Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Páni, to sem fakt nečekal, že mě tenhle relativně neznámý filmeček nadchne tak, jak mě dokázal nadchnout. Koukám na boxofficemojo.com na tržby, tak píšou (11. 9. 2008), že film celosvětově vydělal $149,044,513, a to když srovnám s Madagaskarem, který dle mého názoru byl mezi animáky celkem nic moc ($532,680,671), nebo s Wall-E ($289,702,173), který furt běží a vydělává, a u kterého sem dokázal tak trošku usínat, tak bych si asi dovolil vyjádřit názor, že tady to někdo mediálně nezvlád, že tenhle film měl asi na víc. Je to originální, je to vtipné, má to úplně úžasnou grafiku, na tu vodu jedna radost koukat, tak proč "jen" těch 150M? Tenhle film si prostě pozornost zaslouží. Nejlepší animák to sice není, měl bych tu větší oblíbence, ale doporučuji prostě, je to krátké, lepší než koukat na Velmi křehké vstahy :-D(11.9.2008)

Skvělý dokument, který má všechno. Smutek i zábavu v kombinaci s animací, která je naprosto odlišná než jné animáky jako je Shrek, Auta nebo Úžasňákovy. 3D spojené s dokumentárním stylem je vizuálně skládán z materiálu různých kamer a formátů. Z toho vzniká "autentický" obraz a skvělá podívaná, která je určená spíš pro dospělé než pro děti. Nejlepší na tom je, že v postavách jsou uloženy střípky z nás a vy chápete co postava cítí. Skvěle vypracované charaktery a závěr příběhu ničím tak nepřekvapí. Závěrem jen dodat, že jsem asi měl možnost vidět nejlepší celovečerní animák tohoto roku.(24.8.2007)

Výborný námět, který si utahuje ze zavedených postupů (i klišé) sportovních dokumentů, nakonec tvůrci přetavili v to, co se dá nazvat ‚těžká pohoda‘. Že se zde tradičně uvědomují vlastní možnosti a schopnosti nevadí, hlasové charisma zúčastněných tomu dává neskutečnou šťávu, která je korunována skvělou animací. Zatraceně fajnová hodina a půl.(4.9.2009)

Skvělý animák a právem si ode mne zaslouží 5 hvězdiček. Myslím, že lepší animák dlouho neuvidím. Prvně jsem hrál PC hru a až potom jsem si pustil film. PC hra mě velmi bavila. Nejvíce se mi líbí zahořklý Big Z. Pak scéna, jak vzniklo surfování. Kdybych byl mladší, tak tomu i uvěřím, že surfink vymysleli tučňáci :-).(14.6.2008)

Animovaný filmy nemusí pocházet z Pixar studia a nebo z Walt Disneyeho studia, aby byla skvělá animace. Jenže aby film měl nějaký skvělý a zároveň zábavný příběh, tak na to už ty dvě zmíněná studia potřebujeme. Divoké vlny jsou toho příkladem. Tvůrcům se sice podařila prvotřídní animace, ale s příběhem poněkud pokulhávají. Surfování považuji za opravdové umění a krásný sport, který je i nebezpečný, avšak když ho někdo (např. Kelly Slater) umí, tak je to nádherná podíváná. Tímto si tento film u mně jednozačně silně šplhl a to i přes to, že hlavními surfaři jsou tučňáci. Ovšem, to že to bylo natočeno z více než poloviny domumentarně, tak je právě to, co se mi nelíbilo. Navíc vtipných scén je ve filmu velmi málo. A já jsem se snad ani jednou nezasmál. Vhodně byli vybrány hlasy pro animované hrdiny. 3* a víc určitě ne!(29.3.2008)

• - Animátor Peter Nash pracujíci na postavičce Codyho si doma nahrával sám sebe na kameru, když četl scénář, aby vyzkoušel různou mimiku obličeje při jednotlivých replikách. (zigot7)

• - Všichni dabéři namlouvali své repliky dohromady na rozdíl od většiny animovaných filmů, aby dialogy působily co nejpřirozeněji. (zigot7)

• - Filmaři sháněli kvůli jistému druhu záběru kameru Sony DXC-M3A. Ta se ale přestala vyrábět v roce 1989. Nakonec ji vydražili na eBay. (zigot7)