Reklama

Reklama

Ohnivé nebe

(TV film)
  • Česko Solární bouře (více)

Obsahy(1)

Výzkumníci na Zemi zaměří silné koronární záření (CME), které bylo odraženo od Slunce a míří přímo na zemský povrch. Teploty závratně stoupají, obloha, zdá se hoří a budoucnost lidského pokolení je ve hvězdách. Vědci musí vyslat obranný ledový kryt, aby zabránili CME. Podaří se zásah nebo je Země ztracena? (oficiální text distributora)

Recenze (39)

draggo 

všechny recenze uživatele

Naprosto klasický a typický béčkový katastrofický film. Mizerný scénář plný naprostých debilit a patetických žvástů, místo skutečných herců parta ochotníků z ulice a triky na úrovni 5 (možná i víc) let staré počítačové hry. Objektivně by to měl být odpad jak vyšitý, ale sakra, já se opět docela zvráceným způsobem bavil. Tyhle katastrofické nízkorozpočtové bláboly jsou mi prostě sympatické tím, jak si jejich tvůrci stále vymýšlejí čím dál horší kraviny, které by v áčkové produkci nikdy neprošly. /35% a 2*/ ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Pane prezidente, Lucas to zvládnul ! '' S katastrofickými filmy je to těžké. Prakticky všechny možné scénáře už byly napsány. Invaze šediváků, obrovský meteorit či solární bouře.... Ohnivé nebe z tohoto konceptu nijak nevyčnívá. Máme zde vědce, kterému nejprve nikdo něvěří, že to co zjistil může být tak vážné. Máme tu prezidenty USA a Ruska, kteří se nejprve podezřívají z agrese (jakoby by stále byla doba Studené války). Hlavnímu hrdinovi nevěří ani velcí vědci. On se však nedá a zachrání zemi. Nutno podotknout, že v závěru filmu je děj zajímavě okořeněn bojem dvou ponorek. Ruská zachraňuje jaderným výbuchem zemi a americká to považuje za agresi a pálí po ní torpéda. Při sledování tohohle díla se mi vybavil jeden vtip: Americký velitel jaderné základny si nechá nastoupit muže a ptá se- kdo stiskl to červené tlačítko? Zeptá se jednou, dvakrát, jednotka mlčí jako jeden muž. Velitel máchne rukou a řekne - ale co, čert vem Nový Zéland.... /// --Tady totiž tvůrci také nechali Nový Zéland vysmahnout. Závěr stál za to. Klasické nastoupení tleskajících Amíků. Samozřejmě rasově korektní. Byli tam afroameričané, běloši, zástupci policie a nezbytní hasiči. Akorát jich tam bylo všech v součtu asi osm... Holt prachů málo, a kde sehnat zadáčo komparz... Trikové efekty byly na úrovni devadesátých let, tedy kostičkovaté a strašné. Na úplný odpad to nevidím, ale tu hvězdu tomu dávám s odřenou jadernou hlavicí. * ()

Reklama

LiborGondek 

všechny recenze uživatele

Proč všechny ty katastrofické filmy si jsou tak podobné? Nízký rozpočet, béčkoví herci, ohromná katastrofa a vždy dobrý konec... Nejhorší na těchto potenciálně nemožných fantasmagoriích je, že nejsou zase tak nemožné. Osobně si myslím, že právě vesmírná hrozba ekologická katastrofa, nebo zásah člověka (nukleární útok, apod.) jsou nejpravděpodobnější verzí konce světa a bohužel nemusí být šťastný, tak jako ve filmech. Naštěstí nikdo, ani Májové, nemohou vědět kdy to bude. 35% ()

Stíba 

všechny recenze uživatele

Americký milionářský vědec se rozhodne na vlastní pěst zachránit svět před katastrofou způsobenou slunečními výbuchy. Přesvědčí amerického i rukého prezidenta a správnosti své teorie, sedne do vrtulníku a přiletí až takřka k břehům severního pólu kde přesvědčí kapitána ruské ponorky aby se vynořil a vzal ho na palubu a následně z ní odpálí jaderné rakety na severní pól čmž ochladí atmosféru a zachrání Zemi před shořením. Velmi špatné efekty, žádná atmosféra ani nic jiného a černý prezident ještě před Obamou. No není to super? ()

sisimiut 

všechny recenze uživatele

klasický béčkový film s již tolikrát omílaným dějem,kde nedokázali zpracovat ani efekty ani děj. Tento odpad by dokázal s dostatkem prostředků zpracovat úplně každý. Není tu vlastně vůbec nic originálního, film vás vůbec nijak neobohatí a vše skončí ,jak už to tak bývá naprostým vítězstvím dobra nad zlem. Opravdu nechápu,jak to mohla Nova dávat jako hlavní televizní program dne,když Spielbergovo Bratrstvo neohrožených strká až kamsi po půlnoci :( ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se od 31. ledna do 17. února 2005 v Hamiltonu a Torontu (Ontario, Kanada). (GASTON73)

Reklama

Reklama