Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Zpropadení tučňáci, ne a ne slézt z plátna. V jednu chvíli se o nich točí reálný dokument, napodruhé si ti jarabáci ve fraku prozpěvují při stepu a napotřetí berou do rukou surfová prkna a linkují sinusoidu kvality, kdy bylo Putování tučňáků fajn, Happy Feet ukázal, jak může z potenciálně zajímavého animáku vzniknout imbecilní fraška a Divoké vlny jsou zábavné a cool. Obrazově dokonalé záběry překonávání vln na dřevěných či ledových prknech berou dech, postavičky působí stylově a ač příval gagů není nijak oslnivý a příběh je jedno velké klišé, pobaví se malý divák i dospělý. Co si přát víc? Víc takových animáků říkám.(4.8.2007)

Rozhodně to má své silné momenty, ale nebavil jsem se tak dobře, jak jsem doufal. Jedná se o naprosto ničím nevyčnívající animák, u jehož jsem předem odhadl jednotlivé scény a jen jsem si odpočítával, kdy přijde tohle a kdy tamto otřepané klišé. Má to docela dobrý soundtrack, ten polo-dokumentaristický režim tomu dodává jistý punc neokoukanosti, ale pro člověka, co už pár animáků viděl (a mnohem lepších), to z komorního zážitku extra nevytrhne..6/10(31.3.2017)

Športové zákulisie a prostredie surfárskych pretekov z pohľadu nadaného tučniaka. V tomto animáku sa dočkáme napínavého športového zápolenia, intríg, návratu veľkej legendy ako aj dojímavého záveru. Príbeh síce ničím neprekvapil a nepriniesol nič extra zaujímavého, ale ako posedenie spolu s deťmi pred telkou keď je vonku zima, vietor a treskúci mráz, to nebolo najhoršie. 70/100(6.2.2016)

Startujte velrybu...Codymu sežrali tátu, bratr by ho uložil navždy k ledu a pro tučňáčí komunitu v antarktickém západákově je jen pubertální mešuge s prknem, kterému šplouchá na maják. Ale i ten největší loser se může stát vítězem... Tenhle netradiční animák v animáku surfuje na povrchu i v hlubinách napěchován odkazy, ironií a vtípky. Nechybí outsiderští přátelé jako Kuře Melancholik, ušlechtilá krasavice, velký dětský idol BigZ, nařvaný záporák Tank trpící oidipovským komplexem a tři malí humanisté Kulík, Dulík a Bulík. šířící lásku na krátkých i dlouhých vlnách. Poprockové vypalovačky dodávají drive, dokumentární styl beroucí si na paškál televizní "realitu" zase potřebný nadhled. Při svém posledním reálném surfování jsem si sice parádně natloukla čumák, ale po Divokách vlnách nějak ve své víře, že tučnáci jsou přemnožená škodná chamraď, kolísám. :) 70%(15.8.2007)

Páni, to sem fakt nečekal, že mě tenhle relativně neznámý filmeček nadchne tak, jak mě dokázal nadchnout. Koukám na boxofficemojo.com na tržby, tak píšou (11. 9. 2008), že film celosvětově vydělal $149,044,513, a to když srovnám s Madagaskarem, který dle mého názoru byl mezi animáky celkem nic moc ($532,680,671), nebo s Wall-E ($289,702,173), který furt běží a vydělává, a u kterého sem dokázal tak trošku usínat, tak bych si asi dovolil vyjádřit názor, že tady to někdo mediálně nezvlád, že tenhle film měl asi na víc. Je to originální, je to vtipné, má to úplně úžasnou grafiku, na tu vodu jedna radost koukat, tak proč "jen" těch 150M? Tenhle film si prostě pozornost zaslouží. Nejlepší animák to sice není, měl bych tu větší oblíbence, ale doporučuji prostě, je to krátké, lepší než koukat na Velmi křehké vstahy :-D(11.9.2008)

• - Spoiler: Big Z ve filmu finguje svou smrt a bere na sebe novou identitu jako Geek. Jedná se o odkaz na film Tenkrát v Americe, kde se stejná věc stala s postavou Jamese Woodse. (HellFire)

• - První práce na filmu začali již v roce 2002. (HellFire)

• - Filmaři sháněli kvůli jistému druhu záběru kameru Sony DXC-M3A. Ta se ale přestala vyrábět v roce 1989. Nakonec ji vydražili na eBay. (zigot7)