Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Tak Divoké vlny mi nikdo nevezme! Absolutně nejlepší animáček. Pokud tedy pominu Toy Story. Tenhle film je totiž krásně naanimovaný, vtipný, roztomilý a hlavně skloubil moje dvě vášně - surfování a lásku k tučňákům. Příběh Codyho Mavericka je správně heroický a jeho cesta za snem je to co dokáže pohladit na srdci i na duši. Film navíc skvěle animuje pohyby zvířátek, takže je film báječně vtipný i když to možná ani nezamýšlí. K tomu samozřejmě musím připočíst animace vln a prostředí. Dabing navíc obohatil Shia LaBeouf. Bohužel s ním jsem film neviděl, ale český dabing není vůbec špatný. Naopak. Některý hlášky jsou správně humorné. A poslední prvek filmu je hudba a soundtrack nemá nejmenší chybu. Takže verdikt je jasný, nejlepší volba na zviřátkový animáček. Že se rozplývám příliš? Ani ne, protože ani na třetí projekci ten film neztratil vůbec nic. Dost řečí a jdeme na vlnu! Divokou vlnu! (94 %)(4.8.2014)

Pěkný počítačový animák, ale ne ten nejlepší... Nápad s v animovaném filmu experimentální formou reality show je neotřelý a vyšel, prostředí surfařské komunity je také dostatečně nosné, ale trochu tomu chybí lepší příběh, tahle dějová linka je na můj vkus až příliš průhledná... Každopádně jsou Divoké vlny důkazem toho, jak moc povedený dabing lze v tuzemských podmínkách udělat...místy si, myslím, předčil využívaje zvukomalebnosti češtiny původní znění (což byl vlastně ale také dabing :-)) ,,Tank je hnusný kýbl plný kakánků..."(6.1.2009)

Rozhodně zajímavý a originální film. Vtáhlo mě to do děje a rychle mi to uteklo (a to nejen kvůli krátké délce). Surfující kuře bylo výborný, ale co se mi líbilo asi nejvíc byli ty 3 malý tučňáčci. Další plus tohohle filmu byla výborná animace a velmi dobrý soundtrack. I přesto, že to má jednoduchý a předvídatelný příběh, tak tím originálním zpracováním ve formě Reality show-Dokumentu je to pro mě nadprůměrný animák. Dávám 4*(2.7.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Chris Jenkins, Ash Brannon, Chris Buck, Don Rhymer / Chris Jenkins, Christian Darren | Hudba: Mychael Danna | Produkcia: Chris Jenkins | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Sony Pictures Animation, National Geographic Films | Rozpočet: 100 miliónov $ | Tržby: 149,044,513 $ ||(2.7.2011)

Poznáte ten pocit, keď sa celí natešení posadíte k monitoru s cieľom strhať ďalší debilný CGI animák made in U.S. ? No tak takto nejak som k Divokým vlnám pristupoval ja. Ajhľa, chyba. Pretože tento animák skutočne je originálny a ako hovorí istá anticelebrita (zdravíme Bluntmana ;-) ) nášho filmového webu „progresívny“. Nie je to scenár, ktorý je vzhľadom na „reality TV“ štylizáciu formy temer nulový, je to práve spôsob, akým je celý film poňatý. Neznášam programy typu „reality show“ či „MTV Real world“, pretože práve tie svojimi formálnymi prostriedkami (rychly strih medzi rozhovormi a akciou, ručná kamera, len zoom a švenky) pochovávajú naráciu čohokoľvek a sú viac „show“ než „reality“, lenže príbeh Cody ho a Big Z je v tomto smere výnimkou. Jednak viem , že je to fikcia a jednak je na poli animákov potrebné oceniť tento samovražedný experiment, nerozhodný kto má byť cieľovým publikom. Pretože akokoľvek je príbeh zatlačený do pozadia a postavy schematické, pôsobia najmä surferské scény neskutočne „živo“ a cool. Skrátka a dobre Surf up je animák, ktorý má čosi do seba a vydajúc sa svojou vlastnou cestou je dúfam prvou lastovičkou predznamenávajúcou, že Hollywood konečne natočí v CGI aj niečo iné než mravne nezávadné zvieratká či autíčka pre celú rodinu. 7/10(23.12.2007)

• - SPEN je parodií na sportovní kanál ESPN. (HellFire)

• - Všichni dabéři namlouvali své repliky dohromady na rozdíl od většiny animovaných filmů, aby dialogy působily co nejpřirozeněji. (zigot7)

• - V rámci studia vln a surfařů se animátoři vydali na Malibu Beach v Kalifornii. (HellFire)