Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tučňák Cody Maverick je o hodně menší než jeho bratr Glen a jeho největší zálibou je surfování. V Mražňakově, kde Cody žije, se Codymu posmívají, ale jednoho dne se v jejich osadě slavný surfař Zeke „Big Z“ Topanga a řekne Codymu, že vítězem je ten, kdo se nenechá odradit od svých snů. Od té doby Cody surfuje ještě více a doufá, že se jednou zúčastní velkých surfařských závodů. Hledač talentů Mike Abromowitz jednoho dne, o pár let později, opravdu připluje na velrybě do Maražňákova, protože se o Codym dozvěděl, ale Cody nemůže nic předvést, jelikož zrovna nejsou vlny. Cody se nevzdává, plave za velrybou, dokud se na ní nedostane a podaří se mu i nalodit s pomocí kuřete z Polabí. Velryba dopraví Codyho s ostatními surfaři, které Mike posbíral po světě, na ostrov Penguin, kde se koná velký surfařský závod, Memoriál Velkého Z. Pro Codyho je Big Z legendou, ke které vzhlíží i po jeho smrti. Velký Z zmizel u útesů, když závodil s Tankem „Drtičem“ Evansem, který je dnes devítinásobným šampionem. Cody se záhy s Evansem setkává, ale Evans je namyšlený, hází kameny na Zekův pomník a Cody začne Zekovu památku chránit, což vyústí v souboj na vlnách, při němž se Cody málem utopí... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (431)

