Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (437)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Tomuhle filmu jsem moc nevěřil. Podle mne už bylo těch tučňáků dost. Ale nakonec to bylo příjemné překvapení! Klišé sportovních a rodinných filmů nahlížená optikou dokumentárního filmu najednou nepůsobí nijak otřepaně a člověku dojde, že je tenhle film inteligentnější, než je v daném žánru zvykem. A animace surfování, vln a vody vůbec je parádní. Skoro lepší než v hraných filmech. :-) ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Ďalší radový 3D animák! Zvierací hrdinovia, pestré prostredia, profesionálny dabing, skvelé animácie, humor, poučenie, láska, happyend... To všetko tento krát v teenagerskom cool style. Príbeh o mladom tučniakovi - surfistovi. Čo ich ešte nenapadne! Zdá sa mi, že už som týchto animovaných filmov presýtený. Ale aby som bol objektívny dávam "Divokým vlnám" tri hviezdičky. *** ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Sakra hned bych si zasurfoval. DIVOKÉ VLNY jsou určitě jedním z nejlepších animáků poslední doby. Natočit celý film jako video ze zákulisí byl vynikající tah. Navíc Shia válí. Cody Maverick jakoby s jeho hlasem získal i jeho herecký talent :-). Prostě je to zábava, žádné přehnané poselství o tom nebo onom. Je to o plnění snů a umění se bavit. Joj. Hned bych si sjel nějákou pěknou vlnu... dal si tunel, ale tady v Novém Jičíně nemáme moře. Do háje! :-) ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Poznáte ten pocit, keď sa celí natešení posadíte k monitoru s cieľom strhať ďalší debilný CGI animák made in U.S. ? No tak takto nejak som k Divokým vlnám pristupoval ja. Ajhľa, chyba. Pretože tento animák skutočne je originálny a ako hovorí istá anticelebrita (zdravíme Bluntmana ;-) ) nášho filmového webu „progresívny“. Nie je to scenár, ktorý je vzhľadom na „reality TV“ štylizáciu formy temer nulový, je to práve spôsob, akým je celý film poňatý. Neznášam programy typu „reality show“ či „MTV Real world“, pretože práve tie svojimi formálnymi prostriedkami (rychly strih medzi rozhovormi a akciou, ručná kamera, len zoom a švenky) pochovávajú naráciu čohokoľvek a sú viac „show“ než „reality“, lenže príbeh Cody ho a Big Z je v tomto smere výnimkou. Jednak viem , že je to fikcia a jednak je na poli animákov potrebné oceniť tento samovražedný experiment, nerozhodný kto má byť cieľovým publikom. Pretože akokoľvek je príbeh zatlačený do pozadia a postavy schematické, pôsobia najmä surferské scény neskutočne „živo“ a cool. Skrátka a dobre Surf up je animák, ktorý má čosi do seba a vydajúc sa svojou vlastnou cestou je dúfam prvou lastovičkou predznamenávajúcou, že Hollywood konečne natočí v CGI aj niečo iné než mravne nezávadné zvieratká či autíčka pre celú rodinu. 7/10 ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Už tradične animák príbehom a formou určený len deťom, narážkami a parodickými odkazmi zase len dospelým, ale dobre pozerateľný pre obe skupiny. Počítačová animácia je jednoducho nádherná a keďže film nie je závislý na reálnych záberoch, pohľadov na spenené vlny a tyrkysovú morskú vodu si užijete viac než v reportáži z majstrovstiev v surfingu. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (17)

  • Na začátku filmu se tučňáka ptají, jestli umí ještě něco jiného než surfovat; v narážce na Happy Feet odpoví: "Jako třeba zpívat a tančit?" (xjane)
  • Herci byli při dabování podněcováni k improvizaci, pokud tomu příslušná scéna nahrávala. (HellFire)
  • Všichni dabéři namlouvali své repliky dohromady na rozdíl od většiny animovaných filmů, aby dialogy působily co nejpřirozeněji. (zigot7)

Související novinky

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (více)

Reklama

Reklama