák. Dávám 4*(2.7.2011)

• Ducharme

Přes na první pohled naprosto stupidní tematiku to byl místy překvapivě zábavný snímek! V dnešní záplavě "zvířátkoidních" animovaných filmů tenhle rozhodně vyniká - dobře vymyšlené postavy (tři malá tučňata mají své kouzlo), zajímavá forma (myšlenka všudypřítomného kameramana a štábu není pitomá) a k tomu všemu You Get What You Give od New Radicals jako bonus.(29.6.2009)

Woooooooow! Tohle opravdu není Pingu se svou družinou. Tohle je animák jenž v dnešní době ukázal, že slova klišé a patos vymysleli jen opravdu velcí magoři. Surf´s up je zkrátka a dobře film, který vás v letních měsících osvěží víc než sklenka ledově vychlazeného Ice Tea. Při prvních záběrech na tu Divokou vlnu mi spadla čelist, protože i když jsem si myslel, že v dnešní době moderních technologií mě nemůže nic překvapit, opak byl pravdou. Voda je vytvořena tak dokonale až...eh máte pocit, že se na vás skutečně nějaká ta vlna řítí. "Shia LaBeouf si musel při dabování Codyho vykřičet hlasivky" to byla také jedna z věcí jenž se mi drala na jazyk a málem jsem toho hoška litoval (humor). Sakra já se z toho ještě nemůžu otřepat... Chci to vydět ještě jednou- he co jednou stokrát.... Bože už píšu blbosti takže co to utnou než vás ještě slovníma bludama uspím? Závěr zní velmi prostě neřkuli infantilně (eh?) : Divoké vlny je film na který se nezapomíná!(13.8.2007)

• TeeAge

|| Scenár: Chris Jenkins, Ash Brannon, Chris Buck, Don Rhymer / Chris Jenkins, Christian Darren | Hudba: Mychael Danna | Produkcia: Chris Jenkins | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Sony Pictures Animation, National Geographic Films | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 149,044,513 $ ||(2.7.2011)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)

• - SPEN je parodií na sportovní kanál ESPN. (HellFire)

• - Každý z hrdinů získal svůj charakteristický surfařský styl od skutečných jezdců, Cody od osminásobného mistra světa Kellyho Slatera a Big Z od průkopníka Grega Nolla. (zigot7)