golfista 

všechny recenze uživatele

Nápad natočit animák jako "reality show" s filmovým štábem na place je výbornej .... Animace výborná (to dnes už ale nikoho nepřekvapí), dabing (původní) skvělý .... Bohužel všechnu snahu stvořit vyjímečný film zabíjí naprosto předvídatelný, obehraný příběh, který jsme v různých obměnách viděli už tisíckrát. Dětem se samozřejmě bude líbit, ale nám starším ročníkům to celé asi stačit nebude.... I když se na to příjemně koukalo, celkový dojem zůstal někde na 70% ... Možná jsem včera neměl vidět Ratatouille :) ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Oh, there’ll be blood Takový film tady ještě nebyl! Zkuste si představit Legendy z Dogtownu říznuté Happy Feet, Auty, celé pojaté jako dokument a přesto natřískané vtipy i vtípky v každičké vteřině. Jeden by čekal, že tvůrci si pouze vyberou nejoblíbenější tvory poslední doby, kteří již lákali do kin davy svým křepčením (Happy Feet) i svou podlostí (Madagaskar), přidají k nim prkna a hodí je do divokých vln, očekávaje ohromné tržby. Vydali se však komplikovanější cestou a trpkou pravdou zůstává, že ačkoliv natočili jeden z nejlepších animovaných filmů posledních let, z komerčního hlediska jde o naprosté fiasko. ___ Divoké vlny jsou ojedinělé již svou formou: ne tak docela mystifikační dokument. Po skončení se asi nebudete ohánět informacemi o historii surfování, neboť není lehké rozpoznat pravdu od pouhých legrácek, ale mnohé scény mohou směle konkurovat kdejakému věrohodnému záznamu domnělé pravdy. Třeba když veterán vzpomíná na staré zlaté časy, sledujeme archivní záběry, hraje k tomu nostalgická hudba a je to velice dojemné. V ten moment žádná parodie, žádné předstírání, působí to tak reálně… ano, animovaní, surfující tučňáci vzbuzují reálné emoce. Vtipně je také využíváno toho, že postavy i v běžných záběrech (tzn. když nejsou přímo zpovídání), vnímají přítomnost kamery – v takových okamžicích jsem si vzpomněl na Kancl. Kameraman je pak občas proti své vůli zatažen do děje (útok zfanatizovaných tučňáků s kosočtverci na břichách). ___ Zatím jsem neviděl podobně pojatý hraný, natožpak animovaný snímek a řekl bych, že jakákoliv snaha napodobit jej skončí katastrofou. Pokud dění na plátně zrovna nevzbuzovalo smích nebo dojetí, stále šlo o úžasnou podívanou. Jinými slovy: někdy jsme jenom unášeni vlnami, což je maximální pohodička a krásně si toho zrelaxujete. Animátoři dokázali vytvořit kompromis mezi realističností a stylizovaností, takže třeba vlny a odlesky na peří tučňáků jsou naprosto věrohodné, ale když vidíte tučňáka-samičku pádící ve stylu Pobřežní hlídky vstříc topícímu se mláděti, je to zároveň vtipné. ___ Asi bude hodně patetické, když napíšu, že všichni, kteří tvořili Divoké vlny, do projektu vložili celé své srdce, ale nemohu si pomoci, přesně tak na mne působily. Dobře je to patrné z hlasů dabérů, jež – což byl rovněž unikát – namlouvali své postavy v jedné místnosti a tudíž měli neomezené možnosti improvizace. Nezapomenutelné je popichování mezi Shiou LaBeoufem a Jeffem Bridgesem. Velkou radost mi udělala také Zooey Deschanel, která svůj hlas propůjčila podobné postavě, jaké běžně ztvárňuje. ___ Kdybych byl mladší a fyzicky zdatnější, tleskám v závěru i nohama. 95% Zajímavé komentáře: Psema, Mahalik, Phillo ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $85miliónovTržby USA $58,867,694Tržby Celosvetovo $149,044,513Tržby za predaj DVD v USA $51,096,913 //počet predaných kusov 3,143,695║ Rozprávka kde je mix dobrých nápadov, čo sa týka napríklad dokumentárneho snímania obrazu, zrnitosti pri starších dokrútkach... ale tak trošku chyba nastala v tom že sa vsadilo opäť na tučniakov a to k krátkom časovom slede po úspešnom Oscarovom dokumente Putovanie tučniakov a rovnako tak Oscarovom počítačovo animovanom Happy Feet, suma sumárum, nebola to až taká najlepšia voľba. Nuž samotný základ by nebol až tak zlý(aj keď otravnosť z tučniakmi sa nezaprela), keby v tejto rozprávke neabsentovala aj skutočná vtipnosť scén. Podaktoré postavičky ako že majú byť moc vtipné(bobor, kohúť, malí tučniačkovia) ale je vidieť že ide skôr len o nejaké tvorcovské trápenie, než o niečo blahodárne zábavné alebo príbehovo silné ako je zvykom u mocného nezdolateľného Pixaru. Takže v príbehovej a humornej veci to ostáva len niekde na pol ceste a tak aspoň, že ta slušná úroveň animácie poteší oko. /videl v kine: 60%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé, dlouhé době animák, který mě nadchl svou formou. Svěží sprška vodní tříště, kterou Sony Pictures ostatním ukázali, že nemusíte být roztomilý tučňáček s Veselými Nožkami, abyste mohli vyprávět Nemo(c) vtipný Příběh skutečného Žraloka, a kterou jsem ke své smůle viděl čtyři roky po jejím vzniku. Ale jelikož jsem doteď zamilovaný do prvního Deus Exe, Falloutu, Icewind Dale i stařičkého X-Comu, nic mi nebrání uznale pokyvovat nad dost povedenou animací i v roce 2011;) Sportovní drama točené z ruky, byť opět prezentuje příběh zelenáče a outsidera proti nechutnému macho šampiónovi, a opět nás učí, co že je v životě skutečně důležité, a že se nemáme nikdy vzdávat, nějakým zázrakem působí i mezi počítačově animovanými tučňáky přirozeně a - jak jsem už v úvodu říkal - svěže. A to je tu spousta záběrů na mluvící hlavy. Můžete hádat, jestli mluví smysluplněji a hrají lépe než živé mluvící hlavy v podvečerní novácké (teď už rovnou na dvou kanálech) megashow Volejte Onurovi:) Minimálně k tomu hraje lepší hudba než elektronické citery nebo co to proalláha je. Spokojenost po všech stránkách, i když pořád nevím, kdo je to ten Cowabunga, co o něm pořád všichni mluví:) 80% ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Výborný námět, který si utahuje ze zavedených postupů (i klišé) sportovních dokumentů, nakonec tvůrci přetavili v to, co se dá nazvat ‚těžká pohoda‘. Že se zde tradičně uvědomují vlastní možnosti a schopnosti nevadí, hlasové charisma zúčastněných tomu dává neskutečnou šťávu, která je korunována skvělou animací. Zatraceně fajnová hodina a půl. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (17)

  • Animátor Peter Nash pracujíci na postavičce Codyho si doma nahrával sám sebe na kameru, když četl scénář, aby vyzkoušel různou mimiku obličeje při jednotlivých replikách. (zigot7)
  • Herci byli při dabování podněcováni k improvizaci, pokud tomu příslušná scéna nahrávala. (HellFire)
  • Celý tým animátorů navštívil několi lekcí surfování na plážích v Kalifornii. (zigot7)

Související novinky

Comeback sympaťáka Yogiho

Comeback sympaťáka Yogiho

05.10.2008

Yogiho má každý rád. Neříkejte, že ne. Pohodový medvěd s kloboučkem a kravatou žije v Jellystonském parku a jeho jedinou starostí je ukrást nějaký ten piknikový košík s jídlem a nenechat se u toho… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (více)

Reklama

Reklama