poster

Divoké vlny

 • USA

  Surf's Up

 • Slovensko

  Frajeri na vlnách

 • Slovensko

  Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  ****

  Svižný a zábavný příběh zpracovaný z poloviny dokumentární formou je zalit špičkovou animací obřích vln a zásoben nesčetnými vtípky tučňáka Codyho a jeho kamarádů. Škoda, že dějově se film veze ve vyjetých kolejích pixarovských Aut: energický Cody si nejdříve spálí (spíše zchladí) zobák, poté přijme několik nenahraditelných rad mentorovského BigZ, aby v závěru ukázal dobré srdce. Pohyby tučňákovských surfařů jsou neuvěřitelně reálné, jako kdyby na prknech stáli opravdoví surfaři a právě tohle dodává snímku jistou originalitu. Přičtěte spoustu zpomalovaček, výborných připomínek třech maličkých tučňáků, dynamický soundtrack, divokou kameru a skvělý český dabing a výsledkem budiž dobrodružná komedie, která Vás příjemně osvěží v jednom z horkých letních dnů. P.S.: Vlny byly nejen divoké, ale i obrovské a to mi trochu tuhnul úsměv na rtech. Vln já se bojííííííím... 100 miliónů dolarů(rozpočet)/71,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.8.2007)

 • Ducharme
  **

  Přes na první pohled naprosto stupidní tematiku to byl místy překvapivě zábavný snímek! V dnešní záplavě "zvířátkoidních" animovaných filmů tenhle rozhodně vyniká - dobře vymyšlené postavy (tři malá tučňata mají své kouzlo), zajímavá forma (myšlenka všudypřítomného kameramana a štábu není pitomá) a k tomu všemu You Get What You Give od New Radicals jako bonus.(29.6.2009)

 • Marius
  ****

  Poznáte ten pocit, keď sa celí natešení posadíte k monitoru s cieľom strhať ďalší debilný CGI animák made in U.S. ? No tak takto nejak som k Divokým vlnám pristupoval ja. Ajhľa, chyba. Pretože tento animák skutočne je originálny a ako hovorí istá anticelebrita (zdravíme Bluntmana ;-) ) nášho filmového webu „progresívny“. Nie je to scenár, ktorý je vzhľadom na „reality TV“ štylizáciu formy temer nulový, je to práve spôsob, akým je celý film poňatý. Neznášam programy typu „reality show“ či „MTV Real world“, pretože práve tie svojimi formálnymi prostriedkami (rychly strih medzi rozhovormi a akciou, ručná kamera, len zoom a švenky) pochovávajú naráciu čohokoľvek a sú viac „show“ než „reality“, lenže príbeh Cody ho a Big Z je v tomto smere výnimkou. Jednak viem , že je to fikcia a jednak je na poli animákov potrebné oceniť tento samovražedný experiment, nerozhodný kto má byť cieľovým publikom. Pretože akokoľvek je príbeh zatlačený do pozadia a postavy schematické, pôsobia najmä surferské scény neskutočne „živo“ a cool. Skrátka a dobre Surf up je animák, ktorý má čosi do seba a vydajúc sa svojou vlastnou cestou je dúfam prvou lastovičkou predznamenávajúcou, že Hollywood konečne natočí v CGI aj niečo iné než mravne nezávadné zvieratká či autíčka pre celú rodinu. 7/10(23.12.2007)

 • Tomco
  ****

  bal som sa ci mi po vybornych ratatouille tak dobre sadnu aj divoke vlny. a veru vidim, ze nielen pixar dokaze ponuknut nieco zaujimave. prekvapujuco dobre fungujuca forma, ktoru si tvorcovia zvolili (akysi dokument) mi sadla vynikajuco. prijemny pribeh bez akejkolvek nudy a ku vsetkemu sa na to aj po vizualnej stranke dobre pozera.(21.9.2007)

 • Isherwood
  ****

  Výborný námět, který si utahuje ze zavedených postupů (i klišé) sportovních dokumentů, nakonec tvůrci přetavili v to, co se dá nazvat ‚těžká pohoda‘. Že se zde tradičně uvědomují vlastní možnosti a schopnosti nevadí, hlasové charisma zúčastněných tomu dává neskutečnou šťávu, která je korunována skvělou animací. Zatraceně fajnová hodina a půl.(4.9.2009)

 • - Všichni dabéři namlouvali své repliky dohromady na rozdíl od většiny animovaných filmů, aby dialogy působily co nejpřirozeněji. (zigot7)

 • - SPEN je parodií na sportovní kanál ESPN. (HellFire)

 • - V rámci studia vln a surfařů se animátoři vydali na Malibu Beach v Kalifornii. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace