Reklama

Reklama

Ohnivé nebe

(TV film)
  • Česko Solární bouře (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Výzkumníci na Zemi zaměří silné koronární záření (CME), které bylo odraženo od Slunce a míří přímo na zemský povrch. Teploty závratně stoupají, obloha, zdá se hoří a budoucnost lidského pokolení je ve hvězdách. Vědci musí vyslat obranný ledový kryt, aby zabránili CME. Podaří se zásah nebo je Země ztracena? (oficiální text distributora)

Recenze (37)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Výron… Ať už kotníku, semene (pochopitelně předčasný) a nebo koronární masy, nikdy to neznamená důvod k jásotu. Pokud však existuje odhodlaný americký prezident odstínu Obamy, velitel ruské ponorky s vizáží Donutila a americký hasič metanu, co vypadá jak Dwayne Johnson po redukční dietě, nemusíte se v tomhle níže než nízkorozpočtovém katastrofálním filmu o osud matičky Země bát. A koho snad pálí, že po závěrečných jaderných opatřeních se bude v Benátkách spíše měřit podmořská hloubka, než nadmořská výška, ať si sedne na střechu Bílého domu, tam bude v bezpečí.. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Smrtiaci roj", "Boh mora", Ľadové zemetrasenie", "Duch búrky", "Začiatok konca: Zrážka s kométou", "Koniec ľudstva: Zrážka planét", "Beštia z hlbín", "Korene zla", "Mrazivé peklo", "Lochnesský teror", "Znamenie hada" a "Ohnivé nebo". Dvanásť filmov od kanadského režiséra Paula Zillera. Dvanásť otrasných diváckych zážitkov. Dvanásť nízkorozpočtových snímkov s hlúpym scénarom, mizernými hercami a primitívnymi digitálnymi trikmi. Zvládol som si pozreť dvanásť Zillerových brakov. Ale už dosť, stačilo, už mám tých jeho sračiek vyše hlavy. So super babrákom Zillerom už nadobro končím. * ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Pane prezidente, Lucas to zvládnul ! '' S katastrofickými filmy je to těžké. Prakticky všechny možné scénáře už byly napsány. Invaze šediváků, obrovský meteorit či solární bouře.... Ohnivé nebe z tohoto konceptu nijak nevyčnívá. Máme zde vědce, kterému nejprve nikdo něvěří, že to co zjistil může být tak vážné. Máme tu prezidenty USA a Ruska, kteří se nejprve podezřívají z agrese (jakoby by stále byla doba Studené války). Hlavnímu hrdinovi nevěří ani velcí vědci. On se však nedá a zachrání zemi. Nutno podotknout, že v závěru filmu je děj zajímavě okořeněn bojem dvou ponorek. Ruská zachraňuje jaderným výbuchem zemi a americká to považuje za agresi a pálí po ní torpéda. Při sledování tohohle díla se mi vybavil jeden vtip: Americký velitel jaderné základny si nechá nastoupit muže a ptá se- kdo stiskl to červené tlačítko? Zeptá se jednou, dvakrát, jednotka mlčí jako jeden muž. Velitel máchne rukou a řekne - ale co, čert vem Nový Zéland.... /// --Tady totiž tvůrci také nechali Nový Zéland vysmahnout. Závěr stál za to. Klasické nastoupení tleskajících Amíků. Samozřejmě rasově korektní. Byli tam afroameričané, běloši, zástupci policie a nezbytní hasiči. Akorát jich tam bylo všech v součtu asi osm... Holt prachů málo, a kde sehnat zadáčo komparz... Trikové efekty byly na úrovni devadesátých let, tedy kostičkovaté a strašné. Na úplný odpad to nevidím, ale tu hvězdu tomu dávám s odřenou jadernou hlavicí. * ()

Ej Hlemýžď 

všechny recenze uživatele

Tak, tak, přesně tak, jak píše Jamal, akorát že to nebylo u Antarktidy, ale jednalo se Arktidu. Navíc, nevím, co vedlo autory českých dialogů, aby šéf ruské ponorky (plukovník, zde mu sice říkali kapitáne, ale budiž u velitele plavidla je to asi zvyk, budiž tedy) stále oslovoval svého pobočníka poručíku místo majore, jak je zcela zřejmé z jasně viditelných distinkcí. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Jasný béčkový film, už jen podle názvu. Ale ponaučení pro to abychom se snažili chránit přírodu a hlavně nerozdělávali táborák někde ve troposféře, jinak budeme mít možná úžeh, ale spíše se ugrilujeme. Ale naštěstí svět má multimilionáře-vědce, který se o tuto problematiku zajímá a má konexi v ruské jaderné ponorce, která se jako jediná jaderná nachází u Antarktidy, kterou musejí odpálit aby se nebe uhasilo. Ale je zajímavé, že ve filmu nerozebírají, jak by se zvedlo moře a zatopilo kupříkladu část USA, dále Holandsko, Anglii a Austrálii…. No to asi už bude jiný příběh, možná Vodní svět, ale to už jsme tu taky měli (( :: ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama