Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Pěkný počítačový animák, ale ne ten nejlepší... Nápad s v animovaném filmu experimentální formou reality show je neotřelý a vyšel, prostředí surfařské komunity je také dostatečně nosné, ale trochu tomu chybí lepší příběh, tahle dějová linka je na můj vkus až příliš průhledná... Každopádně jsou Divoké vlny důkazem toho, jak moc povedený dabing lze v tuzemských podmínkách udělat...místy si, myslím, předčil využívaje zvukomalebnosti češtiny původní znění (což byl vlastně ale také dabing :-)) ,,Tank je hnusný kýbl plný kakánků..."(6.1.2009)

Proč to má tak strašně jednoduchou a okoukanou kostru? Mohlo to bejt perfektní. Nápad s dokumentem se povedl tolik, že jsou Divoké vlny jedním z top sportovních filmů. Vtip to má, lehkost taky, vizuál krásný. Ale od začátku je jasné, kudy půjdeme. A to Vlny děsně sráží. Nakonec jsme se stěží vydrápali na 4 hvězdy. Mám z toho pachuť nedodělané práce. Škoda 7/10(25.10.2012)

Rozhodně zajímavý a originální film. Vtáhlo mě to do děje a rychle mi to uteklo (a to nejen kvůli krátké délce). Surfující kuře bylo výborný, ale co se mi líbilo asi nejvíc byli ty 3 malý tučňáčci. Další plus tohohle filmu byla výborná animace a velmi dobrý soundtrack. I přesto, že to má jednoduchý a předvídatelný příběh, tak tím originálním zpracováním ve formě Reality show-Dokumentu je to pro mě nadprůměrný animák. Dávám 4*(2.7.2011)

Po dlouhé, dlouhé době animák, který mě nadchl svou formou. Svěží sprška vodní tříště, kterou Sony Pictures ostatním ukázali, že nemusíte být roztomilý tučňáček s Veselými Nožkami, abyste mohli vyprávět Nemo(c) vtipný Příběh skutečného Žraloka, a kterou jsem ke své smůle viděl čtyři roky po jejím vzniku. Ale jelikož jsem doteď zamilovaný do prvního Deus Exe, Falloutu, Icewind Dale i stařičkého X-Comu, nic mi nebrání uznale pokyvovat nad dost povedenou animací i v roce 2011;) Sportovní drama točené z ruky, byť opět prezentuje příběh zelenáče a outsidera proti nechutnému macho šampiónovi, a opět nás učí, co že je v životě skutečně důležité, a že se nemáme nikdy vzdávat, nějakým zázrakem působí i mezi počítačově animovanými tučňáky přirozeně a - jak jsem už v úvodu říkal - svěže. A to je tu spousta záběrů na mluvící hlavy. Můžete hádat, jestli mluví smysluplněji a hrají lépe než živé mluvící hlavy v podvečerní novácké (teď už rovnou na dvou kanálech) megashow Volejte Onurovi:) Minimálně k tomu hraje lepší hudba než elektronické citery nebo co to proalláha je. Spokojenost po všech stránkách, i když pořád nevím, kdo je to ten Cowabunga, co o něm pořád všichni mluví:) 80%(31.7.2011)

Moje vrozená nenávist vůči tučňákům opět dočasně umlčena (naposledy se tak stalo u Madagaskaru). Surfovat ti kluci umí a v Sony navíc všem ukázali, že i po letech renderovaných sázek na jistotu lze najít postranní uličky a trochu zatopit pod kotlem. Shiovi už nestačí člověčí holky a loví tučňačky. Ten kluk je k nezastavení. :) (70%)(11.12.2007)

• - Animátor Peter Nash pracujíci na postavičce Codyho si doma nahrával sám sebe na kameru, když četl scénář, aby vyzkoušel různou mimiku obličeje při jednotlivých replikách. (zigot7)

• - Celý tým animátorů navštívil několi lekcí surfování na plážích v Kalifornii. (zigot7)

• - Herci byli při dabování podněcováni k improvizaci, pokud tomu příslušná scéna nahrávala. (HellFire)