Divoké vlny

Frajeri na vlnách

Divoké vlny

Animovaný / Sportovní / Komedie / Rodinný

USA, 2007, 82 min

Tomuhle filmu jsem moc nevěřil. Podle mne už bylo těch tučňáků dost. Ale nakonec to bylo příjemné překvapení! Klišé sportovních a rodinných filmů nahlížená optikou dokumentárního filmu najednou nepůsobí nijak otřepaně a člověku dojde, že je tenhle film inteligentnější, než je v daném žánru zvykem. A animace surfování, vln a vody vůbec je parádní. Skoro lepší než v hraných filmech. :-)(30.12.2007)

Skvělý animák a právem si ode mne zaslouží 5 hvězdiček. Myslím, že lepší animák dlouho neuvidím. Prvně jsem hrál PC hru a až potom jsem si pustil film. PC hra mě velmi bavila. Nejvíce se mi líbí zahořklý Big Z. Pak scéna, jak vzniklo surfování. Kdybych byl mladší, tak tomu i uvěřím, že surfink vymysleli tučňáci :-).(14.6.2008)

Zpropadení tučňáci, ne a ne slézt z plátna. V jednu chvíli se o nich točí reálný dokument, napodruhé si ti jarabáci ve fraku prozpěvují při stepu a napotřetí berou do rukou surfová prkna a linkují sinusoidu kvality, kdy bylo Putování tučňáků fajn, Happy Feet ukázal, jak může z potenciálně zajímavého animáku vzniknout imbecilní fraška a Divoké vlny jsou zábavné a cool. Obrazově dokonalé záběry překonávání vln na dřevěných či ledových prknech berou dech, postavičky působí stylově a ač příval gagů není nijak oslnivý a příběh je jedno velké klišé, pobaví se malý divák i dospělý. Co si přát víc? Víc takových animáků říkám.(4.8.2007)

Dá si někdo vařené kuře? Ale napřed ho musíte pořádně nakrmit:-) jedna z mnoha částí filmu, u které jsem se fakt nasmál, a že jich je dost. K tomu supr grafika, především VODA, která je opravdu špičková. Nečekal jsem, že to budou tak divoké vlny, přirovnávám tento animák ke Shrekovi, ale možná bych zůstal u tohoto jednoho dílu.85%(2.9.2007)

Na jedné straně krásná animace, díky které se necháte surfováním opravdu unést, originální nápad s dokumentální stylizací, oproti tomu velmi profláklý příběh, který svou okoukaností nudí. U takových Aut byl tenhle handicap vykoupen množstvím vtípků, tady jich přeci jen tolik není. Nicméně kvůli neodolatelnému Jeffu Bridgesovi a tomu, že film nikdy nezklouzne k lacinému dojímání, dávám za čtyři.(2.8.2007)

• - V rámci studia vln a surfařů se animátoři vydali na Malibu Beach v Kalifornii. (HellFire)

• - SPEN je parodií na sportovní kanál ESPN. (HellFire)

• - První práce na filmu začali již v roce 2002. (HellFire)