poster

Ohnivé nebe (TV film)

 • Česko

  Solární bouře

 • Kanada

  Solar Strike

 • Slovensko

  Ohnivé nebo

 • USA

  Solar Attack

Sci-Fi

Kanada, 2005, 88 min

Režie:

Paul Ziller

Kamera:

Robert Saad

Hudba:

Chuck Cirino

Producenti:

Gordon Yang

Scénografie:

Ed Hanna

Kostýmy:

Julie Whitfield
(další profese)
 • Jamal
  *

  Jasný béčkový film, už jen podle názvu. Ale ponaučení pro to abychom se snažili chránit přírodu a hlavně nerozdělávali táborák někde ve troposféře, jinak budeme mít možná úžeh, ale spíše se ugrilujeme. Ale naštěstí svět má multimilionáře-vědce, který se o tuto problematiku zajímá a má konexi v ruské jaderné ponorce, která se jako jediná jaderná nachází u Antarktidy, kterou musejí odpálit aby se nebe uhasilo. Ale je zajímavé, že ve filmu nerozebírají, jak by se zvedlo moře a zatopilo kupříkladu část USA, dále Holandsko, Anglii a Austrálii…. No to asi už bude jiný příběh, možná Vodní svět, ale to už jsme tu taky měli (( ::(6.11.2006)

 • Hennes
  *

  Odpad dávám nerad, ale tady jsem nebyl daleko. Jeden vědec, který se rozešel s manželkou a ona se k němu samozřejmě vrátí, protože je nejlepší. Ač nepracuje ve vládním zařízení, chodí si tam jak chce, videokonference s prezidentem si klidně řídí sám a prezident ho poslouchá a dokáže doletět vrtulníkem k Severnímu pólu, aby ukecal kamaráda, kapitána ruské atomové ponorky, ať odpálí atomovkou Severní pól. Blábol.(3.8.2013)

 • LiborGondek
  **

  Proč všechny ty katastrofické filmy si jsou tak podobné? Nízký rozpočet, béčkoví herci, ohromná katastrofa a vždy dobrý konec... Nejhorší na těchto potenciálně nemožných fantasmagoriích je, že nejsou zase tak nemožné. Osobně si myslím, že právě vesmírná hrozba ekologická katastrofa, nebo zásah člověka (nukleární útok, apod.) jsou nejpravděpodobnější verzí konce světa a bohužel nemusí být šťastný, tak jako ve filmech. Naštěstí nikdo, ani Májové, nemohou vědět kdy to bude. 35%(28.7.2013)

 • Gilmour93
  *

  Výron… Ať už kotníku, semene (pochopitelně předčasný) a nebo koronární masy, nikdy to neznamená důvod k jásotu. Pokud však existuje odhodlaný americký prezident odstínu Obamy, velitel ruské ponorky s vizáží Donutila a americký hasič metanu, co vypadá jak Dwayne Johnson po redukční dietě, nemusíte se v tomhle níže než nízkorozpočtovém katastrofálním filmu o osud matičky Země bát. A koho snad pálí, že po závěrečných jaderných opatřeních se bude v Benátkách spíše měřit podmořská hloubka, než nadmořská výška, ať si sedne na střechu Bílého domu, tam bude v bezpečí..(10.2.2012)

 • Stíba
  *

  Americký milionářský vědec se rozhodne na vlastní pěst zachránit svět před katastrofou způsobenou slunečními výbuchy. Přesvědčí amerického i rukého prezidenta a správnosti své teorie, sedne do vrtulníku a přiletí až takřka k břehům severního pólu kde přesvědčí kapitána ruské ponorky aby se vynořil a vzal ho na palubu a následně z ní odpálí jaderné rakety na severní pól čmž ochladí atmosféru a zachrání Zemi před shořením. Velmi špatné efekty, žádná atmosféra ani nic jiného a černý prezident ještě před Obamou. No není to super?(9.2.2012)