Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (435)

Shit 

všechny recenze uživatele

Určitě se jedná o jeden z těch lepších animáků a jeden z nějlepších z poslední doby, ale přece jenom mi úplně nesed styl, kterým je to vyprávěný a taky mi přišlo, že by to mohlo být daleko vtipnější, zásluhou fakt krutýho serfujícího kuřete. Ale zase na druhou stranu, napínává a "dramatická" část děje je výborně zvládnutá a hlavně animátoři tohohle filmu sou největší borci co sem kdy viděl, animace vody je fakt takřka dokonalá a to je prostě težká přednost tohohle filmu,ale dějově sem už viděl lepší ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

Blu-ray/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 10/10/// +krásné záběry, krásně se na to kouká, moderně pojat zbůsob vyprávění, český dabing -škoda že jsem si nestihl pustit originální dabing (Shia LaBeouf)/// Zatím nemám možnost pořádně srovnávat s Happy Feet, které se žene na podobné tučňáčí vlně, jen je jinak zpracováno. Uvidím tedy později, ale myslím si, že tento film bude vítězem. Není sice tak vtipný jako Madagaskar nebo pohádkový jako Shrek, ale je reálnější, zaměřuje se na serfování a v tomto směru je to velice zdařilé. Skoro bych to raději srovnával s filmem Legendy z Dogtownu (a teď neřeším pravdivý příběh vs. vymyšlený animák). Co víc řict? Tohle určitě nevynechejte./// Celkem 82%/// ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Originalita prostredia a nápadu so surfami sa zaprieť nedá. Ale to, že má film takmer totožnú šablónu kostry príbehu ako Cars som si začal uvedomovať až keď Cody našiel Big Z-eta, o ktorom si každý myslel, že je dávno mŕtvy (Lightning McQueen-Doc Hudson). To mi však nezabránilo užívať si túto letnú, milú zábavičku s (ako vždy a snáď ešte viac) premakanou grafikou. Chýbalo mi však trošku viac grádov pred finálnym súbojom, humoru tiež nebolo na rozdávanie, ale všetko to zachraňovala krátka minutáž a malí tučniačikovia boli tiež k zožraniu. 80%. ()

Tomco 

všechny recenze uživatele

bal som sa ci mi po vybornych ratatouille tak dobre sadnu aj divoke vlny. a veru vidim, ze nielen pixar dokaze ponuknut nieco zaujimave. prekvapujuco dobre fungujuca forma, ktoru si tvorcovia zvolili (akysi dokument) mi sadla vynikajuco. prijemny pribeh bez akejkolvek nudy a ku vsetkemu sa na to aj po vizualnej stranke dobre pozera. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Můj komentář z blogu z roku 2008: "Animovaný film o tučnácích se dostal do kin současně s Ratatouille, což byl, řekněme si to upřímně, v roce 2007 docela handicap. Zuzka ho viděla v kině, porovnala s Ratatouille a prohlásila Ratatouille za lepší. Jenže, když jsem přinesl po čase domů DVD, pouštěli jsme si ho znova a znova a ona prohlásila, že se jí "kupodivu" začal líbit. Divoké vlny jsou totiž značně atypický film. Film vyžadující alespoň špetku inteligence a smyslu pro ironii (televizní přenos, otázka na surfera-profesionála: "Odhadněte nebezpečí na stupnici od jedna do deset." "Dvacet."). Film točený jako "dokument ze života tučňáků milujících surfing". Film, který má reálný a velmi pravděpodobně vypadající příběh. Film doplňovaný zpětně rozhovory, "dobovými" (a patřičně černobílými) filmovými ukázkami, "fotografiemi", "pohlednicemi". Hlavní důvod, proč Divoké vlny doporučuji, je, že z filmu "čiší" láska ze surfingu, celý film je evidentně dělaný s láskou a některé surfovací scény oplývají takovou lehkostí, až se zatají dech." ■ Po dvou letech se jedná o film, který máme stále rádi a stále si doma pouštíme. Naposledy dnes (dívají se už i naše dvouapůlletá "prťata". ■ Kromě Divokých vln jsem tehdy doporučoval další dva filmy. Celý blog zde: http://scobak.blog.sme.sk/c/175950/Tip-na-vanocni-darek-ze-tri-DVD-byste-si-jedno-meli-vybrat.html ()

Galerie (28)

Zajímavosti (17)

  • Biz G alias „The Geek“ je odkazem na dnes již legendární postavu Duda z filmu Big Lebowski. (HellFire)
  • Každý z hrdinů získal svůj charakteristický surfařský styl od skutečných jezdců, Cody od osminásobného mistra světa Kellyho Slatera a Big Z od průkopníka Grega Nolla. (zigot7)
  • Zooey Deschanel, která dabuje v originále Lani, musela během nahrávání fyzicky náročných scén nosit pytle s pískem po studiu, aby zněla opravdu zadýchaně. (zigot7)

Související novinky

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (více)

Reklama

Reklama