Ohnivé nebe (TV film)

Chuck Cirino

Gordon Yang

Kostýmy:

Julie Whitfield

Tak, jako v každém zdařilém katastrofickém filmu, i zde je základním pravidlem to, že veškeré fyzikální zákony přestávají, jakoby zázrakem, platit. Proto je bezpodmínečně nutné, abyste při sledování podobných filmů, přepnuli váš mozek do polohy off. Po deaktivaci šedé kůry mozkové je možno se opravdu královsky pobavit a vychutnat si do sytosti všechny komediální scény, kterých jsou nízkonákladové filmy zpravidla plné. Ohnivé nebe je film plný rádoby napínavých scén a úžasných nesmyslů, ve kterém budete odměněni častým smíchem a dobrou zábavou. Společně s filmem Polární bouře vrchol tvorby Paula Zillera. Jasných 100 %.(19.10.2012)

• Gilmour93

Výron… Ať už kotníku, semene (pochopitelně předčasný) a nebo koronární masy, nikdy to neznamená důvod k jásotu. Pokud však existuje odhodlaný americký prezident odstínu Obamy, velitel ruské ponorky s vizáží Donutila a americký hasič metanu, co vypadá jak Dwayne Johnson po redukční dietě, nemusíte se v tomhle níže než nízkorozpočtovém katastrofálním filmu o osud matičky Země bát. A koho snad pálí, že po závěrečných jaderných opatřeních se bude v Benátkách spíše měřit podmořská hloubka, než nadmořská výška, ať si sedne na střechu Bílého domu, tam bude v bezpečí..(10.2.2012)

• Big Bear

,,Pane prezidente, Lucas to zvládnul ! '' S katastrofickými filmy je to těžké. Prakticky všechny možné scénáře už byly napsány. Invaze šediváků, obrovský meteorit či solární bouře.... Ohnivé nebe z tohoto konceptu nijak nevyčnívá. Máme zde vědce, kterému nejprve nikdo něvěří, že to co zjistil může být tak vážné. Máme tu prezidenty USA a Ruska, kteří se nejprve podezřívají z agrese (jakoby by stále byla doba Studené války). Hlavnímu hrdinovi nevěří ani velcí vědci. On se však nedá a zachrání zemi. Nutno podotknout, že v závěru filmu je děj zajímavě okořeněn bojem dvou ponorek. Ruská zachraňuje jaderným výbuchem zemi a americká to považuje za agresi a pálí po ní torpéda. Při sledování tohohle díla se mi vybavil jeden vtip: Americký velitel jaderné základny si nechá nastoupit muže a ptá se- kdo stiskl to červené tlačítko? Zeptá se jednou, dvakrát, jednotka mlčí jako jeden muž. Velitel máchne rukou a řekne - ale co, čert vem Nový Zéland.... /// --Tady totiž tvůrci také nechali Nový Zéland vysmahnout. Závěr stál za to. Klasické nastoupení tleskajících Amíků. Samozřejmě rasově korektní. Byli tam afroameričané, běloši, zástupci policie a nezbytní hasiči. Akorát jich tam bylo všech v součtu asi osm... Holt prachů málo, a kde sehnat zadáčo komparz... Trikové efekty byly na úrovni devadesátých let, tedy kostičkovaté a strašné. Na úplný odpad to nevidím, ale tu hvězdu tomu dávám s odřenou jadernou hlavicí. *(15.10.2012)

Jasné je to céčkárna a efekty znázorňující katastrofu jsou katastrofální a tak max k smíchu ale určitě ne k tomu, aby byl divák napnutej jak to dopadne. Každopádně od céčkového filmu jsem áčkové efekty ani nečekal takže jsem se jen tiše smál co to tam je za "výbuchy" a soustředil se na zbytek. Film mi rychle utekl, docela mě i zaujal námět i když teda to hašení na konci to byl zase nápad až jsem podezíral scénáristu, že si dal veselou cigaretku :-) Dacascose mám v oblibě takže to o jednu hvězdu vytáhnul a film samotnej u mě měl dvě no a dva plus jedna rovná se tři. Vida také mi to pálí kdyby se na nás hnala katastrofa může se mnou lidstvo počítat.(31.8.2014)

• Jamal

Jasný béčkový film, už jen podle názvu. Ale ponaučení pro to abychom se snažili chránit přírodu a hlavně nerozdělávali táborák někde ve troposféře, jinak budeme mít možná úžeh, ale spíše se ugrilujeme. Ale naštěstí svět má multimilionáře-vědce, který se o tuto problematiku zajímá a má konexi v ruské jaderné ponorce, která se jako jediná jaderná nachází u Antarktidy, kterou musejí odpálit aby se nebe uhasilo. Ale je zajímavé, že ve filmu nerozebírají, jak by se zvedlo moře a zatopilo kupříkladu část USA, dále Holandsko, Anglii a Austrálii…. No to asi už bude jiný příběh, možná Vodní svět, ale to už jsme tu taky měli (( ::(6.11.2006)